Gönderen Konu: Fenerbahçe | Kadın Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 2024832 defa)

0 Üye ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hathat

• Üye
  • Yer: istanbul
Ynt: Fenerbahçe Kadın Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #4650 : 25 Temmuz 2015, 13:22:36 »
Yerli takniyesi konusunda bir şans daha kaybedildi

"Beşiktaş Kadın Basketbol Takımı, geçen sezon İstanbul Üniversitesi BGD'de forma giyen deneyimli oyuncu Şaziye İvegin Üner ile anlaştı."
Dünden Daha SARI, Yarından Daha LACİ...

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #4651 : 25 Temmuz 2015, 13:34:39 »
Abi diyorum gider yöneticilere yada sponsorlar yalvaririm 400-500 bin dolar daha ek kaynak yaratıp ; a takıma pelin bilgiç; altyapıya ilaydayi alırım...bu paraya hem bonservis hem ücret dahil olur maksimum..pelinin yıllık ücreti 100 bin dolardır ancak..ayni şekilde bonservisi de o fiyatın çok ustu olmaz..
Olayda ise zaten altyapı oyuncusu..o nada belli bir miktar bonservis verilip is biter...
Sonra gençleri nasıl kazanacağız deniyor ya su isimleri yazdigimda anlayamiyorum

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
« Son Düzenleme: 25 Temmuz 2015, 13:36:23 Gönderen: Vanguards of FB »

Çevrimdışı iHTiYaRDeRKi

• Üye
  • DaR aGaCıNDa oLSaK BiLe SoN SöZüMüZ FeNeRBaHÇe
    • @aHaDeLi
« Yanıtla #4652 : 27 Temmuz 2015, 11:04:46 »
Benim kimseye anlatamadığım konuda Rotasyon konusu,
Aziz Başkan diyor ki''“Bütün amatör branşlarda yatırama devam ettik.  Bir tek erkek voleybolda kıstık.  Erkek baskette 10 milyon açık var. ''
Sadece Erkek Veleybolda Kıstık yada küçüldük.Tamam şuanki gidenleride düş kadroda ortalama 15 kişi olacak.
Bayan basketbola bakalım,Alt yapıdan gelecekleri saymadan 10 oyuncu var.Geçen senede 10 oyuncuya kadar düşmüştük.Basketbol Veleyboldan farkı bir spor.Oyuncu değişim sınırı yok,En çok yorulan sporların başında geliyor,İleri geri koşular,oyun içinde Alan savunma,Sık sık oyuncu değişimi,nefes,Koşu,savunma,oyun içinde Kısa veya Pivot değişimleri benc’inde kuvvetli olmasının gerekliliğini vurguluyor.Benç'ten gelecek oyuncular en az içerdekiler kadar verimli olabilmeli.Diyelim ribaunt sorunu var ona göre hamle,yada skor sıkıştı kısalarla skor atışları için sutörler sokma.
''İğne yi kendine, çuvaldızı başkasına batır '' Geçen sezon Adana ASKİ ile oynarken Fenerbahçe'li maç anlatanlar,ASKİ çok iyi Galatasaray'ıda yendiler ama Rotasyonları çok zayıf,biz maçın sonlarına doğru ağırlımızı koyarız.Sen başkasının Rotasyonunu beğenmiyorsun ama bizim Rotasyonumuz özellikle İsfendiyar bey geldiğinden buyana çok düşük.Yani İsfendiyar bey geldiğinden bu yana Bayan Basketbol küçülüyor.Ama Aziz Başkan Erkek Veleybol hariç herşey devam ediyor diyor.Bende iddia ediyorum Erkek veleybol gibi küçülmeye bende varım ama bayan basketbolda önüne ulaşılacak noktalar koyuyorsan hem Rotasyon olarak hemde kadro kalitesi olarak  yetersiz.Bu sene yerli transfer sadece Gökçe ile yapıldı.Yabancılarda kapalı kutu,Nasrettin hocanın yapacağı maya tutarsa bile ben yinede küçük düşünülerek Transferlerin yapıldığı kanaatindeyim.İnşallah bu sene dar rotasyonda bile birbirlerine uyum sağlarlar,inşallah çok iyi Transfer yapan rakiplerimize göre başarılı olurlar,inşallaha,Maşallaha kaldık yani. . İsfendiyar beyin çok iyi kadro kurduk hem  ligde hemde Avrupada kupalara koşacağız demesi, kim kimi aldatıyor sorusunu gündeme taşıyor.
« Son Düzenleme: 27 Temmuz 2015, 11:13:13 Gönderen: ahadeli »

