Gönderen Konu: Jason Thompson  (Okunma sayısı 60942 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İstanbul
Ynt: Jason Thompson
« Yanıtla #180 : 24 Aralık 2017, 15:08:11 »
Teslim oluyorum. Çuvalladım. Psikolojik olarak dibe vurmuş durumda ve o dipten kalkmak imkansıza yakın gibi görünüyor.
Beklenen açıklama geldi, son kale de yıkıldı:)

Çevrimdışı Intermed

• Üye
« Yanıtla #181 : 24 Aralık 2017, 16:36:37 »
Thompson yerine gs den ayrılan pleiss falan alınsaymış ki kolaylıkla alınabilirdi diye düşünüyorum. Şu anda Vesely de bizde çok rahattık.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #182 : 24 Aralık 2017, 16:59:14 »
Pleiss kötü oyuncu ya ne işi var bizde yapmayın
Hem bizim için doğru profil oyuncu da değil Jason profil olarak doğru da performans olarak berbat durumda

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #183 : 24 Aralık 2017, 17:38:18 »
Teslim oluyorum. Çuvalladım. Psikolojik olarak dibe vurmuş durumda ve o dipten kalkmak imkansıza yakın gibi görünüyor.
ne yazik ki ....
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Cemalex

• Ziyaretçi
« Yanıtla #184 : 24 Aralık 2017, 19:34:33 »
Pleiss kötü oyuncu ya ne işi var bizde yapmayın
Hem bizim için doğru profil oyuncu da değil Jason profil olarak doğru da performans olarak berbat durumda

Pleissprofil olarak doğru oyuncu değil belki ama kesinlikle kötü oyuncu değil. Özellikle hücumda doğru kullanılabilirse çok ciddi katkı sağlar. Orta mesafesi çok iyi , potaya yakın bitirişleri çok yüzdeli , eli çok yumuşak ofansif anlamda ciddi derecede kaliteli bir oyuncu. Ancak bizim için önemli olan hücum değil savunma, savunmada adam değişmeli savunma yapmamıza engel olacak hiçbir uzun bize uymaz. Bu nedenle tavanı düşük bile olsa bize Birch gibi bir uzun uyar bu saatten sonra. Thompson konusunda başlarda ümitliydim git gide ümidim azaldı. Ciddi derecede kötü, öyle veya böyle sezon onla bitecek diyorsunuz ama onunla tamamlamak zorunda değiliz. Nasılsa hiçbir şeye faydası yok bu saatten sonra gönderip yerine tutsun tutmasın bir deneme yapmamız gerekir. Yerine gelecek oyuncu da en kötü JT kadar oynar zaten. Uşak önünde bile farkını hissettiremeyen adamı göndermekten korkmaya gerek yok. Ahmet kat be kat fazlasını yapar hiç değilse yerli bir rol oyuncusu kazanmış oluruz.

Birch'ü eğer takımı fazla oynatmıyorsa devreye girerek serbest kalma konusunda oyuncunun da aklını çelmek lazım. Bazen oyuncu da mutsuz olup gitmek istediğinde nba takımları serbest bırakabiliyor.

Çevrimdışı Intermed

• Üye
« Yanıtla #185 : 24 Aralık 2017, 21:53:47 »
Pleiss zaten as oyuncu olarak değil Vesely yı dinlendirmek için alınabilir di. Veya stimac veya bir başkası. Vesely kenarda olduğunda durumu idare edebilecek bir rotasyon oyuncusu ile takım rahatlardı bence. Yoksa ne pleiss ne stimac bizim oyuncumuz olacak kapasitede değiller. Hele udoh gibi bir adamı izleyen bizler için yetersizler ama kim olursa olsun thompson  dan iyi olurdu ve rotasyonu raharlatırdı.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #186 : 24 Aralık 2017, 22:01:59 »
İnsanın olduğu her yerde risk vardır. Şu olsaydı da, bu olsaydı da... Thompson'ın böyle psikolojik bir çöküntü ve öz güven kaybı içinde battıkça batacağını herhalde dünya üzerinde tahmin edecek tek kişi çıkmamıştır. Kariyerinin en kötü iki ayını yaşadı ve elinde olsa bu iki ayı hayatından kazıyıp atmak ister. Ama öyle bir noktada ki, çırpındıkça batıyor. (Guiza sendromu.)

