Gönderen Konu: FENERBAHÇE / Euroleague 2017-18 Sezonu  (Okunma sayısı 249395 defa)

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
  • Yer: İstanbul
Ynt: Unicaja Malaga 68-67 Fenerbahçe Doğuş - Euroleague 1. Maç
« Yanıtla #135 : 13 Ekim 2017, 13:07:20 »
15 el takımının 13 tanesinin falan kaybedeceği bir deplasmanda biz yenildik..O salonun girişinde Green Hell yazıyor..parkeleri de lütfi kırdar zamanından kalma değişik atmosferi olan, seyirci baskısının zirve yaptığı bir salon. Ancak biz böyle bir ortamda rakibe değil 5 dakikalık artık panik mi desem raydan çıkma mı desem, ona yenildik. bu takımda ilk kez spacing'in unutulduğunu gördüm.. oyuncular birbiri ile çarpıştı sette adeta...ama o düşüşe rağmen yine geri döndük...hücum ribauntları geçen sezonlarda da sorundu...adamlar değişilip uzun yukarda kaldığında bu dezavantajı yaşıyorduk hep yine yaşadık...ama boby ve bogdan ekstra işler yapıp çok açık kapatıyorlardı.
yenilgiye rağmen takımın savunması yine iyiydi.. 68 sayı yazın bir kenara malaga'nın bu sezon sahasında atacağı en az sayı olur... Gigi ve Nanili'nin artık bilinen zaafları dışında savunmada aksayan yoktu.. Yalnız hadi Gigi ağır ayaklı da Nanili bildiğin uyuyor savunmada... ilk yarıda maşallah sayesinde Malaga ayakta kaldı...
Vesely müthiş girdi sezona..Boby ve Çene de gelince takım level atlar...
Bana göre savunmadan ziyade hücumdaki sıkıntıları giderdiğimizde geçen sezonun da üstünde olacağız...
Ayrıca dün Real Madrid, Oly ve Baskonia'yı da seyrettim..Hernalde EL'ye en hazır ve en formda takımla biz oynadık..hem de dışarda...
NOT: Bir de Antic gönderilmeseydi mi ne..Nanili sanki daha iyi olurdu gitse...

« Son Düzenleme: 13 Ekim 2017, 13:10:33 Gönderen: Tekirdağlı »

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #136 : 13 Ekim 2017, 13:56:38 »
sadece 6-7 dk kotu oynayıp kaybetmek uzucu...
isin esası ilk 30 dk ıyı oynarken farkı 8-10 bareminden 15 baremine cıkartsak o 6-7 dakika bile yetmezdi...
iyi oynarken bence 2-3 sacma top kaybı ve alamadıgımız savunma rebleri oyunda tuttu malaga'yi...
saglık olsun..

ama milano'da boyle zor gececek...aynı hataları yapmamak lazım...

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #137 : 13 Ekim 2017, 14:32:56 »
15 el takımının 13 tanesinin falan kaybedeceği bir deplasmanda biz yenildik..O salonun girişinde Green Hell yazıyor..parkeleri de lütfi kırdar zamanından kalma değişik atmosferi olan, seyirci baskısının zirve yaptığı bir salon.

Bu dediklerini sakla koy bir kenara. Sene sonunda görüşürüz. Hani ben adamların zaten en zayıf takımlardan birisi olduğunu düşünüyorum da sen böyle dedikten sonra ayvayı yedi adamlar :)

Çevrimdışı Semazen

• Üye
  • Yer: Antalya-Alanya
« Yanıtla #138 : 13 Ekim 2017, 16:00:31 »
Bu dediklerini sakla koy bir kenara. Sene sonunda görüşürüz. Hani ben adamların zaten en zayıf takımlardan birisi olduğunu düşünüyorum da sen böyle dedikten sonra ayvayı yedi adamlar :)

İşin açığı ben de Malaga'yı hiç beğenmedim. Tamam son çeyrekte biraz agresif savunma yaptılar ama buna biraz da biz izin verdik. Bize karşı aldıkları o ribaundları her maçta alacaklarına inanmıyorum. Adamların yaptığı tek şey üçlük sallamak. Bizim karşımızda (ribaund
 konusunda) o kadar ballı olmasalar galibiyet şansları yoktu.
Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilir.