• Üye
« Yanıtla #4653 : 27 Temmuz 2015, 11:50:32 »
abicim maya gelirse, ocak sonrası sıkıntı olmaz rotasyonda...maya zaten baslı basına oynar ligde..
yani..
birsel-quigley-moore
olcay-gokce melis destekli gotururler ligi..

hele avrupada'da bu kadroya eger devsirme olara coleman devam ederse super...(ama bence bu ihtimal zayıf)..

ama hep ihtimal üzerind ekonustugumuzdan bir yerli daha lazım diyoruz..ya ihtimaller olmazsa..

Çevrimdışı Anka

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #4654 : 27 Temmuz 2015, 12:28:03 »

Bu arada Maya Moore WNBA All Star da Mvp oldu.

Umarım Ocak sonunda Maya Fenerbahçe kadrosuna katılır.  :D
FENERBAHÇE

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #4655 : 27 Temmuz 2015, 15:52:03 »
Nevriye ile 2.görüşmeden de sonuç alamamışlar ama muhtemelen anlaşırlar.

• Üye
« Yanıtla #4656 : 27 Temmuz 2015, 17:09:55 »
vallaha cansu'nun intikamı oalrak alsak keske...

baskan zaten o olaya kafayı taktı...divan2da gene bahsetti..

rakam 350 bin dolar sadece...kafasına eserse kendi basına alır baskan..

tek engel boyle bir durumda kobryn gidecek, yerine kısa eu gelecek...

Çevrimdışı ilkerz

• Üye
    • ilkerzzz
« Yanıtla #4657 : 28 Temmuz 2015, 00:50:41 »
maya bu sene kesin kafaya koymus sampiyon olmayı...gecen seneki taurasi gbi yıkıp geciyor...
Nevriye gelmez...
En son umutlar ölür !

Çevrimdışı ertugrul_solomon

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #4658 : 28 Temmuz 2015, 01:22:49 »
Lig şampiyonluğu Avrupa'dan daha önemli ve kritik. Ummc'den kupayı almak çok zor . Ligi mutlaka almalıyız. Maya Moore Şubat'ta gelirse Birsel-Quigley-Maya Moore-Verameyenka-Lavender beşlisi ve kenardan gelicek Olcay-Gökçe-Tuğçe-Q rotasyonuyla ( buraya Şaziye çok iyi olurdu ya da Begüm ) ligi kazanmamız yüksek ihtimal .

• Üye
« Yanıtla #4659 : 28 Temmuz 2015, 08:22:41 »
Yedek 4 kişiye + şaziye yerine pelin de olur iste; yada kalburüstü başka yerli PG.. Olcay 2; gökçe 3 oynar..

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı iHTiYaRDeRKi

• Üye
    • @aHaDeLi
« Yanıtla #4660 : 28 Temmuz 2015, 09:31:14 »
Nevriye ile 2.görüşmeden de sonuç alamamışlar ama muhtemelen anlaşırlar.

