Gönderen Konu: Tyler Ennis  (Okunma sayısı 37193 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
Tyler Ennis
« : 19 Temmuz 2018, 10:07:19 »
resmi olarak açıklandı.
şimdi 3 5 dakikalık video ile izleyenler veya nba'deki vasat performansından dolayı gömenler karım aralık gibi ya ne iyi oyuncuymuş diyecekler.
bu burada dursun

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
Ynt: Tyler Ennis
« Yanıtla #1 : 19 Temmuz 2018, 10:22:14 »
Dakika 1 yalamaya başladın cem. Keşke dediğin gibi olsa.  Benim hoşuma gitmedi, o kadar guard içinde 4 yılda 4 takım değiştirmiş hicbir yerde dikiş tutturamamış bir adamla piyango oynuyoruz.
Teo olmadı ennis alalım demek de trajik bir sonuç oldu.
Benim beklentim düşük, sloukas ve boby'ye allah güç versin.
Umarım iyi çıkar, bu seneki dualarimiz da bu arkadaşla ilgili olacak. Her sene bir yerimiz böyle olmasa zaten olmaz
« Son Düzenleme: 19 Temmuz 2018, 10:22:56 Gönderen: iloturo »

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 19 Temmuz 2018, 10:55:34 »
Dakika 1 yalamaya başladın cem. Keşke dediğin gibi olsa.  Benim hoşuma gitmedi, o kadar guard içinde 4 yılda 4 takım değiştirmiş hicbir yerde dikiş tutturamamış bir adamla piyango oynuyoruz.
Teo olmadı ennis alalım demek de trajik bir sonuç oldu.
Benim beklentim düşük, sloukas ve boby'ye allah güç versin.
Umarım iyi çıkar, bu seneki dualarimiz da bu arkadaşla ilgili olacak. Her sene bir yerimiz böyle olmasa zaten olmaz
abi nbeden Avrupaya gelen ve başarılı olan tüm pgler için aynı durum geçerli
çok sevdiğimiz DElaney 28 yaşında ve draft edilemedi Avrupada oynadı 2 see önce gitti yapamadı geri dönecek
Larkin keza aynı durumda
Wanameker 29 yaşında ilk defa NBae bu sene gidecek.
goudelock da yapamamıştı geldi Avrupada iş yaptı. buna sana tonlarca örnek verebilirim.

en çok ıskaladığınız şey şu
Nbade başarılı olan pg gelsin istiyorsunuz
neden gelsin abi ? adam zaten başarılı olsa oradan buraya gelemez.
ayrıca Nba ile bu kıta arasında çok ciddi bir kalite size atletizm farkı var.
bu da kısa oyuncular için ciddi fark yaratıyor
orada vasat dediğin adam geliyor burada fark yaratıyor
burada potansiyel transfer edildi . ha başarılı olur olmaz orasını hep beraber göreceğiz
ama başarılı olmama ihtimali çok düşük

Çevrimdışı canfb

• Üye
  • Yer: İSTANBUL
« Yanıtla #3 : 19 Temmuz 2018, 11:09:11 »
Murat Murathanoğlu'nun yorumu bu şekilde:  İlk olarak transfer haberi doğruysa şaşırdığımı söylemeliyim. Geçen sezon Jason Thompson'dan sonra Obradoviç'in daha önce Avrupa'da oynamamış bir oyuncuyu alacağına ihtimal vermiyordum. ANCAK Tyler Ennis genç, Thompson değildi. Yani ağaç yaşken eğilir hala geçerli olabilir. İkincisi Ennis' ın oyun tarzı Avrupa'lı guardlar gibi. Top hakimiyeti, fundamentalı, iki elini de kullanabilmesi, saha görüşü, baskerbol IQ'su, takım arkadaşlarını oyuna dahil etme becerisi, hız değiştirmesi, pas çeşitleri çok iyi. Pick and roll oyununu çok iyi oynuyor. İyi karar verir, az hata yapar, yaşına göre olgun, kendi şutunu yaratabilir, şut stili iyi ve son sezona kadar üçlük yüzdesi iyi seviyeye gelmişti. Geri adım atmaz, sorumluluk sever, zordan kaçmaz. Üçüncüsü Fenerbahçe daha önce NBA hayal kırıklığı yaşamış ilk turda seçilmiş Vesely ve Udoh ile çok iyi sonuçlar aldı (Bennett ile alamadı) ve karakter olarak alma ihtimali yüksek. Ancak sorularda var. Çok iyi atlet değil, çok çabuk da değil, ve NBA'de ilk turda seçilmesine rağmen en büyük sıkıntısı buradan kaynaklanıyordu. Syracyse Üniversitesi hep 2-3 alan savunması yapar, antrenmanlarını da buna ayırır. Yani adam adama savunma ile ilgili ne öğrendiyse NBA'de öğrendi. Ama 4 yılda 4 takım kim ona ne vakit ayırmış olabilir ki?