Çevrimdışı Jason Bourne

• Üye
  • Yer: istanbul
    • okanc14
« Yanıtla #139 : 13 Ekim 2017, 16:27:36 »
Yenilmek hiç problem değil de İspanyol takımlarına yenilmek ben üzüyor. Özellikle de Baskonia'ya >:( >:( >:(
Nedense İspanyol takımlarına özellikle Baskonia'ya yenilmek sinir bozucu oluyor.

CanCan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #140 : 13 Ekim 2017, 17:14:11 »
Hoca milletin dediğine kulak asacak adam değil ama, sanki bu maçta Türk oyuncu oynatacağım gazına gelmiş gibi geldi bana ? 3. periyot tam vurup geçmek üzereyiz böyle bir deplasmanda sahada aynı anda Sinan, Melih, Ahmet üçlüsünü görmek beni şaşırttı. Zaten o noktadan sonra takımda garip bir panik başladı...

Çevrimdışı sonkale1907

• Üye
  • Yer: MERSİN
« Yanıtla #141 : 13 Ekim 2017, 20:56:44 »
Dixon ve Kalinic sakatlıktan döndüğünde takımda bir çok şey müspet anlamda değişecektir.
Benim görebildiğim en büyük handikap, Udoh'un pota altındaki blok tehdidini, caydırıcılığını vs.. arıyoruz.
Koç illa ki zaman içerisinde buna da çözüm bulacaktır.

Ama dediğim gibi Dixon ve Kalinic takım için gerçekten çok çok değerli parçalar.. 
FENERBAHÇE

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #142 : 13 Ekim 2017, 22:08:21 »

ha ha valla efesi baskonia'yı falan da gördüm...kötülükte onlar da yarışır. o salonun atmosferi ölüyü oynatır..ama deplasmanlarda averaj takımı olurlar

Çevrimdışı ata771

• Üye
« Yanıtla #143 : 14 Ekim 2017, 10:40:11 »
Kalinic in dönmesi kritik bence kalinic dönünce melli ile 4 numara yı paylaşırlar diye düşünüyorum böylece vesely ve thompson 5 numara da birbirini yedeklerler. Thompson ın daha alışmadığını düşünürsek vesely thompson oynamak sorun yaratıyor bence hem hücumda hem savunmada. Kalinic bir an önce döner umarım

Çevrimdışı Başar Bükücü

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Samsun
    • basarbukucu
Perşembe günü Milano'ya konuk oluyoruz. 2 maçlık yenilgi serimizin 2 maçla sınırlı kalacağı bir karşılaşma olur umarım. Milano'da Pianigiani, Goudelock, Micov, Theodore, Patric Young, Dairis Dertans gibi yolu Türkiye'ye düşmüş isimler var. Bizden ise Nicolo Melli 5 sezon Milano forması giydi.

Biz geçen hafta Malaga'ya son topta yenildik. O maçta Kostas 15 sayı-5 ribaund-7 asist, Jan Vesely de 12 sayı-8 ribaund-3 blok ile oynamıştı. Milano ilk Euroleague  maçında deplasmanda Cska Moskova'ya 93-84 yenildi. O maçta Andrew Goudelock 17 sayı-5 ribaund-3 asist, Micov da 16 sayı-5 ribaund-3 asist-2 top çalmayla oynamış.

Maç Bein Sports 3'ten canlı yayınlanacak.

« Son Düzenleme: 20 Ekim 2017, 00:01:22 Gönderen: kenz »
"Bu insanların bizden beklentisi savaşmaktır. Çünkü hayat bir savaştır. Buraya neden geldiğimin cevabı budur." Zeljko Obradovic

Çevrimdışı Muratti

• Üye
  • Yer: Istanbul
Milano sezonun ilk maclarinda iyi oynayan daha sonra dususe gecen bir takim. Onlarla erken oynamak biraz sansizlik. Bu macta kayip olabilir.

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • 1899
Mağlubiyet yazar, peşin söyleyeyim.
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı Penny Taylor

• Üye
Mağlubiyetin affı yok.

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
cok iyi savunma ile bu macı alırız..rakibin hucum ritmini dagıtmamız lazım...

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
Mağlubiyet yazar, peşin söyleyeyim.

Spoiler
_____
Goudelock bizi harcar ve Obra'dan ocunu alir.
_____
Spoiler