Gönderen Konu: Fenerbahçe | Kadın Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 1985939 defa)

0 Üye ve 7 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
Ynt: Fenerbahçe Kadın Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #3540 : 09 Nisan 2015, 00:18:18 »
Geçen sene çok kızmama ragmen bende senin gibi düşünüyorum.
Birincisi ; Hamileliğinin kaza olduğuna inanıyorum.Ama olduğu zamanlaması hem çok kötüydü hemde gizlemesi.Ayrıca o haliylede oynamaya devam etti.
İkincisi ;Bu olayda Didem Menejerin ve yetkililerinde suçu olduğuna inanıyorum.Özellikle Menejer birebir ilgilenmesi ve herhangi bir değişikliği gözlemlemesi gerekiyordu.Menejerin görevi nedir sizce ? (menejer kelimeside bana doğru gelmiyor ama herkes menejer kelimesini farklı bakıyor.) Birebir kontak kurması,maddi manevi durumunu incelemesi,Aileye kadar olan her sorununda yanında olması,Hatta ileriye gidiyorum Maçtan önce kampa alınıp belli sınırlar konulması,hatta  maç öncesi ev veya evdışı ilişkileri sınırlaması,Bayan olmasından dolayı cinselliğe kadar karışabilmeli yada sorunu varsa çözebilmeli.Oruç,yemek ve pisikolojik durumlarını gözlemlemesi.Victoria Secret Mankenleri sıkı kontrolden geçiriliyor ve anlaşmalı mankenleri görevliler tarafından ilgileniliyor.Defileye çıkmadan önce Mankenlere kilo kontrolü yapılıyor.Kilo alan Manken sınırı geçmişse diskalifiye oluyor.Bir Mankenlik ajansında bile titiz davranılıyorsa Bizim didem hanım veya başka ilgilenen her kimse daha hassas olmalı.Yoksa bütün menejerler bayan olabiliyor,hepsi takım giyiyor,nedense hepside saçını sarıya boyuyor.Öyle Takımın yanında durmakla,Taraftarı dinlememekle yada taraftarı Sanal alemde banlamakla olmuyor.Başarılı olunca taraftara koşmasını biliyorsanız yada maçlara taraftarı çagırmayı biliyorsanız yanlış bir şeyler olduğunda eleştirilere kulak kapamayın.
Üçüncüsü ; Hoca veya Hocalarımız.Her gelen kendine göre asıyor kesiyor,Takım başarılı olunca sahipleniyorlar ama Takım kaybederse oyuncular suçlu oluyor.Önce menejer ve yardımcılarıyla sık sık toplantı yapıp oyuncu profilini devamlı kontrol altında tutması lazım.Normal antemanlar dışında gençleri veya eksik gördüğü yanları özel çalıştırarak sorunu halletmesi lazım.Maça gelelim Winnicki hoca bu lafım sanada,Madem rotasyonun zayıf elindeki tüm kadroyu kullanabilecek kıvamda tut ve tüm oyunculara zaman zaman süre ver.Roberto'da gençlere yer vermeyi sevmiyordu.Yüzdük yüzdük sonlara geldik takımda kötü oynıyanlar var neden ısrarla oynatıyorsun otursun benc'te belki kendine gelir.Veremeyenka'daki ısrarını çözemedim yine cappiede öyle 9 da 0 üçlük atmış hala bir kenara çekip uyarmıyorsun.
Tina uzun olarak yanlız kalıyor.Ya Nevriye ayarında yerli bir oyuncu bulacaksın yada Veremeyenka gibi hem skora katkı veren hemde ribaund üstünlüğü olan bir oyuncuyu alacaksın.

Abi aynı fikirdeyim senle. Bizim taraftar çok kez yazdım duygusal biraz. Vera özel bir oyuncu. Gelirse şayet gelmesin diyenler de bir kaç maç sonra unutur o düşüncelerini.

hmetin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3541 : 09 Nisan 2015, 05:51:15 »
Hicbiri takımın CL macında sahada olmayıp arkadaslarını en onemli macta yalnız bıraktıgı gercegini degistirmiyor.Veremeyenka benim en sevdigim oyuncuydu.Ama bu yaptıgı kolay unutulacak birsey degil
Biba'dan beklentilerimiz bunlar degildi.En azından benim degildi.Cook onemli bir oyuncuydu Biba ben ondan hucm ve savunmada cok seyler bekliyordum.Bu sene kısıtlı kadroda tam muhtesem oynamaya baslamıstı ki bu bırakma kararı kotu oldu.Biba 2 sene daha takımda kalabilirdi.Birsel biraz kıpırdanır,Bojovic de su 2 gun sıkayım oynayayom derse cok fark eder.Ndour'un yanlıs transfer oldugunu birgun dusunmedim.Koc aylarca yedek bırakarak ve ker mac Bojovic'i sahada tutarak kızı adeta harcadı.Seneye oncelikle cok duzgun bir koc bulmamız sart

Çevrimdışı bugra

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #3542 : 10 Nisan 2015, 21:03:06 »
Hiçbir zaman şube kapansın kafasında olmadım ama bu saatten sonra altyapı oyuncularıyla devam etmek lazım. Kulüp çok ciddi darboğazda, buraya para aktarmanın çok bir manası yok. İsfendiyar vs. yöneticiler illa para aktaracaksa futbola aktarsınlar.

