Gönderen Konu: FENERBAHÇE / Euroleague 2017-18 Sezonu  (Okunma sayısı 250315 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi sinanyucel

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya/Alanya
    • sinanycl
Heralde sezona en flaş en formda giren takımların başında valencia geliyodur. Uyym sürecimizde kazasız atlatmak gerek iç saha maçlarımızı.
Yıkılmayan son kale Fenerbahçe...

Çevrimdışı İbrahim Awwad

• Üye
  • Yer: İzmir
Dixon maç kadrosunda olur mu acaba?

Çevrimiçi ayhan

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • @ab_1907
Dublijevic ve Pleiss e karşı bakalım nasıl bir performans gösterecek bizim pota altı

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
  • Yer: Macaristan
Zor bir maç olacağını düşünüyorum. Bence Sinan 10-12 dakika kadar rotasyonda yer almalı. Son hafta içerisinde sıralamayı avarajın belirleyeceğini düşündüğüm için sayı farkı da önemli ama takım kimyasının henüz emeklemekte olduğu bu dönemde sadece galibiyet bile önemli bence. 2010-2011 sezonunu da unutmadık. Sert bir oyunla mesaj verebilirsek çok daha güzel olur...

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
ispanya'da olsa korkacağım maç ama seyirciyle döve döve alırız...
Neyse bu arada dadından yinmez armada'da moraller bozuk anladığım kadarı ile..Böyle umutsuz mesajlar paylaşıyorlar.
Maç sonu Erman Kunter:
"En azından hayattayız, bu da bir şey be abi."

;D ;D ;D

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
  • Yer: İzmir-İstanbul
Tribünlerdeki bu seyirci kim?

Nerde geçen seneki ateşli seyirci, nerde bu seyirci.

Çevrimdışı ata771

• Üye
Bu kadar son saniye  basketini art arda atan bir takım görmemiştim bu ne böyle

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
  • Yer: İzmir-İstanbul
Aga ben seyirciye taktım resmen. Son yıllarda Euroleague içinde gördüğüm en sönük seyirci bu ya. Çok kolay fauller çalındı ve seyirci baskısı hiç ama hiç kurmadık. Emeklilerin film seyrediyor sanki.

Bu arada Vesely harika kısa savunması yapıyor, gözden kaçmasın bu.

Çevrimdışı ata771

• Üye
Güzel oynadık sahada birçok yeni oyuncumuz olmasına rağmen sene başından beri iyi savunma yapıyoruz hücumda yavaş yavaş oturur

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
Nunnaly harikaydı. Vesely'e alıştık zaten. Bence maçın kilidi, Nunnaly'nin 3. periyot performansı...

Bu arada, hakikaten bizim aleyhimize çok ucuz fauller çalındı.

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
Vesely böyle oynarsa sezon sonu ona da bye bye deriz...inanılmazdı..James topla oynamazsa ne kadar iyi olduğunu gösterdi..bir de şu penetre işini halletse ama Guduric ile ikisi savunmada coştular bugün...onca ikinci şans sayısı, son saniye üçlükleri el üstünden basketlere rağmen 66'da kaldılar..normalde 50'yi zor görürlerdi..takım maşallah eksiklere, acemiliklere rağmen ilerliyor...5'te 5 yapabilirdik ama onlar da kulağımıza küpe olsun..
Bir tek seyirci yoktu maçta...nerede geçen sezonki atmosfer...   

Çevrimdışı umitrenan

• Üye
  • Yer: istanbul
 Galibiyet güzel.
 Eleştireceğim tek şey seyirci.Salondan çıkmama sebep olan değerli seyirciler.Tamam tezahürat yapma otur izle kimse birşey demiyor.2 hızlı hücum vardı arka arkaya resmen takimi asagi cektiler potaya gitmeyince.Gozumde hicbir mantıklı açıklaması yok bu olayın.Takim zaten bocalıyor taraftar takimi kabul edemiyor tamam diyoruz da siz nasıl bir hak görüyorsunuz kendinizde evinde oynadığın bir maçta bitmeyen bir hızlı hücumda oturduğun yerde homurdaniyorsun.Ben sinirden kafayı yedim ve ilk defa salonu terkettim bir maçta.Telefondan izledim maci resmen.Thompson sinirlenip o blogu yapmasa takımın üç kuruşluk enerjisini de alıyordu az daha o izleyici kitlesi.
 Kusura bakmayın ama böyle kimseler başarılı bir takimi haketmiyor.Aklim almıyor ya sen o koça yıllarca formanı giyen oyunculara nasıl böyle bir saygısızlık yapabilirsin.Neyse söylenecek çok şey var ama bu tip insanlar anlamaz.Para alıyor oynayacak tabi diye düşünen tiplerdir kesin.
 Thompson ilerleme kaydediyor.Melli zaten diyecek birşey yok Gun gectikce süreler arttıkça skor katkısı artacaktir.Guduric Boginin 2. Yılında başladığı oyun kurma içeri girme olaylarına baslatilmis.Hizlandirilmis eğitim sanırım:)
 Wana soğukkanlı ve gerçekten bana güven veriyor.Cekilin yildizim ben havası yok.Takim oyununa uyum sağlıyor.Bobby ile ikisini yanyana oynarken görmek isterim.
 Obramiz canımız vücudunda övecek bir yerin kalmadı artık:D Almanyada imzanı almaya geleceğim yine :D
« Son Düzenleme: 02 Kasım 2017, 22:51:27 Gönderen: umitrenan »

