Gönderen Konu: Derya Yannier  (Okunma sayısı 7190 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Turski Grobar

• Üye
  • Yer: Beograd
    • @sahinovic_12
Derya Yannier
« : 13 Ağustos 2021, 15:05:51 »
Bu başlığın ileride değerleneceğini düşündüm ve açmak istedim. Kulübümüzden yapılan açıklama şöyle:

"Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımımız, yeni sezon hazırlıkları kapsamında önemli bir ismi idari kadrosuna dahil etti. Üç yıldır Türkiye Basketbol Federasyonu bünyesinde Erkek Ligleri Direktörü olarak görev yapan Derya Yannier, Fenerbahçe Beko’nun Genel Menajer Yardımcısı oldu.

Derya Yannier, uzun yıllar boyunca hem profesyonel sporcu hem de idareci olarak ülke basketboluna hizmet etti.

Liseyi Robert Kolej’de okurken aynı zamanda Ülkerspor alt yapısında profesyonel kariyerine adım atan Derya Yannier, Ülkerspor’da oynarken Gençler Ligi şampiyonluğu yaşadı. Koç Üniversitesi’nde İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi Bölümü’nü bitiren Yannier, ikinci senesinde bir yıllığına Amerikan Kolej Ligi’nde Franklin & Marshall Koleji’ne gitti. Başarılı idareci, Koç Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra Bilgi Üniversitesi’nde MBA yaptı.

2005-2006 sezonunda Ülkerspor ile Türkiye Şampiyonluğu ve Cumhurbaşkanlığı Kupası Şampiyonluğu yaşayan Yannier; 2006-2007’de Beşiktaş’a geçti. Yannier, sonrasında da Banvit, İTÜ, Olin Edirne, Hacettepe, Erdemir gibi birçok 1. ve 2. Lig takımında forma giydi.

28 yaşında geçirdiği sakatlık sonrası sporculuk kariyerini noktalayan Yannier, 2014 yılında Eskişehir Basket Kulübü’nde genel menajer olarak göreve başladı. Bir yıl sonra görevinden ayrılan Yannier, 2016 yılında yeniden Eskişehir Basket’e genel menajer olarak döndü. Yannier, 2016-2017 sezonu sonunda Eskişehir Basket ile TBL Federasyon Kupası’nı kazandı ve takımını Basketbol Süper Ligi’ne taşıdı. Derya Yannier ile Eskişehir Basket, 2017-2018 sezonunda Türkiye Kupası’nda çeyrek finale yükseldi ve Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi Play-Off çeyrek final başarısı elde etti.

Derya Yannier, başarılı kulüp kariyerinin ardından Türkiye Basketbol Federasyonu bünyesinde Erkek Ligleri Direktörü olarak çalışmaya başladı ve üç yıl boyunca bu görevi üstlendi. Yannier, TBF çatısı altında gerçekleştirilen, başta “Kulüp Mali Denetim ve Lisans Talimatı” projesi olmak üzere birçok değerli projeye imza attı.

Derya Yannier’e Fenerbahçe Ailesi’ne hoş geldin diyor, takımımızla birlikte zaferlerle dolu sezonlar diliyoruz."

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
Ynt: Derya Yannier
« Yanıtla #1 : 13 Ağustos 2021, 19:55:50 »
Bu başlığın ileride değerleneceğini düşündüm ve açmak istedim.

Önümüzdeki sezon yeni genel menajerimiz olacak diyorsun kısaca..

Çevrimdışı Ugur_aus

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #2 : 19 Ağustos 2021, 13:43:35 »
sertacin twitterinada yazdim bu sene maclar seyircili ama ben onun yerinde olsam macalara gitmem kufur fesisti degilse tabi,
bu derya gibi luzumsuz adamlara gelinceye kadar bu isin icinden gelen vizyonu ve cevresi olan Mehmet Okur var,
neyse bunlarin alayinin defolup gitmesine 6 ay kaldi, ekim kasim gibi baslar yonetim istifa tezahuratlari

• Yönetici
  • Üye
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #3 : 04 Mart 2022, 01:47:52 »
Bu adamla ilgili çok ciddi sıkıntılar var. Ali Koç, şubeyi bitirmek ve sabote etmek için birini kiralayalım dese muhtemelen bundan iyisini bulamazdı. Fenerbahçeli değil, hasta Galatasaraylı adamı tutup genel menajerlik için hazırlıyorsunuz. Fenerbahçe maç kaybederken taşşak muhabbeti yapan, gülüp eğlenen adamları bu şubeye layık görenler, en az bu tipler kadar rezil ve sefildirler.

