Gönderen Konu: Fenerbahçe | Kadın Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 2024834 defa)

0 Üye ve 7 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi kenz

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İstanbul
Ynt: Fenerbahçe Kadın Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #4665 : 28 Temmuz 2015, 11:44:17 »
Beşiktaş bir ABDli oyun kurucu bir de devşirme olarak Nevin'i alırsa gayet iyi bir rotasyona sahip olur.Devşirme olarak Bahar Öztürk veya Melisa Can daha iyi giderdi ama.

ABDli
Pondexter
Şaziye-Ayşe Cora
Grisheva
Ivankovic-Gizem

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #4666 : 28 Temmuz 2015, 12:11:13 »
Maya konusunda hem fikirim kadro olarakda şu çok iyi bu çok kötü demiyorum.
ben olsam böyle transfer yapmazdım ama yapıldıgına göre bireysel başarılar nekadar önemli olursa olsun takım olarak uyum sağlamak çok önemli.Transfer yapanlar neye göre yaptığı önemli.Geçen sezonu bana açıklayacak biri varmı?10 yakın oyuncu yolladın,aklıma ilk gelenler,Esmeral,Matovic,Cappie,Veremeyenka,Kübra,Esra,Yasemin,Emel,Yakubu sonradanda ANGEL, isimlerle yolları ayırıyorsun yerine 4 Transfer yapıyorsun ve bu 4 Transferden sadece Tinadan verim alabiliyorsun.Bunun açıklamasını kim yapabilir.
şimdi de alınan oyuncular Bojovic kadar kötü olamaz zaten,bunlar nekadar verimli olacak önemli olan o.
gelelim karşılaştırmalarına ''Martinez kalmış gsde. Işıl + Martinez'e karşılık Birsel + Olcay var. ''    Alexandria Quigley'i neden hesaba katmıyorsunuz.Oyun kurucu olarak alındı yazıyor.

Gou ne kadar oyun kurucu ise Quigley de o kadar oyun kurucu.
Tina geçen sene geldiğinde gayet formda idi ancak sezon ortasından sonra düşüşe geçti ve sıradan bir Amerikalı pivot gibiydi.
Gerçi o takımda kim olsa basketbol oynama zevki körelirdi.

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #4667 : 28 Temmuz 2015, 13:37:45 »
bjk iyi kadro oluyor...
ayse cora'yı alabilirdik esasında..yası da genc..ama tercih edilmedi..
muhtemelen kısa kıtadısı ve devsirme nevin'i almaya calısacaklardır...

• Üye
« Yanıtla #4668 : 28 Temmuz 2015, 13:39:57 »
Martinez'i 2'ye kaydırıp Ayşegül'ü pg olarak yazarak dengelemeye çalışmışsınız eşleşmeleri :)
Kazın ayağı öyle değil ama. Martinez pg oynar. Oynadığı zaman da Agü maçlarında Whalen ile bile kafa kafaya oynamış bir isim. Birsel eski günlerine dönsün diye bildiğimiz tüm duaları etmemiz lazım. Yoksa bariz bir şekilde üstünler PG'da.
Zamanında çok dedik ama kaçtı gitti Martinez. Hani burnumuzu kaf dağından indirseydik sözleşmesi bitmişken bu sene de alınabilirdi ama yok biz rakipten oyuncu almayız. Onlar yıllar boyunca bizden almaya çalıştılar. Özellikle de Big Three'yi bozmaya çalıştılar ve Nevriye ile muvakkaf oldular ve sonuç ortada.

ısıl ve aysegul daha cok 1 numara olup, 2 oynamadıgından martinez'i mecburen 2 rotasyonuna yazdım... yoksa esitlemek icin degil... :) sonucta 4 kısa oyuncu uzerinden konusuyoruz..
biz buraya yerli bir takviye yapmalıyız bence...

bu arada a'ja wilson diye bir hatun geliyor amerikalı 19 yasında inanılmaz...her pozisyonu oynuyor..zorlasan pg'd eoynayacak..1.95 boyunda ama ball-handling 10 numara..sg-sf-pf de super...pg-c bile oynar kassa..

