Gönderen Konu: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 2033512 defa)

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
Ynt: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #16335 : 11 Mayıs 2024, 10:08:58 »
Üçlük atamıyorsa tam bize göre. Hemen almak lazım.

şut stili güzel, gelişir bu elemanın şutu.

sana inat genç kuracak saras hocam galiba. :))

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #16336 : 11 Mayıs 2024, 10:50:47 »
şut stili güzel, gelişir bu elemanın şutu.

sana inat genç kuracak saras hocam galiba. :))
Bana inat olacak bir şey yok ki. Biz de az çok biliyoruz bu işi. Yillardan beridir yazıyorum, söylüyorum. Basketbol artık değişti. Nba de dahi 1den 5e herkes şut atiyor. Şutu olmayan adamlarin kıymeti yok. 3luk atış sayısının 2lik atış sayısını geçtiği dönemlerdeyiz. Biz de öyleyiz mesela. Bazen 40 tane üçlük deneyip 20 tane ikilikle maç bitiriyoruz. 3luk rekoru kirmamizin da nedeni biraz bu. Kadro da esasinda ona göre kuruldu. Itioudus kimse begenmese de en azından bunu görmüştü ama işin kalite kısmı eksik kaldı. Efes, real, gsw, dallas, milwauke kim gelirse aklina bu düzende oynuyor. La lakersin başarısız olma nedeni de hala bu sisteme uygun yapi kuramamasi mesela. Bayan basket bile ilk 5in tamamının 3luk atabildiği bir takım.

Papa bazen attigi ucluklerle maçı çevirdi  efeste moerman, pleiss dis şutları ile fark yarattı. Micic ve larkini saymiyorum bile. Neyse ilk okul çocuğu bile bilir bunu. Cenemizi yormayalim.
« Son Düzenleme: 11 Mayıs 2024, 10:51:45 Gönderen: iloturo »

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #16337 : 11 Mayıs 2024, 11:43:14 »
Bakın seneye bugünleri arayabiliriz.Deneme tahtası olmasın en azındam 1 2 tane kazanan karekterli oyuncu bulmamız şart.Yunanlılar seneye daha güçlenecek Barca yine yatırım yapar Real var.Ve Bologna Milanonun daha akılcı takımlar kuracağı söyleniyor.Partizan eskeza.Ondan underdogluk yeter.
« Son Düzenleme: 11 Mayıs 2024, 11:43:34 Gönderen: Tom Hanks »

Çevrimdışı Ero1907

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #16338 : 11 Mayıs 2024, 13:25:08 »
Bana inat olacak bir şey yok ki. Biz de az çok biliyoruz bu işi. Yillardan beridir yazıyorum, söylüyorum. Basketbol artık değişti. Nba de dahi 1den 5e herkes şut atiyor. Şutu olmayan adamlarin kıymeti yok. 3luk atış sayısının 2lik atış sayısını geçtiği dönemlerdeyiz. Biz de öyleyiz mesela. Bazen 40 tane üçlük deneyip 20 tane ikilikle maç bitiriyoruz. 3luk rekoru kirmamizin da nedeni biraz bu. Kadro da esasinda ona göre kuruldu. Itioudus kimse begenmese de en azından bunu görmüştü ama işin kalite kısmı eksik kaldı. Efes, real, gsw, dallas, milwauke kim gelirse aklina bu düzende oynuyor. La lakersin başarısız olma nedeni de hala bu sisteme uygun yapi kuramamasi mesela. Bayan basket bile ilk 5in tamamının 3luk atabildiği bir takım.

Papa bazen attigi ucluklerle maçı çevirdi  efeste moerman, pleiss dis şutları ile fark yarattı. Micic ve larkini saymiyorum bile. Neyse ilk okul çocuğu bile bilir bunu. Cenemizi yormayalim.

evet artik 3 luk deneme sayisi cok artti ve ben bunu mantiklida buluyorum hele ki bizim gibi iceri drive eden oyuncunun az oldugu takimlarda dahada mantikli.Zaten orta mesafe kullanan oyuncu cok az kaldi artik.

Çevrimdışı efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #16339 : 11 Mayıs 2024, 14:48:55 »
Yağız Sabuncuoğlu: "Fenerbahçe Beko, NBA'den 4-5 numara bakıyor. Adaylardan biri, Sandro Mamukelashvili.

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
  • Yer: İzmir-İstanbul
« Yanıtla #16340 : 11 Mayıs 2024, 15:19:41 »
Yağız Sabuncuoğlu: "Fenerbahçe Beko, NBA'den 4-5 numara bakıyor. Adaylardan biri, Sandro Mamukelashvili.