İsmail Şenol'un yorumu ise bu şekilde:  Yaz dönemimde ilk olarak Malcolm Delaney’ye teklif yaptı Fenerbahçe. Ancak oyuncu maddi olarak yüksek bir talepte bulununca, transferden vazgeçti. Milos Teodosic opsiyonunu kullanıp NBA'de kalmayı tercih edince, seçenekler azaldı.Avrupa piyasasının en büyük sorunu bu. Para var, oyuncu yok. Fenerbahçe beklerken Avrupa'daki guard piyasası iyice daraldı. Seçenekler içinde Larkin (adam değişme savunması için çok küçük), Westermann (geçen sezonun yarısını sakatlık yüzünden kaçırdı) gibi isimler kalmıştı.Bu noktada NBA'de sözleşmesi biten oyuncular, yeni bir havuz yaratıyordu. Yaşını almış ve alışkanlıkları oturmuş oyuncuları bir kenara bırakırsak; kalanlar içinde Shelvin Mack ve Joseph Young'ın yeterli şut tehdidi olmaması büyük eksiydi.Alternatifler arasında bir kişi dikkat çekiyordu. Kanada Basketbol Federasyonu'nun danışmanlarından Maurizio Gherardini'nin çok yakından tanıdığı Tyler Ennis. 24 yaşında, 1.91 boyunda, kardeşi Dylan geçen yıl Euroleague'de oynamış, NBA'de dört takımda tutunamamış bir oyun kurucu.Bu tip oyuncularda ilk soru "NBA'de neden tutunamamış?" olmalı. Ennis'in atletizmi NBA'de fark yaratacak kadar iyi değil. Ayrıca kendine güvenecek bir takım bulmakta zorlandı. Avrupa'da atletizm sorununu çok yaşamaz. Fenerbahçe'de aldığı rol de kimliğını bulmasını sağlayacaktır.Tyler Ennis basketbol zekâsı yüksek, saha görüşü iyi, oynatmayı seven bir guard. Syracuse Üniversitesi'nde geçirdiği yıl, Avrupa'ya uyumu için faydalı. Syracuse, ikili oyunlar üzerine dayalı hücumuyla bilinir. Ennis o takımın lideri ve kritik anlarda şutu kullanan isimdi.Tyler Ennis de, en azından ilk dört sene itibarıyla beklenen oyuncu olmadı. Fenerbahçe, onun kariyeri için büyük fırsat.Ennis ikili oyun yönlendiricisi, asist-top kaybı oranı yüksek ancak bir noktaya dikkat etmek gerek. Ennis, ikili oyunlarda sorunu genellikle dribling üzerinden çözüyor. Yani pozisyon sonlandırmayı seven bir guard. Fenerbahçe'nin pas trafiğine nasıl uyum sağlayacağı önemli soru.Sonuç olarak Tyler Ennis ile hesaplanmış bir risk alıyor Fenerbahçe. Oyuncunun hedefi yeniden NBA'e dönmek, Fenerbahçe'nin hedefi onun yeniden NBA seviyesinde oynamasını sağlamak. Gidilecek çok yol var, fakat piyasa şartlarını da düşününce çok mantıksız bir hamle gibi görünmüyor.

