Gönderen Konu: FENERBAHÇE / Euroleague 2017-18 Sezonu  (Okunma sayısı 255066 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
  • Yer: Macaristan
Ynt: Fenerbahçe Doğuş 79-66 Valencia Basket Euroleague 5.Hafta Maçı
« Yanıtla #315 : 03 Kasım 2017, 02:01:49 »
Wanamaker'ı unuttum. Yalan yok -Solomon sendromundan olsa gerek- hiç sıcak bakmamıştım transferine ama sadece bu maç için değil geride kalan bütün maçlar bağlamında beğendim yaklaşımını. Rolünü kabullenmiş görünüyor.

Çevrimdışı sonkale1907

• Üye
  • Yer: MERSİN
« Yanıtla #316 : 03 Kasım 2017, 09:17:33 »
Salona gelen taraftarlar o kadar rahatına düşkün ki, bireysel performansı ile takımı ateşleyip sivrilen oyuncular yoksa (Dixon, Bogdan, Udoh) takıma sırtını dönüp elindeki akıllı tel. ile vakit geçirebiliyor.
İsteniyor ki yağmur gibi 3 lükler, bloklar smaçlar, ölümcül savunma vs.. yetmedi, bunlar olurken en ufak bir hatada koç kıpkırmızı suratla oyun alanına kadar girip oyuncuyu azarlasın.
Bunu istiyorlar..
Ne yazık ki bizim taraftarın egosu tavan yapmış durumda..
Böyle bir salon ve dünyanın en güzel koçuna sahipken taraftarın bu tablosu utanç verici..
FENERBAHÇE

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #317 : 03 Kasım 2017, 09:28:46 »
Bu seneki en iyi performansımızdı. Şu anda euroleague'in en formda ve disiplinli takımlarından birisi ile oynadık ve takımın bütün dişlileri Guduriç hariç neredeyse kusursuza yakın oynadı. Baştan sonra kontrol ettik maçı. Ne zaman yakalayacak gibi oldular tekrar vites artırıp farkı koruduk. Savunmada ise göz açtırmadık adamlara. Bu sene ilk defa bu kadar beğendim takımı.

Çevrimdışı ayhan

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • @ab_1907
« Yanıtla #318 : 03 Kasım 2017, 09:36:30 »
Bu seneki en iyi performansımızdı. Şu anda euroleague'in en formda ve disiplinli takımlarından birisi ile oynadık ve takımın bütün dişlileri Guduriç hariç neredeyse kusursuza yakın oynadı. Baştan sonra kontrol ettik maçı. Ne zaman yakalayacak gibi oldular tekrar vites artırıp farkı koruduk. Savunmada ise göz açtırmadık adamlara. Bu sene ilk defa bu kadar beğendim takımı.
ki Guduric bile zarar vermedi, savunmada çabaladı, ilk yarıda 1-2 etkili hücumda vardı.

Çevrimdışı mrkene

• Üye
« Yanıtla #319 : 03 Kasım 2017, 09:57:50 »
Günaydın forum ahalisi  :)
Maçın tamamını izleyemedim ama 2. periyottaki oyunu gördüğümde gönül rahatlığıyla maçı kapattım, mecburiyetten. Yukarıda da bahsetmişler, en iyi oynumuzdu diye. Maşallah!

Benim nezdimde maçla ilgili en değerli şey Koç'un maç sonu açıklamasiydi :
 " ... Bu maç bizim için çok önemliydi çünkü nerede olduğumuzu anlamamız açısından önemliydi. Oyuncularla konuştuk ve antrenmanlarda birçok şeyi değiştirdik. Özellikle savunmada ve hücumda çok fazla şey değiştirdik ..."  Geçen haftalarda bizim yaptığımız eleştirilerin, koçun da farkinda olduğunu gösteriyor. Her ne kadar Bazı abilerimiz, büyüklerimiz kızsa da  ;D  :)

Kalinic döner,  Jason top oynamaya başlar, Guduric akıllanırsa bu takım ligi olduğu gibi Avrupa'yı da çok rahat götürür.
Herkese sevgiler, saygılar  :)

Çevrimdışı furkan

• Üye
  • Yer: istanbul
bu arada Txus Vidoretta'yı yolda görsem,direkt İspanyol derim,adam tipik İspanyol'un vücut bulmuş hali :D

Ama adam Bask :)

Çevrimdışı Jason Bourne

• Üye
    • okanc14
« Yanıtla #321 : 03 Kasım 2017, 10:40:45 »
Kazanmak mutlu etti ama,Pana'nın son saniye basketi ile kaybetmesi daha çok keyif verdi.

