Gönderen Konu: Fenerbahçe | Futbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 1305506 defa)

0 Üye ve 24 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı franz392

• Üye
  • Yer: İstanbul
Ynt: Fenerbahçe / Futbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #2385 : 29 Temmuz 2017, 03:34:49 »
30 yaşındaki balon Marcelo(Geçmişi belli geçmişine soktuğum) 7.5m 28 yaşındaki hep üst düzey olan Kjaer 10m
AMK böyle adaletin başka takımda olsaydı şu Adam Avrupa'da 20ye falan satılmıştı

Ozan'a 7 milyon veren salakların çapı bu kadar maalesef, Fiko olsa 15'e satardı bir şekilde.

Çevrimiçi Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #2386 : 29 Temmuz 2017, 10:14:40 »
Umut, ben mi yanks hatirliyorum?  Kocaman'in gitmesi icin herkes dua ediyordu.  Iyi futbol oynadigimizi hatirlamiyorum.  Tek hatirladigim futboldan sogudugum. 
Benim hatırladığım şimdiki gibi değildi Besim. Aynen Ersun Hoca ilk geldiğinde olduğu gibi takımın ağırlığını kaldıramaz, çapı yetmez tarzı yorumlar vardı ve sıkıntılı geçen ilk devre sonu tepkiler artmıştı. Fakat ikinci devre takım tarihin en efsane futbollarından örnekler sundu. Alex ofansif olarak muhteşem oynadı ve şampiyonluk geldi. O zaman herkesin Kocam gururuydu.

Bana kalırsa millet 3 Temmuz sürecinin hıncını alacak kimseyi bulamadığı için böyle oldu... Bir nevi günah keçisi...
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #2387 : 29 Temmuz 2017, 15:53:20 »
Aykut'un gözümde puanını düşüren bazı maçlar oldu, mesela 2-2 berabere kaldığımız Galatasaray ve Marsilya maçları, playoff un son maçında Alex i kullanmaması, 3-1 tt arenada yenildiğimiz maçta sahaya forvetsiz çıkması, 3-1 yenilip elendiğimiz Benfica maçında son dakikalara kadar risk almaması (ulan 5-1 yenil ne farkeder).
Bunların yanında avrupadaki yarı finalde çok önemli olmakla beraber şansımız da yanımızdaydı. Tabi, diğer yandan da en basitinden Topal yada Webo cezalı olmasa finale de çıkabilirdik..
Krasic, kadlec, holmen gibi transferler...
Alex olayında da bence iki yüzlü olan Alex değildi...

Eldeki imkanlara göre en iyi malesef, bunu da inkar edemem. Çakma filozof, kıro Terim falan dengi değil bence de.

Sent from my iPad using Tapatalk

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #2388 : 29 Temmuz 2017, 16:32:48 »
Benim hatırladığım şimdiki gibi değildi Besim. Aynen Ersun Hoca ilk geldiğinde olduğu gibi takımın ağırlığını kaldıramaz, çapı yetmez tarzı yorumlar vardı ve sıkıntılı geçen ilk devre sonu tepkiler artmıştı. Fakat ikinci devre takım tarihin en efsane futbollarından örnekler sundu. Alex ofansif olarak muhteşem oynadı ve şampiyonluk geldi. O zaman herkesin Kocam gururuydu.

Bana kalırsa millet 3 Temmuz sürecinin hıncını alacak kimseyi bulamadığı için böyle oldu... Bir nevi günah keçisi...

Bence yanlisin var.  Ben konustugum her Fenerbahceli ile Kocaman'i elestirdigimizi ve futboldan soguttugunu hatirliyorum.  Hatta simdilerde Kocaman'in adi gecince, bu adami kotu top oynattigi icin gonderdik, simdi neden geri geliyor demistim.  Sadece kotu oynatma degil, kadro muhendisligi de kotu.  Iyi oynatinca, kadro muhendisliginin kotu olmasi onemli degil ama oyun da kotu olunca cok goze batiyor. 

Ezcumle, ben adama karsi irrasyonel bir nefret besledigimi sanmiyorum.  Zaten oyle bir nefret icin gerekli nedenler de mevcut degil.  Tamamen oynattigi oyun odakli bir sorun aramizdaki :)

Çevrimdışı smith jr

• Üye
    • gfburakkk
« Yanıtla #2389 : 29 Temmuz 2017, 18:06:13 »
Bence yanlisin var.  Ben konustugum her Fenerbahceli ile Kocaman'i elestirdigimizi ve futboldan soguttugunu hatirliyorum.  Hatta simdilerde Kocaman'in adi gecince, bu adami kotu top oynattigi icin gonderdik, simdi neden geri geliyor demistim.  Sadece kotu oynatma degil, kadro muhendisligi de kotu.  Iyi oynatinca, kadro muhendisliginin kotu olmasi onemli degil ama oyun da kotu olunca cok goze batiyor. 