Çevrimdışı Soner

• Üye
  • Yer: Van
« Yanıtla #3543 : 10 Nisan 2015, 21:14:48 »
para aktarılcaksa dogru duzgun ouncuya aktarılsın. bjk bizden fazlamı para harcıyordur mesela. onlarda eldebrink bizde bojovic

hmetin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3544 : 10 Nisan 2015, 21:47:51 »
Klup para aktarıcaksa futbola cok fazla vermesin.gelene 4m avro gidene 3m avro bu nedir ya?Klubun borcu varsa %80'i futbol yuzunden yerliye avro ver,yabancıya avro ver.Krasic ile Emenike sadece ikisinden edilen zarardan diger bransları 2-3 sene beslersin.

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #3545 : 10 Nisan 2015, 21:53:58 »
Çözüm çok basit ..çok büyük bütçeye gerek yok su takimi ayağı kaldırmak için..2 yerli transfer; 1 amerikalı ve 2 avrupalı biba ve bojovic gidecek...
Ama doğru oyuncular dogru koç ile...

• Üye
« Yanıtla #3546 : 12 Nisan 2015, 15:29:42 »
F4 sonrası hoca ertuğrul hoca olacak deniyor..isabet olur..

• Üye
« Yanıtla #3547 : 12 Nisan 2015, 15:33:24 »
Ayrıca maliyeti yuksek oyuncularla yol ayrilaxakmis yabancılardan..
Ulan mallar maliyeti siz arttiriyorsunuz..fazla para varıyorsunuz zaten..üstelik saçma oyunculara...
Quanitra ve zel EU olursa takımda tutulmalı..ayrıca ndour..diğer tüm yabancılar gidebilir...

Çevrimdışı ertugrul_solomon

• Üye
« Yanıtla #3548 : 12 Nisan 2015, 15:37:17 »
Tina Charles'i çok seviyordum ama onla da yollar ayrılmalı.Eskisi gibi 2 ve 3 numaralara kıtadışı hakkı harcanmalı.

Çevrimdışı fırat80

• Üye
  • Yer: osmaniye
  • TEK BÜYÜK FENERBAHÇE
« Yanıtla #3549 : 12 Nisan 2015, 15:53:59 »
astu  olcay cansu tugce gibi genç oyuncularımız ve altyapıdan gelecekler hariç TİNA da dahil bütün oyuncular yollanıp yeni bir takım kurulmalı gerekiyorsa birkaç yıl başarı beklenmesin genç oyuncularla oynayacagız densin 
yada zirveye oynamak istiyorsak ona göre iyi oyuncular transfer edelim
(   FENERBAHÇE  )

• Üye
« Yanıtla #3550 : 12 Nisan 2015, 16:01:32 »
Eger charles gidecekse;Ben birselin yanina onu atesleyecek genç 1 yerli 1 numara daha alırım..kitadisi olarak 1-2 ve 2-3 oynayan 2 amerikalı...zellous eu olarak ve quanitra kalabilir..
1 adet dubljevic yada vera tarzı EU yabancı+ndour+Tuğçe+quanitra ve iyi bir EU 5 numara...
Ayrıca pınar demirok yerli kadroya katılabilir..takimi mümkün olduğu kadar tempo yapacak hala sokarim...
Bunlar benim fikrim tabii...kadın basketbolu ancak öyle zevkli hale geliyor...
Ama yabancı EU pivot yok pek...o yüzden gene amerikalı pivot kalabiliriz..bu durumda kısa amerikalılardan biri yerine(zel kaldığı için) kısa bir EU alınabilir..
Ve bence bu daha mantıklı secim olur...
Birsel-pelin-olcay
Whalen(eldebrink)-tugba-pinar
Petrovic(augustus)-zellous-cansu
Dubljevic(vera)-ndour-tugce
Fowles-quanitra-hulya

Bence bu kadro çok mantıklı olur...ama bunun için iyi bir sponsor lazım....keşke kadin voleybolda ki grundig kadin basketbola sponsor olsa...
Voleybol şubelerine tek bir tane banka sponsorluk yapsa..yapi kredi gibi..

