Gönderen Konu: Tyler Ennis  (Okunma sayısı 37195 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi friend-chip

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İzmir
  • Kitap okumuyorsanız tartışmayalım..!
    • i_dnmz
Ynt: Tyler Ennis
« Yanıtla #15 : 19 Temmuz 2018, 14:50:56 »
Jason ın verimsizliği ile, Tyler ın potansiyeli haliyle kıyaslanıyor. Büyük bir kesim tedirgin, piyasada konuşulan guardlardan sonra gelen adam haliyle tartışılıyor. Çokça da tartışılacağa benziyor. Görünen o ki her yıl papatya falı açmayı kabullenmeliyiz. Asıl sorular şunlar olabilir mi?

Jason 23 yaşında gelseydi beklenen gelişimi sağlar mıydı ya da Ennis 31 yaşındayken gelseydi hiç gelişmeden yüzüne gözüne bulaştırıp mı gider? Koç çok çalışmasını övdüğü Jason'ı, Kalinici kenarda oturtarak neredeyse son maça kadar oynattı. Ennis de çok çalışacak mı, sevdirecek mi kendini koça Jason kadar :)???
PG Calathes / SG Wilbekin / SF Tarık / PF Hayes / C Motley
PG Mrsic / SG Bogdanović / SF Datome / PF Mirsad / C Vesely
PG Parker / SG Ginóbili / SF Kukoč / PF Nowitzki / C Sabonis

Çevrimdışı Semazen

• Üye
  • Yer: Antalya-Alanya
« Yanıtla #16 : 19 Temmuz 2018, 15:01:13 »
Konuya farklı bir yorum getirmek istiyorum.

Yaşım 56 ve yıllarca özel sektörde yöneticilik yaptım.  Çalıştığım şirkette sayısını hatırlayamayacağım kadar yeni eleman alımı yaptım. Bir eleman alacağımda  önceliğim, alacağım kişinin şirketimizde çalışma isteğiydi.

Baştan peşin söylerdim; "Bizim işimiz, yapacağın iş, senden beklentimiz şu. Sorumluluk almadan, fedakarlık yapmadan para kazanmak, başka yerde çalışıncaya kadar zaman geçirme düşüncen varsa hiç konuşmayalım.  İşe bilmemen çok önemli değil. Ben sana işi öğretip yeterli zamanı vereceğim. Yeter ki sen çalışmaya istekli ol..."  Ardından şunu da ilave ederdim. "Her ne kadar uzun yıllar bu şirkette çalışmanı arzu etsek te, olur ki günün birinde başka bir yerden çok daha cazip bir teklif aldın, o zaman oturur konuşuruz. Benzer şartları sana sunamıyor isek her türlü kolaylığı sağlayarak ayrılmana müsaade ederiz..."

Tabi yukarıdaki konuşmayı yapmak için karşıma gelen insanların beni bu konuşmayı yapmaya ikna etmesi lazımdı.

Dolayısı ile Gherardini ve koç'un benzer düşünceleri olduğunu tahmin ediyorum.

Koç, Ennis'in kapasitesini, yapabileceklerini biliyor. Kafasındaki sistemde Ennis'in faydalı olacağına inanıyor ki transferine onay verdi. Bence çok karalar bağlamaya gerek yok. . Ben Ennis'in korkulanın aksine her geçen günle performansını arttıracağını düşünüyorum. Bekleyip görelim
Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilir.

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
  • Yer: İzmir-İstanbul
« Yanıtla #17 : 19 Temmuz 2018, 17:38:48 »
Semazen abi;

Abi bu çocuk zaten dip yapmış durumda. Lakers gibi beter bir takımdayken bile Caruso tercih edildi, Ennis o derece katkı sağlayamadı. Hâliyle çok mutludur bir Euroleague devi tarafından tercih edildiği için.

Milano, Gran Canaria, Khimky gibi takımlarla oynarken Ennis için ''vay beee ne güzel asistler yapıyor, pas alışverişine nasıl da katkı sağlıyor, cuk oturdu sisteme'' denilecek.

Ama seviye sertleştiğinde, meselâ Atina deplasmanları, Zalgiris maçları ya da Madrid/Moskova gibi yerlerde Ennis'in asist yapması engellendiğinde, pas vermesine müsaade edilmediğinde ve Ennis de şahsi oynamayı deneyip yeteneksiz olmasından mütevellit saçmaladığında ''nerden çıktı bu kazma, neden Wilbekin/Delaney/Larkin alınmadı da bu yetersiz'e şans verildi'' denilecek.

