Gönderen Konu: FENERBAHÇE / Euroleague 2017-18 Sezonu  (Okunma sayısı 249065 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı friend-chip

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İzmir
  • Kitap okumuyorsanız tartışmayalım..!
    • i_dnmz
Ynt: Unicaja Malaga-Fenerbahçe Doğuş
« Yanıtla #120 : 13 Ekim 2017, 00:04:22 »
Paylaşılamayan topta hücum sırası nasıl belirleniyor? Bugün bu kural bizi bayağı sevdi, bir tek reboundlar sevemedi!
PG Calathes / SG Wilbekin / SF Tarık / PF Hayes / C Motley
PG Mrsic / SG Bogdanović / SF Datome / PF Mirsad / C Vesely
PG Parker / SG Ginóbili / SF Kukoč / PF Nowitzki / C Sabonis

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #121 : 13 Ekim 2017, 00:05:00 »
Rotasyon geniş falan diyoruz da 4 oyuncumuz 30'ar dakika süre aldı.

hmetin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #122 : 13 Ekim 2017, 00:08:32 »
Rib. alamadık ve 57 47 den macı verdik.Bundan sonraki maclar daha da gelisiriz.

Çevrimdışı canfb

• Üye
  • Yer: İSTANBUL
« Yanıtla #123 : 13 Ekim 2017, 00:18:16 »
%50 ile üçlük attığımız bir maçı %18 (5/27) ile üçlük atan bir takıma kaybettik.
4 hucum ribaundu aldığımız maçta 16 hucum ribaundu verdiğimiz bir takıma kaybettik.Üstüne birde 9 top çalmaya karşı sadece 4 top çalmamız var.

Çevrimdışı Penny Taylor

• Üye
« Yanıtla #124 : 13 Ekim 2017, 00:30:56 »
Paylaşılamayan topta hücum sırası nasıl belirleniyor? Bugün bu kural bizi bayağı sevdi, bir tek reboundlar sevemedi!
İkinci yarıya veya son çeyreğe başlamayan takımda oluyor herhalde ( Son çeyreğe malaga başlamış)
« Son Düzenleme: 13 Ekim 2017, 00:35:13 Gönderen: Penny Taylor »

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
  • Yer: İzmir-İstanbul
« Yanıtla #125 : 13 Ekim 2017, 00:32:37 »
3 çeyrek idare ettik, son çeyrek rezalet oynadık, 14 hücum ribauntu verdik, rakibin ekstra motivasyonu vardı, Thompson-Melli erkenden 4 faule ulaştı, deplasmanda seyirci de iyi hazırlanmıştı vs vs.

Bunca kötü şeye rağmen son topta son hücumda verdik maçı.

Hayırlı mağlubiyet olarak görüyorum ben bunu. Hatalardan ders çıkaracağımıza emin olduğum için rahatım. Yok hataları düzeltmeyeceksek dükkânı kapatalım zaten.

2 şey çok bariz.

1-Thompson erken faul sorunu yaşamaktan kurtulmalı. Yok kurtulmazsa ribauntlarda sıkıntı çekmeye devam ederiz.

2-Wana adam gibi çıkıp sorumluluğu almalı. Bu takıma liderlik yapsın diye geldi. 30 dk. Sloukas'ın liderliğiyle şampiyonluk gelmez, Wana taşın altına elini, kolunu, yüreğini koymalı. Bugün çizgiye hiç gitmedi, hiç serbest atış kullanmadı. Bu da esasen hiçbir halt yemedigini gösterir. 6 asisti zaten yapmak zorundasın Wana, 5-6 kez çizgiye gitmiyorsan sorumluluk almıyorsun demektir.

Neyse, iyi olacağız. Daha önce de dedigim gibi enseyi karartmaya gerek yok.

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #126 : 13 Ekim 2017, 00:35:50 »
Üçüncü çeyreğin son iki dakikası ile son çeyreğin ilk sekiz dakikası arasında 21-3 gibi inanılmaz bir seri verdik.

Tabi bunda 57-47 iken sadece 1 dakika oyunda kalmalarına rağmen iki top kaybı yaparak adamların fitilini ateşleyen Sinan ve Melih ikilisinin payı olduğunu unutmamak lazım. Bu Sinan'a oldum olası alışamadım ve alışabileceğimi de hiç sanmıyorum. Bir an önce Boby gelsin de avrupa maçlarında tribüne çıksın bence.

Öte yandan 10 dakikada sadece 3 sayı atabildiğimiz seride son çeyrek ilk 5 dakika boyunca Guduric'in sahada kalması da bence büyük hataydı.