Fenerbahçe'nin genel menajer koltuğu bu adama verilirse, buna ses etmeyen, tepki göstermeyen taraftar da en az yönetim kadar suçludur. Tıpkı Nedim Karakaş dönemindeki gibi garip, saçma ve tuhaf bir yapılanma olacak. Yazık, günah.
« Son Düzenleme: 04 Mart 2022, 01:50:09 Gönderen: Bogdan Bogdanovic »

Çevrimdışı efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #4 : 04 Mart 2022, 01:59:38 »
Bu adamla ilgili çok ciddi sıkıntılar var. Ali Koç, şubeyi bitirmek ve sabote etmek için birini kiralayalım dese muhtemelen bundan iyisini bulamazdı. Fenerbahçeli değil, hasta Galatasaraylı adamı tutup genel menajerlik için hazırlıyorsunuz. Fenerbahçe maç kaybederken taşşak muhabbeti yapan, gülüp eğlenen adamları bu şubeye layık görenler, en az bu tipler kadar rezil ve sefildirler.

Fenerbahçe'nin genel menajer koltuğu bu adama verilirse, buna ses etmeyen, tepki göstermeyen taraftar da en az yönetim kadar suçludur. Tıpkı Nedim Karakaş dönemindeki gibi garip, saçma ve tuhaf bir yapılanma olacak. Yazık, günah.
abi madem federasyondan tutup birini getirecektik o kişi neden ömer onan olmadı mesela? 2.5 yıl gherardini ile beraber çalıştılar sonuçta bu adam ne alaka yani

• Yönetici
  • Üye
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #5 : 04 Mart 2022, 02:04:11 »
abi madem federasyondan tutup birini getirecektik o kişi neden ömer onan olmadı mesela? 2.5 yıl gherardini ile beraber çalıştılar sonuçta bu adam ne alaka yani

Efe, her şeyi geçtim koskoca Fenerbahçe kala kala bu hasta, fanatik Galatasaraylı adama mı kaldı? Beni yarın Galatasaray menajeri olarak açıklamak gibi bir şey. Ben, GS'ye ne kadar faydalı olursam bu adam Fenerbahçe'ye o kadar faydalı olur. Sen ironi yapıyorsun ama koç olarak Selçuk'u, kaptan olarak da Doğuş'u getirir bu adam, şaşırmam. Hiç öyle profesyonel dünya masalı anlatmasın kimse. Zira bu adamın profesyonel düşünemeyecek kadar Fenerbahçe kompleksi içinde olduğunu camia biliyor. Sadece Ali Koç ve Sertaç Komsuoğlu bilmiyor herhalde.

Bu kulübe o kadar hizmet etmiş oyuncun var, bu adama şube emanet edeceğine getir onlardan birini.
« Son Düzenleme: 04 Mart 2022, 02:05:37 Gönderen: Bogdan Bogdanovic »

Çevrimdışı efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #6 : 04 Mart 2022, 03:07:49 »
Sadece Ali Koç ve Sertaç Komsuoğlu bilmiyor herhalde.
abi onlar biliyorsa da 2-3 yabancı dil 4-5 takım elbise üstüne bir de yüksek seviye zeka gördüyse unuturlar hemen hangi takımı tuttuğunu.

Çevrimdışı friend-chip

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İzmir
  • Kitap okumuyorsanız tartışmayalım..!
    • i_dnmz
« Yanıtla #7 : 27 Mayıs 2022, 16:39:50 »
Derya Yannier ile ilgili olarak; gerek diğer sosyal mecralarda gerekse bizim forumda, yönetici dostlarımız sayesinde bir çok skandal bilgiler edindik. Hakkındaki iddialar yenilir yutulur cinsten değil. Kendisi ya da yönetimin kulağına gitmiyor olamaz. Tekzip, düzeltme olmadığı gibi bir reaksiyon dahi verilmiyor. Acaba ne düşünmemiz isteniyor? Algı, rüzgar nereden eserse oraya doğru mu yönetilecek...!
PG Calathes / SG Wilbekin / SF Tarık / PF Hayes / C Motley
PG Mrsic / SG Bogdanović / SF Datome / PF Mirsad / C Vesely
PG Parker / SG Ginóbili / SF Kukoč / PF Nowitzki / C Sabonis

