Gönderen Konu: Spor Toto Şampiyonlar Kupası Fenerbahçe Opet'in  (Okunma sayısı 335388 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Rufat Sharafli

• Üye
Ynt: Fenerbahçe Grundig Bayan Voleybol Genel Haberler
« Yanıtla #615 : 06 Ekim 2014, 23:17:39 »

Kim geliyor....

Sent from my iPhone using Tapatalk

• Üye
« Yanıtla #616 : 11 Ekim 2014, 23:41:18 »
@hakan_dincay: @burakcnar bosetti kasım ayında geliyor merak etmeyin tedavisi çok başarılı geçti

Sent from my iPhone using Tapatalk

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #617 : 13 Ekim 2014, 11:23:54 »
bu işin bi takım oyunu olduğunu iyi mücadele etmenin önemini anlamak lazım diye düşünüyorum.

ya bu da pasör mü denilen ''Glass'' dünya şampiyonasında en iyi pasör seçildi.
bitmiş denilen Lo Bianco İtalya milli takımı ile muazzam oynadı...,
doğru oyuncular ve doğru takım özellikle voleybol sporu için bu çok geçerli ..

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #618 : 13 Ekim 2014, 11:29:09 »
Lo Bianco gs'de paslanmıştı. Hayatının en karanlık 2 yılını geçirdi orada. Bize çok faydası olacaktır.
« Son Düzenleme: 13 Ekim 2014, 11:29:35 Gönderen: iloturo »

Çevrimdışı akarship

• Üye
  • Yer: Mersin-İskenderun
« Yanıtla #619 : 13 Ekim 2014, 13:16:19 »
Lo Bianco gs'de paslanmıştı. Hayatının en karanlık 2 yılını geçirdi orada. Bize çok faydası olacaktır.

İnşallah, yoksa ben zaten şimdiden kılıçları bilemeye başladım :)

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #620 : 13 Ekim 2014, 13:53:09 »
bu işin bi takım oyunu olduğunu iyi mücadele etmenin önemini anlamak lazım diye düşünüyorum.

ya bu da pasör mü denilen ''Glass'' dünya şampiyonasında en iyi pasör seçildi.
bitmiş denilen Lo Bianco İtalya milli takımı ile muazzam oynadı...,
doğru oyuncular ve doğru takım özellikle voleybol sporu için bu çok geçerli ..

Katiliyorum.  Kiminle oynadigin da cok onemli. 

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #621 : 13 Ekim 2014, 20:44:54 »
Sebebi tahminen şu Montano aslında hasta falan değildi arıza biri olduğu için sorun çıkardı o yüzden hastalık bahanesi uyduruldu falan deniliyor. Parasal konulardan mütevellit diye düşünüyorum. Voleyboldefteri denen kişi Polen i neredeyse yeryüzünün en iyi çaprazı Kim için ise iyi oyuncu ama en iyi değil diyerek yorum yapıyor. Çok objektif olduğunu düşünmüyorum şahsen.

Montano'nun sıkıntısı kişisel bir problemdi...Hastalık bahanesi ile geçiştirildi...ama öyle kafa yemek ile ilgisi yok..Her insanın kadın-erkek başına gelebilecek bir şeydi; Montano'nun tepkisi biraz ağır oldu sadece ama şu anda bir şeyi kalmadı...Zaten play-off'ta da geçen sezon muazzam oynamıştı Vakıf serisinde...

• Üye
« Yanıtla #622 : 14 Ekim 2014, 11:17:35 »
Resmi site tık geçmiyor, lafta spor külübüyüz demeyi iyi biliyoruz. Bir bilgi yok takım hakkında siteler falanda yazmıyor. Aynı şey erkek voleybol takımındada var hazırlık maçları falan da geçmiyorlarki bilgi alalım. Süper kupaya 1 hafta kaldı tık yok. Milli takımdaki oyuncular takıma katıldı mı acaba, Çiğdem Can Rasna Ekimin 2.haftasında tam kadro çalışırız diyordu

hmetin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #623 : 14 Ekim 2014, 16:02:54 »
Kagit uzerinde dunyanin en iyi takimiyiz.  Ama Anka ve HMetin'in belirttigi uzere, realitedeki durum cok daha farkli.  Buyuk sanssizliklar yasadik.  Buna bir de Montano'nun yasadigi kisisel problemleri katarsak, ligin ilk yarisi bizim icin cok ama cok kritik olacak.  Insallah alnimizin aki ile cikariz.

