Gönderen Konu: Jason Thompson  (Okunma sayısı 60898 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ayhan

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • @ab_1907
Ynt: Jason Thompson
« Yanıtla #255 : 06 Nisan 2018, 23:50:04 »

Aldığı paraya paralel bir katkı vermediği ortada. Koskoca sezon 2-3 maç hariç hiçbir etkide bulunmadı JT ve bidon olmayı hak etti açıkçası. Önünde play-offlar ve F4 var, gelecek sezon için umut verici bir performans göstermezse vedalaşmak en iyisi. Bazen tutmayınca tutmuyor işte.

Abi bu işler kinder sürpriz yumurta gibi. Her ne kadar uzun süre sakatlansa da Khimkydeki T-Rob da hayal kırıklığı mesela. Ne kadar maaş aldığı da önemli tabi ama gerek Seraphin gerekse T-Rob da beklenen katkıyı veremedi.

Bence seneye büyük oynamalıyız. Kesin katkı alacağımız Marjanovic, Udoh, Zizic kalibresinde bir oyuncuyu sağlam bir maaşla getirmeliyiz.

Robinson sakatlanana kadar iyiydi aslında.
Marjanovic i pek istemem açıkçası.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Cemalex

• Ziyaretçi
« Yanıtla #256 : 06 Nisan 2018, 23:51:53 »
Aldığı paraya paralel bir katkı vermediği ortada. Koskoca sezon 2-3 maç hariç hiçbir etkide bulunmadı JT ve bidon olmayı hak etti açıkçası. Önünde play-offlar ve F4 var, gelecek sezon için umut verici bir performans göstermezse vedalaşmak en iyisi. Bazen tutmayınca tutmuyor işte.

Abi bu işler kinder sürpriz yumurta gibi. Her ne kadar uzun süre sakatlansa da Khimkydeki T-Rob da hayal kırıklığı mesela. Ne kadar maaş aldığı da önemli tabi ama gerek Seraphin gerekse T-Rob da beklenen katkıyı veremedi.

Bence seneye büyük oynamalıyız. Kesin katkı alacağımız Marjanovic, Udoh, Zizic kalibresinde bir oyuncuyu sağlam bir maaşla getirmeliyiz.

Udoh gelecekse zaten başka ihtimal dahi düşünmeye gerek yok. Udoh dönmeyecekse beni adayım Singleton. Tam bir 5 numara değil ama hem 4 hem 5 oynayabilen %40 civarı üçlük atabilen atletik, kısa karşısında kalabilen hırslı bir oyuncu. Sahada hem Melli ile hem de Vesely ile yan yana oynayabilir. Singleton olursa kalıplı bir uzun eksiğimiz olacak gibi görünebilir ama seneye Ahmet'in de daha fazlasını yapacağını tahmin ediyorum.

Çevrimdışı franz392

• Üye
« Yanıtla #257 : 07 Nisan 2018, 00:01:54 »
Kleiza ve Bennett'ın katkı verememesi Thompson'un vasatlığını niye gölgeliyor anlamadım. Bir de benim bildiğim Kleiza 2 sezonda o parayı almıştı. Fakat değer ve biçilen rollerden bağımsız olarak Thompson (Kleiza için de geçerli) para almadan oynasa da hayal kırıklığı olurdu.

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #258 : 07 Nisan 2018, 07:40:55 »
Yanlış hatırlamıyorsam Kleiza bize kupa kazandırmıştı Galatasaraya karşı.

CanCan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #259 : 07 Nisan 2018, 10:42:33 »
JT ile ilgili sorun yetenekleri veya performansı değildir. Sorun öğrenemiyor ve gelişemiyor olmasıdır.

Bunca süre sonra 7-8 dakika içinde elini kolunu oraya buraya sokup elalemi itip kakıp hala 3 faul alıyorsan umut yok demektir. Bunlar çözülemeyecek çok temel problemler ve odaklanma sorununa işaret ediyor. Obra için telafisi olmayan defolar...

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
  • Yer: İzmir-İstanbul
« Yanıtla #260 : 07 Nisan 2018, 17:15:39 »

Robinson sakatlanana kadar iyiydi aslında.
Marjanovic i pek istemem açıkçası.

2.22'lik sağlam bir Marjanovic Avrupada deli iş yapar be abi. Bu kıtada onu kim tutacak, kim durduracak? Ayrıca bizim gibi asist üzerinden oynayan ve ekstra pas yapan bir takımda Marjanovic'in saha görüş yeteneği de cuk oturur takıma. Blokları, ribauntları ve bitiriciliği ile bence harika katkı yapar ama Avrupaya döner mi bilmiyorum işte.