• Yönetici
  • Üye
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #8 : 28 Mayıs 2022, 00:07:28 »
Derya Bey, Falcao beğenilerini silmeye bile tenezzül etmiyor. Hatta adamın beğeni yaptığı tek menajer de, şubenin içine soktuğu azılı Fenerbahçe düşmanı biri. Ben bunu görmemiştim, bizim programlardan sonra biri söyledi bana. Çünkü menajer ismi vermemiştim ama akıllı olan hemen çözüyor haliyle..

Şimdi elbette bir adamın Galatasaraylı olması, eğer işini düzgün yapıyorsa, problem değil. Ancak işini düzgün yapmıyorsa ve yapmadığı gibi nerede sicili bozuk menajer var onları dolduruyorsa, anahtar teslim yapacak hale geliyorsa, sıkıntıdır.

Ayrıca taraftara akıl veren tipler var. Vay efendim bunlar profesyonel adamlar, tuttuğu takımdan size ne diyerek... Bak güzel kardeşim, bu adam eğer profesyonel ise çalıştığı takımın ezeli rakibini takip edemez, beğeni atamaz, bu işlere hiç girmez. Bu işlere giriyorsa elbette tepki çeker. Böyle salakça bir yaklaşım olabilir mi, nerede görülmüş bu...

Taraftara akıl verene kadar gidin Derya Bey'e akıl verin.

Ben aldığım duyumları, edindiğim bilgileri, camiada konuşulanları geçiyorum, onların yarısını bile söylemedim. Kendi gözlerimle gördüğüm şeyleri anlatıyorum, bir menajer çetesinin şubeye nasıl çöktüğünü örneklerle söylüyorum ama ne şubeden ne Derya Bey'den çıt yok.

@friend-chip'in dediği gibi ne düşünmemiz gerekiyor?

• Yönetici
  • Üye
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #9 : 28 Mayıs 2022, 00:12:33 »
Bu mesajı da ayrıca buraya eklemek istiyorum. Biz, bunları daha yeni söylemiyoruz, kayıtlı mesaj duruyor:

İstbasket menajerlik şirketi tam kadro salondaydı. Hatta sadece salonda demeyelim hemen hemen her yere sızmışlar gibi havası vardı. Zeljko Obradovic döneminde kulübün alt kademesine bu kadar çökememenin acısını çıkartır gibi hani o 'pis sırıtışları' olur ya, öyle sırıtıyorlardı. Hoş bir görüntü değildi, elbette oyuncu menajerleri maçlara gelecek ama buranın ağası biziz kafasında takılmayacaklar. Burası Fenerbahçe Spor Kulübü, çakal tayfasının cirit atacağı yer değil. Hele bu şirketin içinde biri var ki, has mı has Fenerbahçe düşmanı, bir gram iyi niyeti yok kulübe karşı, onun orada olması da ayrı bir garebet...

Menajer mevzusuna neden girdim, bunun maçla ve sonuçla ne alakası var? Çok alakası var forum ahalisi, o konuyu biraz açacağım şimdi.

BGL konusunda iddialıyımdır, benim diyen adamın izlediğim maç sayısına ulaşabilmesi için en az 40 fırın ekmek yemesi lazım. Bütün takımların her maçını izliyorum kaçırmadan, çoğu zamanda salona giderek. Onun için menajerlerin olduğu maçlardaki rotasyonlarla, olmadığı zamanlardaki rotasyonlar arasındaki farkı çok iyi biliyorum.

Menajerler tribüne dizildiği zaman, oyuncuların önceki maçlarındaki doğal sürelerindeki dengeler 180 derece değişiyor. Buna tesadüf diyebilir miyiz şimdi? Bana göre diyemeyiz, göz var nizam var. Ama benim içimi acıtan kısmı Fenerbahçe'nin içine bile bu kadar sızacak kıvama gelmeleri. Oyuncu ismi vermiyorum, X oyuncu baya kötü maç çıkartıyor ama hoca oralı değil pek. Sonra insanlar konuşuyor, ''Ati'nin oyuncusu onu alamaz şimdi kenara...'', sen bu fikri insanların beynine kazırsan, oyuncuları da belli bir menajerlik şirketinin kucağına atarsan, ileride menajer kulübü diye anılırsın ki bunun bedelini Beşiktaş nasıl ödedi gördük. Maskara haline geldiler, hepimiz eleştirdik.

