Gönderen Konu: Tyler Ennis  (Okunma sayısı 37190 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
  • Yer: İzmir-İstanbul
Ynt: Tyler Ennis
« Yanıtla #30 : 19 Temmuz 2018, 23:15:39 »
Şu cümleni okuyana kadar seni ciddiye alsam mı diye düşünüyordum. Tam bu noktada vazgeçtim.

Theodore denen adam Milano tarafından bizzat Milano başkanının kelimeleri ile ifade edeceğim, "İlk beş başlayacak seviyede olmamasına rağmen ilk beş başlamak istediği" için gönderilmiş bir kazmadır.

Özetle sana diyorum ki, hadi oradan be  :o

İşte ben de bu yüzden diyorum ''durum vahim'' diye. Bak şimdi anladın aslında.

Ama ben seni nasıl ciddiye alayım? ''Delaney'nin ne işi var bizde'' diyen birisisin.

Çevrimdışı Oğuz Han

• Üye
  • Yer: nottingham
« Yanıtla #31 : 19 Temmuz 2018, 23:16:31 »
lol Milano başkanı.

CanCan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #32 : 19 Temmuz 2018, 23:20:21 »
İşte ben de bu yüzden diyorum ''durum vahim'' diye. Bak şimdi anladın aslında.

Ama ben seni nasıl ciddiye alayım? ''Delaney'nin ne işi var bizde'' diyen birisisin.

Mesnetsiz Theodore kıyaslamanda ısrar etmen tartışılamayacak biri olduğunu gösteriyor. Bu mesajımdan sonra ikimiz de birbirimizin yorumlarını görmezden gelelim, anlaştık mı ?
« Son Düzenleme: 19 Temmuz 2018, 23:28:04 Gönderen: CanCan »

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #33 : 19 Temmuz 2018, 23:21:25 »
Transfer yaptık diye ıyi tarafından bakıyoruz, bakana da bişiy demem ama boku da çıkıyor. Akıl var mantık var. Bugün sakarya basket yada trabzon falan alsa bile dikkat çekmeyecek bir adam. Delaney ile falan kıyas oluyor. Şaşırıyorum. Hoca şapkadan tavşan çıkaracak. Başka oluru yok.

CanCan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #34 : 19 Temmuz 2018, 23:32:01 »
Delaney ile falan kıyas oluyor. Şaşırıyorum. Hoca şapkadan tavşan çıkaracak. Başka oluru yok.

Delaney denen bu adam bu kadar matahsa niye bir EL takımı ile imzalayamadı da Çin Liginde kontrat kovalıyor ? Neden NBA'in yıldızı şopar Schröder olan en boktan takımı Atlanta'da bile sivrilemedi ? Olmadık adamları büyütüyorsunuz.

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
  • Yer: İzmir-İstanbul
« Yanıtla #35 : 19 Temmuz 2018, 23:46:07 »
Mesnetsiz Theodore kıyaslamanda ısrar etmen tartışılamayacak biri olduğunu gösteriyor. Bu mesajımdan sonra ikimiz de birbirimizin yorumlarını görmezden gelelim, anlaştık mı ?

Anlaşmadık kardeş.

Aslında kendime kızıyorum. Delaney için ''Fenerde ne işi var'' diyip Ennis için methiyeler düzmen çok mu mesnetli ki ben de kalkıp sana bir şeyleri izah etmeye çalıştım, kendime kızma sebebim bu:)

@cem ağrak

Söyle bakayım hangisi daha çok güldürdü seni? Delaney için yapılan bu yoruma gülmeyi pas geçip bana gülmeye kalkman ayrı bir vaka-i vakvakiye.

Çevrimdışı cembut

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #36 : 19 Temmuz 2018, 23:57:35 »
Delaney şoparı çok para istemiş, bizde eyvallah dememişiz..Hala neden adı geçiyor anlamadım. Abuk subuk konusan bir tip, kapısında yatıp yalvar yakar alacak değiliz..

Tavşandan şapka bile çıkarırız, bu kadar strese gerek yok..

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #37 : 20 Temmuz 2018, 00:15:30 »
elin enis'i yüzünden kavga etmek yakışıyor mu muhterem beyefendiler?

