Gönderen Konu: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 2103698 defa)

Maldonado ve 31 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi efeovic

• Üye
    • @efeerolus
Ynt: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #16305 : 10 Mayıs 2024, 12:38:44 »
efes poirier için yıllık 1.8 vermiş. bizim papaya 1.5 verdiğimizi düşününce mantıksız değil.

Çevrimdışı Ero1907

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #16306 : 10 Mayıs 2024, 13:08:05 »
yıllık 2m civarı realin teklifi varmış.Buralara düşmesi 2.5 a yakın olur bu denklemde 1.6 ya giden nebo sudan ucuz.

Çevrimiçi Erdal Soner

• Üye
  • Yer: İzmir-İstanbul
« Yanıtla #16307 : 10 Mayıs 2024, 14:40:26 »
Abicim yapmayın, oyun kurucusu Guduric olan takım ilk 8'e bile giremez. Hem Gudu'ya yazık hem de bize.

Oyuncular mevkiler arası devşirilebilir, 2 numara 3'e, 3 numara 4'e falan dönüşebilir lâkin oyun kuruculuk bambaşka bir pozisyon, değilsen oynayamazsın.

Çok istediğimiz Larkin ve hatta Evans bile gerçek birer oyun kurucu sayılmaz, 1,5 numara bunlar. Tıpkı De Colo gibi. De Colo'nun en verimli dönemleri Teo'ya yardımcı olduğu dönemlerdi. Shved, Bogdan, De Colo, Wilbo, Larkin hiçbiri gerçek bir oyun kurucu değilken yokluktan herkes razı gelmişti bu adamların 1 numara oynamasına.

Oyun kurucu dediğin David Rivers'tır, Tyus Edney'dir (Amerikalı olup şampiyonluk yaşayan oyun kuruculara da örnektir bunlar), Teodosic, Naumoski, Djordjevic, Spanoulis, Sloukas, bizim keltoş, Llull, Campazzo, Serrod. Bunlardır oyun kurucular, eline topu güvenerek verirsin, zekasına güvenirsin. Bilirsin ki topu kaptırmaz, hediye etmez, en doğru kişiyle en doğru anda buluşturur. Bu yüzden oyun kurucun kadar konuşursun.

Kaldı ki Gudu 1,5 numara bile değil, 2 numara kendisi. Oyunu kurmasını beklemek topu rakibe hediye etmek demektir.

Bence öncelikle Vasilije Micic'in durumunu bekleyelim derim. Boşa çıkıp Avrupa'ya dönecek olursa topla tüfekle saldırmalıyız kendisine. Yok Micic NBA'de devam edecekse boşa çıkacak oyun kuruculardan üst düzey birisini getirmeliyiz.

Ayrıca Calathes kalacaksa Jokubaitis ya da Bolmaro gibi şutu olmayan adamlara bir dirhem ihtiyaç yok. Barça'nın hâli ortada, ibret alalım. Sato ve Jokubaitis varken bir diğer şut özürlü Ricky Rubio'yu aldılar, sonra da beklediler ki Lapro bir şeyler yapsın da maç kazandırsın.

Kadro mühendisliği denen zıkkım zor bir şey değil. Elinde fizikli, savunması iyi ama şut özürlü oyun kurucu varsa diğer oyun kurucun şutu olan, kendi pozisyonunu rahatlıkla oluşturan hücum gücü yüksek birisi olmalı ki birbirlerini tamamlasın. Ben bu yüzden yıllarca Teo'yu ya da Mike James'i çok istemiştim mesela.

1 numaran ve 5 numaran devşirme olmayacak arkadaş. Transferleri yaparken hep bunu göz önünde tutmalı yönetim. Saras umarım Calathes varken Jakubaitis'i çekmez, saygımı yitiririm, o derece.

Çevrimdışı Ero1907

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #16308 : 10 Mayıs 2024, 14:46:04 »
Abicim yapmayın, oyun kurucusu Guduric olan takım ilk 8'e bile giremez. Hem Gudu'ya yazık hem de bize.