Çevrimdışı sonkale1907

• Üye
  • Yer: MERSİN
« Yanıtla #4669 : 28 Temmuz 2015, 14:21:22 »
gs de Nuria Martinez ve Jelena Dubljevic yıllık 150 bin euro kazanıyorlarmış. İkisi de geçen senenin nokta transferi.
Bunu öğrendikten sonra İsfendiyar geçen yıl Avrupanın en iyi guardlarından dediği Bojoviç'e senelik ne kadar ödedi merak ettim.
FENERBAHÇE

• Üye
« Yanıtla #4670 : 28 Temmuz 2015, 14:26:51 »
gs de Nuria Martinez ve Jelena Dubljevic yıllık 150 bin euro kazanıyorlarmış. İkisi de geçen senenin nokta transferi.
Bunu öğrendikten sonra İsfendiyar geçen yıl Avrupanın en iyi guardlarından dediği Bojoviç'e senelik ne kadar ödedi merak ettim.

dunya yıldızı dememis miydi? :)

ben bu ucretler varken piyasada 2-3 sezon once nasıl 7 milyon dolar butce harcadıgımızı merak ediyorum..bir gariplik var bu iste...

Çevrimdışı sonkale1907

• Üye
  • Yer: MERSİN
« Yanıtla #4671 : 28 Temmuz 2015, 14:44:43 »
Maya'nın ücreti için sponsor bulunsa (ki Aziz Yıldırım istese 2 saat içerisinde bulunabilir)
Diggins ve diğer 3 Eu transferine 2 ya da maximum 2 buçuk m. dolar gider en fazla. Kalan 2 buçuk m. dolarda şubenin senelik masrafı olsun.
Yani 5 m. dolara kadroyu kurup, ligde şampiyon olursun. Ayrıca EL'de final oynayıp kazanma şansında %50
FENERBAHÇE

Çevrimdışı ilkerz

• Üye
  • Yer: istanbul
    • ilkerzzz
« Yanıtla #4672 : 28 Temmuz 2015, 15:28:15 »
Beşiktaş Bayan Basketbol Takımı, ABD'li Natasha Cloud’u kadrosuna katmıs...
cidden iyi takım oldular nevini de alırlarsa ki alacaklar gibi gorunuyor hic fena diiller.
En son umutlar ölür !

• Üye
« Yanıtla #4673 : 28 Temmuz 2015, 15:41:55 »
ama cloud oyle ahım sahım oyuncu degil..cok fark yaratmaz...

c - Luca Ivankovic - Gizem Başaran
pf - Nadezhda Grishaeva
sf -  Saziye İvegin Üner- Meltem Avcı
sg - Cappie Pondexter- Ayşe Cora  - İrem Kikiler
pg - Natasha Cloud-Ecem Güler

Natasha-Cappy-Saziye-Grisheva-İvankovic iyi bir 5 sayılır..ayse+gizem destekleyecek...bir de nevin gelirse 8 kisilik rotasyon onlar icin yeterli...ilk 6 da olurlar..

Çevrimdışı iHTiYaRDeRKi

• Üye
  • DaR aGaCıNDa oLSaK BiLe SoN SöZüMüZ FeNeRBaHÇe
    • @aHaDeLi
« Yanıtla #4674 : 28 Temmuz 2015, 16:33:06 »
ama cloud oyle ahım sahım oyuncu degil..cok fark yaratmaz...

c - Luca Ivankovic - Gizem Başaran
pf - Nadezhda Grishaeva
sf -  Saziye İvegin Üner- Meltem Avcı
sg - Cappie Pondexter- Ayşe Cora  - İrem Kikiler
pg - Natasha Cloud-Ecem Güler

Natasha-Cappy-Saziye-Grisheva-İvankovic iyi bir 5 sayılır..ayse+gizem destekleyecek...bir de nevin gelirse 8 kisilik rotasyon onlar icin yeterli...ilk 6 da olurlar..

