Gönderen Konu: FENERBAHÇE / Euroleague 2017-18 Sezonu  (Okunma sayısı 250136 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
Ynt: Fenerbahçe Doğuş 79-81 CSKA Moscow - Euroleague 26.Maç
« Yanıtla #2115 : 17 Mart 2018, 11:35:30 »
Anlamadığım şu. Maç bitiyor yenilgi veya galibiyet.insanlar yorum yapıyor iyi veya kötü.hemen biri çıkıp: sen kimsin kardeşim ne eleştirisi vs herkes basketboldan anlar oldu gibi dayı dayı hareketler vs.herkes fikrini açıklamakta özgürdür.beğenirsin beğenmezsin.forumda kim ne kadar basketboldan anlıyor, buna kimse karar veremez.ne zmaandır bunu yazayım diyorum bir türlü nasip olmadı.2 kişi arasında bir fikir ayrılığı olduğunda 3. Kişi daha eski üyeye destek atıyo veya buna benzer saçma sapan hareketler.burası bir basketbol forumu.hepimizin bir tek isteği var daha iyi olabilmek ve takımımızın mücadeleyi asla bırakmaması.karşısındakini hiç tanımayan insanlar yok trol vs yakıştırmaları yapıyor.karşındaki adam belki 50 yaşında. Sen buna 12 yaşındaki cocuk muamaelsi yapamazsın. İş klasik forumlardaki ver lan telefonunu gel lan şuraya ya dönecek haberiniz olsun.burası hiçkimsenin zimmetli malı değil. Halka açık bir forum.insanlar fikirlerini dile getiriyor. Hep destek tam destek derken hiç eleştirmemek bize bişey kazandırmaz.
Maça gelirsek; tam kapasiteyle oynayan ve maça asılan cska ya son topta kaybettik herşeye rağmen.de colo tüm maç yattı bir basketle bitirdi işi.wana nın bize uymadığını söylemekten bıktım. İyi oyuncu olabilir ama bize uymadığını düşünüyorum.umarım koç boby den kesip wana ya verdiği dakikalar için pişman olmaz.umarım yanılırım. Allah izin verirse belgrada gidicez. Orda da son top olacak bu aşikar. Umarım wana beni yanıltır.

Bu konunun basi bana yazilmis hemen cevap vereym ...

eger biri cikar derse ki pangos ta kisa boylu artik alinmaz (sanki dixon boyu oynamiyormus gibi) oyle cevap alir .... ona onceki iki sene hatirlatilir ...

sonucta 2 sene bu takimda ilk 5 cikti dixon ve bu sene boyu kisalmadi ... mesele yenilgi olunca insanlar cikip sacma yorum yaparsa ... gercekleri gormezden gelip kendi kendine isleri baska yere cekmeye calisirsa en azindan benden ayni cevabi alir henry bey ...

Biz burada Emir i savunanlari da gorduk (buna bende dahil).... obra bu isi bilmiyor diyenleri de... ama bir fikir koyuyorsan ortaya altini dolduman lazim ve yazdiginin gercekle celismemesi lazim ... sonra bunu yok iron yaptim yok sunu yaptim yok bunu yaptimla aciklamaya calisirsin ..... oyle adamlar cikinca benim gibi cevap verenlerde olacaktir

bazi maclardan sonra insan tahammul ediyor bazen de dayanamayip gercekleri insanlarin yuzune soyleyiveriyorsun .... rahatsizlik verdiysemde... cok ta umrumda degil. Yadiklarini dusunerek yazsin millet... Benimde yazdigim sey yanlis sa ve bu konuda "biri hadi len atma din kardesiyiz" derse once kendi yazdigimda bir hata var mi ona bakarim ... ki hakliysa niye dedi diyemem...

Her fikre hurmet edilmek zorunda degil...
« Son Düzenleme: 17 Mart 2018, 11:38:09 Gönderen: ETIRYAK »
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı HenryTurner

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #2116 : 17 Mart 2018, 11:48:10 »
 Etiryak bey. Sizin söylediğiniz herşeyi birşeye dayandırmanızı kimse istemez.beni de ilgilendirmez.sözüm tamamen size değil. Açın bakın son 3-5 ayda bu şekilde manasız atışmalar oldu.gerek yok.herkes her söylediğinin altını dolduruyormu? Ya da her doldurmayana siz mi cevap veriyorsunuz.yani bu tartışma uzar gider. Forumun polisi kimse değil.buna soyunmaya da gerek yok.
Sadece sen kimsin vs trolmüsün gibi kelimeler hoş diil tanımadığınız insanlara karşı.neticede hepimiz aynı takımın taraftarıyız.ben de wanamakera deli oluyorum. Birşey yazınca hemen birileri yok şöyle iyi vs yazıo. Olabilir saygı duyarım.neyse boşa uzattım.bir önceki arkadaşın yorumuna katılıyorum. Son top olayı bu snee cok başımızı yaktı, umarım koç bir çözüm bulur

