Gönderen Konu: Fenerbahçe Tarihinin En İyi Teknik Direktörü Kim?  (Okunma sayısı 3570 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi efeovic

• Üye
    • @efeerolus
malum kulübümüzün çoğu branşındaki kötü gidiş ve tom abi’nin forumdan ayrılmasıyla beraber forumda büyük bir sessizlik oluştu son günlerde.ben daha önce abilerimize de iletmiştim böyle geçmişle,günümüzle alakalı tartışma konuları forumu hareketlendirebilir diye onlardan da negatif bi yanıt gelmemişti.siz de uygun görürseniz ilk konu olarak da malum takımımızın mevcut bir teknik direktörü yokken geçmiş hocalarımız arasından en iyisini seçelim diye düşündüm.yaşım gereği ben şimdilik sıramı savayım söz sizlerin olsun :D

Çevrimiçi kenz

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İstanbul
Ynt: Fenerbahçe Tarihinin En İyi Teknik Direktörü Kim?
« Yanıtla #1 : 10 Ocak 2022, 11:03:54 »
Ben Daumcuyum.
2004'te o düşük bütçeli, genç kadroyla, çok güçlü Beşiktaş'ı 11 puandan geçip şampiyon yaptı.
2005'te yine iyi futbolla G.Saray'in 100. yılında şampiyon yaptı.
2006'da efsane top oynadığımız sezonda 4-0'lık gs maçı falan, son maçta şampiyonluğu nasıl kaybettiğimiz malum.
2010'da da yine çok iyi top oynadığımız sezonda son maç sayısız gol kaçırıp Burak'ın bala attığı golle şampiyonluğu kaybetmiştik.
Avrupa'da başarılı olamadık ama sanırım 9 puan yapmıştık bir ŞL grubunda.

Beşiktaş, Stuttgart, A.Wien gibi takımlarla da şampiyonluk yaşadı.
B.Leverkusen'e tarihinin en büyük başarısı olan lig ikinciliğini yaşattı.
« Son Düzenleme: 10 Ocak 2022, 11:10:51 Gönderen: kenz »

Çevrimiçi efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #2 : 10 Ocak 2022, 13:07:47 »
Ben Daumcuyum.
2004'te o düşük bütçeli, genç kadroyla, çok güçlü Beşiktaş'ı 11 puandan geçip şampiyon yaptı.
2005'te yine iyi futbolla G.Saray'in 100. yılında şampiyon yaptı.
2006'da efsane top oynadığımız sezonda 4-0'lık gs maçı falan, son maçta şampiyonluğu nasıl kaybettiğimiz malum.
2010'da da yine çok iyi top oynadığımız sezonda son maç sayısız gol kaçırıp Burak'ın bala attığı golle şampiyonluğu kaybetmiştik.
Avrupa'da başarılı olamadık ama sanırım 9 puan yapmıştık bir ŞL grubunda.

Beşiktaş, Stuttgart, A.Wien gibi takımlarla da şampiyonluk yaşadı.
B.Leverkusen'e tarihinin en büyük başarısı olan lig ikinciliğini yaşattı.
heralde onun yaptığı final herkesin içinde ukte kalmıştır.4 şampiyonluk 2 türkiye kupası kazanmış olabilecekken 2 şampiyonlukta kalması çok büyük talihsizlik.4-4-1-1 ve duran topların kralıydı adam.ama son 1 ayı hiç yakışmadı kendisine.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #3 : 10 Ocak 2022, 14:50:38 »
heralde izledigim en zevk veren 3 takimdan biriydi daumun takimi .... Tuncay vs kalsaydi kim bilir neler olurdu...
Digeleri de Veselinović (cocukluk keyfim) ve Zico nun (Avrupada neler yapmistik) takimlariydi...

Low e de hep uzulmusumdur, adam 1 ortasaha istedi alinmadi. Gitti 3 tane aldilar.... Onun istedigi ortasaha yi almis olsak nasil olurdu gormek isterdim.
« Son Düzenleme: 10 Ocak 2022, 14:52:57 Gönderen: ETIRYAK »
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı Enver Tarcan

• Üye
  • İnadına Fener
« Yanıtla #4 : 10 Ocak 2022, 19:40:38 »
Daum, kadro oluşturmada tartışılmaz… Fenerbahçe tarihinin en dominant takımını oluşturdu.

Futbolcular üzerinde etkisi en çok olanlar Zico ve Veselinoviç’ti…

Meszöly, Bordo maçında bize mutlulukların en güzelini yaşatmıştı.