Çevrimdışı Intermed

• Üye
« Yanıtla #187 : 24 Aralık 2017, 23:13:05 »
İnsanın olduğu her yerde risk vardır. Şu olsaydı da, bu olsaydı da... Thompson'ın böyle psikolojik bir çöküntü ve öz güven kaybı içinde battıkça batacağını herhalde dünya üzerinde tahmin edecek tek kişi çıkmamıştır. Kariyerinin en kötü iki ayını yaşadı ve elinde olsa bu iki ayı hayatından kazıyıp atmak ister. Ama öyle bir noktada ki, çırpındıkça batıyor. (Guiza sendromu.)

Şu anki thompson in yerine kim olsa daha iyi olurdu takım şu anda. Bunu konuşmakta ve düşünmekte yanlış bir şey yok bana göre. Tabi bu arada obra reise saygımız sonsuz , bu transferi yaparken reisin düşündüğü bir şey vardır muhakkak. Ben hala obra reisin elinde değişebileceğini düşünüyorum. Değişmez ve katkı veremeden gönderilirse de o kadar o doğru hamlenin içinde bir yanlışı da görmezden geliriz tabi ki. Sonuçta hiç birimiz basketbolu reisden iyi bilmiyoruz.

Çevrimdışı Semazen

• Üye
  • Yer: Antalya-Alanya
« Yanıtla #188 : 25 Aralık 2017, 09:07:08 »
Thompson'daki çöküntünün temel sebebi bence Obradoviç'le çalışması. Obradoviç'in kendisine has bir yapısı var. Duygusal insanların böyle bir karakterle çalışması çok zor. Türklerin Obradoviç'in takımında fazla yer bulamamasının temel sebebi de bence bu duygusallıkları. Avrupa insanında olan o profesyonellik bizde yok.  Sanırım Thompson'da duygusal bir kişilik ve Obradoviç baskısını kaldıramadı.

Bir deyim vardır "Serçe kargayı taklit ederken kendi yürüyüşünü unutmuş"  diye.

Thomson'unki de o hesap. Thompson, Obradoviç'in basketbolunu oynamaya çalışırken kendi basketbolunu da unuttu. Hem kendisi için hem bizim için en iyisi sanki bir an önce herkes kendi yoluna gitmeli gibi.
Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilir.

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #189 : 25 Aralık 2017, 10:04:41 »
Obradovic Thompson'a doğru düzgün tepki bile vermiyor hatta Datome'ye yaptıklarının 10da birisini bile yapmıyor.

Thompsonla ilgili daha sene başında Amerikan güreşçisi gibi tekme tokat oynuyor demiştim. Yaklaşık 30 resmi maç geride kaldı ve adamın geldiği yer sene başındaki konumundan 1 adım ilerisi bile değil. Hala 3-5 dakikada neredeyse rakibin ağzını burnunu kırıp kenara geliyor. Şu anki görüntüsü ile basketbolcu ile alakası yok.
Ancak Karl Malone, Charles Barkley, Dennis Rodman gibi isimler gibi ringe çıkabilir.

Obranın da zaten tepkisiz kalması beklentisini tükettiğini gösteriyor.

Devre arasında hiç yapmadığımız bişiy yapıpı yerine birisinin alınması gerek bence. Onun yüzünden Veseyl dandik bir Uşak maçında bile dinlenemiyor. Vesely'nin sakatlığı hepimizin yüreğini ağzında getirdi. yarın bu kadar şanslı olmazsa Vesely kafamızı duvara vururuz.