''a'ja wilson diye bir hatun geliyor amerikalı 19 yasında inanılmaz'' Bizemi geliyor orasını anlamadım?Kime gidiyor öğrenelim.Evet iyi bir oyuncu.

Beşiktaş,bizi eski kadroyla bile sallamışlardı.Bu kadro iyide ancak onlara göre.Ayşe ile Gizem hariç yaş ortalaması yüksek.Ben Cappie olsaydım gelmezdim.ama Cappie'de kızamıyorum özellikle Angel'e yaptıklarımızdan sonra.Beşiktaş nekadar iyi takım oluşturuyor desekde bu kadar bütçeyle ancak bukadarını yapabilirler.aslında bana ne Beşiktaştan derdim ama ilk 5 artık kolay olmıyacak gibi.Birde Angel'i alsalar Saziye,Cappie,Angel bize yarası olan toplanır işte.vallaha hiç yazma isteğim bile gelmiyor.İsfendiyar bey bu takımın başı olduğu sürece biz zor takım oluruz.

• Üye
« Yanıtla #4675 : 29 Temmuz 2015, 09:03:01 »
''a'ja wilson diye bir hatun geliyor amerikalı 19 yasında inanılmaz'' Bizemi geliyor orasını anlamadım?Kime gidiyor öğrenelim.Evet iyi bir oyuncu.

Beşiktaş,bizi eski kadroyla bile sallamışlardı.Bu kadro iyide ancak onlara göre.Ayşe ile Gizem hariç yaş ortalaması yüksek.Ben Cappie olsaydım gelmezdim.ama Cappie'de kızamıyorum özellikle Angel'e yaptıklarımızdan sonra.Beşiktaş nekadar iyi takım oluşturuyor desekde bu kadar bütçeyle ancak bukadarını yapabilirler.aslında bana ne Beşiktaştan derdim ama ilk 5 artık kolay olmıyacak gibi.Birde Angel'i alsalar Saziye,Cappie,Angel bize yarası olan toplanır işte.vallaha hiç yazma isteğim bile gelmiyor.İsfendiyar bey bu takımın başı olduğu sürece biz zor takım oluruz.

a'ja wilson daha 19 yasında..ncaa'de...daha avrupa'ya gelmez..en az 2-3 senesi var....profosyonel olmadı henuz..
geliyor dedigim "olacak" yani buyuk oyuncu olacak...

Çevrimdışı ilkerz

• Üye
    • ilkerzzz
« Yanıtla #4676 : 29 Temmuz 2015, 13:35:10 »
cincon Amerikalı guard Jewell Loyd (@jewellloyd) ile 1+1 sözleşme imzalamış. Loyd 2015 WNBA draftinde Seattle Storm tarafından 1.sıradan seçilmişti
En son umutlar ölür !

Çevrimdışı iHTiYaRDeRKi

• Üye
  • DaR aGaCıNDa oLSaK BiLe SoN SöZüMüZ FeNeRBaHÇe
    • @aHaDeLi
« Yanıtla #4677 : 29 Temmuz 2015, 15:41:19 »
Martinez'i 2'ye kaydırıp Ayşegül'ü pg olarak yazarak dengelemeye çalışmışsınız eşleşmeleri :)
Kazın ayağı öyle değil ama. Martinez pg oynar. Oynadığı zaman da Agü maçlarında Whalen ile bile kafa kafaya oynamış bir isim. Birsel eski günlerine dönsün diye bildiğimiz tüm duaları etmemiz lazım. Yoksa bariz bir şekilde üstünler PG'da.
Zamanında çok dedik ama kaçtı gitti Martinez. Hani burnumuzu kaf dağından indirseydik sözleşmesi bitmişken bu sene de alınabilirdi ama yok biz rakipten oyuncu almayız. Onlar yıllar boyunca bizden almaya çalıştılar. Özellikle de Big Three'yi bozmaya çalıştılar ve Nevriye ile muvakkaf oldular ve sonuç ortada.