Branko Stankoviç, çok iyi defans yaptırırdı…

Holger Osciek, eldeki profili düşük kadrodan en iyi iş çıkaranlardan biriydi.

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #5 : 11 Ocak 2022, 11:09:31 »
Çok net Christoph Daum.

heralde onun yaptığı final herkesin içinde ukte kalmıştır.4 şampiyonluk 2 türkiye kupası kazanmış olabilecekken 2 şampiyonlukta kalması çok büyük talihsizlik.

Hele o son Trabzon maçının ciddi anlamda futbolla açıklanabilecek bir izahı yok. En az 7-1 bitecek maç 1-1 sona erdi. Oradan alıp yürüyebilirdik ama neyse artık geçmişe dönmenin de bu anlamda çok faydası olmuyor.

Çevrimdışı Samet_GFB

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #6 : 11 Ocak 2022, 12:09:28 »
Çok net Christoph Daum.

Şampiyon yapabilse Vitor derdin abi :) bu saaten sonra ilk şampiyon yapan hoca en başarılı hoca olur hele bide Ali Koç dönemine gelirse tarih yazar

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #7 : 11 Ocak 2022, 12:17:10 »
Şampiyon yapabilse Vitor derdin abi :) bu saaten sonra ilk şampiyon yapan hoca en başarılı hoca olur hele bide Ali Koç dönemine gelirse tarih yazar

Mert Hakan ve Yandaşları yediler hocamı..

Ali Koç'un açıklamalarını okuyunca ruh halinin ciddi anlamda iyi olmadığına karar verdim. Vitor Hocam'a sabır gösterilmediğinden dem vuruyor ama bu işin arka planında yine kendisi var. Sanki adamı biz yolladık, madem sabır sabır diyorsun ve inanıyordun hocaya, tutsaydın. Son dediğine de %100 katılıyorum, bu takımı şampiyonluğa ulaştıracak ilk hocaya taparız topluca.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #8 : 11 Ocak 2022, 13:50:22 »
Aslinda Carlos Alberto Parreira nin futbolu hos degildi ama Fener yine dominant ti o yillarda....

Daum kadar keyif vermedi ama... yinede bu defansi kimse gecemez diyorduk rahatca... rakipler cok caresiz kaliyordu. Bolic in 2 super sezonundan biriydi... 68 gol atip 19 gol yemistik... Sadece 2 yenilgi ile bitmisti sezon ve 6 beraberlik...

Tabi sezonun maci Erol orta Aykut gol ile 2-1 biten Trabzon deplasmaniydi.

Hogh u o getirmisti .... Bolic, Erol, Saffet ve diger transferler Ali Sen transferiydi....

Tek sezonda inanilmaz farkettirmisti Parreira....
« Son Düzenleme: 11 Ocak 2022, 13:56:39 Gönderen: ETIRYAK »

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #9 : 11 Ocak 2022, 14:26:53 »
Bence bizim tarihimizde iz bırakan bir değil bir kaç isim var ama özellikle bir isim sivrilmiyor.
Veselinovic döneminde rakipleri gole bogardik, yenik duruma dussek bile bir anda 5-1 olabiliyordu maç. Perreira dönemi tam bir İtalyan futbolu gibiydik. Zor gol yiyen duvar gibi defansı olan bir takım. Zico büyük keyif verdi. Brezilya ekolü baskın müthiş top oynadık. Yengeç dansları unutulmaz. Daum dönemi yine çok iştahlı bir dönemdi ama iki defa üst üste son hafta şampiyonluk vermek de daum döneminde oldu. Kimse söylemiyor ama Denizli döneminde revivo, rapaic, bolic, Anderson benim aklımda en çok yer edinen sezonlardan birisidir. Gsnin 4 yıllık hegomonyasini yikmistik.
Velhasıl tek bir isimden söz etmek zor.
« Son Düzenleme: 11 Ocak 2022, 14:27:53 Gönderen: iloturo »

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #10 : 11 Ocak 2022, 14:31:03 »
...... Kimse söylemiyor ama Denizli döneminde revivo, rapaic, bolic, Anderson benim aklımda en çok yer edinen sezonlardan birisidir. Gsnin 4 yıllık hegomonyasini yikmistik.
Velhasıl tek bir isimden söz etmek zor.

Dogru ... lazetic in o deparlari vardi birde ... adami yakalayana askolsun... ne cabuk hizlanirdi...

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #11 : 11 Ocak 2022, 14:48:05 »
Ama bak o kadar konusuyoruz hepsi bir sezon gelip gidiyorlar .... soyle uzun vade sayilabilecek bir Daum var ... baska da yok....