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
  • Yer: Macaristan
« Yanıtla #190 : 25 Aralık 2017, 10:06:59 »
Bu adamın yeteneksiz olduğunu düşünmüyorum, yeteneksiz adamı o kadar sene NBA de oynatmazlar. İlk sıkıntısı motive olamama ya da aşırı motive olma ve bunun sonucunda yaptığı hatalarla yaşadığı özgüven kaybı. Hayat böyle bir kez sapa sardı mı sarar da sarar sarar sarar... Adamın da Fenerbahçe yıllarına denk geldi. İkinci ve daha önemli sıkıntı adamın yeni bir Gasper Vidmar sendromu yaşaması. Bu sendrom nedir? Yaptığın her şeyin göze batması ve hakemlerce acımasızca kullanılması. Nasıl olsa pozisyonun içinde Thompson var adı çıkmış beceriksize çal gitsin. Ona yapılan faullerin görmezden gelinmesi de söz konusu. Garibim Vidmar da çok çekti bundan. Kaybedilen Telekom Cumhurbaşkanlığı kupası maçının son 20 saniyesi en büyük örneğidir bu durumun.  Thompson'un gönderilmesinin ve yeni transfer yapılmasının da iyi sonuçlar vereceğini düşünmüyorum. Bu adamdan beklenen verimi aldık mı? Hayır. Alabilecek miyiz? O da pek mümkün görünmüyor. Psikolojisine yardım edip verebileceği derecede katkıyı kazanmak zorundayız. Belki de müdhiş bir katkı vermeksizin sadece basketbol doğrularını yapacağı bir 15-20 dakika üst üste ikinci şampiyonluğa giden yolda önemli bir maç kazandıracak bize ve bunu yaptırabilecek Avrupa'daki tek adam bizde.Obradovic kararını verene kadar her türlü destek verilmeli diye düşünüyorum. Ayranı çok tuzlu yaparsın, sonrasında ilave su katarak bu durumu giderirsin; ayran ayran gibi olmaz ama çöpe de dökülmez.

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #191 : 25 Aralık 2017, 11:05:36 »
Thompson şu haliyle 15-20 dakika falan oynayamaz. Bardağın dolu görünen bir kaç damla kısmını görüp de boşmboş görünen kısmını görmemeye çalışmak biraz fazla duygusallık oluyor bence. Adamın NBA kariyerinin hiç bir önemi yok. Fenerbahçe'ye verdiği yada veremediğinin önemi var. Şu anki görüntüde zaten 5 dakikadan fazla sahada kalamıyor. Eller kollar sürekli çalışıyor. Dün maçı izlerken Bayülgen komik ama düşündürücü birşey söyledi. Yolda yürürken bile elleri kolları birilerine çarpabilir dedi.
Adamın yaptığı faullerin tamamı da acımasız hakem kararları değil. Hatta %90'ı doğru bence ki hatalı düdükler her oyuncuya çalınıyor. Obra'nın elinde de sihirli değnek yok. Dokunsunda birden bire değiştirsin herşeyi. Olmayınca olmuyor.

Cemalex

• Ziyaretçi
« Yanıtla #192 : 25 Aralık 2017, 12:01:54 »
Bu adamın yeteneksiz olduğunu düşünmüyorum, yeteneksiz adamı o kadar sene NBA de oynatmazlar. İlk sıkıntısı motive olamama ya da aşırı motive olma ve bunun sonucunda yaptığı hatalarla yaşadığı özgüven kaybı. Hayat böyle bir kez sapa sardı mı sarar da sarar sarar sarar... Adamın da Fenerbahçe yıllarına denk geldi. İkinci ve daha önemli sıkıntı adamın yeni bir Gasper Vidmar sendromu yaşaması. Bu sendrom nedir? Yaptığın her şeyin göze batması ve hakemlerce acımasızca kullanılması. Nasıl olsa pozisyonun içinde Thompson var adı çıkmış beceriksize çal gitsin. Ona yapılan faullerin görmezden gelinmesi de söz konusu. Garibim Vidmar da çok çekti bundan. Kaybedilen Telekom Cumhurbaşkanlığı kupası maçının son 20 saniyesi en büyük örneğidir bu durumun.  Thompson'un gönderilmesinin ve yeni transfer yapılmasının da iyi sonuçlar vereceğini düşünmüyorum. Bu adamdan beklenen verimi aldık mı? Hayır. Alabilecek miyiz? O da pek mümkün görünmüyor. Psikolojisine yardım edip verebileceği derecede katkıyı kazanmak zorundayız. Belki de müdhiş bir katkı vermeksizin sadece basketbol doğrularını yapacağı bir 15-20 dakika üst üste ikinci şampiyonluğa giden yolda önemli bir maç kazandıracak bize ve bunu yaptırabilecek Avrupa'daki tek adam bizde.Obradovic kararını verene kadar her türlü destek verilmeli diye düşünüyorum. Ayranı çok tuzlu yaparsın, sonrasında ilave su katarak bu durumu giderirsin; ayran ayran gibi olmaz ama çöpe de dökülmez.