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #4 : 19 Temmuz 2018, 11:51:58 »
Hayırlı olsun. Benim içime sindi. Karakter olarak da takıma uyacak, kimyaya adapte olacak bir oyuncu. Çalışmayla ilgili sorunu yoksa seneye NBA'e yollarız tekrardan.
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı smith jr

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • gfburakkk
« Yanıtla #5 : 19 Temmuz 2018, 12:15:37 »
Adını ilk kez duydum yalan yok.. Daha risksiz biri olsa iyi olurdu ama bakalım Nasıl çıkacak :/ Hakan abi gel aydınlat bizi senin yorumun önemli

Çevrimdışı iloturo

• Üye
« Yanıtla #6 : 19 Temmuz 2018, 13:02:57 »
abi nbeden Avrupaya gelen ve başarılı olan tüm pgler için aynı durum geçerli
çok sevdiğimiz DElaney 28 yaşında ve draft edilemedi Avrupada oynadı 2 see önce gitti yapamadı geri dönecek
Larkin keza aynı durumda
Wanameker 29 yaşında ilk defa NBae bu sene gidecek.
goudelock da yapamamıştı geldi Avrupada iş yaptı. buna sana tonlarca örnek verebilirim.

en çok ıskaladığınız şey şu
Nbade başarılı olan pg gelsin istiyorsunuz
neden gelsin abi ? adam zaten başarılı olsa oradan buraya gelemez.
ayrıca Nba ile bu kıta arasında çok ciddi bir kalite size atletizm farkı var.
bu da kısa oyuncular için ciddi fark yaratıyor
orada vasat dediğin adam geliyor burada fark yaratıyor
burada potansiyel transfer edildi . ha başarılı olur olmaz orasını hep beraber göreceğiz
ama başarılı olmama ihtimali çok düşük
Ben nba'de başarılı olan adam gelsin deniyorum, o adam zaten gelmez, delaney mı ennis mı sorusuna enis de eşek gibi aniririm. Bana verdiğin örneklerin çok daha fazlası da sana verilebilir, nba de bir halt yiyemeyip avrupada da vasati aşamayan, yahu bu adam huertasla takas edilmiş, 24 yaşında dikiş tutturamamış. Şurada kaç kişiyiz forumda bir kişi enis gelsin deseydi sene başında ne olayım. Biz tabi bu isi daha iyi bilecek değiliz ama ben bu transferden rahatsizim.
Şunun cevabı yok yahu, para yok teonun peşine nasıl düşüyorsun, teo olmadı bu arkadaş mı alternatif, ayrıca delaney hoca istemedi diyorsun, parada anlaşamadık yazıyor, istemedi değil yani, avrupa basketbolundan bahsediyoruz, kimse paul gelsin demiyor, avrupa basketbolunu bilen ve başarlı olmuş belli bir kalitede adamlar varken yine piyango, jason piyangosu yüzünde  şampiyonluk gitti.
Inşallah başarılı olur, zaten işimiz inşallaha kaldı yine.
3 kişi gitti 2 kişi geldi. Genele vurduğun zaman bence takım geçen seneye göre zayifladi.
« Son Düzenleme: 19 Temmuz 2018, 13:11:45 Gönderen: iloturo »

Çevrimdışı Intermed

• Üye
« Yanıtla #7 : 19 Temmuz 2018, 13:06:43 »
Obra reis ve gher reis getirdiyse vardır bir bildikleri ben çok ümitliyim enisden.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #8 : 19 Temmuz 2018, 13:49:38 »
Jason Thompson'dan yediğim ters köşe sonrası hiçbir oyuncu için kendimi ortaya atmam. Cem'in dediklerine genel itibarıyla katılıyorum. Belki de Avrupa basketbolunda seneler boyu en önemli oyun kuruculardan birisi olacak. Burada neler yapabileceğini kimse bilmiyor ve bilemez. Bugüne kadar Avrupa'ya gelip yer edinen ve saygı kazanan genç isimler arasında hiçbirinin ilk gelişlerinde NBA geçmişi daha parlak değildi. (Josh Childers ayrı bir tartışma konusudur.)

