Gönderen Konu: Fenerbahçe / Spor Toto Süper Lig (2018-19 Sezonu)  (Okunma sayısı 105610 defa)

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
Ynt: Fenerbahçe / Spor Toto Süper Lig (2018-19 Sezonu)
« Yanıtla #525 : 27 Şubat 2019, 11:00:47 »
Aslında ben de tam tersini düşünüyorum. Türkiye'de yaşayıp güncel siyasi ortamı biraz takip eden birisi Fenerbahçe'nin çok rahat küme düşürülebileceğini çok iyi bilir..

Düşürülüyordu zaten. Bu camia bir şike süreci geçirdi. Kimin başının altından çıktı bu işler. Bugün kimler yüzünden bu durumdayız. Bir düşünmek lazım. Hala bihaber olan arkadaşlar var. Gerçekten şaşırtıcı.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #526 : 27 Şubat 2019, 11:10:55 »
3-0'dan 3-3'e şundan çok seviniyorum ki, devre arası atılan o lanet olası caps'lere ve maç sonu karşılığında yazılanlara şahit oldum. Maç beş dakika daha uzasa diyen bizdik ve maç niye bitmiyor diye yusuf yusuf eden Beşiktaş...

Beni Fenerbahçe taraftarı yapan şey, daha 6 yaşındayken büyüklerimin radyodan dinlediği 4-1 gerideyken 4-4 yaptığımız 1982 tarihli efsanevi Galatasaray maçıdır. O gün de park kahvesinde Galatasaraylılar bayram havasındaydı. Ve maç 4-4 bitti. Böyle beraberlikler galibiyetler mesela maçı baştan 2-0 kazanmaktan daha anlamlıdır.

Büyük bir hikâye yazıldı. Beraberlik filan değil konu. Milli Mücadele gibi düşünün. Bir varoluş iradesi, bir kabullenmeyiş, bir isyan... KUTSAL İSYAN...

Bana da 3-0 dan 4-3 aldigimiz maci getirdi aklima. Ilkokul yillarimin en guzel anisiydi.

4 olsa yikardim ortaligi :) Tek uzuldugum yedigimiz 3. golde sinirden kirdigim mouse....
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #527 : 27 Şubat 2019, 13:59:52 »
Bana da 3-0 dan 4-3 aldigimiz maci getirdi aklima. Ilkokul yillarimin en guzel anisiydi.

4 olsa yikardim ortaligi :) Tek uzuldugum yedigimiz 3. golde sinirden kirdigim mouse....

Ben de Ortaokuldaydım. Maç Çarşamba günü öğleyin oynanıyordu. Dersten kaçmıştım.
3-0 geri düşünce izlediğim pastahaneden ayrılıp, okul servisinin olduğu garaja geldim.
Orada da bir kavhe vardı. Kapıda durup baktım. Bakmamla beraber 3-1 oldu. Umutlanıp içeri girdim, ayakta ve arkada...
3-2 oldu. Sonra fare gibi televizyonun önünde bir yere sıkıştım. Muhteşem bir gündü. Fenerbahçeli olmaktan o gün duyduğum
kadar pek az gurur duymuştum.

Çevrimdışı furkan

• Üye
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #528 : 27 Şubat 2019, 14:14:23 »
Aslında ben de tam tersini düşünüyorum. Türkiye'de yaşayıp güncel siyasi ortamı biraz takip eden birisi Fenerbahçe'nin çok rahat küme düşürülebileceğini çok iyi bilir..

Dini imanı para olan bir ülkede Fenerbahçe para getirdiği sürece düşmez/düşürülmez, ligden düşse statü değişir - böyle bir şeyin daha büyük rezillik olacağını elbette kabul ediyorum- ne zaman ki Fenerbahçe para getirmez o zaman işler değişebilir elbet. Ama Demirören'in İddaa ihalesini aldığı bir ülkeden bahsediyoruz.

İkincisi şike mevzuunda da kimsenin Fenerbahçe'yi düşüreceği falan yoktu, olacağı olacağı en fazla eksi bilmem kaç puan ceza vermekten ibaretti. Elbette düşmesini isteyen Galatasaraylısı, Trabzonsporlusu vardı, ama karar merciinde olup onu yapabilecek kimse yoktu.

Çevrimdışı furkan

• Üye
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #529 : 27 Şubat 2019, 14:17:45 »
4-3'lük Galatasaray maçı kupa çeyrek finaliydi. Ondan birkaç ay sonra da Başbakanlık Kupası'nda 2-0'dan 3-2 yenmiştik Galatasaray'ı.

Bir de yukarıda yazılmış, 1983 şampiyonluğunda 4-1 geriden gelip 4-4 biten Galatasaray maçı vardı, sondan iki ya da üçüncü hafta olması gerekir, hemen ardındaki hafta şampiyon olmuştuk. İzlememiş olanı varsa siyah beyaz da olsa görüntüleri var.

https://www.youtube.com/watch?v=z8Ic5V9Uv1k
« Son Düzenleme: 27 Şubat 2019, 14:19:21 Gönderen: furkan »

Çevrimdışı ayhan

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • @ab_1907
« Yanıtla #530 : 27 Şubat 2019, 14:56:04 »
Dini imanı para olan bir ülkede Fenerbahçe para getirdiği sürece düşmez/düşürülmez, ligden düşse statü değişir - böyle bir şeyin daha büyük rezillik olacağını elbette kabul ediyorum- ne zaman ki Fenerbahçe para getirmez o zaman işler değişebilir elbet. Ama Demirören'in İddaa ihalesini aldığı bir ülkeden bahsediyoruz.

