Gönderen Konu: Fenerbahçe / Spor Toto Süper Lig (2018-19 Sezonu)  (Okunma sayısı 105687 defa)

0 Üye ve 8 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı smith jr

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • gfburakkk
Ynt: Fenerbahçe / Spor Toto Süper Lig (2018-19 Sezonu)
« Yanıtla #510 : 25 Şubat 2019, 23:28:07 »
4 5 6 olacak maçtı yazdım da zaten ama 4-3ü ah Fenerbahçe'm ne yücesin be

Çevrimdışı ertuğrul

• Üye
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #511 : 25 Şubat 2019, 23:42:04 »
Skor 4-5-6 olabilir miydi?
Olabilirdi.
Ya olsaydı.Bizim için sonun başlangıcı olabilirdi.
Allah korudu.Şükürler olsun.

Çevrimdışı Avanta

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #512 : 26 Şubat 2019, 00:48:59 »
Beraberliğe sevinecek değilim ama 3-0'dan geri dönüş yaptığımız ve galibiyeti kaçırdığımız bir yarı oynadıktan sonra üzülmek olmaz.

3-3'e geldikten sonra adamlar dağıldı, bu geri dönüşe 4-3 yakışırdı ki bir sürü fırsat elimize geçti ama değerlendiremedik.

Zenit maçındaki performasından sonra Harun'un kalede olması gerekirdi, ayrıca Jailson ile başlayıp orta sahayı daha sağlam tutabilirdi bence. Zaten Ersun hoca da hatalarının farkında olsa gerek; sakatlık olmayacağını bilse, 2. yarıya 3 değişiklik yaparak bile çıkabilirdi.

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #513 : 26 Şubat 2019, 01:22:46 »
Mücadele ve geri dönüş güzel ama tarih 2-0'dan 2-2'yi, 3-0'dan 3-3'ü yazmaz. Galibiyetleri yazar

Bu 1 puanlar bizim için bir halta yaramıyor. 3 puan ve 3 puanlar lazım.

Çevrimdışı Kubilay Can

• Üye
« Yanıtla #514 : 26 Şubat 2019, 09:35:59 »
Gerçek Fenerbahçe ruhu işte budur. İnanılmaz karakter koyduk. Taraftar başta olmak üzere emeği geçen herkesin yüreğine sağlık. O cefayı çekip 3-0 da bile bağıran büyük taraftardan Allah razı olsun. 4.golü atamayınca içimde ufak bir burukluk kalmadı değil ancak bu geri dönüş hiç unutulmayacak. Bu sinerji artık bizi yukarıya taşısın kara günler geride kalsın lütfen. Fenerbahçe'nin yaşattığı duyguları hiçbir şey yaşatmıyor bana 2 saat içerisinde hem dibi gördüm hem aşırı mutlu oldum.

Bu saatten sonra artık kemik bir 15-16 oyuncu belirlenip sakatlık,ceza vs durumlar olmadıkça bu kemik kadro üzerinden yürümeliyiz. Benim kadrom şöyle:
Isla-Skrtel-Serdar-Sadık-Hasan-Topal-Jailson-Tolgay-Zajc-Ekici-Dirar-Valbuena-Moses-Ayew-Soldado.
Bence takımdaki en önemli oyuncu Soldado. Hücumda pas bağlantısı olması çok değerli.Ayrıca olmadığı zamanlarda hem eksikliğini hissediyoruz hem de yerine oynayan oyuncular sayesinde bu eksik x2 oluyor en az.

Çevrimdışı ertuğrul

• Üye
« Yanıtla #515 : 26 Şubat 2019, 10:30:39 »
Bu maçın görece zafer havasından çıkmak lazım.
Zafer falan değil zaten.
O durumdan çıkmak tabii sevindirici ama gerçek durumumuza bakınca önümüzdeki ilk maçın kaybedilmesi halinde ne durumda olacağımızı iyice fark etmemiz lazım.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #516 : 26 Şubat 2019, 13:33:29 »
3-0'dan 3-3'e şundan çok seviniyorum ki, devre arası atılan o lanet olası caps'lere ve maç sonu karşılığında yazılanlara şahit oldum. Maç beş dakika daha uzasa diyen bizdik ve maç niye bitmiyor diye yusuf yusuf eden Beşiktaş...