Hmetin'in (mumkunse isim ve yasi ogrenebilirsem, daha isabetli bicimde hitap edebilirim: obur turlu kusura bakmayin) soylediklerinde katilmadigim bir husus var: boyun Bosetti, hususunda cok da muhim oldugunu dusunmuyorum.  Boy onemli ama her sey degil.  Bugun uzun diyebilecegimiz Seda, is sicramaya gelince, ne kadar aciz oldugunu biliyoruz.  Obur taraftan, Bosetti, kisa boyuna ragmen muthis sicrayan bir oyuncu.  Benim transfer doneminde ilk tercihim degildi ama geldikten sonra hep destek tam destek moduna girdim :)
Huseyin adım Besim Hocam bana gore boy sen kullandıktan sonra her zaman avantajdır.Garay'ın yedigi blokların cogunun sebebi bana gore kısa boyu idi.Eger 5-6cm uzun olsa yedigi blok sayısında azalma olurdu.Lucia Bosetti ise ondan da kısa 1.76m bir oyuncu ve en onemli ozelligi cok iyi zıplaması insallah sakatlıktan sonra atletizmine birsey olmaz.
Gunumuz voleybolunda bana gore ideal boy Pasor icin 1.80m(1.80-1.85 arası),Smacor icin 1.85m(1.85-1.90 arası),Orta ve Pç icin 1.90m(1.90-2m arası) ama ekstrem ornekler olursa mesela Naz ile aynı boyda olmanıza ragmen 1.86m asırı agırsanız ve sıcrama kabiliyetiniz zayıfsa ya da boyunuz iyi olmasına ragmen Aneta Havlickova gibi bir fiziginiz varsa boyunuzun avantajını kullanamazsınız.Mesela gecen sene koc sakatlıklardan Alisha Glass'ı carprazda bile kullandı.Naz Aydemir cogu ortadan cok daha iyi blok yapıyor ve boydan dolayı cok iyi dublajlar,mudahaleler yapıyor.Boy kullanırsanız her zaman avantajdır.Gamova 2.02,Brakocevic 1.98,Kubra 1.96 boyunun ekmegini yiyorlar.

Bu sene de boyle mevkisi dısında oynayan oyuncular olabilir maalesef ben hala ısrarla,inatla neden yerli smacor alınmıyor anlayamıyorum mesela, Allah Korusun Meliha sakatlandı ya da kotu oynadı yerine oynayacak oyuncu yok.6 degil 16 yabancı al farketmiyor ucube yabancı yasagından dolayı hepsi esortmanı ile tribunden mac seyrediyor.Basketbolda yıllardır 1 ve 5 alma, Voleybolda yıllardır yerli smacor eksikligi ile yola cık ve bunun yuzunden 2 yıl CL den uzaklas.Neden hep boyle sıkıntılı sezona baslıyoruz anlamıyorum.

Çevrimdışı Besim

• Üye
« Yanıtla #624 : 14 Ekim 2014, 16:13:50 »
Huseyin adım Besim Hocam bana gore boy sen kullandıktan sonra her zaman avantajdır.Garay'ın yedigi blokların cogunun sebebi bana gore kısa boyu idi.Eger 5-6cm uzun olsa yedigi blok sayısında azalma olurdu.Lucia Bosetti ise ondan da kısa 1.76m bir oyuncu ve en onemli ozelligi cok iyi zıplaması insallah sakatlıktan sonra atletizmine birsey olmaz.
Gunumuz voleybolunda bana gore ideal boy Pasor icin 1.80m(1.80-1.85 arası),Smacor icin 1.85m(1.85-1.90 arası),Orta ve Pç icin 1.90m(1.90-2m arası) ama ekstrem ornekler olursa mesela Naz ile aynı boyda olmanıza ragmen 1.86m asırı agırsanız ve sıcrama kabiliyetiniz zayıfsa ya da boyunuz iyi olmasına ragmen Aneta Havlickova gibi bir fiziginiz varsa boyunuzun avantajını kullanamazsınız.Mesela gecen sene koc sakatlıklardan Alisha Glass'ı carprazda bile kullandı.Naz Aydemir cogu ortadan cok daha iyi blok yapıyor ve boydan dolayı cok iyi dublajlar,mudahaleler yapıyor.Boy kullanırsanız her zaman avantajdır.Gamova 2.02,Brakocevic 1.98,Kubra 1.96 boyunun ekmegini yiyorlar.

Bu sene de boyle mevkisi dısında oynayan oyuncular olabilir maalesef ben hala ısrarla,inatla neden yerli smacor alınmıyor anlayamıyorum mesela, Allah Korusun Meliha sakatlandı ya da kotu oynadı yerine oynayacak oyuncu yok.6 degil 16 yabancı al farketmiyor ucube yabancı yasagından dolayı hepsi esortmanı ile tribunden mac seyrediyor.Basketbolda yıllardır 1 ve 5 alma, Voleybolda yıllardır yerli smacor eksikligi ile yola cık ve bunun yuzunden 2 yıl CL den uzaklas.Neden hep boyle sıkıntılı sezona baslıyoruz anlamıyorum.