Belkilere dilenmek umut bağlamak zorunda mıyız. Belki şöyle olur gibi içi boş anlamsız temenniler bize ne katacak. Lise takımının gözlüklü havlu sallayıcısının final maçında adam yokuluğundan maça çıkıp son saniyede orta sahadan son saniye üçlüğü atması gibi ( top potada 3-5 kez sekip girecek ) biz de Thomson'dan bir işe yaramasını mı bekleyeceğiz. Adamın iyi oynadığı 1-2 tane maç var geri kalanında komple zarar. Hala her feyke tarzan gibi zıplıyor, rakibi sakatlayacak saçma sapan kontrolsüz hareketler yapıyor. Elini kolunu açıp onu bunu ittirip yere gömüyor. Sahada en basketbolcuya benzemeyen adam kendisi . Bu arada kendisine sabretmesi gerektiğini belirttiğiniz takım da son Avrupa Şampiyonu öyle alelade bir takım da değil.

Şu anda göndermenin bize hiçbir zararı yok çünkü zaten hiç bir faydası yok. Gönderip yerine tutsun veya tutmasın yeni bir deneme yapmamız lazım. Çok pahalı veya üst düzey oyuncu olmasına da gerek yok alınacak oyuncunun. Birch mesela çok yerinde olur da olmadı diyelim eski oyuncumuz Vidmar olur hatta  Karşıyakadaki Jarrod Jones bile daha faydalı olur. Maliyetleri de 500-600 bini geçmez.

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
  • Yer: Macaristan
« Yanıtla #193 : 25 Aralık 2017, 12:33:33 »
Belkilere dilenmek umut bağlamak zorunda mıyız. Belki şöyle olur gibi içi boş anlamsız temenniler bize ne katacak. Lise takımının gözlüklü havlu sallayıcısının final maçında adam yokuluğundan maça çıkıp son saniyede orta sahadan son saniye üçlüğü atması gibi ( top potada 3-5 kez sekip girecek ) biz de Thomson'dan bir işe yaramasını mı bekleyeceğiz. Adamın iyi oynadığı 1-2 tane maç var geri kalanında komple zarar. Hala her feyke tarzan gibi zıplıyor, rakibi sakatlayacak saçma sapan kontrolsüz hareketler yapıyor. Elini kolunu açıp onu bunu ittirip yere gömüyor. Sahada en basketbolcuya benzemeyen adam kendisi . Bu arada kendisine sabretmesi gerektiğini belirttiğiniz takım da son Avrupa Şampiyonu öyle alelade bir takım da değil.

Şu anda göndermenin bize hiçbir zararı yok çünkü zaten hiç bir faydası yok. Gönderip yerine tutsun veya tutmasın yeni bir deneme yapmamız lazım. Çok pahalı veya üst düzey oyuncu olmasına da gerek yok alınacak oyuncunun. Birch mesela çok yerinde olur da olmadı diyelim eski oyuncumuz Vidmar olur hatta  Karşıyakadaki Jarrod Jones bile daha faydalı olur. Maliyetleri de 500-600 bini geçmez.

Düşüncelerimi yazdım, düşüncelerinize de saygı duyuyorum. Elbette oynadığı takım son Avrupa şampiyonu ama kararı verecek olan kişi de son Avrupa şampiyonluğunun yanı sıra 8 tane daha Avrupa şampiyonluğu  bulunan koç. Zaten dikkat ederseniz daha önceki yorumumda da Obradovic kararını verene kadar destek olunmalı diye bir ibare var. Oynatılması veya gönderilmemesi koçun kararı ve oynadığı süreç içerisinde yaptığı hatalara büyük tepkiler verilmemesi gerektiğini düşünüyorum. Sadece bu noktaya işaret etmiştim.

hmetin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #194 : 25 Aralık 2017, 16:01:13 »
JT olmadı,koc umidi kestiyse normal ama onemli olan Dogus bize uzun alacak mı?Cunku cok elzem...