Yani seviyesi kolay maçlarda takımı oynatabilecek ama zor seviyelerle başa çıkamayacak bir oyuncuyu risk edip almış durumdayız.

Sen yöneticisi olduğun şirket için böyle bir elemanı alıp riske girer miydin? Bence girmez ve daha iyisini arardın.

İşte Gherardini'ye kızma noktam bu.

Çevrimdışı cembut

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #18 : 19 Temmuz 2018, 18:40:43 »
Thompson ile Ennis'in risk durumları bambaşka.. Poziyonları farklı, tecrübeleri farklı oyuncular için risklerde farklı oluyor. Bu ikisi birbirine örnek olamaz bana kalırsa.. Wilbekin veya pierre jacksıon örnek olabilir mesela, pozisyon aynı genc yasta gelmiş oyuncular..

Ennis'in durumu Thompsona göre daha ölüm kalım meselesi ve öğrenmesi daha kolay. Thompson nba alışkanlıklarından vazgeçemedi, Ennis yeni bir oyun tarzına alışmaya cok daha müsait.. Genç yaşta oyununu şekillendirmen daha kolaydır.. Tabi bu birazda oyuncunun karakterinede baglı..

Sonuç olarak bana göre kısa ve uzun oyuncuyu kıyaslayarak tutar tutmaz muhabbeti yanlıs oluyor..

CanCan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #19 : 19 Temmuz 2018, 19:18:44 »
Ennis bir bilinmez olabilir ama mukayese edildiği adamları hayretle okuyorum.

Bugüne kadar hiçbir başarısı olmayan Larkin kimdir ki Ennise yeğ görülüyor ?

Ennis kötü ise Babinin boku olamayacak kıçımın Eurocup yıldızı Wilbekin miydi aradığımız adam ?

Geçen sezonun en s*kik takımı Atlanta'da bile bir nane oynayamamış sokak topçusu Delaney'nin bizim takımda işi nedir ?

Gömelim gömelim de mukayese ettiğimiz adamlar bari mantıklı olsun...

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #20 : 19 Temmuz 2018, 20:01:40 »
jason thompson geldiğinde foruma bir şey yazmamıştım ama twitter ve diğer forumlarda yaptığım yorumu tekrarlayım...

“jason thompson analizi yapıyor millet ama yorumladıkları şey thompson’un bugünkü hali değil, 3-4 sene önceki hali. son yıllarda kariyeri düşüşe geçmiş ama yetenekli bir oyuncu olduğu açık. bizdeki performansında belirleyici unsur kendini basketbola ne kadar motive edeceği olacak. kafasında basketbol oynamak varsa ve buraya faydalı olmak için geliyorsa katkı verir, yoksa geçmiş olsun. özetle thompson için yapılan yorumların tümü boş yorumlar. faydalı olur diyen de boş konuşuyor, katkı vermez diyen de.”

thompson yerine ennis’i koyarsak bu cümleler geçerliliğini korur...

kusura bakmasınlar ama ismail şenol da boş konuşuyor, murat murathanoğlu da, utkan kardeşim de...

bize ne syracuse’daki ennis’in ne yaptığından, nasıl bir oyuncu olduğundan. aradan geçmiş 4 sene. yorumladıkları oyuncu bu ennis değil, 4 sene önceki ennis.

elemanın nasıl bir motivasyonla buraya geldiğini bilmek için kafasının içinde olmak lazım. şöyle olursa böyle olur, öyle olursa öteki türlü olur tarzı yorumların tümünün içi boş...

ennis gelecek, oynayacak. tutacak veya tutmayacak. yalnız şurası kesin ki riskli transfer. tutmama ihtimali, tutma ihtimalinden daha fazla...

hürmetler...

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
« Yanıtla #21 : 19 Temmuz 2018, 20:19:15 »
Ennis bir bilinmez olabilir ama mukayese edildiği adamları hayretle okuyorum.

Bugüne kadar hiçbir başarısı olmayan Larkin kimdir ki Ennise yeğ görülüyor ?

Ennis kötü ise Babinin boku olamayacak kıçımın Eurocup yıldızı Wilbekin miydi aradığımız adam ?

Geçen sezonun en s*kik takımı Atlanta'da bile bir nane oynayamamış sokak topçusu Delaney'nin bizim takımda işi nedir ?

Gömelim gömelim de mukayese ettiğimiz adamlar bari mantıklı olsun...

Wilbekin ehven-i şer, yani kötünün iyisiydi.