Cemalex

• Ziyaretçi
Nunnaly harikaydı. Vesely'e alıştık zaten. Bence maçın kilidi, Nunnaly'nin 3. periyot performansı...

Bu arada, hakikaten bizim aleyhimize çok ucuz fauller çalındı.

Nunnaly geçen sene benim en fazla taktığım oyuncuydu, hakikaten birkaç maç hariç faydadan çok zararı vardı. Ancak bu sezon hem sisteme alıştığı hem de kendisinden topla bir şeyler yapması gerekmediği için en iyi yaptığı işi yapıyor. Gerçekten harika bir bileği var, üç sayı gerisinden çok net sokuyor. Savunma konusunda da kendisini geliştirdi zaten fiziği savunma için çok uygundu Çalışkanlığını da düşünürsek çok iyi bir 3&D oyuncuna evriliyor. Kendisinden sorumluluk alıp skor üretmesi beklenirse yeniden hayalkırıklığı olabilirneyse ki artık ondan bunu bekleyecek kadar dar bir kadromuz yok.

Nunnaly genel olarak bakarsak bana göre ortalama bir oyuncu ancak kendi rolü için harika bir oyuncu olma yolunda. Zaten elit takım yıldız oyunculardan değil kendi rolü içinde yıldız olan oyunculardan oluşuyor. Nunnaly de bu açıdan benim bu yıl çok takdir ettiğim bir oyuncu.

Yazın kendisi yüzünden 1 ay ceza yemişliğim de vardır.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #323 : 03 Kasım 2017, 14:28:31 »
Günaydın forum ahalisi  :)
Maçın tamamını izleyemedim ama 2. periyottaki oyunu gördüğümde gönül rahatlığıyla maçı kapattım, mecburiyetten. Yukarıda da bahsetmişler, en iyi oynumuzdu diye. Maşallah!

Benim nezdimde maçla ilgili en değerli şey Koç'un maç sonu açıklamasiydi :
 " ... Bu maç bizim için çok önemliydi çünkü nerede olduğumuzu anlamamız açısından önemliydi. Oyuncularla konuştuk ve antrenmanlarda birçok şeyi değiştirdik. Özellikle savunmada ve hücumda çok fazla şey değiştirdik ..."  Geçen haftalarda bizim yaptığımız eleştirilerin, koçun da farkinda olduğunu gösteriyor. Her ne kadar Bazı abilerimiz, büyüklerimiz kızsa da  ;D  :)

Kalinic döner,  Jason top oynamaya başlar, Guduric akıllanırsa bu takım ligi olduğu gibi Avrupa'yı da çok rahat götürür.
Herkese sevgiler, saygılar  :)

koçun böyle bir şeyin farkında olmamasına ihtimal var mı ? yavrum sen bu yazdığına kendin de inanıyor musun ? ;)

bence ana sorun şu herkes ( ben de dahil ) kendisini Obradoviç zannediyor
biraz taraftar olmayı başarabilsek daha iyi olacak

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #324 : 03 Kasım 2017, 14:31:05 »
özellikle 2. çeyrek itibariyle başlayan muhteşem bir savunma yaptık. özel savunma çalışılmış (sezon başına istinaden ) 4 kısalı şaşırtmacalı baskılı savunma yapıp rakibe hucüm ettirmedik hem de top kaybı yaptırdık. bir ara Melli + 4 kısa oyuncu ile savunma yaptık. son saniye 4 tane basketleri olmasa 60 sayıyı bile göremeyeceklerdi.
bayağı rencide ettik rakibi savunmada.
çok da güzel hucüm ettik faul çizgisine çok az gittiğimiz maçı 22 asist ile 79 sayı atmak oldukça iyi bir rakam.
kostas çöok acayip asistler yaptı bu maç inanılmaz keyifliydi izlemek

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
  • Yer: Macaristan
« Yanıtla #325 : 03 Kasım 2017, 14:40:16 »
Sanırım dinazor ya da fosil neslinden olmamdan dolayı -keza maç saatinden 4-5 saat önce statlara girmek gibi patolojik bozukluklukları olan bir kuşaktanım- seyircinin tam maçın başlama saatinde içeri girmesine sinir oluyorum (iş güç nedeniyle gecikenlere lafım yok) Benim de bir kaç kez  iş güç mazereti olmaksızın böyle salona girmişliğim oldu ve bu beni çok rahatsız etti.  Salonu bir saat önce dolduralım falan demiyorum ama en azından takım kadroları sayılırken salonun dolu olması gerekir diye düşünüyorum.