Çevrimdışı franz392

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #2117 : 17 Mart 2018, 11:56:52 »
Son topun rövanşını son topla aldılar. Çok sert oynadılar ama karşılık veremedik. Pota altında tüm yük, Vesely ile Melli'nin üstünde kaldı gene. Avrupa'da Thompson'un aldığı parayi alıp bu kadar yararsız olan baska bir oyuncu yoktur. Açıkçası 2. ya da 3. olmak sadece çeyrek finaldeki raibi değiştirecek, yarı finali Olympiakos ile oynayacağız gibi ama tekrar özgüven verdik CSKA'ya.

Malaga'da son topu atamadık, Milano'da savunamadık, Panathinaikos maçında savunamadık, Zalgiris'e karşı son bölümü kötü oynadık, Real'e son topu atamadık ve yine son topta yedik. Çok can sıkıcı.

Çevrimdışı selimiyeli

• Üye
« Yanıtla #2118 : 17 Mart 2018, 12:07:48 »
Üstünde durulacak bir mağlubiyet değil, eksiklerimizi görmemiz yeterli..tekrar söylüyorum tüm f4 takımları oyun kimya vs geçen senenin altında..f4 e çıkarız ama kupayı alma olayı gününde olmamıza bağlı..sonuçta geçen sene nba lik 2 adamımız varken bu sene guduric ve thompson var..ama nedense wana ya bir türlü ısınamadım maalesef takımın bir parçası olamıcak gibi..

Çevrimdışı HenryTurner

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #2119 : 17 Mart 2018, 12:11:20 »
Katılamamak elde değil. F4 te yine son topa kalma ihtimali yüksek.savunsak mı hücümmu etsek? Hücum da wana veya kostasa bakıcaz. Sezon boyunca son topların nerdeyse hepsinde hüsrana uğradık. Umarım koç şu son top olayını bir şekilde çözer.son topçumuz kim ona da karar veremedik. Kaan kuralın youtube da wana için yorumu var.tavsiye ederim
« Son Düzenleme: 17 Mart 2018, 12:14:41 Gönderen: HenryTurner »

Çevrimdışı Jason Bourne

• Üye
  • Yer: istanbul
    • okanc14
« Yanıtla #2120 : 17 Mart 2018, 12:15:08 »
 Vorontseviç bir daha 5/5 üçlük atacak mı, bu maç özelinde belirleyici oldu bence.Takım sert oynadı ve ahlar vahlar olacak bir maç olduğunu düşünmedim.Kazansak güzel olurdu ama CSKA tüm gücü ile oynadı.Bu maçı kaybetmek bize final four için avantaj sağlayabilir.

Çevrimdışı ata771

• Üye
« Yanıtla #2121 : 17 Mart 2018, 12:25:11 »
Voronsevitch in ekstralarına rağmen sadece top kayıplarını azaltsak yenerdik akşam o kadar baskılı özel hazırlıklarına rağmen f4 öncesi ellerinde ne var görmek için güzel oldu biz pek bir şey göstermedik özel olarak. F8 ve f4 te koçun özel olarak hazırladığı şeyler vardır zaten wanamaker özelinde bir şey planlıyor gibi geliyor ama bakalım

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
  • Yer: Macaristan
« Yanıtla #2122 : 17 Mart 2018, 12:46:12 »
Bu sabah itibariyle Murat Murathanoğlu'nun dün akşamki maç için sarf ettiği birkaç cümleyi önemli bulduğum için paylaşmak istedim. Cümleler tamamen aynı değil ama söyledikleri hemen hemen bu minvaldeydi:

Fenerbahçe üç yıllık bir proje ile ilk yıl yarı final, ikinci yıl final oynayıp üçüncü yılda şampiyon oldu. İçinde bulunduğumuz yıl, ikinci bir üç yıllık projenin ilk yılı; çoğu kimse bunu gözden kaçırıyor. Birçok kişi Guduric'in ilk senesini Bogdanovic'in son yılı ile karşılaştırıyor. Bogdanovic'in geldiği seneki performansını gözden kaçırmayalım. Guduric özelinde Fenerbahçe genelinde bu yıl, ikinci bir üç yıllık planın staj senesi...