Oyuncular mevkiler arası devşirilebilir, 2 numara 3'e, 3 numara 4'e falan dönüşebilir lâkin oyun kuruculuk bambaşka bir pozisyon, değilsen oynayamazsın.

Çok istediğimiz Larkin ve hatta Evans bile gerçek birer oyun kurucu sayılmaz, 1,5 numara bunlar. Tıpkı De Colo gibi. De Colo'nun en verimli dönemleri Teo'ya yardımcı olduğu dönemlerdi. Shved, Bogdan, De Colo, Wilbo, Larkin hiçbiri gerçek bir oyun kurucu değilken yokluktan herkes razı gelmişti bu adamların 1 numara oynamasına.

Oyun kurucu dediğin David Rivers'tır, Tyus Edney'dir (Amerikalı olup şampiyonluk yaşayan oyun kuruculara da örnektir bunlar), Teodosic, Naumoski, Djordjevic, Spanoulis, Sloukas, bizim keltoş, Llull, Campazzo, Serrod. Bunlardır oyun kurucular, eline topu güvenerek verirsin, zekasına güvenirsin. Bilirsin ki topu kaptırmaz, hediye etmez, en doğru kişiyle en doğru anda buluşturur. Bu yüzden oyun kurucun kadar konuşursun.

Kaldı ki Gudu 1,5 numara bile değil, 2 numara kendisi. Oyunu kurmasını beklemek topu rakibe hediye etmek demektir.

Bence öncelikle Vasilije Micic'in durumunu bekleyelim derim. Boşa çıkıp Avrupa'ya dönecek olursa topla tüfekle saldırmalıyız kendisine. Yok Micic NBA'de devam edecekse boşa çıkacak oyun kuruculardan üst düzey birisini getirmeliyiz.

Ayrıca Calathes kalacaksa Jokubaitis ya da Bolmaro gibi şutu olmayan adamlara bir dirhem ihtiyaç yok. Barça'nın hâli ortada, ibret alalım. Sato ve Jokubaitis varken bir diğer şut özürlü Ricky Rubio'yu aldılar, sonra da beklediler ki Lapro bir şeyler yapsın da maç kazandırsın.

Kadro mühendisliği denen zıkkım zor bir şey değil. Elinde fizikli, savunması iyi ama şut özürlü oyun kurucu varsa diğer oyun kurucun şutu olan, kendi pozisyonunu rahatlıkla oluşturan hücum gücü yüksek birisi olmalı ki birbirlerini tamamlasın. Ben bu yüzden yıllarca Teo'yu ya da Mike James'i çok istemiştim mesela.

1 numaran ve 5 numaran devşirme olmayacak arkadaş. Transferleri yaparken hep bunu göz önünde tutmalı yönetim. Saras umarım Calathes varken Jakubaitis'i çekmez, saygımı yitiririm, o derece.

imzamı atarım.

Çevrimdışı Oğuz Han

• Üye
  • Yer: nottingham
« Yanıtla #16309 : 10 Mayıs 2024, 16:01:18 »
idiotisi gonderen en temel sey guduraya top verip al gotur diip HER SEFERINDE top kaybi ve fastbreak yememizdi, gudura topu max 3lukte alip ya 3luk atmali ya da bire bir zorlamali uygun yerlesimlerde, hucumda gudura bundan 1 tik fazlasi degil, olmadi olmayacak.