Larkin hepimizin kabulleneceği bir oyuncuydu, kolay kolay kimse aleyhine konuşmazdı.

Delaney ise Teo'dan sonra hepimizin gönlünde olandı.

Elbette ki çıkan isimlerle kıyasladım, kiminle kıyaslayacaktık.

Ennis'in oynadığı mevkiî bana Moskovada, Madridte, Kaunasta ve Atina deplasmanlarında maç kazandıracak mevkiîdir ve Ennis bu deplasmanlarda takımı alıp sırtlayacak potansiyele/yeteneğe sahip değil. Defalarca izlemiş biri olarak söylüyorum bunu.

Sana daha da acısını söyleyeyim, Milanodan ayrılan Jordan Theodor'u alsak yeminle daha iyiydi Ennis'ten, durum o derece vahim anladın mı?

Öyle bir kumar oynadık ki tutma ihtimâli %5, tutmama ihtimâli %95.

Seneye Bobby gider ve Ennis'i Türk yaparsak bile istemem, Wilbekin varken.

Çevrimiçi kenz

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #22 : 19 Temmuz 2018, 20:38:56 »

Larkin hepimizin kabulleneceği bir oyuncuydu, kolay kolay kimse aleyhine konuşmazdı.

Ennis'in oynadığı mevkiî bana Moskovada, Madridte, Kaunasta ve Atina deplasmanlarında maç kazandıracak mevkiîdir ve Ennis bu deplasmanlarda takımı alıp sırtlayacak potansiyele/yeteneğe sahip değil. Defalarca izlemiş biri olarak söylüyorum bunu.

Sana daha da acısını söyleyeyim, Milanodan ayrılan Jordan Theodor'u alsak yeminle daha iyiydi Ennis'ten, durum o derece vahim anladın mı?

Şu ana kadar ki en keskin, en net yorum, moralim bozuldu okuyunca.

• Ziyaretçi
« Yanıtla #23 : 19 Temmuz 2018, 21:11:34 »

Çok güldürdün ya beni
Jordan theodero mu daha iyi oyuncu :)
Ahahahhaha akşam akiam çok keyiflendim
Ama aferin şov yapmayı biliyorsun sen
Ya önce ennis kim dedin hatırlamıyorum dedin sonra netten baktın lakets oyuncusu bu sefer izledim farkındalık yaratmadı dedin
Şimdi de Jordan thedore dahs iyi diyorsun
Atmanın da bir adabı var
Tamam forumda kimseye karışmıyoruz da böyle taşşak geçmeyelim insanlar ile
Büyük maç kazandırmaz ne demek nerden biliyorsun müneccim misin yahu
Böyle bir yorum nasıl yapabilirsin
Bunu kim bilebilir ki
Adam hangi kafa yapısı ile gelecek nasıl motive olacak
Ya çok komiksiniz
Otorite böyle olunmuyor, böyle saygı kazanılmaz
« Son Düzenleme: 19 Temmuz 2018, 21:16:03 Gönderen: Cem Ağrak »

Çevrimiçi Murat

• Üye
« Yanıtla #24 : 19 Temmuz 2018, 21:32:26 »
Enis in gelişi burayı bayagı bereketlendirdi maşallah, inşallah takıma da bereket getirsin de sonu 2. EL ve 10. LIG şampiyonluğu olsun inşallah.

Çevrimdışı Avanta

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #25 : 19 Temmuz 2018, 21:37:35 »
Hayırlı uğurlu olsun,

Hele bir gelsin de bir kaç maç oynasın, ondan sonra yorum yapmak daha iyi olur.

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
« Yanıtla #26 : 19 Temmuz 2018, 21:41:23 »
Çok güldürdün ya beni
Jordan theodero mu daha iyi oyuncu :)
Ahahahhaha akşam akiam çok keyiflendim
Ama aferin şov yapmayı biliyorsun sen
Ya önce ennis kim dedin hatırlamıyorum dedin sonra netten baktın lakets oyuncusu bu sefer izledim farkındalık yaratmadı dedin
Şimdi de Jordan thedore dahs iyi diyorsun
Atmanın da bir adabı var
Tamam forumda kimseye karışmıyoruz da böyle taşşak geçmeyelim insanlar ile
Büyük maç kazandırmaz ne demek nerden biliyorsun müneccim misin yahu
Böyle bir yorum nasıl yapabilirsin
Bunu kim bilebilir ki
Adam hangi kafa yapısı ile gelecek nasıl motive olacak
Ya çok komiksiniz
Otorite böyle olunmuyor, böyle saygı kazanılmaz

Ennis'in Lakersdaki Ennis olacağı aklıma gelmedi, o derece hatırlamakta zorlandım dedim. Geçen sezon izlediğim Lakersta iz bırakmayan bir oyuncuydu, daha da net söyleyeyim son derece sıradan oyuncuydu, ilk başta vallahi hatırlamakta zorlandım adamı.