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #38 : 20 Temmuz 2018, 00:38:26 »
Allah allah, ben bazı şeyleri hiç anlayamıyorum sanırım. Moskova'da falan maç kazandıracak mevkii denmiş de, biz EL alırken kim vardı o mevkide? Dixon ve Sloukas... O kadar... Bence bunu da bir düşünmek lazım. Ha, Bogdan diyecekseniz de belki Guduric derim ben de...

Arkadaşlar, gençler, sevgili Romalılar!.. Bu eleman daha 24 yaşında. Hiç bir şey olmasa baştan eğitebilirsin. Jason'ın durumuyla zaten bir alakası yok. Ayrıca herhangi bir şey nasıl olacağıyla ilgili bir sonuç oluşturamaz, aynen Udoh'da olduğu gibi. Udoh ilk geldiğinde neler neler dendi? Twitter'da ne kazmalığı kaldı ne odunluğu, malum. Sonrasıysa daha da malum. Bekleyelim, görelim...
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı Oğuz Han

• Üye
« Yanıtla #39 : 20 Temmuz 2018, 00:43:53 »
Bekleyip görecez de avrupanın en iyi gardlarından birini aldık dien resmi site kalibresine bi zaamet düşmeyelim ennis için :D
Umarım harika oynar, taşşak koyar, forması çakılır filan, ama ben olsam sittin sene almazdım, Obra aldı, zaten o yüzden Obra Obra, ben de hala swot mwot uraşıom gece körü :D Obra'ya bi zahmet kendimden çok güveneyim.

Çevrimiçi iloturo

• Üye
« Yanıtla #40 : 20 Temmuz 2018, 00:45:01 »
Önümüzde iki örnek var:
Udoh ve jason
Kalkıp udoh da udoh dersek birisi de jason da jason der.

Biri tuttu, diğeri tutmadı.

Bu adam artık fenerbahcenin oyuncusu, ne kadar eleştirsek de bu durumu kabul edicez.

Benim dikkatimi çeken, takım euroleguede şampiyon olduktan sonra kadro kalitesi olarak her sene kademeli olarak geriye gidiyor, bir transfer daha yapılır mı bilmem yapılırsa o vakit daha net değerlendirmemiz olur ama mevcuttaki 1-2 rotasyonumuz real ve cska düzeyinde değil

Çevrimdışı Oğuz Han

• Üye
« Yanıtla #41 : 20 Temmuz 2018, 00:47:10 »
Bi de en büyük rakibin Deck'i alırken Ennis haberi görünce insan sevinemio be.

mirinkirin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #42 : 20 Temmuz 2018, 03:38:14 »
ennis mennis yok, şampiyonluk var. şampiyon olamazsak da bu, net bir şekilde 1-2 basiretsizliğidir.

Çevrimdışı ayhan

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • @ab_1907
« Yanıtla #43 : 20 Temmuz 2018, 08:06:46 »
Burada fikirlerini üşenmeden yazan, açıklayan herkese teşekkürler, hepsine saygımız var tabiki.

Fenerbahçe taraftarı çok özel gerçekten.
Paramız imkanımız olsa 150 milyon verip Curry vve Lebronu alsak, gene bir kulp takan çıkar, bu sefer de o kadar paraya 2 oyuncu alacaklarına neden Irwing, Davis, x, y, bilmem kimi almadılar, 1 ve 2 numarda çok güçlüyüz ama 4 numaramız zayıf kaldı vs diye şikayet ederdi.

Ennis transferini eleştirenlerinde Ennis başarılı olduğunda üzüleceklerini sanmıyorum.

Ama bazı eleştirilerin gerekçeleri bana çok komik geliyor. Alıntı yapmıyorum zor olduğu için, orjinal mesajların, fikirlerin sahibi sahibi arkadaşların cevap hakkı tabiki saklıdır. Amacım sadece bakmadıkları açılardan da olayı görmelerini sağlamak.

Teodosic ile kıyaslanması; Ennis i hiç tanımam ama sanırım Teodosic in daha iyi olduğu gerçek, zira o kontrat bulurken Ennis bulamadıysa nba deki takımların yetkilileri birşeyler biliyordur diye düşünüyorum. Ama bizim yapacağımız birşey yok artık.

Larkin ile kıyaslanması, Larkin 2 sene önce geldiğinde kimse nasıl oynayacağını bilmiyordu, beklentiler çok yüksek değildi. Ennis in bu sene ondan daha kötü olacağına nasıl karar veriyoruz anlamadım.