Çevrimdışı SARI KANARYA

• Üye
  • Yer: İZMİR
« Yanıtla #3551 : 12 Nisan 2015, 17:08:31 »
Habertürkte şöyle bir haber çıkmış:

Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımı'nı Ertuğrul Erdoğan'a emanet edecek

Kadınlarda üst üste iki finalin ardından Prag’daki Final-Four’da da hedeften şaşan Kanarya, yeni sezonun planlamasını yapmaya başladı. Polonyalı coach Jacek Winnicki’nin biletini kesmeyi düşünen F.Bahçe, takımı Ertuğrul Erdoğan’a emanet edecek

HTSPOR / Gökhan TÜRE
Kadın basketbolunda üst üste iki kez Avrupa’nın bir numaralı kupasında final oynayan, Prag’daki Final-Four’da ise hedefi tutturamayan F.Bahçe’de “köklü değişim” için düğmeye basıldı. Sarı-Lacivertli takımda yeniden yapılanmanın ilk hamlesi, takımı bir Türk coacha emanet ederek gerçekleştirilecek. Kanarya’da erkek takımında daha önceki yıllarda Bogdan Tanjevic’in yardımcılığını yapan, Karadağlı coachun ayrıldığı süreçte bir süre başantrenörlük görevini de üstlenen ve şampiyonlukta pay sahibi olan deneyimli coach Ertuğrul Erdoğan’ın “ilk seçenek” olarak ön plana çıktığı öğrenildi.

EKREM MEMNUN MODELİ
Hayal kırıklığı yaratan Polonyalı coach Jacek Winnicki ile yolları ayırmayı planlayan yöneticilerin, kulübün yapısını bilen ve uzun yıllar Sarı-Lacivertli camianın içinde görev yapan Erdoğan’ı göreve getirmek için nabız yokladığı belirtildi. Daha önce hiç kadın takımı çalıştırmayan Erdoğan projesini, Galatasaray’da başarılı sonuç veren Ekrem Memnun hamlesinden yola çıkarak hayata geçirmeyi düşünen idareciler, tecrübeli coachu ikna etmek için çaba sarf ediyor.

YABANCILARA YOL GÖRÜNDÜ
F.Bahçe’de en köklü değişim ise yabancı oyuncu rotasyonunda yaşanacak. Kadın basketbol şubesinde küçülmeye gitmeyi planlayan Sarı-Lacivertliler, tamamı milli takımlarda forma giyen eldeki Türk oyuncu kadrosunu koruyacak ve yabancı oyuncuların birçoğu ile yolları ayıracak. Quanitra Hollingsworth, Tina Charles, Miljana Bojovic, Shavonte Zellous gibi maliyeti yüksek oyuncularla devam edilmeyecek.

SEZON BAŞINDA DA TEKLİF YAPILMIŞTI
Polonyalı coach Jacek Winnicki’den umduğunu bulamayan Fenerbahçe, sezon başında Ertuğrul Erdoğan’a teklif götürmüştü. Ancak maddi konularda anlaşma sağlanamayınca Erdoğan, Türk Telekom’la el sıkışmıştı. Sarı-Lacivertliler, kısa bir süre önce Telekom’dan ayrılan Ertuğrul Erdoğan’ın kapısını yeni bir teklifle çalacak ve anlaşma zemini arayacak. Öte yandan F.Bahçe’de kadın basketbol takımı için eski coach George Dikeoulakos’un adının geçtiği ancak başkan Aziz Yıldırım’ın Yunan çalıştırıcıya sıcak bakmadığı öğrenildi.

Çevrimdışı badboys

• Üye
  • Detroit Pistons-Fenerbahçe
« Yanıtla #3552 : 12 Nisan 2015, 17:18:23 »
Charles'ıo neden yolluyoruz bilen var mı ?
FENERBAHÇE

• Üye
« Yanıtla #3553 : 12 Nisan 2015, 17:47:49 »
Bence Charles kalmalı..yanina whalen tarzı bir oyuncu...ama bakalım ne olacak..
Önce koç ve menejer ama..

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
  • Yer: EDREMİT-BALIKESİR
  • Deniz ve Sevgi Nehirin Babası
« Yanıtla #3554 : 12 Nisan 2015, 17:54:52 »
Tina yı anlarım da ..O kadar üfürmüş ki abimiz..Zellius sadece 120 bin dolar alacak yarım sezonda..İyi sallamış..

Ayrıca Tina nın ciddi maliyeti var..Neredeyse Taurasi kadar para alıyor.
HaBaBaM GüM GüM GüM