Itioudis kartlarını erken açtı, sezon çok uzun. Obradovic sezonların bu döneminde kartlarını tamamen açmıyor, bundan dolayı son üç play off'u 9-0 ile süpürdü.

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
« Yanıtla #2123 : 17 Mart 2018, 13:24:36 »
Vorontseviç bir daha 5/5 üçlük atacak mı, bu maç özelinde belirleyici oldu bence.Takım sert oynadı ve ahlar vahlar olacak bir maç olduğunu düşünmedim.Kazansak güzel olurdu ama CSKA tüm gücü ile oynadı.Bu maçı kaybetmek bize final four için avantaj sağlayabilir.

Vorontsevich 5'te 5 atmaz ama 5'te üç atar..adam çok iyi oyuncu...Bize karşı da buraya motive olup gelmiş böyle gecelerde herkes parlamak ister...Ama şu var ki bizim CSKA ve Real Madrid ile eşleşmelerimiz artık derbi ötesine geçti... Bu seviyede kalmak önemli...maç içinde saydırsak da bu kadar hataya eksiğe rağmen topuyla tüfegi ile oynayan CSKA'ya yine son topta yenildik...

Çevrimdışı friday

• Üye
  • Yer: Istanbul
« Yanıtla #2124 : 17 Mart 2018, 13:31:14 »
Bu sabah itibariyle Murat Murathanoğlu'nun dün akşamki maç için sarf ettiği birkaç cümleyi önemli bulduğum için paylaşmak istedim. Cümleler tamamen aynı değil ama söyledikleri hemen hemen bu minvaldeydi:

Fenerbahçe üç yıllık bir proje ile ilk yıl yarı final, ikinci yıl final oynayıp üçüncü yılda şampiyon oldu. İçinde bulunduğumuz yıl, ikinci bir üç yıllık projenin ilk yılı; çoğu kimse bunu gözden kaçırıyor. Birçok kişi Guduric'in ilk senesini Bogdanovic'in son yılı ile karşılaştırıyor. Bogdanovic'in geldiği seneki performansını gözden kaçırmayalım. Guduric özelinde Fenerbahçe genelinde bu yıl, ikinci bir üç yıllık planın staj senesi...

Itioudis kartlarını erken açtı, sezon çok uzun. Obradovic sezonların bu döneminde kartlarını tamamen açmıyor, bundan dolayı son üç play off'u 9-0 ile süpürdü.

Aynı programı ben de izledim. Bu kartları açmama mevzusuna sonua kadar katılıyorum. Obradovic hiçbir zaman sadece maçı oynamıyor, ileride o takımla oynayacağı daha önemli maçları da düşünüyor, kararları buna göre veriyor. Geçen sene normal sezonun sonunda da sürekli denemeler yapmıştı ve görece kötü bir finish yapmıştık ama playoff'tan itibaren takıp acaip bir seviyeye çıktı her bakımdan. Saha avantajı olmadan Pao'yu resmen ezerek geçtik ve f4'te de çok iyiydik. Bu nedenle koça güvenelim, o bir basketbol tanrısı ve Itoudis'i falan boncuk diye oynar bunu kabul edelim.
Dünyanın En Güzel Takımı

Çevrimdışı Kallessin

• Üye
  • Yer: izmir
« Yanıtla #2125 : 18 Mart 2018, 13:03:52 »
Obradovic'ten sadece gazetecilere değil Real Madrid özelinde; CSKA, Olympiakos, Panathinaikos ve benzeri gibi euroleague geleneği olan takımları Şekerspor ya da Petrolofisi gibi gören zihniyete karşı vermiş olduğunu düşündüğüm tokat gibi cevaplar. Nereden nereye geldiğimizi hatırlatır diye paylaşmak istedim. Röportaj metni Basketdergisi kaynaklı:

"CSKA'yı galibiyetten ötürü tebrik ederim. Oyuncularıma da bütün maç boyunca yapmaya çalıştıkları herşey için teşekkür ediyorum. CSKA'ya karşı bir kere daha zor ve keyifli bir maç oynadık.

Bizim için en büyük sorun top kayıplarıydı. Kendimize buna karşı hazırlanmıştık. Bazı anlarda çok iyi oynadık, bazı anlarda ise çok kolay top kaybı yaptık. Sıralamada bu maçın herhangi bir etkisi olacağını sanmıyorum. Savaşmaya devam etmemiz gerekiyor, sıralama ve rakibimiz o şekilde belli olacak, önemli olan saha avantajını almak.