Klasik fener problemi. Perreira ile Ali Sen ego kavgasina girmisti. Zico ile Aziz Yildirim... vs... vs...

Cok baskan odakli bir klubuz .... bunu kirmak da mumkun degil gibi...

Çevrimdışı Enver Tarcan

• Üye
  • İnadına Fener
« Yanıtla #12 : 11 Ocak 2022, 15:07:19 »
Ama bak o kadar konusuyoruz hepsi bir sezon gelip gidiyorlar .... soyle uzun vade sayilabilecek bir Daum var ... baska da yok....

Klasik fener problemi. Perreira ile Ali Sen ego kavgasina girmisti. Zico ile Aziz Yildirim... vs... vs...

Cok baskan odakli bir klubuz .... bunu kirmak da mumkun degil gibi...
Şampiyonluk odaklıyız çünkü…

Şampiyon olamadığı halde takımın başında kalabilen TD’miz oldu mu? Ben hatırlamıyorum.

Daum’u önceki iki sene şampiyon olduğu halde Denizli’de nasıl kaçırdığımız herkesçe malum olan şampiyonluk yüzünden gönderdi Aziz Yıldırım. Zico Avrupa’da harika bir sezon geçirdiğimiz halde gönderildi…

Camia olarak şampiyon olmamaya tahammülümüz olmadı hiç bir zaman…

Durum böyleyken sanırsın ki en çok şampiyonluğu biz aldık…

Adamlar Hamza Hamzaoğlu ile şampiyon oldu. Biz Zico’yu, Löw’ü, Vitor’u beğenmedik. Projeye, plana, istikrara itibar etmedik hiç bir zaman.

Fenerbahçe taraftarı önce kendini iyi değerlendirmeli. Kıytırık medya kalemlerinin dolduruşuna gelmemeli. Biri gelsin bizi kurtarsın şeklindeki küçük burjuva hezeyanlarından vazgeçmeli…

Bir zamanlar en çok şampiyon olan bizdik evet… 80’lerde bu özelliğimiz nedeniyle hor görürdük rakipleri… Kendini kaf dağında görüp, egomatik başkanların eline kulübü teslim edip, plana&projeye itibar etmezsen olacağı budur. O şaşalı günler geride kaldı…

En çok teknik direktör değiştiren kulüp olma özelliği bizde ama maşallah.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #13 : 11 Ocak 2022, 15:16:05 »
Yazdiklarina buyuk olcude katilmakla beraber; sampiyon olsa da gonderdik .. ornek Perreira...

Aykut kocaman o sene (Perreira nin gittigi de ayyuka cikinca) kupayi gidip yoneticilerin masaya koyup, Ali Sen e "bu kupayi biz kazandik" siz kutluyorsunuz demisti... Zaten ondan sonra da Oguz la Istanbulspor'un yolunu tuttu....

Neyse uzun lafin kisasi, bizim baskanlar cok pohpohlanip ovgu almak istiyor. Baskasi one cikinca da tahammul edemiyor. Keza Zico sampiyon olsa da gonderilecekti, ki zaten bunuda eski yoneticiler soyledi...

Fenerbahce gelenegine uymayan sadece Obra idi,... En uzun o dayandi...

Çevrimdışı Enver Tarcan

• Üye
  • İnadına Fener
« Yanıtla #14 : 11 Ocak 2022, 15:41:26 »
Yazdiklarina buyuk olcude katilmakla beraber; sampiyon olsa da gonderdik .. ornek Perreira...

Fenerbahce gelenegine uymayan sadece Obra idi,... En uzun o dayandi...

Carlos Parreira’yı biz göndermedik. Adam kendi gitti. O sezon Ali Şen’in soyunma odasına inmeleri meşhurdu. Bunları haber yaptırırdı basında bir de. Parreira bu ve benzer vakalardan rahatsız olmuştu diye hatırlıyorum. Ali Şen ısrar etmişti kalması konusunda. Ali Başkan da kendini göstermeyi çok seven, hatta kendini kulübün önünde gören bir başkandı. Ama futbolu bilirdi en azından. Güçlü bir yönetim oluşturmayı becermişti. Tek adam gibi görünse de çevresinde akıl alacağı adamlar olmasını kendine avantaj olarak kullanırdı.

Şampiyon olduğu halde gönderilen Ersun Yanal tabii.

Obradoviç de benzer şekilde gitti aslında. Çok bütçe kullanıyor, az başarı var diyen bir çok taraftarı (!) hatırlıyorum.
« Son Düzenleme: 11 Ocak 2022, 15:42:49 Gönderen: Enver Tarcan »