Gönderen Konu: FENERBAHÇE / Euroleague 2017-18 Sezonu  (Okunma sayısı 250137 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bahadircevlik

• Üye
  • Yer: adana
Ynt: Fenerbahçe Doğuş 79-81 CSKA Moscow - Euroleague 26.Maç
« Yanıtla #2100 : 17 Mart 2018, 00:27:31 »
Obradovic:Çok önemli maç değildi.
Psikolojik olarak bir tahribat yaratmayacaksa bence de çok önemli değil. 3.lükten düşmediğimiz sürece problem olmayacaktır)) tabiki kazansak iyi olurdu ama sağlık olsun deyip desteğe devam etmek en doğrusu
Harcamayacağım günleri, onları uzatmaya çalışarak.
Kullanacağım her anını zamanın.

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #2101 : 17 Mart 2018, 00:48:43 »
Obradovic:Çok önemli maç değildi.

Nerede demiş bunu?
Sıralamada etkisi olacağını sanmıyorum demiş.
Cska ile oynanan 15000 kişi önünde evinde oynadığın bir maçın önemli olmaması diye bir şey söz konusu olabilir mi?

Çevrimdışı friday

• Üye
  • Yer: Istanbul
« Yanıtla #2102 : 17 Mart 2018, 00:55:17 »
ya şimdi aklıma geldi, son hücumda cska'nın 10 saniye civarı süresi vardı acaba çok erken faul yapıp kendi hücumumuzla bitirsek nasıl olurdu bu tercih diye düşünmeden edemiyorum. 8-9 saniye civarı bize kalsa ilkini atıp ikinciyi kaçırmaya cesaret de edemezlerdi ve bizim hücumla biterdi en azından uzatma şansımız daha çok olurdu belki. gerçi de colo da el üstünden soktu son şutu, zor şuttu sonuçta. bilemiyorum tabi maç bitti sabaha kadar düşün şimdi nolur zaten :(
Dünyanın En Güzel Takımı

Çevrimdışı ata771

• Üye
« Yanıtla #2103 : 17 Mart 2018, 00:57:00 »
Bence son periyot başındaki sekans dışında takımın iyi oynadığını düşünüyorum. Öyle aman aman bir psikolojik etki bırakacak maç değil ilk yarıdaki maçta da biz kazanmıştık son tip basketiyle. Maç boyunca şans da yanımızda değildi her şey onların istediği gibi gitti neredeyse olsa f4 öncesi cska nın ellerinde ne var ne yapabiliriz gibi şeyleri görmek denemek istemiş olabilir koç. O da söyledi zaten maçtan sonra. Kazansak iyi olurdu ama koç günlük düşünen adam değil ileriyi kazanmak için bir şeyler deniyor bu maçında 1 veya 3 olmuşun çok bir farkı olmadığı için bir şey deneme maçı gördü bence. Kazanmak güzel olurdu ama takımın sağlıklı olması daha önemli. Son olarak zalgiris ile oynayacağız gibi geliyor nedense play offlarda

Çevrimiçi kenz

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #2104 : 17 Mart 2018, 00:57:06 »
Nerede demiş bunu?
Sıralamada etkisi olacağını sanmıyorum demiş.
Cska ile oynanan 15000 kişi önünde evinde oynadığın bir maçın önemli olmaması diye bir şey söz konusu olabilir mi?

http://www.basketfaul.com/haber?haber=71514

Çevrimdışı ata771

• Üye
« Yanıtla #2105 : 17 Mart 2018, 00:58:41 »
ya şimdi aklıma geldi, son hücumda cska'nın 10 saniye civarı süresi vardı acaba çok erken faul yapıp kendi hücumumuzla bitirsek nasıl olurdu bu tercih diye düşünmeden edemiyorum. 8-9 saniye civarı bize kalsa ilkini atıp ikinciyi kaçırmaya cesaret de edemezlerdi ve bizim hücumla biterdi en azından uzatma şansımız daha çok olurdu belki. gerçi de colo da el üstünden soktu son şutu, zor şuttu sonuçta. bilemiyorum tabi maç bitti sabaha kadar düşün şimdi nolur zaten :(
koçun pek tercih ettiği bir yol değil bu ayrıca mola hakkı da yoktu bizim geçiremezdik o topu sağlıklı bir şekilde