Huseyin Hoca'm, haklisin.  Boy tabii ki avantaj ama her sey degil.  Tipki kisa boyun dezavantaj olmasina ragmen, bertaraf edilemez olmamasi gibi.  Yukarida birkac ornek vermissin ama ben aksi fikirde degilim.  Bosetti'ye gelecek olursak, gayet guzel sicrayan ve bircok smacor ve caprazdan iyi top olduruculugu olan bir oyuncu.  O yuzden, boya takilmamaliyiz.  Yani muhim olan, nasil oynadigi.  Her istatistikte gayet muazzam performanslar ortaya koyan bir oyuncuyu, boyu kisa diye reddetmek bence mantiga uygun degil.  Kubra, Gamova vs.  Bunlarda da biz boyunun uzunluguna degil, ilk olarak yapmalari gereken gorevi ne sekilde yerine getirdiklerine bakiyoruz.  Naz'in ekstra olarak yaptigi, guzel bir ozelligi de blok kabiliyeti.  Ne var ki, pas kalitesi acisindan kendisini hic begenmem.  Sirf blok yapiyor diye alir miyim?  Yabanci kotasi olmasa, yuzune bile bakmam acikcasi :)

Ikinci mevzuda da bence elimizden gelenin en iyisini yaptik.  Her pozisyona bircok iyi oyuncu sikistirmamiz maddi acidan mumkun degil.  Ciddi ucretler alan oyuncular var kadromuzda.  Ya bunlardan feragat edip, daha dengeli bir takim kurmamiz gerekir; ya da onlari elde tutup, belli pozisyonlardaki ekstra opsiyonlardan feragat edilmeli.  Ikisi de kendi capinda hakli yanlari olan yaklasimlar.  O yuzden bu yanlis veya bu dogru diyemeyiz.  Daha once de dedim, tekrar yineliyorum: imkanlar dahilinde, kagit uzerinde hem Turkiye hem de dunyadaki en iyi kadroyu olusturduk.  Belimizi buken ise kisisel problem, sakatlik gibi ekstra, umulmayan faktorler.

hmetin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #625 : 14 Ekim 2014, 16:25:12 »
Besim Hoca ben Lucia Bosetti'ye karsı degilim.Garay'dan sonra yerini doldurabilecek,savunması olan İtalya MVP'si oyuncuyu aldık.Benim endisem sakatlıktan sonra oyununda dusme olmaması, boyu uzun olsa isterdim ama alınmasına karsı degildim.Oyle bir dusuncede olmadım.
Naz icin cok farklı dusunuyorum hocam TR'de dengeleri degistiren 2 oyuncu var.Biri Naz digeri de Gozde , eger Naz bizde olsaydı Vakıf oraya 1 yabancı ya da yetersiz bir yerli pasor kullanacaktı.Ama onu alarak hem eksiklerini kapattılar,hem 1 yabancı kontenjanı kazandılar hem de en buyuk rakibine buyuk darbe vurdular.Naz Vakıf'ta Milli Takım gibi oynamıyor.Temiz paslar atıyor,cok guzel bosluklara plaseler atıyor.Ve asıl isini yaptıktan sonra cok iyi blok da tuttugu icin takımı adeta 7 kisi oynatıyor.Naz bizde Elif onlarda olsa Turkiye Kupasını kesin kazanmıstık,ligi belki almıstık ya da son maca kalmıstı.Bu kadar net konusuyorum.Cunku alternatifi yok.Ucube yasak olmasa sıkıntı olmazdı.
Hocam Gozde,Neriman alalım diyen yok misal Ezgi Dagdelenler ya da Ecz. Sarıyer'de oynayan smacoru vardı veya Birgul bile olurdu.Bize en az 1 yerli smacor daha bana gore sarttı.FB dusmanı EUK yuzunden Seda sakatlanıp Yagmur girdi ve 2 yıl CL uzak kaldık.FB her sezon muthis yabancı smacorler ama kısıtlı yerli kadrosu ile yola cıktı.Bu sene bu kadar yatırım varken ve 2. CL kazanıp Vakıf'la esitlemek varken bence bir yerli smacor alınmalıydı.