Beni Fenerbahçe taraftarı yapan şey, daha 6 yaşındayken büyüklerimin radyodan dinlediği 4-1 gerideyken 4-4 yaptığımız 1982 tarihli efsanevi Galatasaray maçıdır. O gün de park kahvesinde Galatasaraylılar bayram havasındaydı. Ve maç 4-4 bitti. Böyle beraberlikler galibiyetler mesela maçı baştan 2-0 kazanmaktan daha anlamlıdır.

Büyük bir hikâye yazıldı. Beraberlik filan değil konu. Milli Mücadele gibi düşünün. Bir varoluş iradesi, bir kabullenmeyiş, bir isyan... KUTSAL İSYAN...

Çevrimdışı Semazen

• Üye
  • Yer: Antalya-Alanya
« Yanıtla #517 : 26 Şubat 2019, 13:47:32 »
Beşiktaş gibi bir takıma (gibi bir takıma derken, her iki takımın ligdeki durumu, saha ve seyirci avantajı, mental durumlar v.s.) karşı 12 dakika 3-0 gibi dezavantaja rağmen 3 gol atıp bir o kadar da kaçırıyorsan oturup ben neden bu durumdayım diye bir düşüneceksin.

Bir ara resmen Beşiktaş'ı sahadan sildik, çaresiz bıraktık. Nasıl oldu peki? Cevap basit: Yürek koyduk, isyan ettik, kabullenmedik.  Yani aylardır Fenerbahçe taraftarının istediği şeyler yapıldı. Ve istenirse bunun o kadar da zor olmadığı görülmüş oldu.
Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilir.

Çevrimdışı iloturo

• Üye
« Yanıtla #518 : 26 Şubat 2019, 13:52:09 »
Benim için haftaya alınacak rize galibiyeti şu maçtaki 1 puandan daha değerli. Bence de tek olumlu yanı rakibi, taraftarları, şenol güneşi, medyayı, farklı mağlubiyetimizi bekleyen gsli ipneleri göt etmek oldu. Onun haricinde tek önemi 1 puan almaktı. O sayede 2 sıra yükseldik. Bizim artık hesabımız kitabımız ligde kalmak. Bunun bilincinde olmak lazım. Zor bir fikstürümüz var ve her puan altın. Her galibiyet nimet gibi. Sene sonu ligden düşersek ne gs maçındaki 2-0'dan dönülen skor ne de bu maçtaki 3-0'dan dönülen skor kimsenin hatırlayacağı şeyler olmaz.

Çevrimdışı furkan

• Üye
« Yanıtla #519 : 26 Şubat 2019, 15:00:12 »
Benim için haftaya alınacak rize galibiyeti şu maçtaki 1 puandan daha değerli. Bence de tek olumlu yanı rakibi, taraftarları, şenol güneşi, medyayı, farklı mağlubiyetimizi bekleyen gsli ipneleri göt etmek oldu. Onun haricinde tek önemi 1 puan almaktı. O sayede 2 sıra yükseldik. Bizim artık hesabımız kitabımız ligde kalmak. Bunun bilincinde olmak lazım. Zor bir fikstürümüz var ve her puan altın. Her galibiyet nimet gibi. Sene sonu ligden düşersek ne gs maçındaki 2-0'dan dönülen skor ne de bu maçtaki 3-0'dan dönülen skor kimsenin hatırlayacağı şeyler olmaz.

Samimi olarak soruyorum, gerçekten Fenerbahçe'nin küme düşme ihtimali diye bir şeyin var olduğuna inanıyor musun? Hatta daha genel olarak sorayım: Bizim herhangi bir sezonda küme düşme ihtimalimiz olduğuna inanıyor musun?
« Son Düzenleme: 26 Şubat 2019, 15:00:28 Gönderen: furkan »

Çevrimdışı iloturo

• Üye
« Yanıtla #520 : 26 Şubat 2019, 15:29:02 »
Samimi olarak soruyorum, gerçekten Fenerbahçe'nin küme düşme ihtimali diye bir şeyin var olduğuna inanıyor musun? Hatta daha genel olarak sorayım: Bizim herhangi bir sezonda küme düşme ihtimalimiz olduğuna inanıyor musun?