Çevrimiçi iloturo

• Üye
« Yanıtla #2106 : 17 Mart 2018, 01:07:01 »
http://www.basketfaul.com/haber?haber=71514

İsmail Şenol spontone çevirirken uyduruyor. Sıralama açısından önemli değil diyor.
Tam metni zaten yayıncı kuruluşun sitesinde var.

Çevrimdışı friday

• Üye
  • Yer: Istanbul
« Yanıtla #2107 : 17 Mart 2018, 01:09:22 »
koçun pek tercih ettiği bir yol değil bu ayrıca mola hakkı da yoktu bizim geçiremezdik o topu sağlıklı bir şekilde
evet kolay olmazdı işimiz yine. şimdi özete baktım, son topta de colo'nun karşısında aslında ilk pozisyonda wana var ama ısrarla sola gidip hines'ın perdesiyle kalinic'i alıyor karşısına, bu tercih de enteresan geldi sonuçta kalinic her zaman için daha iyi savunmacı wana'ya göre.
Dünyanın En Güzel Takımı

Çevrimdışı ata771

• Üye
« Yanıtla #2108 : 17 Mart 2018, 01:37:24 »
evet kolay olmazdı işimiz yine. şimdi özete baktım, son topta de colo'nun karşısında aslında ilk pozisyonda wana var ama ısrarla sola gidip hines'ın perdesiyle kalinic'i alıyor karşısına, bu tercih de enteresan geldi sonuçta kalinic her zaman için daha iyi savunmacı wana'ya göre.
kalinic toplu adam savunamıyor geçen sene daçka maçı real maçı ve kızılyıldız maçı 3 de birebir de kalinic ile kalıp rahatça şut attı. Bence takımdaki en iyi kısa savunmacı melli ama o pozisyonda oyuncu kalitesi fark yaratıyor savunmak imkansıza yakın neredeyse atletik bir adam olsa en fazla zorlaştırır

mirinkirin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2109 : 17 Mart 2018, 01:49:21 »
kaliniç savunmasa wanna savunacaktı. sonuçta bişey değişmezdi.

Çevrimdışı erhanay

• Üye
  • Yer: ünye
    • erhanaydd
« Yanıtla #2110 : 17 Mart 2018, 09:06:16 »
cska ve reale iyice psikolojik üstünlük kurmuştuk. Bence bu yenilginin en iyi tarafı telafisi olan bir maç olması oldu. Oyuncuların ayakarını yere basmasını sağlar. Yine de kazanabileceğimiz bir maçtı.

Çevrimdışı sonkale1907

• Üye
  • Yer: MERSİN
Ynt: Fenerbahçe Doğuş - CSKA Moscow - Euroleague 26.Maç
« Yanıtla #2111 : 17 Mart 2018, 10:34:06 »
Bizim PIR 95, CSKA'nın 78. Böyle bir farka rağmen üstün olan takımın kaybettiğini de ilk kez görüyorum. Sanırım Vorontsevich'in ekstrasıydı. Şu maç bize gösterdi ki CSKA ancak çok ekstra durumlar+hakem faktörü olursa bizi yenebilir. Bakalım Belgrad'da nasıl olacak işler, merakla bekliyorum.
Vorontsevich'in götünden bal akıyor. hakemlerde her türlü sinsilik var. Cska geçen yıla göre kadrosunu daha da güçlendirmiş. Bizim en iyi iki adamımız gitmiş.
Tüm bunlara rağmen performans verimlilik puanında bariz üstünsün ve son topla maçı kaybediyorsun.
Obradovic'e söyleyecek söz bulamıyorum, nasıl bir basketbol dehasıdır arkadaş..
FENERBAHÇE