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : 19 Temmuz 2018, 13:55:42 »
Ben nba'de başarılı olan adam gelsin deniyorum, o adam zaten gelmez, delaney mı ennis mı sorusuna enis de eşek gibi aniririm. Bana verdiğin örneklerin çok daha fazlası da sana verilebilir, nba de bir halt yiyemeyip avrupada da vasati aşamayan, yahu bu adam huertasla takas edilmiş, 24 yaşında dikiş tutturamamış. Şurada kaç kişiyiz forumda bir kişi enis gelsin deseydi sene başında ne olayım. Biz tabi bu isi daha iyi bilecek değiliz ama ben bu transferden rahatsizim.
Şunun cevabı yok yahu, para yok teonun peşine nasıl düşüyorsun, teo olmadı bu arkadaş mı alternatif, ayrıca delaney hoca istemedi diyorsun, parada anlaşamadık yazıyor, istemedi değil yani, avrupa basketbolundan bahsediyoruz, kimse paul gelsin demiyor, avrupa basketbolunu bilen ve başarlı olmuş belli bir kalitede adamlar varken yine piyango, jason piyangosu yüzünde  şampiyonluk gitti.
Inşallah başarılı olur, zaten işimiz inşallaha kaldı yine.
3 kişi gitti 2 kişi geldi. Genele vurduğun zaman bence takım geçen seneye göre zayifladi.
Aabi takım zayıfladı mı güçlendi mi
onu sezon başladığı zaman göreceğiz.
işimiz inşallaha kaldı ne demek ?
4 sene f4 yapmış 3 kere final oynamış 1 kere kupa kazanmış bir takım için işimiz inşallaha kaldı demek ya bunu ergenler yapsa şımarıklık diyeceğim de kaç yaşında adamsın sen diyorsun
biliyorsun dimi yine f4 yapacağız yine final oynayacağız
kupa alırız almayız artık onu o günlük performans belirleyecek .

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : 19 Temmuz 2018, 13:57:30 »
Jason Thompson'dan yediğim ters köşe sonrası hiçbir oyuncu için kendimi ortaya atmam. Cem'in dediklerine genel itibarıyla katılıyorum. Belki de Avrupa basketbolunda seneler boyu en önemli oyun kuruculardan birisi olacak. Burada neler yapabileceğini kimse bilmiyor ve bilemez. Bugüne kadar Avrupa'ya gelip yer edinen ve saygı kazanan genç isimler arasında hiçbirinin ilk gelişlerinde NBA geçmişi daha parlak değildi. (Josh Childers ayrı bir tartışma konusudur.)
abi Nba geçmişii çok parlak olan bir oyuncu hele bu yeni NBa düzeninde neden buraya gelsin ?
bir anlatır mısın

ilhan DElaney'i sen 5 sene avrupada izlediğin için anırırım diyorsun
çünkü Ennis'i tanımıyorsun mevzu bundan ibaret
hep beraber izleyip göreceğiz katkı verecek mi vermeyecek mi diye

teodosiç için vereceğin parayı başka oyuncu için vermezsin bu kadar basit.
demek ki Teo ile Delaney hocanın gözünde maddi olarak aynı değerde değiller.

Çevrimdışı Kubilay Can

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #11 : 19 Temmuz 2018, 14:05:36 »
Abiler tek derdimiz Ennis olsun çok takılıyosunuz bence. Thompson bir kazaydı Ennis öyle olmayacak inşallah. Çoğu kişi tarafından gömülmesi iyiye işaret yalnız  :)

Çevrimdışı iloturo

• Üye
« Yanıtla #12 : 19 Temmuz 2018, 14:18:16 »
Aabi takım zayıfladı mı güçlendi mi
onu sezon başladığı zaman göreceğiz.
işimiz inşallaha kaldı ne demek ?
4 sene f4 yapmış 3 kere final oynamış 1 kere kupa kazanmış bir takım için işimiz inşallaha kaldı demek ya bunu ergenler yapsa şımarıklık diyeceğim de kaç yaşında adamsın sen diyorsun
biliyorsun dimi yine f4 yapacağız yine final oynayacağız
kupa alırız almayız artık onu o günlük performans belirleyecek .
Evet inşallaha kaldı, inşallah başarılı olur diyoruz cem, teo yada delaneye inşallah demezdik, aradaki farkı biliyorsun da cambazlık yapıyorsun:)
Bugün kaç tane yazı varsa kumar diyor, çünkü adamın ne vereceği belli değil cunku 4 sene boyunca nba'de savrulmuş durmuş.  ben de diyorum ki ne vereceği belli yada daha olası adamlar vardı, thompson yüzünden tüm sene ıyi niyet elcisi gibi dualar edildi, sene bitti kupa gitti thompson gitti, finalde alinmayan reboundlar ve 2.sanslarla yenilen sayilari bir gözüne getir,  adam gr gelişme göstermeden 70 maç oynadi
Tekrardan buna gerek yoktu diyoruz ergen diyorsun yahu. Tekrar f4 yapmak final oynamak olası zaten iki yunan ve real + cska var rakip.
Ama geldiğimiz nokta 5 yıl önceki nokta değil.
Yahu cem yalarsın edersin sorun değil 😁  biz de bu adam başarısız olsun istemiyoruz zaten, içime sinmedi diyorum sinmek zorunda da değil, obra kadar bilmiyoruz bu isi herhalde görüşümüzü söylüyoruz, udoh gibi bir ornek varsa jason gibi bir ornek de var
Sorun bu ennis'in hangi ornek olacağı,  bunu da kimse bilmiyor.
« Son Düzenleme: 19 Temmuz 2018, 14:19:33 Gönderen: iloturo »