Delaney ile kıyaslanması, Delaney son senesinde sezonun 5 ine seçilmiş bir isim. Benim de bu üç isimden (teo, larkin, delaney) ilk istediğimdi ama ben nba den kimseyi bilmem, daha doğrusu bize gelme ihtimali olanları bilmem. Bize uyarmıydı ? bence evet, tarzı Bobby ye benziyor, bobby nasıl oynadıysa o da oynardı. ama açıkçası ben 1 yıllık transfer istemiyorum.

Ennis in nba de katkı verememesiyle ilgili eleştrileri ise tamamen komik buluyorum. Hiçbir şekilde referans alınmaması gereken bir ortam nba eğer en iyilerden birisini almıyorsak. De colo, rodriguez, udoh, vesely, delaney, wanamaker gibi bir çok isim onun yaşında nba e gidemedi yada ondan fazla varlık gösteremedi, ama burada kral oldular. Wilbekin, nba in kapısından bile giremedi.

Biz zaten nba de dandik bir takımın bir alanda dandik bir istatistiği olan oyuncusunu alabiliriz, diğerleri bize düşmez . Zamanında Udoh da dandik takımlarda dandik istatistkleri olan bir oyuncu olarak gelmişti. JT de avrupaya gelen en kariyerli nba oyuncularından biriydi.

Fark şurada ortaya çıkıor, Udoh, burayı benimseyip kendini takıma adadı, belkide kariyerinde olmadığı kadar çok kenisini geliştirdi, JT ise kafasında emeklilik moduna girmişti.

Ennis yaşı gereği JT kafasına gelmez diye düşünüyorum, ama Udoh kadar olabileceği de soru işareti. Bu yıl için yaşınında etkisiyle istediğimiz seviyede olacağını sanmıyorum. Cemin söylediği gibi biz her zaman f4 ün en kuvvetli adaylarından birisiyiz gerisi günlük performanslara da bağlı biraz ama f4 de bir rakibinizde Llull, diğerinde De Colo varken bizde bu bölgede biraz sıkıntı olduğu görünüyor.

Benim kafamdaki bir başka soru işareti de, takımın en önemli pozisyonuna 23 yaşında bir çocuğu getirmiş olmamız. Ailesi dünyanın öbür ucunda... Bizi çocuklarımız olsa farklı şehire gönderirken bile annelerin nasıl duygusal olduğunu biliyoruz :)

Bana f4 de bize maç kazandırabilecek birisi gibi gelmiyor, 23 yaşında nasıl böyle bir tecrübesi olabilir ki ? Ama öte yandan, kadroda gerçekten tecrübeli isimler var. kupayı kazanmak için oyun kurucumuzun efsane performans göstermesine ihtiyacımız da olmayabilir, yeterki geçen sene final maçında JT ve Vesely nin ki kadarkötü olmasın.

Çevrimiçi iloturo

• Üye
« Yanıtla #44 : 20 Temmuz 2018, 08:35:37 »
Ayhan hocam selamlar.
Uzun uzun yazmışsın saygı duyuyorum ben de sana ama bastan aşağı neredeyse katılmadığım bir yazı olmuş. Artık bu gerekçeler görüşler falan boş geliyor bana. Bir yere varabilmemiz de zor. 1 yıllık adam istemiyorum diyorsun zaten ennis de 1+1 yıllık. Ya tutarsa diye.

Teo olmadi ennis alalım seçeneği bana göre trajik bir seçenek.
Yada hep diyorum bu çocuğu rastgele bir takım alsa burada sözü bile edilmez.

Işte o kadar vasat bir transfer benim gözümde.

Bunların üstüne bişiy diyemiyorum artık. Obradan daha mı iyi biliyorsunuz lafları da çocukça.

Birisi 36 yaşında, ikisi vasat fakat yerli kontenjanında olduğu için kadroda, ikisi de gelişecek diye fal açtığımız yabancılar ile 1-2 rotasyonu kuruldu. En güvendiğim isim bunların arasinda yine sloukas benim. Allah ona güç versin

Basit bir soru,  geçen sene bir çok maç son topta gitti. Şu takımda son topu kime kullandirirsiniz?
« Son Düzenleme: 20 Temmuz 2018, 08:36:40 Gönderen: iloturo »