Çevrimiçi Ertan Ürkmez

• Üye
  • Yer: Macaristan
« Yanıtla #2112 : 17 Mart 2018, 11:06:30 »
Obradovic'ten sadece gazetecilere değil Real Madrid özelinde; CSKA, Olympiakos, Panathinaikos ve benzeri gibi euroleague geleneği olan takımları Şekerspor ya da Petrolofisi gibi gören zihniyete karşı vermiş olduğunu düşündüğüm tokat gibi cevaplar. Nereden nereye geldiğimizi hatırlatır diye paylaşmak istedim. Röportaj metni Basketdergisi kaynaklı:

"CSKA'yı galibiyetten ötürü tebrik ederim. Oyuncularıma da bütün maç boyunca yapmaya çalıştıkları herşey için teşekkür ediyorum. CSKA'ya karşı bir kere daha zor ve keyifli bir maç oynadık.

Bizim için en büyük sorun top kayıplarıydı. Kendimize buna karşı hazırlanmıştık. Bazı anlarda çok iyi oynadık, bazı anlarda ise çok kolay top kaybı yaptık. Sıralamada bu maçın herhangi bir etkisi olacağını sanmıyorum. Savaşmaya devam etmemiz gerekiyor, sıralama ve rakibimiz o şekilde belli olacak, önemli olan saha avantajını almak.

Taraftara müthiş atmosfer için teşekkür ediyorum. Taraftarla gurur duyuyorum, sahaya su şisesi atan kişiye karşı tepkilerini koydular. Fenerbahçe olarak kim gelirse gelsin misafirperverliğimizi göstermemiz gerekir. Önümüzde zorlu bir program var, taraftarımızı tekrar bekliyoruz.

Başkanımıza da çok teşekkür ediyorum, bir süredir sağlığı iyi değildi ama bugün yanımızda oldu.

Olumsuz yanlarımız olduğu kadar olumlu yanlarımız da vardı. Maça iyi başladık, her zaman geri dönmek için fırsat bulduk, hatalar oldu ama hep savaştık.

Son çeyreğe oyun kurucusuz başlaması ve yenilen sayıyla ilgili soruya:

Dostum 26 yıldır koçluk yapıyorum. Her gün sabah 9'da burada oluyorum. Kararları ben veririm. Verdiğim kararların da arkasındayım. İyi savunma yapan aynı oyuncu grubu vardı ve onları değiştirmek istemedim. Anladın mı? Ne olursa olsun en iyi çözümü bulmaya çalışıyoruz. Bunları konuşmaya başlarsak 3 gün daha konuşuruz. Sporun güzelliği bu, oyun içerisinde yapabileceğiniz çok fazla şey var.

Dixon'ın oynamamasının sosyal medyada konu edilmesiyle ilgili:

Sağlık sorunu yok, bu bir antrenör kararı, sosyal medyada da bunu konuşmaya devam edebilirler. Sosyal medyayı takip etmiyorum, oradaki herhangi bir fikir umrumda değil. Koç olarak beni en çok mutlu edecek şey tüm oyunculara süre verebilmek ama bu her zaman mümkün olmuyor.

Geçen sene büyük takımları iç sahada yenmesine rağmen bu sene kayıplar yaşanmasıyla ilgili gelen soruya:

Bunun kolay olduğunu mu sanıyorsunuz? Burası EuroLeague, sen Real Madrid'in kim olduğunu biliyor musun? Madrid'i niye yenemediğimizi soruyorsunuz. Real Madrid'in tarihini biliyor musun? Fenerbahçe'nin tarihi nedir peki? Ben gelmeden önce Fenerbahçe'nin ortalama seyircisi kaçtı? Ben herşeyi biliyorum dostum. Bu soruları sormanızdan dolayı aslında mutluyum, artık basketbol konuşmaya başlanıyor galiba. Dışarıdaki taraftarın fikrini sorun isterseniz.

Geçen sene 18-12 ile bitirdik. Önümüzde daha 4 maç var. Geçen sene her şey çok kötüydü sanırım. İnsanlar neden Bağdat Caddesi'ne geldiler acaba? Sporda herşey olabiliyor, savaşmak önemli. Biz bu insanlar için sonuna kadar savaşmaya devam edeceğiz.