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #16310 : 10 Mayıs 2024, 16:27:45 »
bir kadroda 10 tane yıldız olmaz.
1 tane top yönlendiricin, 1 tane ana skorerin, 1 tane yardımcı skorerin, bir tane boyalı alan bitiricin olur.
bunlar olmazsa olmaz görev tanımlarıdır.
sonrasını topa baskı yapan guard, yardımcı guard, keskin şutör, fizikli 3 numara, şutör 4 numara, undersized 5 numara bilmem ne diye çeşitlendirirsin.

her oyuncunun üst düzey olmasına gerek yok. ana roldeki oyuncular üst düzey olduktan sonra, yardımcı oyuncular ortalamanın biraz üstündeyse yeter.

top yönlendirici - calathes 8.5/10
yardımcı guard - guduric 8.5/10
ana skorer - wilbekin 8.5/10
yardımcı skorer - dorsey 8/10
keskin şutör - tarık 7/10
fizikli 3 numara - pierre 7/10
savaşçı 4 numara - hayes 9/10
şutör 4 numara - sestina 6/10
bitirici pivot - motley 9/10
şutör pivot - papa 7/10
şutör pivot - sertaç 6/10

elimizdeki tüm oyuncular zaten belli seviyenin üzerinde.
şu kadroya baktığında 3-4 tane 10 üzerinden 8’lik adam var.
2-3 tane 9’luk adam var.
ana parça olacak üst düzey oyuncu sayısı yeterli zaten.
sen buraya 2 tane 10/10 ekleyebiliyorsan transfer yap.
dorsey’i yollayıp evans alacaksan, baldwin alacaksan götümün üstüne göt transferi yapacaksın.

ben bu takıma 8’lik, 9’luk oyuncu istemiyorum.
var zaten bir sürü o seviyede oyuncu.
10/10’luk 2 tane adam alalım, şampiyon olalım diyorum.
senin beğendiğin evans’a ben 8.5 diyorum, vildoza’ya 8/10, avramovic’e 7/10 diyorum.
ama vasat sevici ben oluyorum. :)

euroleague’de kalite son 2 yıldır artıyor, gelecek yıl daha fazla artacak.
3-4 sene önce vasat bir lig diyordum, kazmaların ligi diyordum, iyi hatırla.
nando & vesely’nin etrafında bir sürü vasat ile f4’u kaçırdık, müthiş bir form yakalamıştık.
o kadro bugün play-off yapamaz bak mümkün değil.

benim için elde var şu:

top yönlendirici: xxx
yardımcı guard: guduric
ana skorer: xxx
yardımcı skorer: wilbekin
keskin şutör: biberovic
fizikli forvet: xxx
savaşçı 4: hayes
şutör 4: xxx
bitirici pivot: motley
çember savunucu: xxx
şutör pivot: sertaç

xxx olan yerlerdeki 5 oyuncunun kim olacağı mühim.

calathes ile dorsey’in daha iyisi gelecekse, pierre ve sestina kalsa da olur.
lakin piyasada calathes ve dorsey’den daha iyi oyuncular olduğunu düşünmüyorum ben.
bu iki oyuncudan daha iyisini bulamıyorsak niye macera arayalım?
calathes’i yollayıp vildoza mı alcaz? avramovic mi alcaz? manyak mıyız biz?
calathes ile dorsey dursun; pierre, sestina ve papagiannis’i daha iyileriyle değiştirelim.

ya da…

10/10 olma potansiyeline sahip 2-3 transfer yapalım, o şekilde ilerleyelim.

şu kadroyu kurmayı kabul ederim mesela.
çok rahat play-in görür, play-off hedefini zorlar.
sonraki senelerde çok başka yerlerde olur ama bu takım.

dimitrijevic - bolmaro
wilbekin - guduric
tarık - onuralp
hayes - hoard
motley - trevion

şimdiden yazayım, 2 sene sonra burada bolmaro dileniyor olcaz, 23 yaşında bu çocuk daha.
mannion ve bolmaro benim yıldız guard adaylarım önümüzdeki dönemde.