Çevrimdışı burcayyilmaz

• Üye
« Yanıtla #326 : 03 Kasım 2017, 15:00:53 »
Dün akşamki seyirci konusunda benimde söylemek istediklerim var.  202 nolu blokta, bu sene zorla aldığım kombine ile izlediğim 2 Euroleague maçında çevremde gördüğüm tahminimce 40 yaşının altında kimse yok, keza bağırıp destek olan 3-5 kişiyi geçmiyor. Maç sırasında ara ara etrafıma bakıp bu millet uyuyor mu? dedim. Dün akşam maç başladı arkamdaki yaklaşık 55 yaşında amca ve yanımdaki yaklaşık 45 yaşındaki abiye nerde bu millet neden tribünler boş dedim. Trafiktendir bazen böyle oluyor dediler. Maç başladıktan sonra üst bloklardan aşağı inenler sayesinde tribünler biraz daha dolu gözüktü, ancak sadece büyük maçlara glen büyük bir kitle söz konusu. Arkadaş dışarıda evinde kafede kahve'de kombine bulamayıp maçı seyretmek zorunda olan en az 50 kişi ben tanıyorum . Maça gelip pembe dizi izler havasında olan da yaklaşık 100 kişilik bir bloğu dün akşam tanıdım. Milleti havaya sokan 3 ayrı taraftar grubu var ki kesinlikle birbirinden bağımsız haraket etmekteler. Geri kalan çoğunlukta kime ayak uyduracağını bilmemekte ve tempo sağlayamamakta bence.

Geçen seneki seyirci baskısının % 50'sini bu seneki 2 maçta göremedim. Umarım ilerleyen haftalarda bu iş çözülür.

Rakip seçen taraftar umarım Oly. maçı ile tribünü maç ayırmaksızın doldurur.

Çevrimdışı mrkene

• Üye
« Yanıtla #327 : 03 Kasım 2017, 16:10:59 »
koçun böyle bir şeyin farkında olmamasına ihtimal var mı ? yavrum sen bu yazdığına kendin de inanıyor musun ? ;)

bence ana sorun şu herkes ( ben de dahil ) kendisini Obradoviç zannediyor
biraz taraftar olmayı başarabilsek daha iyi olacak

Abi koç'un farkında olmaması gibi bir ifade kullanmadım ki! Eleştiri noktamız koç'un farkında olduğu şeyleri ne zaman düzelteceğiydi.  Eleştiri yapıyoruz diye az kalsın karakaşgiller'den sayılacaktık. Bahsettiğim şey bu.  Eleştiri yapmak kendimizi Obra saymak, takımı aşağıya çekmeye çalışmak veya imada bulunmak değil.
Neyse konuyu gereksiz uzattıysam kusura bakmayın. Kimseye saygısızlık gibi bir amacım yok. Forum ortamını görünce, yazmak, konuşmak, tartışmak güzel oluyor. Değerlendirmek istedim.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #328 : 03 Kasım 2017, 16:32:34 »
Abi koç'un farkında olmaması gibi bir ifade kullanmadım ki! Eleştiri noktamız koç'un farkında olduğu şeyleri ne zaman düzelteceğiydi.  Eleştiri yapıyoruz diye az kalsın karakaşgiller'den sayılacaktık. Bahsettiğim şey bu.  Eleştiri yapmak kendimizi Obra saymak, takımı aşağıya çekmeye çalışmak veya imada bulunmak değil.
Neyse konuyu gereksiz uzattıysam kusura bakmayın. Kimseye saygısızlık gibi bir amacım yok. Forum ortamını görünce, yazmak, konuşmak, tartışmak güzel oluyor. Değerlendirmek istedim.
sıkıntı yok yav
hemen söylediğim birşeyden alınmayın güzel kardeşim benim
ben sadece senin için söylemedim
tüm taraftarlar için söyledim ''kendimizi obradoviç sanmak '' ibaresini .

Çevrimdışı nemanja bjelica

• Üye
  • Yer: Ankara