İkincisi şike mevzuunda da kimsenin Fenerbahçe'yi düşüreceği falan yoktu, olacağı olacağı en fazla eksi bilmem kaç puan ceza vermekten ibaretti. Elbette düşmesini isteyen Galatasaraylısı, Trabzonsporlusu vardı, ama karar merciinde olup onu yapabilecek kimse yoktu.

Bunlar eskide kaldı hocam. Artık futboldan para falan gelmiyor, habire gidiyor. Ülke futbolunun geldiği noktadan anlaşılıyor herşey.. Büyük takımların vasatlaşmasından doğan rekabeti "Türk futbolu gelişti" diye yutturuyorlar, bizde yiyoruz.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #531 : 27 Şubat 2019, 15:54:40 »
4-3'lük Galatasaray maçı kupa çeyrek finaliydi. Ondan birkaç ay sonra da Başbakanlık Kupası'nda 2-0'dan 3-2 yenmiştik Galatasaray'ı.

Onu da televizyondan canlı izledim. Fakat normal süre 2-2 bitmiş, 30 dakikalık uzatma kısmında 3. golü atmıştık.
Sakatlığı bulunan Rıdvan oyuna sonradan girmişti. Sol bekte de mecburiyetten müzmin yedek Sedat oynamıştı Küçük Şenol yerine. Ona her top geldiğinde hop oturup, hop kalkmış,
Sedat'la bu maç nasıl biter tasasına düşmüştük. :)

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #532 : 28 Şubat 2019, 11:57:17 »
Ben de Ortaokuldaydım. Maç Çarşamba günü öğleyin oynanıyordu. Dersten kaçmıştım.
3-0 geri düşünce izlediğim pastahaneden ayrılıp, okul servisinin olduğu garaja geldim.
Orada da bir kavhe vardı. Kapıda durup baktım. Bakmamla beraber 3-1 oldu. Umutlanıp içeri girdim, ayakta ve arkada...
3-2 oldu. Sonra fare gibi televizyonun önünde bir yere sıkıştım. Muhteşem bir gündü. Fenerbahçeli olmaktan o gün duyduğum
kadar pek az gurur duymuştum.

Bizde tam okuldan cikarken 3-0 di. Rahmetli arkadasim Mustafa yla bizimle dalga gecen cocuklarla tartismistik.... Ertesi gun dalganin alasini yapmisti (tabi ilkokul seviyesinde).... O zaman taraftar olmustum ama beni fanatik yapan basketti. Ozellikle Turner, Dallas ve Ibo lu takim....

Tam dogum gunu sonrasi iyi nostalji oldu Hakan hocam, sagolasin.... Yaslaniyor muyuz ne????
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #533 : 28 Şubat 2019, 16:07:12 »
Bizde tam okuldan cikarken 3-0 di. Rahmetli arkadasim Mustafa yla bizimle dalga gecen cocuklarla tartismistik.... Ertesi gun dalganin alasini yapmisti (tabi ilkokul seviyesinde).... O zaman taraftar olmustum ama beni fanatik yapan basketti. Ozellikle Turner, Dallas ve Ibo lu takim....

Tam dogum gunu sonrasi iyi nostalji oldu Hakan hocam, sagolasin.... Yaslaniyor muyuz ne????

Doğum gününüz müydü? Mutlu ve sağlıklı yaşlar dilerim öyleyse... Nice yıllara...

Benim hayatımda salondan izlediğim izlediğim ilk canlı basketbol maçı 1991'de Antalya'da hıncahınç salonda ve ayakta, ilk şampiyonluğu Tofaş'ı yenerek kazandığımız maçtır. O zamanlar final serileri farklı şehirlerde oynanıyordu. Bir tarihe şahitlik ettiğimi nereden bilebilirdim ki...

Çevrimdışı Murat

• Üye
« Yanıtla #534 : 02 Mart 2019, 19:12:11 »
Bu ne salaklık yahu maç başladı golü yedik

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #535 : 02 Mart 2019, 19:46:55 »
İyi oynuyoruz, 2-1 öne geçtik. İkinci gol için şunu söylüyorum, rakip ceza alanı bu kadar adamla girip bu kadar şut çekebildiğimiz bir maç olmamıştı. 10 kişi kaldılar, ikili averajı da almak lazım. ikinci yarının başında 3 ü bulursak olabilir. Ama sınırdaki oyuncuların kart da görmemeleri lazım yoksa başakşehir maçında cezalı duruma düşecekler.

Çevrimdışı iloturo

• Üye
« Yanıtla #536 : 02 Mart 2019, 20:21:53 »
10 kişiden yediler yine

Çevrimdışı Murat

• Üye
« Yanıtla #537 : 02 Mart 2019, 20:23:35 »
Tam mala bağladılar

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #538 : 02 Mart 2019, 20:42:42 »
10 kişiden yediler yine

Sorma ya, çıldıracağım. Şom ağzımı açtım gene mala bağladılar...

Çevrimdışı iloturo

• Üye
« Yanıtla #539 : 02 Mart 2019, 21:02:48 »
Sorma ya, çıldıracağım. Şom ağzımı açtım gene mala bağladılar...

Neyse Allah'tan kazandık. Çok değerli bir 3 puan oldu.