Takım sadece 3 oyuncunun sırtına binmiş (Sloukas, Datome ve Vesely) gitmeye çalışıyor. Yeni gelen 5 oyuncuyu toplasak şu anda bir Bogdan yada Ekpe'nin tek bacağı etmez. Bu kadar silik oynamalarına anlam veremedim. Daha basit oynayıp daha çok sorumluluk almaları gerekiyor. Yoksa rolleri belli olmayan bir takımda son çeyrekteki gibi baskıya karşı böyle dağılıyoruz

Ayrıca Jason'a daha önce de yazdım basketbol maçının amerikan güreşinden farklı olduğunu izah etmek lazım. Hala anlayabilmiş değil bu farkı.

Bu arada 2 mağlubiyetle bitiririz, en fazla 5 mağlubiyet alırız tarzı ütopik fantezilerin de ayaklarını yere basması açısından bu galibiyet bir emsal olmuştur sanırım. 5 ispanyol takımı arasında en zayıf olana yenildiğimiz de unutulmamalı.

Çevrimdışı Avanta

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #127 : 13 Ekim 2017, 01:08:36 »
Son çeyrek felakete doğru giderken, son topla maçı alma fırsatını teptik. Sağlık olsun, arada olur böyle şeyler ki zor bir deplasman zaten.

Çevrimdışı Başar Bükücü

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Samsun
    • basarbukucu
« Yanıtla #128 : 13 Ekim 2017, 02:10:22 »
Maçın kontolü 3. çeyreğin sonlarında (yanlış hatırlamıyorsam Sinan - Melih - Datome - Melli - Ahmet beşiyle oynarken) rakibe geçti. Sinan'ın köşedeki şutörü bulmak yerine kalabalığın içinden Ahmet'e pas vermeye çalışıp kaptırdığı bir top var. Peşinden hızlı hücumda üçlük yedik. Bence Malaga'yı havaya sokan pozisyondu. Biz de hücum ribaundlarını vermeye devam edip, çok basit top kayıpları yapmaya başladık.

Winner takım olmanın faydası olsa gerek 35 saniyede maçı alacak noktaya getirdik. Maç topunda Sloukas'ın faul hakkı dolmuş rakip savunmaya karşı şut kullanmak yerine penetre etmesini beklerdim.

Datome, Sloukas ve Vesely'i beğendim. (Sloukas'ın klasik top kaybı krizine girdiği sekansı saymıyorum) Jason istekli lakin Avrupa basketboluna adapte olmak için birkaç aya ihtiyacı var gibi. Wanamaker ve Melli topa daha çok temas etmeli hatta setler onların üzerinden dönmeli diye düşünüyorum. Bu da zamanla olacaktır.

Enseyi karartacak bir mağlubiyet değil ilk haftanın günahı olmaz. :)
« Son Düzenleme: 13 Ekim 2017, 02:12:11 Gönderen: Başar Bükücü »
"Bu insanların bizden beklentisi savaşmaktır. Çünkü hayat bir savaştır. Buraya neden geldiğimin cevabı budur." Zeljko Obradovic

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
  • Yer: İzmir-İstanbul
« Yanıtla #129 : 13 Ekim 2017, 02:41:34 »
Bu arada 2 mağlubiyetle bitiririz, en fazla 5 mağlubiyet alırız tarzı ütopik fantezilerin de ayaklarını yere basması açısından bu galibiyet bir emsal olmuştur sanırım. 5 ispanyol takımı arasında en zayıf olana yenildiğimiz de unutulmamalı.

Ben dedim en fazla 5 mağlubiyet diye ki hiç de ütopik değil.

Bak bugün Thompson erkenden faul problemine girmeseydi ve oyunda kalsaydı bu kadar hücum ribauntu vermeyecektik ve doğal olarak adamlar ekstra hücumdan sayı bulmayacaktı. Thompson bu sıkıntıyı aşacak elbet. Wana da sorumluluk alacak mutlaka.

Bu ligde Malaga kalibresinde en az 6-7 takım var ve sanıyor musun ki o takımlara  maç kaybederiz? Hiç sanmıyorum. Bizim zor maçlarımız Baskonia, Atinalar, Moskova ve Madrid deplasmanları. Şu basit hataları yapmayı kestiğimiz andan itibaren zor maç kaybederiz.

Mesela haftaya Milanodayız. Taş kuşa çarparsa kaybederiz ancak.

Malaga kalibresindeki takımlara kaybedeceksek 8. tamamlarız ligi ki bu eşyanın tabiatına aykırı bir durum olur.

5 yenilgi neden ütopik olsun? Geçen sene dalga geçtiğimiz Real Madrid de ligi 5 yenilgiyle bitirmişti.