« Son Düzenleme: 10 Mayıs 2024, 16:27:56 Gönderen: pikenrol »

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #16311 : 10 Mayıs 2024, 16:36:40 »
guduric konusunda;

benim elimde olsa guduric’i 2 numarada kullanırım.
hatta dikkat ederseniz kurduğum genç kadroda bile 2 numaraya yazdım.

temennileri değil, gerçekleri konuşmak lazım.
guduric şu an takımda backup pg.
saras’ın onu kullanma şekli, itoudis’in kullandığının da ötesine geçti.
itoudis topu veriyordu ama 2/3 numara kullanıyordu.
yanında mutlaka calathes veya madar oluyordu.
saras doğrudan pg yedeği yaptı. :)
gelecek sezon guduric ya ana pg olur, ya da backup pg devam eder.

benim “temennim” calathes/dimitrijevic guard ikilisinin yanında wilbekin/guduric 2 numara rotasyonu olur.
temennileri kenara bırakıp, gerçeklere bakarsak, pg rotasyonumuz guduric/xxx veya xxx/guduric olacak seneye.

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #16312 : 10 Mayıs 2024, 17:31:46 »
İskender,

Neye göre kime göre oyuncular 8-9 bilmem ne puanı veriyorsun. İskender'in götüne göre diyorsan anlarım :)
Play station oyunu mu bu amk

Takımda kim 10 tane 10'luk adam olsun diyor. Kim Calathes gitsin Evans gelsin diyor,
Evans'a 8,5 veriyorsun da neden adama vasat diyorsun?

Arkadaş zamanında Cem'in dediği gibi seni dikkate alan da kabahat :)

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #16313 : 10 Mayıs 2024, 18:31:40 »
sözlerini çarpıtıp, bana uzun uzun açıklayıcı yazılar yazdırmaktan keyif aldığını düşünüyorum. :)

bak sana evans ayarında oyuncuları yazıyorum.
minimum 15 tane evans ve ona yakın seviyede oyuncu yazcam.

calathes, guduric, wilbekin, dorsey, james, okobo, lloyd, sloukas, vildoza, thompson, jones, brown, baldwin, howard, punter, belinelli, laprovittola.

17 tane çıkardım.

sen evans’ı hangi seviyeye konumlandırıyorsun bilmiyorum ama ben kariyerinde ligin en kötü takımının yıldızı olmak dışında bir şey olmayan adamı süper yıldız kategorisine sokmam.
ligin iyi oyuncularından biri derim ki o ayarda da 20 tane kısa var ligde.

dorsey olmuş, lloyd olmuş, wilbekin, laptovittola, guduric, okobo, james vs vs vs vs…
kadronda bunlarda hangisinin olduğu önemli değil.
hepsi aynı ayarda oyuncular.
campazzo, larkin, nunn ayarında adam bulabiliyor musun?
o zaman eyvallah.

ayrıca ne zaman vasat dedim ben evans’a?
« Son Düzenleme: 10 Mayıs 2024, 18:33:50 Gönderen: pikenrol »

Çevrimdışı iloturo

• Üye
« Yanıtla #16314 : 10 Mayıs 2024, 18:37:11 »
Yaşlandın mi sen, ya da unutkanlık mi var?
Evans diyen vasat sevicidir demek ne demek?
Evans vasat demek değil mi? Sen yazmadın mı bunu?

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #16315 : 10 Mayıs 2024, 18:42:50 »
Nunn bile neler yaptı.Çok büyük transfer gerçekleştirdi Oli.Eğer  gitmediyse Reale gelsin bize yarım kalan hikayeyi tamamlayalım.Çok geliştirdi kendini ve oyun aidiyeti çok güzel.Lorenzo.
« Son Düzenleme: 10 Mayıs 2024, 18:48:52 Gönderen: Tom Hanks »

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #16316 : 10 Mayıs 2024, 18:49:02 »
Yaşlandın mi sen, ya da unutkanlık mi var?
Evans diyen vasat sevicidir demek ne demek?
Evans vasat demek değil mi? Sen yazmadın mı bunu?

keyif alıyon benimle dalga geçmekten. :)

yahu bana vasat sevici diyorsun.
vasat sevici olmadığımı anlatmak için, evans’a süper yıldız muamelesi yapmaya vasat sevicilik dedim ben de.
evans’a bir şey demedim.

calathes ve dorsey yerine evans’tan daha iyi oyuncular isterim anlamında yazdım.
beklentim senden daha yüksek, vasat sevici olsam beklentim bu kadar yüksek olmazdı dedim.