Hangi ihtimalden bahsediyorsun. Hala biz fenerbahçe'yiz bize bişiy olmaz egolarında mısın? Bu soruyu ciddi soruyorsun sanırım.
İlk devreyi küme düşme hattında geçirmiş bir takım ve ikinci devre 6 hafta geçmiş sadece 1 puan yukarıda olan bir takım var.
Yok hani ben başka bir dünyada paralel evrende falan yaşıyor olsam da şu tablo benim evrenimde olsa haklısın.  Benim değil yada senin de değil tüm türkiyenin hatta avrupanın konuştuğu bir konuda bana inanmaktan bahsediyorsun. Gerçekten ilginç.

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #521 : 26 Şubat 2019, 16:03:56 »
Var arkadaşlar, küme düşme ihtimalimiz gerçekten var. Hem matematik olarak var hem de mantık olarak. Bakın orta sıradaki takımlara ve fikstürlerine, biz düşelim diye kaçı bizim rakiplere yatar, kaçı yatmaz ? kaçı bize karşı ölümüne göre mücadele eder kaçı etmez ? Şampiyonluğa oynarken, yani o kadar güçlüyken bile nasıl kasıp zorlandığımızı düşünün ve bir de bugünkü zayıf, kırılgan kadro ile ne kadar zorlanacağımızı ? Üstelik herkesin gözünde "yeneriz ya" imajı oluşmuş bir hale gelmişken. Ha, bu maç bir başkaldırının, isyanın başlangıcı olur, takım yüreği ile oynamaya başlar, önümüzdeki 6-7 maçtan 17-18 puan alır, o zaman ben rahatlarım ancak..

Çevrimiçi kenz

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #522 : 26 Şubat 2019, 19:56:38 »
Aşırı geniş bir kadromuz var.Dünkü maç için yedeklerden şöyle bir 11 oluşuyor:
harun
şener-roman-serdar-ismail
jailson-elif
alper-ekici-valbuena
ayew

Ve bu 11'le dünkü 11 maç yapsa denk bir oyun olur.Önümüzdeki sezon niceliği azaltıp niteliği artırmak şart.

Çevrimdışı furkan

• Üye
« Yanıtla #523 : 26 Şubat 2019, 21:30:49 »
Hangi ihtimalden bahsediyorsun. Hala biz fenerbahçe'yiz bize bişiy olmaz egolarında mısın? Bu soruyu ciddi soruyorsun sanırım.
İlk devreyi küme düşme hattında geçirmiş bir takım ve ikinci devre 6 hafta geçmiş sadece 1 puan yukarıda olan bir takım var.
Yok hani ben başka bir dünyada paralel evrende falan yaşıyor olsam da şu tablo benim evrenimde olsa haklısın.  Benim değil yada senin de değil tüm türkiyenin hatta avrupanın konuştuğu bir konuda bana inanmaktan bahsediyorsun. Gerçekten ilginç.

Evet, Fenerbahçe'ye bir şey olmaz, bunun puan durumuyla falan da alakası da yok, Türkiye'de yaşayıp, siyaset futbol ilişkisinden azıcık haberdar olan bir insan Fenerbahçe'nin küme düşmeyeceğini, düşürülmeyeceğini gayet iyi bilir, puan hesabı falan da yapmaz.

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #524 : 27 Şubat 2019, 10:27:22 »
Evet, Fenerbahçe'ye bir şey olmaz, bunun puan durumuyla falan da alakası da yok, Türkiye'de yaşayıp, siyaset futbol ilişkisinden azıcık haberdar olan bir insan Fenerbahçe'nin küme düşmeyeceğini, düşürülmeyeceğini gayet iyi bilir, puan hesabı falan da yapmaz.

Aslında ben de tam tersini düşünüyorum. Türkiye'de yaşayıp güncel siyasi ortamı biraz takip eden birisi Fenerbahçe'nin çok rahat küme düşürülebileceğini çok iyi bilir..