Offf keşke olsa. Denk geldiklerimden gördüğüm kadarıyla dış şutu var ve çok da hareketli. Avrupa'da rahatlıkla 5 numara oynar.

Bir de Gürcüler hırslıdır, pısırık olmaz oyuncu olarak. Vesely gibi tribünleri coşturur, inşallah olur.

Bana böyle adamlarla gelsin yönetim, temenna edeyim amk.

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #16341 : 11 Mayıs 2024, 15:28:16 »
Bu mükemmel olur da epey zor transfer eğer Avrupa pazarına girecekse. Umarım olur.
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #16342 : 11 Mayıs 2024, 15:33:13 »
Yağızın ne programında ne twitterında konuyla ilgili haber yok.

Çevrimdışı iloturo

• Üye
« Yanıtla #16343 : 11 Mayıs 2024, 15:59:45 »
Bu mükemmel olur da epey zor transfer eğer Avrupa pazarına girecekse. Umarım olur.
Benim de aklımdaki isimlerden birisiydi. Hatta bir ara yazmıştım da. İşte bu tarz adamlar peşinde kosmamız lazım. Bak hemen nasil nabız yukseltti :)
Piyasada adam yok safsatasini bıraksınlar artık. İsteyen bulur da alır da. Yeterki o vizyonun ve butcen olsun.

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #16344 : 11 Mayıs 2024, 16:08:20 »
Twitter Space denen yerde söylemiş.Ne yerler var.Gürcü komşu.

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #16345 : 11 Mayıs 2024, 16:29:59 »

papagiannis kalıyor diye okudum bunu.
gidecek olsa net bir 5 numara bakardık, 4 numara 3.5 alırdık.
4-5 aynı anda yedekleyecek birini arıyoruz anlaşılan.

hayes - mamu
motley - papa - sertaç

keşke 5 numaraya yazsak.
« Son Düzenleme: 11 Mayıs 2024, 16:33:49 Gönderen: pikenrol »

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #16346 : 11 Mayıs 2024, 16:50:59 »

videolarına baktım montero’nun.
her ne kadar uruguaylı stoper ismine sahip olsa da, epey atletik oyuncu.
ilk adımı hızlı, ikinci ve üçüncü adımları da hızlı çünkü adımları büyük ve çok kıvrak.
şut stili gelişime açık. dripling üstü kaldırıp sallıyor hiç çekinmeden.
şut stilinin bolmaro, calathes, jokubaitis ile alakası yok.
güzel şut mekaniği var, gelişime açık.

istediğimiz şey aynı.
iyi takım kurulsun istiyoruz ikimiz de.
aramızdaki fark şu; sen komple hazır oyunculardan kurulu takım istiyorsun,
ben 2 tane elimizde büyüyecek oyuncu istiyorum.
larkin ve micic dediğimiz adamlar bile efes’e yıldız olarak gitmediler, efes ile beraber büyüdüler.
başlığın ilk mesajlarına bak, larkin konusu geçiyor.
isteyenler, istemeyenler ve istemiyor diye obradovic sıvayanların ahengi var.
o sezon larkin-micic rotasyonu kurmuş olsak yetersiz derdin %100000.
larkin ve micic gibi büyüyecek 2 tane potansiyel istiyorum ben calathes, guduric ve wilbekin’in yanına.
yoksa ne dimitrijevic’i izledim, ne montero’yu.

Çevrimdışı iloturo

• Üye
« Yanıtla #16347 : 11 Mayıs 2024, 17:39:34 »
videolarına baktım montero’nun.
her ne kadar uruguaylı stoper ismine sahip olsa da, epey atletik oyuncu.
ilk adımı hızlı, ikinci ve üçüncü adımları da hızlı çünkü adımları büyük ve çok kıvrak.
şut stili gelişime açık. dripling üstü kaldırıp sallıyor hiç çekinmeden.
şut stilinin bolmaro, calathes, jokubaitis ile alakası yok.
güzel şut mekaniği var, gelişime açık.

