Gönderen Konu: Fenerbahçe / Spor Toto Süper Lig (2016-17 Sezonu)  (Okunma sayısı 74625 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
Ynt: Fenerbahçe / Spor Toto Süper Lig (2016-17 Sezonu)
« Yanıtla #195 : 27 Kasım 2016, 21:41:27 »
Zurnanın zırt diyeceği yere geldik. Cumartesi günü Türkiye'nin 2 numaralı mağdurunu tekrar mağdur edersek bu işin oluru var. Yoksa zora girer lig.

Ayrıyeten gol attı diye oynatılması istenen sol bek de ilk kez görüyorum. Adam sol beklik meziyet pek de barındırmıyor, neden oynasın? Hasan Ali gayet iyi orada. En azından defansif olarak hatasız oynuyor kaç maçtır.
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı Avanta

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #196 : 27 Kasım 2016, 21:44:50 »
Sow derbinin provasını yaptı. Malum, kendisi çok sever BJK'yi :D

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #197 : 27 Kasım 2016, 23:51:25 »
Beşiktaş'la yaptığımız son 24 maçın 15'ini kazandık.5'ini kaybettik.4'ünde berabere kaldık.
Beşiktaş'la Kadıköy'de yaptığımız son 10 maçta ise 8 kez kazandık, 2 kez berabere kaldık.
G.Saray, Beşiktaş ve Trabzon ile sahamızda yaptığımız son 38 maçta yenilmedik.

Çevrimdışı smith jr

• Üye
    • gfburakkk
« Yanıtla #198 : 28 Kasım 2016, 02:02:33 »
Futbol takımımız için kısa vadeli umudumu isteğimi söylemek istiyorum.. Bu sezon için söylediklerim çıktı ancak sadece Bursa Alanya ve Kayseri maçındaki saçma puan kayıplarından ötürü beklediğimden en az 4  5 puan gerideyiz ancak önemli değil, Beşiktaş maçını kazanmamız halinde(ki kazanacağımızı düşünüyorum) tekrar en büyük favorilerden olacağız. Umuduma isteğime gelecek olursak ta eğer, bu sezonu şampiyon ve Avrupa Ligi'nde en az çeyrek finalist olarak bitirsek, Advocaat ile yola devam etsek, Fabiano'yu ilk 11 kalitesinde bir kaleci ile upgrade etsek, en azından sağ beke iyi bir yabancı transfer etsek(Wiel'i 3e 5e Çin'e biyere okutsak) , stoperleri Neustadter dahil hiç bozmasak, orta sahaya Emre,Banega tarzı birini alsak , önlerinde formda RvP devam etse , sağda Lens solda Depay olsa yedekleri Alper ve Volkan olsa , forvete Sow ve yanına bir oyuncu transfer etsek(Fernandao ve Emenike'yi toplamda 10'a falan biyere okutsak) ve tekrar şampiyon olsak ŞL'de çeyrek final oynasak falan çok mu şey istiyorum?😊
X-Volkan
X-Şener
Kjaer-Skrtel-Neustadter-Yerli
Hasan Ali-İsmail( Razıyım ;D )
Topal Souza
X-Ozan-Salih
Lens-Alper
X-Volkan
RvP-Chacehoue(yanlış yazmış olabilirim )
Sow-X

Ne güzel kadro olur be X yerine doğru transferlerle

Çevrimdışı Kutay

• Üye
    • kutay_erkan
« Yanıtla #199 : 28 Kasım 2016, 14:45:40 »
Kadro şu anda aslında bayağı dengesiz, hocanın ve yardımcılarının teknik becerisi ile galibiyetler alıyoruz. Transfere devre arasında başlasak çok güzel olur.

OUT
Fernandao
Emenike
Aatif/Stoch/Volkan biri fazla bunların

IN
Ofansif ortasaha (yukarıdaki ayı forvetlerden iyi bonservis alamazsak mecbur kiralık)
Genç bonservissiz forvet
Depay (hoca istiyor diyorlar)

Önümüzdeki yaz da bu bek konusu düzeltilmeli, İsmail ve eğer paşamın keyfi gelmezse Wiel gider, birer bek gelir. Yukarıda yazdım ama her türlü genç bir forvet de lazım, Sow ve RvP çok yaşlandı ileriye dönük düşünemeyiz onları. Ayrıca devre arasındakine ek bir tane daha ofansif ortasaha iyi olabilir, gerçi Alper o rolde parladı şu an, umarım istikrarlı devam eder. Ya da belki Salih o beklenen adımı atar.
Burası Fenerbahçe. Burada "2010'da şampiyon olalım, 5 yıl sonra başarılı olalım." diye hedef belirlenemez. - Willie Solomon