İnşallah dediğin gibidir.Hem yerli rotasyonumuzun zayıfladığından hemde şuan Türkiye'de Nevriye ayarında çok seçenek olmamasından dolayı çok istiyorum.Benim genç olarak dikkatimi çeken Galatasaray alt yapısında yetişen Gizem Başaran; 23 yaşında 1,93 metre boyunda , kariyerinde Burhaniye Belediyespor, Antakya Belediyespor, Mersin Kurtuluş ve son olarak Mersin Basketbol A takımına alınmıştı.Beşiktaş Anlaşınca buda hayal oldu.Yine Genç Esra var ama onu seyredince adını koyamadığım birşeyler var.yinede Nevriye olmazsa mutlaka bir oyuncu alıp yetiştirmemiz şart..
Bayan Basketbol idarecileri sadece bizleri ban'lamayı bildiklerinden Transfer konusunda ser verip sır vermiyorlar.Layota Sanders duruken ben Q'yu takıma almam ama isfendiyar bey fiyat düşürdü diye sandersi istemedi.Bu bile Aziz Başkanın biz sadece Erkek Veleybolda kıstık demesini haklı göstermemeye yetiyor.
Dikkat ederseniz Fenerbahçe Ülker nezaman büyük transfer yapsa hemen orda İsfendiyar Zulfikari orda bitiyor. Twetlerindede şaşalı bir kumandan edasıyla tebrik ediyor.ama aynı hassasiyeti Bayan basketbol sorumlusu olduğu halde açıklamıyor.Bende diyorum ki kendi yaptıkları Transferlere inanmıyor.Yoksa kesinleşmiş Transferler aylarca neden açıklanmaz!

Maya Moore Transferine gelince ben inanmıyorum.Ama gelirse hem çok büyük süpriz olur hemde Fenerbahçe formasıyla görmek isterim.Angelin yerini dolduracak dünyada iki kişi var biri Maya Moree ikincisi Simone Ağustus.Ama onlar Zellous'ta karar kıldılar.
Vanguards of FB ye pelin konusunda katılıyorum.Çünkü Birsel Cappie ve Esmeral gittikten sonra çok yanlız kaldı.Bojovic belası gelince iyice serdi kendini.Olcay bence hala çok toy.Olcay,cansu,Tuğçe kumaşlar iyi ama hem ben ne oldum havasındalar hemde yeterince çalıştıklarına inanmıyorum.Bir Ara Van Hooijdonk,Alex ve Ömer Onan'ı incelemiştim.Herkesde katılır,Van Hooijdonk ve Alex çok güzel frikik atıyorlar.Bunlar antreman sonlarında hemen koşup banyo yapıp gitmiyorlar.çok iyi attıkları halde saatlerce Maketler üstünden atış yapıyorlar.Aynı şey ömer Onan içinde geçerliydi çok iyi üçlük atardı ama yinede saatlerce kimse yokken üçlük çalışıyordu.Obradovic der ki ''ben antreman bittikten sonra özel çalışanı severim.ama Anteremanlardan sonra Bogdanovic gibi çalışmazlarsa bence başarılı olamazlar''Tuğçe Ribauntlarda iyi ama aslında çok iyi bir şutör nedense korkak davranıyor ve bu konuda kendisini geliştirmiyor.Keza Cansu gitti üzülmedim,Çünkü özel bir çalışması yok.Ben sıradan biri olarak düşünüyorumda nekadar 3lük atarsan okadar kendini geliştirirsin bu toplu antremanla olacak işler değil.
Vallaha bu kadroyla bırakın UMMC'yi ligdede şampiyon olacagımıza inanmıyorum.İnşallah beni yanıltırlar.inşallah Göle çalınan maya tutar.2010 da namağlup takımdn eser yok.İsfendiyar bey geldiğinden buya bu branş geriliyor.14 sene sonra Galatasaray'ı şampiyon yaptık varmı bundan büyük başarısızlık.
« Son Düzenleme: 28 Temmuz 2015, 09:35:33 Gönderen: ahadeli »

Çevrimiçi iloturo

• Üye
« Yanıtla #4661 : 28 Temmuz 2015, 09:55:25 »
Abi ben maya'nın geleceğine inanmıyorum.
Martinez kalmış gsde. Işıl + Martinez'e karşılık Birsel + Olcay var.
Kafadan maça yenik başlatır bu pg rotasyonu.