5 kelimelik bir cümlede ne demek istediğimi anlaman için makale yazdırdın bana. :)

edit: şu paragraftan evans’a vasat dediğim anlamını nasıl çıkarabildin ya? 😁

larkin mesela net bir oyuncudur benim için, larkin’i isterim.
evans net bir oyuncu değildir. wilbekin’den, dorsey’den daha fazlasını takıma katmaz, bize seviye atlatmaz. evans’a kurtarıcı gözüyle bakmam.
vasat sevicilik, evans’a süper yıldız gözüyle bakıp, o gelirse uçup kaçacağımızı düşünmektir.
« Son Düzenleme: 10 Mayıs 2024, 18:51:37 Gönderen: pikenrol »

Çevrimdışı iloturo

• Üye
« Yanıtla #16317 : 10 Mayıs 2024, 19:06:54 »
keyif alıyon benimle dalga geçmekten. :)

yahu bana vasat sevici diyorsun.
vasat sevici olmadığımı anlatmak için, evans’a süper yıldız muamelesi yapmaya vasat sevicilik dedim ben de.
evans’a bir şey demedim.

calathes ve dorsey yerine evans’tan daha iyi oyuncular isterim anlamında yazdım.
beklentim senden daha yüksek, vasat sevici olsam beklentim bu kadar yüksek olmazdı dedim.

5 kelimelik bir cümlede ne demek istediğimi anlaman için makale yazdırdın bana. :)

edit: şu paragraftan evans’a vasat dediğim anlamını nasıl çıkarabildin ya? 😁

larkin mesela net bir oyuncudur benim için, larkin’i isterim.
evans net bir oyuncu değildir. wilbekin’den, dorsey’den daha fazlasını takıma katmaz, bize seviye atlatmaz. evans’a kurtarıcı gözüyle bakmam.
vasat sevicilik, evans’a süper yıldız gözüyle bakıp, o gelirse uçup kaçacağımızı düşünmektir.
Wilbekin ve dorsey ile niye kiyasliyorsun sevgili kardeşim. Ben zagars, madar, neto yerine evans diyorum. Sen baska sey anlatiyorsun. Daha fazlasını da katabilir ayrıca. Eurolague sayi krallığında 4.adam. Şu dönem bana göre en revaçta olan isim. Sana gore değildir. Evansi istemeyip dimitriyevic midir, balmoro mudur garip garip adamlar sayıyorsun. Oliye gitsin de seneye ne katıyor ne katmiyor oturur izlersin.
Çok iyi kelime oyunu yapıyorsun ayrıca yemin ediyorum :)

Çevrimiçi efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #16318 : 10 Mayıs 2024, 19:28:03 »
Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nde yabancı kuralı değişti. Buna göre artık takımlar maç kadrosunda 5 yerine 7 yabancıya yer verebilecekler. Öte yandan aynı anda sadece 4 yabancı parkede olabilecek.

Sahada: 4 yabancı + 1 Türk
Kadroda: 7 yabancı + 5 Türk

rezil ötesi bi kural

Çevrimiçi sinanyucel

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya/Alanya
    • sinanycl
« Yanıtla #16319 : 10 Mayıs 2024, 20:14:30 »
Bence şimdikine göre daha mantıklı. Kadroda 9-10 yabancı var çoğu süre dahi alamıyo bsl, bi oyuncu için maç ritmi çok önemlidir. Yada hep aynı yabancılar oynuyo uzun süreler. Ve Yıpranma payları artıyo. En azından 7 yabancı döne döne oynar. Yerlilerde onlara destek olur
« Son Düzenleme: 10 Mayıs 2024, 20:44:52 Gönderen: sinanyucel »
Yıkılmayan son kale Fenerbahçe...