Benim kızdığım ve kafamı karıştıran olaylar var.
1-)Galatasaray'ın bayan basketboldaki hakimiyetini yıktığımız zaman Yerli oyuncu bolluğumuz vardı.
2-)Fenerbahçe en iyi ve en ismi olan Yabancı oyuncuları almasıyla ünlüydü.
3-)Özellikle Diana Taurasi olayından sonra her geçen zaman bu ibre Galatasaray ve başka takımlara geçmiştir.
4-)Kadro şişkinliği yapmamak uğruna özellikle yerli oyuncularımızı dağıtmaya başladık.
5-)Fenerbahçe  Her Branşta  en iyi yerlilerini bazı egoları yüzünden en büyük rakiblerimize kaptırmaya başladılar.Naz,Emre Batur,Nevriye,Saziye,Sokolav,
6-)Aziz Başkan Bayan takımında kısma yapmıyacağız demesine karşın özellikle geçen sene tamamiyle kısıldı.
7-)Galatasaray Maddi olarak her Branşta maddi kriz çekmesine rağmen Transfer konusunda kısmaya gitmediği gibi özellikle bayan basketbolda hem 14 sene sonra şampiyon oldular hemde Avrupa kupasını ilk kazanan ekip oldular.
8-)Galatasaray bizden devamlı en iyi oyuncularımız alırken biz  iloturo'nun dediği gibi bir oyuncuyu bile alamadık.Traftar Nevriye'yi,Sancho'yu,Alba'yı,Bahar'ı,Martinez'i takımında görmek isterken İdareciler Bojovic gibi yetenek düşmanlarını bizim takıma layık gördüler.
9-)İsfendiyar bey geçen sene dediği gibi bu senede hem Türkiye Hemde Avrupa kupalarına talibiz derken sizce gerçekten mi söylüyor yoksa Küs olduğu Taraftarın gözüne girmek içinmi?
10-)en anlıyamadığım kafamdaki soruda şu;''biz Fenerbahçe'li insanları alırız''Fenerbahçe'yi istemiyeni bizde istemeyiz''bu ve bunu gibi anlayışlar.Ben buna inanmam.Evet Fenerbahçe'ye gelmiş tüm oyuncular sonuna kadar savaşır,ve kendilerini verirlerse Taraftar sever Aşık olur.İşin gerçek yönü hiç bir oyuncu Taraftar kadar takımına Aşık olabir mi?Asla.ha birde şuvar oyuncu öyle oluncada Yönetim yollamıyormu sanki?Yönetim yollayınca iyi ama kendisi giderse düşman.yok öyle bir şey.Ne oldu Emre Fenerbahçe'liydi neden yolladınız?Esmeral,vb.

• Üye
« Yanıtla #4678 : 30 Temmuz 2015, 14:42:01 »
vallaha 1.sıradan secilmesi onemli degil loyd'un..bence cok ama cok onemli bir yıldız olmayacak..
ama bizim transferler ynaında ıyı transfer..ozellikle coleman'a kıyasla 10 numara...

su coleman olayı bir turlu kafama yatmıyor..yani alınacak oyuncu deegil bizim takıma ana rotasyon oyuncusu olarak...
tek mantıklı acıklaması zaten moore ile dgisirse olur..kaldı ki moore geldiginde gidecekse simdiden eu alsaydık da en azından moore sonrası el'de de oynardı...
coleman italyan pasaportunu kullanamadıgı surece gidecek zaten el mahkum takımdan..

Çevrimdışı ilkerz

• Üye
    • ilkerzzz
« Yanıtla #4679 : 30 Temmuz 2015, 23:23:08 »
JustWomensBasketball
@JWsBasketball
SON DAKİKA: Galatasaray Odeabank, kaptan Nevriye Yılmaz ile sözleşme yenileme konusunda büyük ölçüde anlaştı.
« Son Düzenleme: 30 Temmuz 2015, 23:23:49 Gönderen: ilkerz »
En son umutlar ölür !