Çevrimdışı nemanja bjelica

• Üye
  • Yer: Ankara
Euroleague'de bu sene en iyi maçımızdı.Nunnally maçta x-factor oldu,muhteşem oynadı üçüncü çeyrekte,hem hücum hem savunmada.Vesely artık orta mesafe şut tehditi olan oyuncuya evrildi.Melli-Wanamaker her geçen gün takıma alışıyor.Jason hücumda iyiydi,savunmada gayretli ama yetersiz.Sloukas zaman zaman kötü oynasa da takımı çok iyi yönetti.Şu ana kadar tek kadar olumsuzluk hücum ribaundları,çok hücum ribaund'u veriyoruz,bunda kısaların katkı vermemesi de büyük etken,neyseki Bobby dönüyor,havuza düşen ribaundları iyi topluyor,keza Kalinic'te ciddi anlmda rahatlatacaktır ribaund alma konusunda,bu arada Txus Vidoretta'yı yolda görsem,direkt İspanyol derim,adam tipik İspanyol'un vücut bulmuş hali :D

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
kim ne derse desin takım iyi yolda..geçen sezonki takımın kuruluşu 4 yıldı..kolay değil çelik çomak oynanmıyor....üstelik bu sezon herkes bizi öpmeye çalışıyor...ama bugünkü taraftar hakikaten vahimdi...biraz atmosfer olsa ispanyollar o el üstü şutları bile atamazlardı...

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
  • Yer: Macaristan
Ynt: Fenerbahçe Doğuş 79-66 Valencia Basket Euroleague 5.Hafta Maçı
« Yanıtla #314 : 03 Kasım 2017, 01:54:44 »
Birçok arkadaşın dile getirdiği üzere bugün de beni salon da en çok rahatsız eden şey seyircinin vaziyetiydi. Salonda "şampiyonluk şımarıklığı" olarak adlandırılabilecek bir sabırsızlık ve tahammülsüzlük hakimdi. Birçok pozisyonda salonda anlamsız bir homurtu korosu oluştu.  Bu vaziyetin özellikle Jason Thompson ve Guduric gibi alışma devresinde ve özgüven arayışında olan oyuncuların psikolojisini negatif yönde etkileyeceği yani takımı itmekten çok geri çekeceği düşüncesindeyim. İkinci çeyrekte sahadaki oyuncular savunma için kendilerini parçalarken çapraz üst kattaki grubun "ayağa kalkmayan cimbomlu olsun" şeklindeki tezahüratlarını anlamak da mümkün değil. Santra ile omuz omuza ve gülelim eğlenelim mantalitesine sahip iki zihniyet var. Bir türlü ortasını bulamayacağız sanırım. Bir Partizan, Kızılyıldız, Pana ya da Olympiakos seyircisi seviyesine gelmek için daha çok ekmek yememiz lazım. Oynanan basketbola gelince ben iki önemli sıkıntı hissettim. Bunlardan ilki  ribaund problemi. İkincisi de spacing. Kişiler bazında Vesely iki yıllığına Udoh'a devretmiş olduğu peygamberlik rolünü geri almış görünüyor. Datome'nin şutunu izlemek büyük zevk. Melli'nin de çok yakınlarda onun gibi gönülleri fethedeceği kanaatindeyim. Kendisine bir türlü ısınamadığım Nunnaly ise gerek savunmada ve gerekse hücumda büyük katkı verdi. Bu istikrarı korursa büyük fayda verir. (Master Obra'nın bir bildiği var elbet). "At, avrat, Yunan guard" düsturuna gönülden bağlı olmama ve kendisini çok sevmeme rağmen bazen Sloukas'ı anlayamıyorum, artık evermek lazım diye düşünüyorum. Bence daha yüksek katkı verebilecek kapasitesi mevcut. JT ve Guduric için sabır göstermemiz lazım. Tribündeki homurtu korosu endişe verici. Umarım Olympiakos maçında böyle olmaz seyirci. İdmanlardaki durumunu bilemiyorum ama Sinan'ı rotasyona eklemek büyük artı kazandıracaktır. Dixon'ı bugün en çok ribauntlar için aradı gözlerim. Yetiş ya Kalinic diyorum. Geride kalan beş maçta ortalama 71 sayı yemişiz. Green'i de dört sayıda -ki dördü de serbest atıştı- tutmak önemli artı idi takım adına. Hülasa takımın genel anlamda başarılı olduğu, seyircinin ise sınıfta kaldığı bir akşamı geride bıraktık.