Ezcumle, ben adama karsi irrasyonel bir nefret besledigimi sanmiyorum.  Zaten oyle bir nefret icin gerekli nedenler de mevcut degil.  Tamamen oynattigi oyun odakli bir sorun aramizdaki :)
Kameni Volkan
Isla Şener
Skrtel Yiğithan
Xxxxx Roman
Xxxxx Hasan Ali
Souza Topal
Ekici Ozan
Lima Eljif
Lens Alper
Valbuena Stoch
Xxxx Sow Bajic

Tarzı mesela çok daha iyi olurdu bence Isla Dirar ikisi aynı anda gereksiz aralarından da Isla tercih ederim Bek olarak ve önüne Lens'i koyarım sol bek mutlaka kiralardım

Çevrimdışı Kutay

• Üye
    • kutay_erkan
« Yanıtla #2390 : 29 Temmuz 2017, 18:44:33 »
2011'de bir şekilde, 27 gol atsa da ne sadece Alex'le, ne de Aykut Hoca'nın taktik dehasıyla; takım olarak şampiyon olduk.

Sonraki 2 yılda, kimse 3 Temmuz süreci demesin, inanılmaz bir para harcandı. Alınan adamlar da Emenike, Krasic(7), Serdar(4.75), Bienvenu (4), Hasan Ali(3.75), Orhan Şam(3.5), Sezer(2.75) gibi adamlar. Maşallah hiç 3 Temmuz sendromu falan yaşamamışız harcanan paraya bakılırsa. Eldeki kaliteli adamları satıp çer çöp adamlara inanılmaz paralar harcamışız. Arada 1-2 tane iyi transfer denk gelmiş (Topal, Caner vs). Sahada rezil bir oyun, 2 yıl üst üste ligde farklı geride düşüp Türkiye kupası ile avunma. Sırf bizim için çıkarılan süper final'de Alex ile başlamayıp şampiyonluğu verme.

Elde tek başarı UEFA yarı finali var, onda da maalesef tarih yarı finale çıkanları değil kazananları yazıyor.

Hal böyleyken, benim Kocaman'a zerre güvenim yok. Şampiyon olmadığımız sürece de olmayacak. Yıllardır bir şekilde her hocanın oynatmayı başardığı Alex ile geçinemeyip rezalet bir şekilde gönderdikten sonra şampiyon olamaması ile aslında bir daha bu göreve uzun süre gelememeliydi. Bu sene çıkar şampiyon olur, inşallah ben de söylediklerimi yerim.

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Burası Fenerbahçe. Burada "2010'da şampiyon olalım, 5 yıl sonra başarılı olalım." diye hedef belirlenemez. - Willie Solomon

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #2391 : 29 Temmuz 2017, 19:14:38 »
Alex Fenerbahçe tarihinin en özel oyuncularından birisidir.Sadece Fenerbahçe tarihinin de değil Türk futbol tarihinin en özel isimlerinden birisidir. Heykeli dikilmiş ve sonuna kadar haketmiştir.
Gönderilme şekli tamamen rezalet, tarihe geçen bir kara lekedir. Bunu yaşatanları asla affetmicem. Başarı herşey demek değildir. 

Çevrimiçi kenz

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #2392 : 29 Temmuz 2017, 19:16:54 »
Aykut Kocaman
2010-2011:Efsane Şampiyonluk
2011-2012:30 Yıldır kazanılamayan Türkiye Kupası, 3 Temmuz'la boğuşurken son maçta kılpayı kaçan şampiyonluk(Dia'nın gereksiz kırmızı kartı)
2012-2013:Üst üste 2. kez Türkiye Kupası + Tarihimizde ilk kez gelen Uefa Yarı Finali(Baroni penaltıyı kaçırmasa belki de final gelecekti)

ŞL'ye katılma hakkımızın elimizden alınmasıyla o gelirden mahrum kaldık ve muhtemel bir Avrupa başarısı daha başlamadan bitirildi.Süper Kupa maçı oynatılmadı muhtemel bir kupa daha gitti.

Oynattığı futbol tartışılabilir ama kağıt üzerinde net bir biçimde başarılı.