istediğimiz şey aynı.
iyi takım kurulsun istiyoruz ikimiz de.
aramızdaki fark şu; sen komple hazır oyunculardan kurulu takım istiyorsun,
ben 2 tane elimizde büyüyecek oyuncu istiyorum.
larkin ve micic dediğimiz adamlar bile efes’e yıldız olarak gitmediler, efes ile beraber büyüdüler.
başlığın ilk mesajlarına bak, larkin konusu geçiyor.
isteyenler, istemeyenler ve istemiyor diye obradovic sıvayanların ahengi var.
o sezon larkin-micic rotasyonu kurmuş olsak yetersiz derdin %100000.
larkin ve micic gibi büyüyecek 2 tane potansiyel istiyorum ben calathes, guduric ve wilbekin’in yanına.
yoksa ne dimitrijevic’i izledim, ne montero’yu.
Ben tüm oyuncular 10 üzerinden 9-10 olsun diye hiç bir mecrada bir şey söylemedim. Sürekli bunu diyorsun. Tek dediğim sutor skorer bir pg olsun. Ayrica ismi cismi duyulmamış piyango oyuncular istemiyorum evet. Noua, sestina gibi. Sıradan oyuncular bunlar çünkü, herhangi bir Anadolu takımında bulursun. Fenerbahcede oynayacak oyuncu genç de olsa fark yaratabilmeli.
Larkin konusuna gelince, larkin efese gelmeden de yıldızdı. Efeste süper yıldız oldu. Obra onu istemediği zaman burada en çok eleştiren bendim belki. Obra istemiyorsa vardır bir bildiği diye biyat edenlerden , obrayi tanrı yapanlardan asla olmadım.larkini o dönem de çok istedim olmadı. micic konusunda haklısın. Adamdan Ergin döneminde canavar çıktı.  Bunu ben değil bir allahin kulu tahmin edemezdi.

Ayrica videolara bakarak oyuncularla ilgili yorum yapıyorsun da videolar aldatır. Şu ismi geçen oyuncularin hicbirisini zerre tanımadığına eminim ama cem gibi habire siviyorsun  :)
« Son Düzenleme: 11 Mayıs 2024, 17:41:52 Gönderen: iloturo »

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #16348 : 11 Mayıs 2024, 17:51:29 »
Ben tüm oyuncular 10 üzerinden 9-10 olsun diye hiç bir mecrada bir şey söylemedim. Sürekli bunu diyorsun. Tek dediğim sutor skorer bir pg olsun. Ayrica ismi cismi duyulmamış piyango oyuncular istemiyorum evet. Noua, sestina gibi. Sıradan oyuncular bunlar çünkü, herhangi bir Anadolu takımında bulursun. Fenerbahcede oynayacak oyuncu genç de olsa fark yaratabilmeli.
Larkin konusuna gelince, larkin efese gelmeden de yıldızdı. Efeste süper yıldız oldu. Obra onu istemediği zaman burada en çok eleştiren bendim belki. Obra istemiyorsa vardır bir bildiği diye biyat edenlerden , obrayi tanrı yapanlardan asla olmadım.larkini o dönem de çok istedim olmadı. micic konusunda haklısın. Adamdan Ergin döneminde canavar çıktı.  Bunu ben değil bir allahin kulu tahmin edemezdi.

Ayrica videolara bakarak oyuncularla ilgili yorum yapıyorsun da videolar aldatır. Şu ismi geçen oyuncularin hicbirisini zerre tanımadığına eminim ama cem gibi habire siviyorsun  :)

insanlar konuşa konuşa, hayvanlar koklaşa koklaşa anlaşıyormuş cidden. anlaşmaya başladık bak. :)

şu an hemfikir olduğumuz gibi, avrupa’da yıldız guard kıtlığı var.
10 yıl öncesine gittiğinde spanoulis, diamantidis, calathes, sloukas (hepsi de yunan, demek yunanlılar guard çıkaramadığı için kıtlık var), serrod, llull, teodosic, de colo, shved, bogdanovic gibi bir sürü isim sayabiliyorduk.
bu ayarda guard yok şu an avrupa’da. en iyisi campazzo bile şu yukardaki adamların yanına yaklaşamaz.
şu anda olmaması, gelecekte olmayacağı anlamına gelmiyor ama.
micic gibi, larkin gibi süper yıldıza dönüşmeyi bekleyen pek çok genç oyuncu olduğuna eminim.
patlatacak oyuncuyu denk getirebilmek için zar atmaya varım ben.
alabiliyorsak çıkış yapmadan önce alabiliriz bu tür adamları, patladıktan sonra mümkün değil alamayız.
bogdanovic’i de partizan’dan alıp zirveye çıkardık biz, hatırlatayım.

mannion, bolmaro, montero, dimitrijevic gibi potansiyeli olan 2 kişi gelsin mutlaka.
hiç beğenmesem de madar’ı bile bonservisiyle yollamayalım.
zalgiris’e falan kiralık gitsin seneye.

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #16349 : 11 Mayıs 2024, 17:55:01 »

elbette ne dimitrijevic’i izledim, ne montero’yu izledim.
benim derdim isimler değil, oyuncu profili.
bana deseler ki konuştuğumuz profilde 2 tane oyuncu seç, mannion ve bolmaro’yu alırım.