Fenerbahçe'nin bu konuda dikkatli olması ve dışarıda konuşulanlara kulak kabartması lazım. Sonra bazı şeylerin önünü alamaz hale gelirler.

Çevrimdışı badboys

• Üye
  • Yer: İstanbul
  • Detroit Pistons-Fenerbahçe
« Yanıtla #10 : 28 Mayıs 2022, 00:55:51 »
Şu mesajlardan sonra bile tepki gelmiyorsa amaç GS’nin basketbol şubesine zamanında yapıldığı gibi bir darbe vurmaktan başka bir şey değildir.

Ali Koç istediği kadar büyük Fenerbahçeli olsun;Fenerbahçe’yi Fenerbahçe yapan ana branşlardan birine Fenerbahçe düşmanına emanet ederek benim gözümde olmayan kredisini eksiye düşürmüştür.
FENERBAHÇE

Çevrimdışı badboys

• Üye
  • Yer: İstanbul
  • Detroit Pistons-Fenerbahçe
« Yanıtla #11 : 21 Haziran 2022, 16:01:47 »
Şubeyi komple bitirip,GS gibi bir enkaz bırakacaklar.
Bu kişi de onun merkezinde olacak.
Ali Koç bu kişiyi GM yaparak başkanlık vasfını tamamen yitirmiştir.
Kulübü satın artık en azından menajerler bir kulübü değil bir kişiyi soyar.

Yazıklar olsun.Vesely’nin gitmesindeki baş sorumlu da bu arkadaştır.
FENERBAHÇE

Çevrimdışı efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #12 : 21 Haziran 2022, 16:12:25 »
Şubeyi komple bitirip,GS gibi bir enkaz bırakacaklar.
Bu kişi de onun merkezinde olacak.
Ali Koç bu kişiyi GM yaparak başkanlık vasfını tamamen yitirmiştir.
Kulübü satın artık en azından menajerler bir kulübü değil bir kişiyi soyar.

Yazıklar olsun.Vesely’nin gitmesindeki baş sorumlu da bu arkadaştır.
tom hankse her gün laf ediyorsun ya negatif konuşup durma diye tom hanksten daha betersin haberin yok.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #13 : 21 Haziran 2022, 17:34:40 »
tom hankse her gün laf ediyorsun ya negatif konuşup durma diye tom hanksten daha betersin haberin yok.

Haksiz oldugu yeri soyle ... 4 senedir kötüye gidiyoruz ... boşa para harcanıyor, kulübün değerleri kaydediliyor...

Görüp susmak daha acı. 3 sene sustuk zaten
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #14 : 21 Haziran 2022, 17:48:34 »
Haksiz oldugu yeri soyle ... 4 senedir kötüye gidiyoruz ... boşa para harcanıyor, kulübün değerleri kaydediliyor...

Görüp susmak daha acı. 3 sene sustuk zaten
ben derya yannieri tanımam etmem o yüzden kendisi hakkında şunu yapar bunu yapar diyemem.yönetim geldiğinden beri kadro olarak kalite kaybettiğimiz ortada ama bu sene atılan itoudis adımı yönetimin bu şubeyi tamamen ortada bırakmak gibi niyeti olmadığını gösteriyor.kokoskov sezonu covidler olmasa bence %70-80 final four yapacaktık yine.tabiki yönetim sayesinde değil kötü kadroyla iyi iş çıkaran kokoskov sayesindeydi ama yine de kokoskov tercihi de gayet vizyoner bir tercihti bence.bu sezon çok başarısız olduk ama buna yönetim tarafından verilecek reaksiyon itoudis’in gelmesi,motley hamlesi vs beklemeye değer bence.kötü olacak enkaz olacak öldük bittik demek bana ezber yorumlar gibi geliyor.badboya olan sitemim mesela o da bi ara vesely gitsin diyordu şimdi birden bire gittiği için derya yannier’e öfke kusuyor.yani haberler,dile getirilenler vs görüşlerimizi bu kadar keskin etkilememeli bence bize zarar verir bu.