Çevrimdışı Başar Bükücü

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Samsun
    • basarbukucu
« Yanıtla #200 : 28 Kasım 2016, 18:32:22 »
Dün Rize'ye deplasmana gittik. Takım sağ olsun bizi mutlu bir şekilde geri gönderdi. :D

Maçı çok fazla izleyemedim (hatta Sow'un ikinci golünü de kaçırdım) ancak takımda bir şeyi fark ettim. Geri düştüğümüzde bile öz güvenli oynuyoruz. Bu geçen sene yoktu. Souza cidden farklı bir oyuncuya evriliyor. 3. golü attığımız duran top tam önümüzdeydi. Sırtında oyuncu olmasına rağmen kalktı, bir de faulü aldı.
« Son Düzenleme: 28 Kasım 2016, 18:33:20 Gönderen: Başar Bükücü »
"Bu insanların bizden beklentisi savaşmaktır. Çünkü hayat bir savaştır. Buraya neden geldiğimin cevabı budur." Zeljko Obradovic

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #201 : 28 Kasım 2016, 22:53:00 »
Dün Rize'ye deplasmana gittik. Takım sağ olsun bizi mutlu bir şekilde geri gönderdi. :D

Maçı çok fazla izleyemedim (hatta Sow'un ikinci golünü de kaçırdım) ancak takımda bir şeyi fark ettim. Geri düştüğümüzde bile öz güvenli oynuyoruz. Bu geçen sene yoktu. Souza cidden farklı bir oyuncuya evriliyor. 3. golü attığımız duran top tam önümüzdeydi. Sırtında oyuncu olmasına rağmen kalktı, bir de faulü aldı.
Rizeli futbolcular ve Hikmet Karaman o pozisyonda faul olduğunu iddia ederek ağladılar :) Adam sırtına almış Rizeli oyuncuyu vs diyip durdular.
bilmiyorum belki biz olsak orada o pozisyonda belki aynı şekilde konuşurduk ama Josef ne yapacak, adam üstünde geziniyor diye ayağa mı kalkmayacak :)

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #202 : 30 Kasım 2016, 23:54:25 »
Beşiktaş'la yaptığımız son 24 maçın 15'ini kazandık.5'ini kaybettik.4'ünde berabere kaldık.
Beşiktaş'la Kadıköy'de yaptığımız son 10 maçta ise 8 kez kazandık, 2 kez berabere kaldık.
G.Saray, Beşiktaş ve Trabzon ile sahamızda yaptığımız son 38 maçta yenilmedik.
Şenol Güneş Kadıköy'de 6 farklı takımla 18 maça çıktı. 14 kez kaybetti, 4 kez berabere kaldı.

Çevrimdışı Murat

• Üye
« Yanıtla #203 : 02 Aralık 2016, 22:28:55 »
O, 14 rakamı 15 olacak inşallah
« Son Düzenleme: 02 Aralık 2016, 22:29:16 Gönderen: Murat »

Çevrimdışı Del Piero

• Üye
  • Yer: Milano
« Yanıtla #204 : 03 Aralık 2016, 22:13:45 »
Hiçbir şey oynamadık

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

Çevrimdışı Avanta

• Üye
« Yanıtla #205 : 03 Aralık 2016, 22:48:27 »
Hiçbir şey oynamadık

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

Aynen öyleydi, BJK'yi hücumda bu kadar etkisiz yakalamışken elden kaçırdı bizim salaklar ki bunun sebebi de bizim takımın hücumda etkisiz olmasıydı zaten. Volkan Şen'in yararından çok zararı oldu, mümkünse yedek kulübesinde kalsın bu arkadaş. Alper varken Sow'un çıkması da hatalı karardı. Hakem yavşaklığı bu maçta da her zamanki gibi BJK lehine mevcuttu; Kjaer'e verilen sarı kart saçmalığın daniskası; adamın o yüksekliğe kollarını kapatarak zıplaması fizik kurallarına aykırı, rakibe vurmadıktan sonra kollarını zıplamak için açmasının ne zararı olduğunu kartı veren yavşağa sormak isterim. Tosic'in sarı kart gördüğü pozisyon da pek ala kırmızı olabilirdi, topla uzaktan yakından alakası yok; direkt bizim oyuncunun ayaklarına girdi ama ne gerek var; kollayın bakalım ne kadar daha kollayacaksınız. Ha tabi, her hafta rakiplere  sert müdahaleler yapmasına rağmen hak ettiği kartları görmeyen Melo'nun mirasçısı Quaresma'nın haksız yere sarı kart görmesi de bir bakıma "telafi" kartı olmuş oldu. Özetle, 2 puan kaybetmişiz gibi görünse de, rakibe de 1 puan verdiğimiz için 3 puanlık bir kayıp oldu esasında, tabi bunu bir de Başakşehir ile aramızdaki farkın erimemesi filan gibi başka sonuçları da oldu.