• Üye
« Yanıtla #4662 : 28 Temmuz 2015, 10:13:54 »

biraz karsılastırmaya erken basladık ama o pg-sg rotasyonuna birlikte bakmak lazım..

pg-sg: ekstra 1 yabancıları oldugundan gucluler 1 adım ondeler..(o yuzden takviye istiyoruz ya ozellikle pg'ye)ama bu sene birsel-olcay ve gokce icin onemli bence..
ısıl-aysegul / lloyd-martinez
birsel-olcay / quigley-gokce

sf : burada biz ustunuz..
sebnem (kalırsa) - cansu
coleman - melis

pf-c:bence buradada ustunuz alacakları amerikalıya gore...en kotu kafa kafaya olur..amerikalı alsalar bile bu vakitten sonra lavender'dan iyisi yok piyasada pek...
dubljevic-bahar  / nevriye (kalırsa)-xxxx (alacaklar amerikalı)
vera(kobryn)-tugce / quanitra - lavender
« Son Düzenleme: 28 Temmuz 2015, 10:14:20 Gönderen: Vanguards of FB »

Çevrimiçi iloturo

• Üye
« Yanıtla #4663 : 28 Temmuz 2015, 10:30:49 »
biraz karsılastırmaya erken basladık ama o pg-sg rotasyonuna birlikte bakmak lazım..

pg-sg: ekstra 1 yabancıları oldugundan gucluler 1 adım ondeler..(o yuzden takviye istiyoruz ya ozellikle pg'ye)ama bu sene birsel-olcay ve gokce icin onemli bence..
ısıl-aysegul / lloyd-martinez
birsel-olcay / quigley-gokce

sf : burada biz ustunuz..
sebnem (kalırsa) - cansu
coleman - melis

pf-c:bence buradada ustunuz alacakları amerikalıya gore...en kotu kafa kafaya olur..amerikalı alsalar bile bu vakitten sonra lavender'dan iyisi yok piyasada pek...
dubljevic-bahar  / nevriye (kalırsa)-xxxx (alacaklar amerikalı)
vera(kobryn)-tugce / quanitra - lavender

Martinez'i 2'ye kaydırıp Ayşegül'ü pg olarak yazarak dengelemeye çalışmışsınız eşleşmeleri :)
Kazın ayağı öyle değil ama. Martinez pg oynar. Oynadığı zaman da Agü maçlarında Whalen ile bile kafa kafaya oynamış bir isim. Birsel eski günlerine dönsün diye bildiğimiz tüm duaları etmemiz lazım. Yoksa bariz bir şekilde üstünler PG'da.
Zamanında çok dedik ama kaçtı gitti Martinez. Hani burnumuzu kaf dağından indirseydik sözleşmesi bitmişken bu sene de alınabilirdi ama yok biz rakipten oyuncu almayız. Onlar yıllar boyunca bizden almaya çalıştılar. Özellikle de Big Three'yi bozmaya çalıştılar ve Nevriye ile muvakkaf oldular ve sonuç ortada.

Çevrimdışı iHTiYaRDeRKi

• Üye
    • @aHaDeLi
« Yanıtla #4664 : 28 Temmuz 2015, 11:43:29 »

Maya konusunda hem fikirim kadro olarakda şu çok iyi bu çok kötü demiyorum.
ben olsam böyle transfer yapmazdım ama yapıldıgına göre bireysel başarılar nekadar önemli olursa olsun takım olarak uyum sağlamak çok önemli.Transfer yapanlar neye göre yaptığı önemli.Geçen sezonu bana açıklayacak biri varmı?10 yakın oyuncu yolladın,aklıma ilk gelenler,Esmeral,Matovic,Cappie,Veremeyenka,Kübra,Esra,Yasemin,Emel,Yakubu,Nevin Nevlin, sonradanda ANGEL, isimlerle yolları ayırıyorsun yerine 4 Transfer yapıyorsun ve bu 4 Transferden sadece Tinadan verim alabiliyorsun.Bunun açıklamasını kim yapabilir.
şimdi de alınan oyuncular Bojovic kadar kötü olamaz zaten,bunlar nekadar verimli olacak önemli olan o.
gelelim karşılaştırmalarına ''Martinez kalmış gsde. Işıl + Martinez'e karşılık Birsel + Olcay var. ''    Alexandria Quigley'i neden hesaba katmıyorsunuz.Oyun kurucu olarak alındı yazıyor.

« Son Düzenleme: 28 Temmuz 2015, 17:42:11 Gönderen: ahadeli »