Yürekten hepinize teşekkür ediyorum, burada şu ana kadar yaptığım en iyi basın toplantısı buydu."

http://basketdergisi.com/obradovic-sosyal-medyadaki-herhangi-bir-fikir-umrumda-degil.html

Çevrimdışı HenryTurner

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #2113 : 17 Mart 2018, 11:09:50 »
Anlamadığım şu. Maç bitiyor yenilgi veya galibiyet.insanlar yorum yapıyor iyi veya kötü.hemen biri çıkıp: sen kimsin kardeşim ne eleştirisi vs herkes basketboldan anlar oldu gibi dayı dayı hareketler vs.herkes fikrini açıklamakta özgürdür.beğenirsin beğenmezsin.forumda kim ne kadar basketboldan anlıyor, buna kimse karar veremez.ne zmaandır bunu yazayım diyorum bir türlü nasip olmadı.2 kişi arasında bir fikir ayrılığı olduğunda 3. Kişi daha eski üyeye destek atıyo veya buna benzer saçma sapan hareketler.burası bir basketbol forumu.hepimizin bir tek isteği var daha iyi olabilmek ve takımımızın mücadeleyi asla bırakmaması.karşısındakini hiç tanımayan insanlar yok trol vs yakıştırmaları yapıyor.karşındaki adam belki 50 yaşında. Sen buna 12 yaşındaki cocuk muamaelsi yapamazsın. İş klasik forumlardaki ver lan telefonunu gel lan şuraya ya dönecek haberiniz olsun.burası hiçkimsenin zimmetli malı değil. Halka açık bir forum.insanlar fikirlerini dile getiriyor. Hep destek tam destek derken hiç eleştirmemek bize bişey kazandırmaz.
Maça gelirsek; tam kapasiteyle oynayan ve maça asılan cska ya son topta kaybettik herşeye rağmen.de colo tüm maç yattı bir basketle bitirdi işi.wana nın bize uymadığını söylemekten bıktım. İyi oyuncu olabilir ama bize uymadığını düşünüyorum.umarım koç boby den kesip wana ya verdiği dakikalar için pişman olmaz.umarım yanılırım. Allah izin verirse belgrada gidicez. Orda da son top olacak bu aşikar. Umarım wana beni yanıltır.

Çevrimiçi iloturo

• Üye
« Yanıtla #2114 : 17 Mart 2018, 11:22:45 »
Maçla ilgili yorum yapmayacağım. Bu seviye takımlar arasındaki maçlar her sonuca gebe. Real'e, Cska'ya içeride  kaybettik, dışarda kazandık. Tek  bir top belirliyor bazen sonucu.
Ancak değinmek istediğim konu farklı. Cska şöyle oynadı, böyle oynadı, attıkları tuttukları girdi, biz şu kadar kötüydük, bu kadar top kaybettik, buna rağmen son topta kaybettik vs vs vs

Duygusallıkta tavan yaptık yine. O top kayıplarını sana yaptıran takım avrupanın bana göre en iyi takımı. Ayrıca çıkardım formayı bir cska'lı forması giydim üstüme ve ben de Fenerbahçe taraftarına diyorum ki aynı mantıkla;  "Fenerbahçe bugün %76 gibi akıl almaz bir 2 sayı yüzdesi ile oynadı, reboundlarda o kadar öndeydi, orta sahadan bile attı girdi, De Colo, Sergio çok kötü günündeydi, Clyburn sayı bile atamadı. Performansımızın çok altında olmamıza rağmen, deplasmanda kazandık"

Bir yere varılmaz böyle. 26.maçımızı oynadık, son topu savunamama veya atamama hastalığımız devam ediyor. Tek canımı sıkan bu. Yoksa maçla ilgili fazla söyleyecek bişiy yok. Bir basketbol sever olarak Fenerbahçe-Cska maçları son yılların en özel maçları oluyor. Müthiş bir keyif.