Çevrimdışı Kutay

• Üye
    • kutay_erkan
« Yanıtla #2393 : 29 Temmuz 2017, 19:17:14 »
Alex Fenerbahçe tarihinin en özel oyuncularından birisidir.Sadece Fenerbahçe tarihinin de değil Türk futbol tarihinin en özel isimlerinden birisidir. Heykeli dikilmiş ve sonuna kadar haketmiştir.
Gönderilme şekli tamamen rezalet, tarihe geçen bir kara lekedir. Bunu yaşatanları asla affetmicem. Başarı herşey demek değildir.
O konuda zaten AY ve Kocaman'ı ben de affetmeyeceğim, söylediklerimi yerim dediğim Fenerbahçe Teknik direktörü olacak kalibrede olmadığını düşünmekle ilgili.

Burası Fenerbahçe. Burada "2010'da şampiyon olalım, 5 yıl sonra başarılı olalım." diye hedef belirlenemez. - Willie Solomon

Çevrimdışı Kutay

• Üye
    • kutay_erkan
« Yanıtla #2394 : 29 Temmuz 2017, 19:21:00 »
Aykut Kocaman
2010-2011:Efsane Şampiyonluk
2011-2012:30 Yıldır kazanılamayan Türkiye Kupası, 3 Temmuz'la boğuşurken son maçta kılpayı kaçan şampiyonluk(Dia'nın gereksiz kırmızı kartı)
2012-2013:Üst üste 2. kez Türkiye Kupası + Tarihimizde ilk kez gelen Uefa Yarı Finali(Baroni penaltıyı kaçırmasa belki de final gelecekti)

ŞL'ye katılma hakkımızın elimizden alınmasıyla o gelirden mahrum kaldık ve muhtemel bir Avrupa başarısı daha başlamadan bitirildi.Süper Kupa maçı oynatılmadı muhtemel bir kupa daha gitti.

Oynattığı futbol tartışılabilir ama kağıt üzerinde net bir biçimde başarılı.
Başarıları Aykut Hoca'ya yazıp (2010-2011, Avrupa yarı final) başarısızlıklarda oyunculara suç bulmak adaletsiz. Dia'nın kırmızı kartına gelene kadar yaptığı saçma transferleri, normal sezonda 9 puan geri düşmesini, tarihimizin en anlamlı galibiyeti olabilecek maçta Alex ile başlamamasını yazarım.

Bir de, ne zamandan beri Türkiye kupası'nı başarıdan sayacak kadar çapsız bir kulüp olduk? Bir kere aldık, 30 sene geyiği bitti, başka da bir anlamı yok o kupanın.

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #2395 : 29 Temmuz 2017, 19:28:08 »
O konuda zaten AY ve Kocaman'ı ben de affetmeyeceğim, söylediklerimi yerim dediğim Fenerbahçe Teknik direktörü olacak kalibrede olmadığını düşünmekle ilgili.

Daha antrenörlüğe geldiği ilk zaman, hazırlık kampında Alexle ilgili "5 yılda 1 şampiyonluk" gibi garip garip cümleler kurdu. Sormazlar mı sana sen oyuncuyken kaç yılda kaç şampiyonluk aldın diye. Fenerbahçe tarihinin en uzun şampiyonluksuzluk serisi senin futbolculuk döneminde geldi diye.
Neyse hocam geçmişe dönmek istemiyorum. Çok sular aktı artık ama ben yaşananları unutmuyorum.

Çevrimdışı aykut12

• Üye
« Yanıtla #2396 : 29 Temmuz 2017, 19:38:48 »
2011'de bir şekilde, 27 gol atsa da ne sadece Alex'le, ne de Aykut Hoca'nın taktik dehasıyla; takım olarak şampiyon olduk.

Sonraki 2 yılda, kimse 3 Temmuz süreci demesin, inanılmaz bir para harcandı. Alınan adamlar da Emenike, Krasic(7), Serdar(4.75), Bienvenu (4), Hasan Ali(3.75), Orhan Şam(3.5), Sezer(2.75) gibi adamlar. Maşallah hiç 3 Temmuz sendromu falan yaşamamışız harcanan paraya bakılırsa. Eldeki kaliteli adamları satıp çer çöp adamlara inanılmaz paralar harcamışız. Arada 1-2 tane iyi transfer denk gelmiş (Topal, Caner vs). Sahada rezil bir oyun, 2 yıl üst üste ligde farklı geride düşüp Türkiye kupası ile avunma. Sırf bizim için çıkarılan süper final'de Alex ile başlamayıp şampiyonluğu verme.

Elde tek başarı UEFA yarı finali var, onda da maalesef tarih yarı finale çıkanları değil kazananları yazıyor.