Çevrimdışı Besim

• Üye
« Yanıtla #626 : 14 Ekim 2014, 16:34:37 »
Besim Hoca ben Lucia Bosetti'ye karsı degilim.Garay'dan sonra yerini doldurabilecek,savunması olan İtalya MVP'si oyuncuyu aldık.Benim endisem sakatlıktan sonra oyununda dusme olmaması, boyu uzun olsa isterdim ama alınmasına karsı degildim.Oyle bir dusuncede olmadım.
Naz icin cok farklı dusunuyorum hocam TR'de dengeleri degistiren 2 oyuncu var.Biri Naz digeri de Gozde , eger Naz bizde olsaydı Vakıf oraya 1 yabancı ya da yetersiz bir yerli pasor kullanacaktı.Ama onu alarak hem eksiklerini kapattılar,hem 1 yabancı kontenjanı kazandılar hem de en buyuk rakibine buyuk darbe vurdular.Naz Vakıf'ta Milli Takım gibi oynamıyor.Temiz paslar atıyor,cok guzel bosluklara plaseler atıyor.Ve asıl isini yaptıktan sonra cok iyi blok da tuttugu icin takımı adeta 7 kisi oynatıyor.Naz bizde Elif onlarda olsa Turkiye Kupasını kesin kazanmıstık,ligi belki almıstık ya da son maca kalmıstı.Bu kadar net konusuyorum.Cunku alternatifi yok.Ucube yasak olmasa sıkıntı olmazdı.
Hocam Gozde,Neriman alalım diyen yok misal Ezgi Dagdelenler ya da Ecz. Sarıyer'de oynayan smacoru vardı veya Birgul bile olurdu.Bize en az 1 yerli smacor daha bana gore sarttı.FB dusmanı EUK yuzunden Seda sakatlanıp Yagmur girdi ve 2 yıl CL uzak kaldık.FB her sezon muthis yabancı smacorler ama kısıtlı yerli kadrosu ile yola cıktı.Bu sene bu kadar yatırım varken ve 2. CL kazanıp Vakıf'la esitlemek varken bence bir yerli smacor alınmalıydı.

(1) Lucia Bosetti hususunda hemfikir o zaman.  Kusura bakma, eskiden yazinca, yanlis anlama olmus.

(2) Naz hususunda da hemfikiriz.  Yabanci kontenjani olunca, maalesef pasor hakkini yabancidan yana kullanmak buyuk fark yaratiyor.  Vakifbank'ta iyi oynamasinin sebebi, Vakifbank'in muazzam kadrosu.  Naz'i ozellikle izliyorum.  Attigi paslar kalite olarak gercekten kotu ama bunu bertaraf edebilen bir takim var arkasinda.  Fenerbahce'deyken hep sey derdik; o kadroda Violet Duca bile pasorluk yapsa yine de Sampiyonlar Ligi'ni kazanirdik.  Ne var ki, yine de en iyi TURK pasor.  Halimizin guzel bir ozeti zaten.

(3) Dedigim gibi, keske her pozisyona en iyilerini alabilsek, ama yonetimin bu seneki performansindan bence asiri bicimde memnunum.  Ne gibi kisitlamalar dahilinde transfer yaptiklari ile ilgili bilgim yok.  O yuzden, daha fazlasi icin elestirme hususunda tereddut icindeyim.  Iki sene onceki kadroyu gorenler olarak, sukretmeliyiz :)

hmetin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #627 : 14 Ekim 2014, 16:47:59 »
Besim Hoca Naz bence Dunya capında da onemli bir isim,Yonetim cok buyuk fedakarlık yaptı.Bunu yaparken de adeta Erkek Voleybolu kurban etti.Grundig oradan alındı Bayanlara geldi.Ben yapılan fedakarlıgın farkındayım.Ama bu fedakarlık yapılmısken 1 yerli normal bir smacor daha alınmalıydı diye dusunuyorum.

Çevrimdışı Besim

• Üye
« Yanıtla #628 : 14 Ekim 2014, 16:50:11 »
Besim Hoca Naz bence Dunya capında da onemli bir isim,Yonetim cok buyuk fedakarlık yaptı.Bunu yaparken de adeta Erkek Voleybolu kurban etti.Grundig oradan alındı Bayanlara geldi.Ben yapılan fedakarlıgın farkındayım.Ama bu fedakarlık yapılmısken 1 yerli normal bir smacor daha alınmalıydı diye dusunuyorum.

Dunya capindaki pasor krizi de baska bir mesele ya... Onu da baska bir ara konusalim.  Defalarca cifte pas hatasi yapan Alisha Glass; Brezilya'yi yerin dibine sokan Dani Lins...   Dunyada adamakilli pasor kitligi var. 

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #629 : 14 Ekim 2014, 16:50:22 »
Hmetin abim
fedakarlık yapan Ali Koç'tur . yönetim birşey yaptığı yok.
voleybol şubesi 2 senedir Ali KOç un sırtında , kendisinden Allah razı olsun.
Besim in Naz takıntısı da gençlerin pg takınsıtısından farksız değil :)