Taraftara müthiş atmosfer için teşekkür ediyorum. Taraftarla gurur duyuyorum, sahaya su şisesi atan kişiye karşı tepkilerini koydular. Fenerbahçe olarak kim gelirse gelsin misafirperverliğimizi göstermemiz gerekir. Önümüzde zorlu bir program var, taraftarımızı tekrar bekliyoruz.

Başkanımıza da çok teşekkür ediyorum, bir süredir sağlığı iyi değildi ama bugün yanımızda oldu.

Olumsuz yanlarımız olduğu kadar olumlu yanlarımız da vardı. Maça iyi başladık, her zaman geri dönmek için fırsat bulduk, hatalar oldu ama hep savaştık.

Son çeyreğe oyun kurucusuz başlaması ve yenilen sayıyla ilgili soruya:

Dostum 26 yıldır koçluk yapıyorum. Her gün sabah 9'da burada oluyorum. Kararları ben veririm. Verdiğim kararların da arkasındayım. İyi savunma yapan aynı oyuncu grubu vardı ve onları değiştirmek istemedim. Anladın mı? Ne olursa olsun en iyi çözümü bulmaya çalışıyoruz. Bunları konuşmaya başlarsak 3 gün daha konuşuruz. Sporun güzelliği bu, oyun içerisinde yapabileceğiniz çok fazla şey var.

Dixon'ın oynamamasının sosyal medyada konu edilmesiyle ilgili:

Sağlık sorunu yok, bu bir antrenör kararı, sosyal medyada da bunu konuşmaya devam edebilirler. Sosyal medyayı takip etmiyorum, oradaki herhangi bir fikir umrumda değil. Koç olarak beni en çok mutlu edecek şey tüm oyunculara süre verebilmek ama bu her zaman mümkün olmuyor.

Geçen sene büyük takımları iç sahada yenmesine rağmen bu sene kayıplar yaşanmasıyla ilgili gelen soruya:

Bunun kolay olduğunu mu sanıyorsunuz? Burası EuroLeague, sen Real Madrid'in kim olduğunu biliyor musun? Madrid'i niye yenemediğimizi soruyorsunuz. Real Madrid'in tarihini biliyor musun? Fenerbahçe'nin tarihi nedir peki? Ben gelmeden önce Fenerbahçe'nin ortalama seyircisi kaçtı? Ben herşeyi biliyorum dostum. Bu soruları sormanızdan dolayı aslında mutluyum, artık basketbol konuşmaya başlanıyor galiba. Dışarıdaki taraftarın fikrini sorun isterseniz.

Geçen sene 18-12 ile bitirdik. Önümüzde daha 4 maç var. Geçen sene her şey çok kötüydü sanırım. İnsanlar neden Bağdat Caddesi'ne geldiler acaba? Sporda herşey olabiliyor, savaşmak önemli. Biz bu insanlar için sonuna kadar savaşmaya devam edeceğiz.

Yürekten hepinize teşekkür ediyorum, burada şu ana kadar yaptığım en iyi basın toplantısı buydu."

http://basketdergisi.com/obradovic-sosyal-medyadaki-herhangi-bir-fikir-umrumda-degil.html

Bu röportajı okurken gerçekten içimin yağları eridi. Koç sadece klüp ve oyuncu gelişimi için değil aynı zamanda taraftar ve spora bakış açısı içinde bir değişim projesini yürütüyor. Umarım bu anlayış oturana kadarda bizi bırakmaz. Bu ülkede her başarının altında bir efsane yatmak zorunda, her başarı bir Hollywood aksiyonu gibi bir noktada verilen imkansız bir kararın sonucunda geliyor. İşte benim sinir olduğum ve o yüzdende her başarı hikayesinde ağzımda paslı tadı bırakan durum bu. Bu ülkede başarılı olmak için planlı davranmaya, bir organizasyon kurmaya ve herşeyden önemlisi çok çalışmaya gerek yok. Bir noktada doğru bir karar vermek yetiyor. Bunu bir illüzyon olduğunu oyunculara, klüplere ve taraftarlara öğretecek umarım Obradoviç.
Bir taraftar olarak  böyle bir istekte bulunmak doğru mu bilmiyorum ama bizim gerçek sınavımız bir sezon f4 yapamamak hatta play-off bile oynayamamak olacak. işte o zaman şimdi her düşük performans sonrası yaptığımız "oyuncuları kadro dışı bırakım, koç doymuş sallamıyor, Türk diye taktı şu oyuncuyu oynatmıyor" tarzı yorumlar yerine daha olgun ve teknik değerlendirmeler yaparsak o zaman birşeyler değişmiş demektir.