Khem Birch de son maçlarda sıçrama yaptı NBA'de.

Bu JT'yi yollayacak bence Obra. Şayet takımda tutarsa önümüzdeki sezon katkı alacağına inandığı içindir ki asla ''neden yollanmadı'' demem.

JT giderse de ilkten sona doğru isteyeceğim oyuncular şunlardan biri olursa ne güzel olur.

1-Marjanovic
2-Udoh
3-Zizic
4-Birch

Bu 4 oyuncu da nispeten birbirinden farklı oyuncular. JT bunlardan birine yakın bir oyun oynasaydı da gelecek sezon için kafamız rahat olsaydı keşke.

Çevrimdışı friend-chip

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İzmir
  • Kitap okumuyorsanız tartışmayalım..!
    • i_dnmz
« Yanıtla #261 : 09 Nisan 2018, 11:23:03 »
Kleiza ve Bennett'ın katkı verememesi Thompson'un vasatlığını niye gölgeliyor anlamadım. Bir de benim bildiğim Kleiza 2 sezonda o parayı almıştı. Fakat değer ve biçilen rollerden bağımsız olarak Thompson (Kleiza için de geçerli) para almadan oynasa da hayal kırıklığı olurdu.

Neredeyse 1,8 milyon bizde standart maaş herkese veriyoruz diyeceksiniz. Biz yıldız beklentisi olanlara 1,5 üstü veriyoruz. Kleiza Datome Vesely gibi ,  standart katkı beklediklerimize de 1 m civarı. Dixon Sloukas Antic Udoh gibi

Udoh'tan beklenti standart katkıydı ki 900 bine anlaşmışız Kleiza da yıllık 3,3 milyona değil 2 yıllık 3,7 milyona geldi senelik 1,8 yapıyor. Bizim 1,8 milyon vererek transfer yaptığımız adamlar yıldız olacak diye gördüğümüz adamlar oluyor.  Bu beklentiyi karşılayıp üzerine de çıkarsa 2,5 milyona kadar da limitimiz var. Vesely ve Udoha sözleşme yenilerken bu paraları verdik. Bogdan sözleşme isteseydi onun için de bu rakamlara çıkardık. Thomson'a verilen 1,8 m demek büyük beklentiler var demektir boşu boşuna kendini kandırmana gerek yok. Gerçekler gün be gün ortada. Thompson ortalığı birbirine katsaydı sene sonunda sözleşme yenilemek için gene 2,5 milyona kadar çıkar şartları zorlardık.

F4'da şunu şunu yaparsa gibi fantazilere mi gireceğiz. Barış Hersek 50 sayı atarsa ne diyeceksiniz madem. Olmamış performansları ya olursa diyip buradan da bidon değile bağlamak çok da mantıklı bir düşünce sistemi değil. Kleia da tıpkı Thomspon gibi bidondu. Udohun beklentilerin çok üzerine çıkması ile Thompson'ın bidon olmaması arasında bir alaka kuramadım.

Thompson, genel olarak başarılı değil ki, gölgeler arkasına gizlensin. Benim adıma algı başka yöne doğru kaymış. Thompson çok başarılı da biz burada çığırtkanlık yapıyormuşuz gibi algılanmasın. Adamı "bidon" ilan etmeden önce; Sezonun en önemli 5-6 maçına çıkacağız, biraz sabredelim sonra istediğimiz sıfatları yakıştırırız fikrindeydim. Hala aynı yerdeyim!

Bence yıldız adayı diye aldığımız adamlar, 20-24 yaş aralığında aldığımız oyunculardır. Bogdanovic, Vesely, Guduric gibi.

Aşağıda Thompsonun bazı istatistikleri mevcut, ben bakınca normal bir istatistik görüyorum. Başkası bakınca fantastik ya da rezil rakamlar görüyor olabilir! Barışın 50 sayı atması örnek olmuş :) Thompsonun 15 sayı atabilmesi bile fantastik geliyorsa, ben şansımı hiç zorlamayayım  :-\  Şu çok açık ki, Thompson ağzıyla kuş tutsa bazılarımıza yaranamayacak. Kalinic in yerden yere vurulup sonra da vazgeçilmez oyuncularımızdan biri haline gelişinden beri çok uzun süre geçmedi. Bu demek değil ki  Thompson da şapkadan tavşan çıkaracak ve hepimizin ağzı açık kalacak. Ama sezon içerisinde zaman zaman gördüğümüz performanslarını iyi bir konsantrasyon ile tekrar gösterebilir. Kimse kusura bakmasın, bazılarımız gibi hırpalayıcı yorumlar yapamıyorum. Benim basketbola ve onun emekçilerine bakışım böyle!...