Bir de kadroyla ilgili şunu ekleyeyim; bu kadar ofansif yönden yeteneksiz orta saha oyuncularının çokluğu benim canımı sıkıyor şahsen, bu ligde defansla şampiyon olunmuyor nihayetinde; ofansif olarak ne kadar güçlüysen o kadar iyisin.

----

Yukarıda bahsi geçen pozisyona konu olan haysiyetsizliğin fotoğrafını da şuraya bırakayım:

« Son Düzenleme: 03 Aralık 2016, 23:31:31 Gönderen: Avanta »

Çevrimdışı Kutay

• Üye
    • kutay_erkan
« Yanıtla #206 : 04 Aralık 2016, 14:13:08 »
Alper dün çok iyiydi. Onun dışında neredeyse tüm hücum oyuncularımızı iyi kilitlediler. Duran toplardan da sonuç alamayınca normal sonuç. Oyun sistemi kadrodan maksimum verimi almayı sağladı ama hala sınırları olan bir kadro, kilit açacak oyuncumuz yok. Salih'ten onu bekliyorduk ama o da hocanın gözüne giremedi. Devre arasında Emenike'yi satıp transfer yapmak şart, umarım yapmamakta inat etmez baştaki.
Burası Fenerbahçe. Burada "2010'da şampiyon olalım, 5 yıl sonra başarılı olalım." diye hedef belirlenemez. - Willie Solomon

Çevrimdışı smith jr

• Üye
    • gfburakkk
« Yanıtla #207 : 04 Aralık 2016, 14:43:05 »
Alper dün sahanın en iyilerindendi gerçekten. Hakem rezalet bir köpekti. İnce ince bazen de göstere göstere Beeşiktaş'ı kayırdı. Bu niyetini de Kjaer'e gösterdiği sarı kartla belli etti. Beşiktaş'ı bu kadar kötü yakalamış olmaktan ziyade zaten abartılan bir takım Sosa Gomez gitti Beşiktaş top oynamıyor bence dün gol atamayacaklarını biliyordum da zaten ama biz iki gol buluruz diye düşünmüştüm yeterince baskı kuramadık. Volkan Şen dün de yine çok küfür yedi bu kadar gereksiz topla oynayamaz bi oyuncu ya. Alper de oynuyor evet ama en azından kolay top kaybetmiyor akıllı oynuyor. Mesela vücudunu kullanarak faul almayı falan çok iyi yapıyor. Volkan mümkünse kulübede beklesin bundan sonra. Souza Topal ikilisini zaten bozmaya gerek yok artık ama ya önlerine çok gol asist yapan birini almak lazım yada Lens gibi diğer kanata iş yapacak bir oyuncu

Çevrimdışı Kevin Rankin

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #208 : 04 Aralık 2016, 15:51:23 »
kesinlikle Kjaer e maçın başında gösterdiği sarı kart hakemin niyetini daha maçın başında ortaya çıkardı. göz göre göre bazı takımlar kollanıyor, bazı takımların hakkı yeniyor. yönetim ve başkan takımı savunacaksa şimdi savunsun.

Çevrimdışı Avanta

• Üye
« Yanıtla #209 : 04 Aralık 2016, 18:57:06 »
Alper dün çok iyiydi. Onun dışında neredeyse tüm hücum oyuncularımızı iyi kilitlediler. Duran toplardan da sonuç alamayınca normal sonuç. Oyun sistemi kadrodan maksimum verimi almayı sağladı ama hala sınırları olan bir kadro, kilit açacak oyuncumuz yok. Salih'ten onu bekliyorduk ama o da hocanın gözüne giremedi. Devre arasında Emenike'yi satıp transfer yapmak şart, umarım yapmamakta inat etmez baştaki.

Yukarıdaki mesajımın son kısmında ben de bu hususa değinmiştim. Rakiplerde o görevi yapan kaliteli oyuncular var ama bizde öyle bir oyuncunun olmaması ofansif olarak mühim bir sorun teşkil etmekte;

Oğuzhan/BJK, Sneijder/GS, ??/Fenerbahçe

---

Bu arada renksiz ağlak mağdurlar gibi davranmak bize yakışmaz, bu yüzden şunu eklemek gerekli; RvP'nin Tolgay'a arkadan yaptığı müdahale de kırmızı kartlık. Çay filan doldurmaya giderken kaçırdım sanırım, sonradan gördüm. Ayrıca tekrarını izleyince gördüm; Quaresma eski kaşarının sarı kart gördüğü pozisyonda da art niyeti var açıkça; Hasan ali kasten önünde duruyor, eski kaşar da gördüğü halde kasten bodozlama giriyor.
« Son Düzenleme: 04 Aralık 2016, 18:57:19 Gönderen: Avanta »