Haftaya Milanoda kazanırız, sonra içerde Efes'i geçeriz ve bir sonraki Atina deplasmanı Pana maçına hemen hemen hazır çıkarız.

Çevrimdışı Erdem

• Üye
  • Yer: Adana
Ynt: Unicaja Malaga 68-67 Fenerbahçe Doğuş - Euroleague 1. Maç
« Yanıtla #130 : 13 Ekim 2017, 08:42:18 »
Yenilmek hiç problem değil de İspanyol takımlarına yenilmek ben üzüyor. Özellikle de Baskonia'ya >:( >:( >:(

Çevrimdışı mrkene

• Üye
« Yanıtla #131 : 13 Ekim 2017, 10:43:32 »

5 yenilgi neden ütopik olsun? Geçen sene dalga geçtiğimiz Real Madrid de ligi 5 yenilgiyle bitirmişti.

abi real geçen sezon 7 mağlubiyet aldı, cska 8..

Ribaund konusunun sorunu bence Jason'ın erken faul problemi değil. Başka bir problem vardı maçta. Jason 4 savunma rb var, hücum rb "0" . Sloukas'ın bile  4 sav. rb - 1 hüc. rb var. Tabi oynadıkları dk' da göz önünde bulundurulmalı.

Takım hala geçen seneki sistemde oynamaya çalışıyor. Sırıtan nokta bu. Oyuncu alışkanlıklarını değiştirdiğimiz zaman zaten gerisi gelecektir. Örn. Kostas - Jason alley oop girişimi vardı, hatırlarsınız. Wana mesela dünkü maçta şaşkın ördek gibi dolaşıyordu. İkilemde kalmış gibiydi. Melli desen başka bir yerdeydi kafası. Sorumluluk almıyor. Asist-pas özelliğiyle parlamış oyuncunun 15dk'da sadece 2 asisti var.

Bu seneki takımı Bjelicalı,  Goudelocklı, Semihli sezondaki takıma benzetiyorum. Melli Bjelica gibi, Wana Goudelock gibi, Ahmet Semih gibi olmalı.

Son olarak bu sene  en iyi takımın bile 9-10 mağlubiyeti olacağını düşünüyorum.Geçen seneki gibi 11 mağlubiyetle sezonu ilk üçte bitiririz.

Çevrimdışı tiyofencenk

• Üye
« Yanıtla #132 : 13 Ekim 2017, 10:44:41 »
koç eskiden bu kadar rotasyon yapmazdı. Semih ve melih aynı anda girdi. Onun da zamana ihtiyacı var bence  ;D

Geçen sene broseyi son topta savunup yenerek başlamıştık bu sene olmadı.

Kostas yorulunca hucüm tıkandı resmen.

Jasonun erken faul problemi mellinin de sıfır çekmesi ribauntlarda ezilmemizi sağladı.

Normal sezonu çok da şey yapmamak lazım derim geçen seneki gibi seri mağlubiyetler almayalım yeter
Koydum Sevinçleri önüme, baktım hepsi Fenerbahçem

Çevrimdışı friend-chip

• Yönetici
  • Üye
  • Kitap okumuyorsanız tartışmayalım..!
    • i_dnmz
« Yanıtla #133 : 13 Ekim 2017, 12:02:39 »
Semih ve melih aynı anda girdi.

Semihin ve Sinanın kulakları çınlamıştır  ;D
PG Calathes / SG Wilbekin / SF Tarık / PF Hayes / C Motley
PG Mrsic / SG Bogdanović / SF Datome / PF Mirsad / C Vesely
PG Parker / SG Ginóbili / SF Kukoč / PF Nowitzki / C Sabonis

Çevrimdışı nemanja bjelica

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #134 : 13 Ekim 2017, 12:11:40 »
Kazanmayı tabi ki isterdik ama maalesef kaybettik.Canları sağolsun,geçen sene bizi çılgınlar gibi sevindirdiler bu sene de en büyük favori biziz şampiyonluk için ama bazı sıkıntılarımız var.Jason Thompson hücumda geniş repertuara sahip,savunmada temastan kaçınmıyor ama asla bir Udoh değil,geçen sene savunmada switch yaparken Udoh rakip kısayı rahatlıkla karşılıyordu ama şu ana kadar Jason'da onu göremedik.Ribauntlarda çok ezildik ama bunun başlıca sebeplerinden birisi Kalinic'in olmayışı,Kalinic'in olmayışı savunmada switch yaparken sıkıntı yaşamamıza da sebep oluyor.Wanamaker-Sinan tam anlamıyla adapte olduktan sonra ve Kalinic-Bobby geldikten sonra daha iyi olacağız.