Hal böyleyken, benim Kocaman'a zerre güvenim yok. Şampiyon olmadığımız sürece de olmayacak. Yıllardır bir şekilde her hocanın oynatmayı başardığı Alex ile geçinemeyip rezalet bir şekilde gönderdikten sonra şampiyon olamaması ile aslında bir daha bu göreve uzun süre gelememeliydi. Bu sene çıkar şampiyon olur, inşallah ben de söylediklerimi yerim.

Neden kimse 3 temmuz süreci demesin o kısmı anlamadım. Sahip olduğumuz futbolcuların birer birer gittiği(ki Lugano'dan 3.5, Santos'tan 7, Niang'dan 7, Emenike'den 1 mn euro kazanıldı.), başkanının şike suçlaması ile gözaltında tutulduğu, şampiyonlar liginden men edilmiş bir takıma yıldız oyuncu transferimi bekliyordunuz anlamadım. Herkeste tutturmuş bir krasic transferi. Tutmadıysa hocanın kabahati ne(Bkz: Kleiza). Hocanın bence yönetemediği tek kriz Alex oldu. İki tarafıda haksız bulduğum bir olaydı. Daha ılımlı bir şekilde sonuçlandırılabilirdi. Sonuç olarak Aykut Kocaman yapılacak 2 3 hamle ile bu sezon başarılı olur. Ben kendisine inanıyorum, güveniyorum.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Çevrimdışı Kutay

• Üye
    • kutay_erkan
« Yanıtla #2397 : 29 Temmuz 2017, 20:13:10 »
Neden kimse 3 temmuz süreci demesin o kısmı anlamadım. Sahip olduğumuz futbolcuların birer birer gittiği(ki Lugano'dan 3.5, Santos'tan 7, Niang'dan 7, Emenike'den 1 mn euro kazanıldı.), başkanının şike suçlaması ile gözaltında tutulduğu, şampiyonlar liginden men edilmiş bir takıma yıldız oyuncu transferimi bekliyordunuz anlamadım. Herkeste tutturmuş bir krasic transferi. Tutmadıysa hocanın kabahati ne(Bkz: Kleiza). Hocanın bence yönetemediği tek kriz Alex oldu. İki tarafıda haksız bulduğum bir olaydı. Daha ılımlı bir şekilde sonuçlandırılabilirdi. Sonuç olarak Aykut Kocaman yapılacak 2 3 hamle ile bu sezon başarılı olur. Ben kendisine inanıyorum, güveniyorum.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
Yıldız oyuncu transferi ile saydığım leş oyuncular arasında uçurum var, olay sadece Krasic meselesi değil. Olay sadece transfer meselesi de değil. Mesajla biri bana şu yazıyı gönderdi, özelden attığı için ismini vermiyorum.

https://mobile.donanimhaber.com/aykut-kocaman-ve-alex-de-souza-kronlojisi--65317877

Yazının biraz yanlı olduğu ve olaya tek taraftan baktığı aşikar, ancak tartışılmaz gerçekler var. "Teknik direktör olmaya niyetim yok" deyip Daum'u göndertmek için elinden geleni yapması, Fenerbahçe tarihindeki en iyi 2-3 futbolcudan biri olan Alex ile psikolojik savaşa girip kaybetmesine (onu başlatmadığı maçta şampiyonluk verdik, bir kaç gün sonra Alex sayesinde Türkiye kupası kazandık) rağmen AY sayesinde göndertmesi... Azıcık yetenekli olan hiçbir oyuncuyla anlaşamaması... Fenerbahçe'yi vasatlığa alıştırması... Liste uzar gider.

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #2398 : 29 Temmuz 2017, 21:25:05 »
Tamamen duygularımı, içimden geçenleri özetlemişsin.
Hele bir de aziz yıldırımın Alex in jubilesi ile ilgili "Alex e jubile yapmak bize ne kazandıracak" açıklaması varki kendisini en nefret ettiğim 2 kişiden biri haline getirdi.

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #2399 : 29 Temmuz 2017, 21:26:07 »
Daha antrenörlüğe geldiği ilk zaman, hazırlık kampında Alexle ilgili "5 yılda 1 şampiyonluk" gibi garip garip cümleler kurdu. Sormazlar mı sana sen oyuncuyken kaç yılda kaç şampiyonluk aldın diye. Fenerbahçe tarihinin en uzun şampiyonluksuzluk serisi senin futbolculuk döneminde geldi diye.
Neyse hocam geçmişe dönmek istemiyorum. Çok sular aktı artık ama ben yaşananları unutmuyorum.
Okumasam mesajların tamamını ben yazacaktım gene...