Ne diye show yapayım allasen,  kime show yapıcam sana mı ona mı? Geçen sezon izlediğim adam sıradan adamdı ve bence korkunç bir kumar oynadık.

Sana kalsa, Erdal Koşan dönüp gelse harika transfer zaten.

Yarın bir gün Milano maçında seyirci önünde 20 sayı 10 asist yapınca diyeceksin ki ''hadi sıvayın bakalım, biz dedik iyi olacak diye'' şeklinde konuşacaksın ama ben play-offlar gelip de ya da F4 gelip de Ennis'in sıradanlığı ortaya çıkınca görücem. Hedefe giden yolda içerde Milano maçında değil, play-off ta Oly ile oynarken lâzım bana iyi oyuncu.

Dostum net söylüyorum F4 yaparsak bundaki en önemli etkenler arasında Ennis adı yazmayacak ya da Ennis bizi oralara taşıyan oyuncu olmayacak.

Ve evet Jordan Theodore Avrupa basketbolunu bilmesiyle, deliciligiyle ya da şut performansıyla şu an için Ennis'ten çok daha makbûl bir oyuncu. Ennis'ten daha yüksek yüzdeli şut atar ya da Ennis'ten çok daha iyi içeri girer, çok daha cesurca potaya gider.

Ennis iyi savunma yapacak ya da pas aralarına girip top çalacak evet. Bazen güzel asistler de yapacak ama ne şut performansıyla ne de kendi pozisyonunu yaratabilmesiyle kimseyi tatmin etmeyecek. En kritik anlarda sorumluluk almaya kalkınca Ennis'in çapının yetmediğini hep beraber göreceğiz.

Çevrimdışı Oğuz Han

• Üye
  • Yer: nottingham
« Yanıtla #27 : 19 Temmuz 2018, 21:48:52 »
Dandik lakers'ın %25 ile 3lük atan, %42 saha içi şutu olan 3. gardı izin verin de sinmesin içimize. Umarım kendini aşar. Zaten aşmazsa işimiz zor, Babi yaşlandı, çok süre alması zor. Ligde sülalemiz raad ama F4 ile zora girebilir. Larkin'e çomar demiştim, bu bence çomar bile değil, ama bize geldiği için bişi demicem şimdilik. :)

Avantajını artık burda da yapamazsa daa da bi bok yapamaz, o yüzden kıçını yırtar olarak görüyorum sadece, ayrıca Kanadalı ve siraküzlü olması EL'ye uyumunun daha kolay olmasını sağlar, ötesi tamamen kendisine bağlı.

Bu arada tartışması olmuş, teodor eline verir topu habire enisin kağıt üstünde.

Çevrimdışı canfb

• Üye
  • Yer: İSTANBUL
« Yanıtla #28 : 19 Temmuz 2018, 23:07:59 »
Sadece skor olarak bakıyoruz fakat belkide Avrupa'da etkili bir savunmacı olacak maç oynamadan bilemiyoruz.Geçen yıl finalde bizi en çok zorlayan şeylerden birisi Sloukas ve Bobby'nin savunma olarak yetersiz olmasıydı.Sırtına alan rahat sayı buluyordu.Sayı olarak elbette katkıda bulunacaktır fakat dediğiniz gibi maç kazandıran olmayabilir olmasında bireysel performanslara ihtiyaç duymayan bir takımız.Bir gün çıkar Vesely maç aldırır bir gün Lauvergne bir gün Gigi Sloukas Bobby bir çok isim var elbet bir maçta Ennis kazandırır.

CanCan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #29 : 19 Temmuz 2018, 23:13:18 »

Şu cümleni okuyana kadar seni ciddiye alsam mı diye düşünüyordum. Tam bu noktada vazgeçtim.

Theodore denen adam Milano tarafından bizzat Milano başkanının kelimeleri ile ifade edeceğim, "İlk beş başlayacak seviyede olmamasına rağmen ilk beş başlamak istediği" için gönderilmiş bir kazmadır.

Özetle sana diyorum ki, hadi oradan be  :o