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #13 : 19 Temmuz 2018, 14:37:22 »
yillardir beklenen pass-first point guard. hayirli olsun...

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #14 : 19 Temmuz 2018, 14:43:14 »
Evet inşallaha kaldı, inşallah başarılı olur diyoruz cem, teo yada delaneye inşallah demezdik, aradaki farkı biliyorsun da cambazlık yapıyorsun:)
Bugün kaç tane yazı varsa kumar diyor, çünkü adamın ne vereceği belli değil cunku 4 sene boyunca nba'de savrulmuş durmuş.  ben de diyorum ki ne vereceği belli yada daha olası adamlar vardı, thompson yüzünden tüm sene ıyi niyet elcisi gibi dualar edildi, sene bitti kupa gitti thompson gitti, finalde alinmayan reboundlar ve 2.sanslarla yenilen sayilari bir gözüne getir,  adam gr gelişme göstermeden 70 maç oynadi
Tekrardan buna gerek yoktu diyoruz ergen diyorsun yahu. Tekrar f4 yapmak final oynamak olası zaten iki yunan ve real + cska var rakip.
Ama geldiğimiz nokta 5 yıl önceki nokta değil.
Yahu cem yalarsın edersin sorun değil 😁  biz de bu adam başarısız olsun istemiyoruz zaten, içime sinmedi diyorum sinmek zorunda da değil, obra kadar bilmiyoruz bu isi herhalde görüşümüzü söylüyoruz, udoh gibi bir ornek varsa jason gibi bir ornek de var
Sorun bu ennis'in hangi ornek olacağı,  bunu da kimse bilmiyor.
abi Todosiç konusunda bizim yapacağımız birşey yok biliyorsun. istediğimiz görüştüğümüz hatta anlaştığımız da söyleniyor.
Delaney konusu ( bana da kalsa bende isterdim ) ismail farklı diğerleri farklı diyor ona yorum yapamam
zaten bahsettiğimiz seçenek 2 tane. bir tanesi clippers salmadı
onun yerine daha uygun aynı fizikte hatta bir tık daha iyi savunmacı diyeceğimiz oyuncu alındı.
4 sene boyunca Nba'de savrulması kritier değil demek istiyorum ben.

tabi ki sen de haklısın gözünün önündeki bildiğin ettiğin izlediğin oyuncu almak daha mantıklı geliyor , abi belki DElaney ile koç anlaşamamayız diye düşünmüş de olabilir
biliyorsun bizim hoca kolay adam değil zor adam .
sonuçta bir risk transferi yapıldı potansiyeli olan bir riks.
uzun konusunda bizim sistem için ciddi risk
kısa oyuncular için Avrupa ve bizim sistemin çok sorun olacağını şahsen ben düşünmüyorum. Hele bu bahsedildiği gibi oynatmayı da çok seven bir adam bizim sistemde güzel iş yapar .

iskender eğer taşşak geçmişyor ise bu oyuncu tip olarak söylediğin gibi
tutar tutmaz burayı kaldırır kaldırmaz onu zaman içinde göreceğiz.

ilhan
bizim seviyemiz f4 lerde olmak
finaller oynamak biz de 3 senedir aralıksız final oynuyoruz
2 sene de 1 kupayı alırız merak etme :)