Çevrimdışı friend-chip

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İzmir
  • Kitap okumuyorsanız tartışmayalım..!
    • i_dnmz
« Yanıtla #2126 : 19 Mart 2018, 12:33:18 »
Bu maçtaki oyun keyfini, sezonun geri kalan maçlarında da alacağımızı ümit ediyorum. Bu maç için tek yorumum olacak;

Normal sezon son dakika galibiyetini sezonun ilk yarısında almıştık. Rövanşı da bu maçta verdik. Euroleague Final four son dakika galibiyetini CSKA almıştı, öyleyse rövanşını alma vakti gelmiştir!
PG Calathes / SG Wilbekin / SF Tarık / PF Hayes / C Motley
PG Mrsic / SG Bogdanović / SF Datome / PF Mirsad / C Vesely
PG Parker / SG Ginóbili / SF Kukoč / PF Nowitzki / C Sabonis

Çevrimdışı friend-chip

• Yönetici
  • Üye
    • i_dnmz
Fenerbahçe Doğuş 87-73 Maccabi Fox - Euroleague 27.Maç
« Yanıtla #2127 : 19 Mart 2018, 14:17:22 »
20.Mart Salı günü saat 20:45’ te Ülker Spor ve Etkinlik Salonunda oynanacak mücadele beIN Sports3 ve beIN Sports Haber de yayınlanacak.

22   W   vs FC Barcelona Lassa           94 - 82
23   L   at Unicaja Malaga                   83 - 69
24   L   vs CSKA Moscow                    73 - 93
25   W   at Anadolu Efes Istanbul        81 - 94
26   L   vs Khimki Moscow Region        91 - 94
27      at Fenerbahce Dogus Istanbul            March 20
28      vs Panathinaikos Superfoods Athens   March 22
29      at Baskonia Vitoria Gasteiz                March 29
30      at Valencia Basket                            April 06

Son maçında direkt rakibi Khimki ye evlerinde kaybettiler. Fikstürü gerçekten zor. Bu maçta ellerinden geleni yapacaklardır. Öyle kolay lokma olacaklarını düşünmüyorum. Bizim sertliğimiz oranında maça tutunacaklardır.
« Son Düzenleme: 20 Mart 2018, 22:25:07 Gönderen: kenz »

Çevrimdışı friend-chip

• Yönetici
  • Üye
    • i_dnmz
22.Mart Perşembe günü saat 21:00’ de Kombank Arena Salonunda oynanacak mücadele beIN Sports3 ve beIN Sports Haber de yayınlanacak. Kombank Arena, aynı zamanda Final Four a ev sahipliği yapacak.

22   W   vs AX Armani Exchange Olimpia Milan    100 - 89
23   L   at Brose Bamberg                                 86 - 62
24   W   vs Unicaja Malaga                                 80 - 76
25   L   at FC Barcelona Lassa                             88 - 54
26   W   vs Valencia Basket                                 106 - 90
27      at Panathinaikos Superfoods Athens        March 20
28      vs Fenerbahce Dogus Istanbul                March 22
29      vs Real Madrid                                      March 30
30      at CSKA Moscow                                    April 05

Panathinaikos deplasmanından malubiyetle döneceklerdir ama, olur da oradan bir galibiyetle dönerlerse bizim maçımızda ölüm kalım maçına çıkacaklardır. Bu nedenle, zor geçip geçmemesi Pana ya bağlı.

Evinde aslan, deplasmanda kedi misali bu takımın tek güzel yani Antic babanın takımı olması. Olası gerginliğin önüne geçmeli. Avrupa şampiyonasında Guduric, Kalinic ve Bogdanovic sayesinde Sırplarla iletişimimiz göreceli de olsa fena değildi. 2 sezon önce Koç'a yaptıkları saygısızlığı bir yana bırakıyorum. Kurulan bu bağın bozulmaması adına, parkede oyuncuların ve salonda seyircimizin dikkatli olması gerekiyor. Bu konu Final Four da belki de bizim için kilit rol oynayabilir! Ya da en azından maça gelecek Sırpların desteğini almak bizim için fena olmazdı ;)
« Son Düzenleme: 22 Mart 2018, 22:44:31 Gönderen: kenz »

Çevrimdışı franz392

• Üye
Deplasmanda Panathinaikos'a yenilirlerse ve Baskonia da evinde Brose'yi yenerse play off iddiaları kalmıyor.