#                  Game                                     Min   Pts   Reb   Assist   Bloks   PIR
1   at Unicaja Malaga                                 18:48    6     4       2           1        9
2   at AX Armani Exchange Olimpia Milan    21:17   10     5       1                   10
3   vs Anadolu Efes Istanbul                       21:12    4     6       2            2       9
8   at CSKA Moscow                                  27:51    7    12       2            2      19
15   vs Real Madrid                                   23:27   10     4       1                    10
16   vs Baskonia Vitoria Gasteiz                 26:57   12   10        4            1      14
17   at Valencia Basket                              24:54   13    5        1                    16
18   vs Panathinaikos Superfoods Athens     29:40   14   7                              18
23   vs AX Armani Exchange Olimpia Milan  25:54    15   4        1          1        18
29   at Khimki Moscow Region                    16:15    7     5        2          1        13
« Son Düzenleme: 09 Nisan 2018, 11:24:19 Gönderen: friendchip »
PG Calathes / SG Wilbekin / SF Tarık / PF Hayes / C Motley
PG Mrsic / SG Bogdanović / SF Datome / PF Mirsad / C Vesely
PG Parker / SG Ginóbili / SF Kukoč / PF Nowitzki / C Sabonis

Çevrimdışı franz392

• Üye
« Yanıtla #262 : 09 Nisan 2018, 11:42:56 »
Keşke şu kalan 5-6 maçta müthiş oynasa da şaşırsak ama böyle bir şeyin olma ihtimali aşırı düşük. Gayretli ama olmuyor işte. Bir de asıl sorun hücum değil de savunmada hâlâ zorlanması. Yani sezon bitiyor ve elini kolunu açarak 3-4 dakikada 2 faul yapabiliyor, kısaların karşısında zaten duramıyor. Bu istatistikte de çıkmıyor tabi. Bana göre sezonun tek verimsiz transferi.

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #263 : 25 Nisan 2018, 00:41:42 »
60 maç oldu basketbol topunun ne olduğunu bilmeyen uzaydan parkeye inmiş bir uzaylı gibi. Ne yaptığını, etrafında ne olduğunu bilmez bir tavırda.
Sene başından bu yana korkunç bir noktada. Obradovic'in elinde 1 cm bile ilerleme kaydedemeyen tarihe geçecek bir adam. Kalan maçlarda az da olsa bir katkı verse diyeceğim ama zor gibi.

Çevrimdışı Kubilay Can

• Üye
« Yanıtla #264 : 25 Nisan 2018, 08:46:56 »
F4 sonrası lig için kimin lisansı askıya alınır diye bizi düşündürtmeyen koca yürekli insan Jason Thompson.  Şu Matt Janning'in bunun üzerinden attığı bir üçlük var aslında üzerinden diyemeyeceğim el bile göstermedi.
« Son Düzenleme: 25 Nisan 2018, 08:50:04 Gönderen: Zoltan Gera »

Çevrimdışı ertugrul_solomon

• Üye
« Yanıtla #265 : 18 Mayıs 2018, 21:02:21 »
Abi sen nasıl bir vasatsin yaa. Trevor Harvey den betermişsin. Şu kupayı alalım da oynama bir daha arkadaş.

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #266 : 18 Mayıs 2018, 21:22:09 »
Ilk olumlu hareketini maçın bitimine 9 dakika kala aldığı ribaund la yaptı.

Çevrimdışı cansipor17

• Üye
  • Yer: Çanakkale
« Yanıtla #267 : 18 Mayıs 2018, 21:27:18 »
Ben şahsen kendisinden hiçbir şey beklemiyordum. F4 büyük ölçüde tecrübe- mental dayanıklılık gibi faktörlerin devreye girdiği bir yapı thompson zaten bu konularda sezon içi de ısık vermemişti.

Çevrimdışı franz392

• Üye
« Yanıtla #268 : 18 Mayıs 2018, 21:54:31 »
Şu adama verilen parayla hayvan barınaklarına mama yardımı yapılsaydı keşke.

Çevrimdışı Intermed

• Üye
« Yanıtla #269 : 18 Mayıs 2018, 21:56:08 »
Ben jason ı seviyorum, obra getirdiği için.