Gönderen Konu: Fenerbahçe | Futbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 1305362 defa)

0 Üye ve 22 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
Ynt: Fenerbahçe / Futbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #2400 : 30 Temmuz 2017, 01:26:08 »
Defansif oyun oynatır-------------->84 gol attırmış ki Ersun Yanal takımından 8 fazla.

Yetenekli oyuncuyla anlaşamaz-------------->Alex'i 2 senede 70 maç oynatmış. Onun yönetiminde Niang 15, Lugano 9 gol atmış, Andre Santos'dan, Stoch'dan bile ciddi katkı almıştır.

Daum'un kuyusunu kazdı-------------->Röportaj yapıldığında teknik direktörlük niyeti yoktu belkide. Peki ya bu kendisinden talep edildiyse ne olacak? Daum'un kuyusunu kazdığını da kimden öğrendik, onu da bilemiyorum.

Bir sürü rezil transfer yaptı-------------->Şike iftirası atılmış, başkanı hapiste, Avrupa'dan men edilmiş bir takıma da yıldızlar gelmek için can atıyordu zaten. Alınabilecek en iyi yerlileri almıştır, buna da itiraz edilmez herhalde.

Türkiye Kupası zaten gazoz-------------->Gazozsa 30 senedir niye alamadık? Sırf hocayı sevmiyoruz diye başarıyı yok mu sayacağız?

Madem çok iyiydi neden şampiyon olmadan önce 9 puan geri düştü?-------------->Sonu şampiyonluk olmuş bir sezon için çok saçma değil mi bu ifade? O zaman geçen sene için Obradovic'i de gömelim. Çok iyi kadroyla saha avantajını kaybetti malum (form diye bir şey var değil mi?).

Not: Bazı duyumlara göre de Alex sakatım vs. deyip mırın kırın ediyor, son maça ilk on birde çıkmak istemiyor. Hangi söylentilere riayet edeceğiz? Kaldı ki Alex'in zirve performansı da Aykut Hoca zamanı, 34 yaşındayken üstelik. Bunun açıklaması nedir? Daum, Zico gibi kendisine en büyük rahatlığı veren hocalar zamanı bu seviyede iyi değildi.

Ayrıca tekrar belirteyim, teknik direktörün takım üzerindeki etkisi için bkz. Ersun Hoca-İsmail... Aynı kadro+Diego ile İsmail'in ne yaptığını hatırlarsınız.

Benim iddiam Aykut Hoca Dünya çapında iyi hocadır falan gibi şeyler değil. Şu şartlarda bizim için en iyisidir. Ayrıca bu seviyede nefret edilecek bir durumu da yok. Alex'in gitmesi konusunda herkes hıncını hocadan çıkarıyor ama o işin doğrusunu bir de Aziz'e sormak lazım.
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı Kutay

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • kutay_erkan
« Yanıtla #2401 : 30 Temmuz 2017, 02:17:35 »
Defansif oyun oynatır-------------->84 gol attırmış ki Ersun Yanal takımından 8 fazla.

Yetenekli oyuncuyla anlaşamaz-------------->Alex'i 2 senede 70 maç oynatmış. Onun yönetiminde Niang 15, Lugano 9 gol atmış, Andre Santos'dan, Stoch'dan bile ciddi katkı almıştır.

Daum'un kuyusunu kazdı-------------->Röportaj yapıldığında teknik direktörlük niyeti yoktu belkide. Peki ya bu kendisinden talep edildiyse ne olacak? Daum'un kuyusunu kazdığını da kimden öğrendik, onu da bilemiyorum.

Bir sürü rezil transfer yaptı-------------->Şike iftirası atılmış, başkanı hapiste, Avrupa'dan men edilmiş bir takıma da yıldızlar gelmek için can atıyordu zaten. Alınabilecek en iyi yerlileri almıştır, buna da itiraz edilmez herhalde.

Türkiye Kupası zaten gazoz-------------->Gazozsa 30 senedir niye alamadık? Sırf hocayı sevmiyoruz diye başarıyı yok mu sayacağız?

Madem çok iyiydi neden şampiyon olmadan önce 9 puan geri düştü?-------------->Sonu şampiyonluk olmuş bir sezon için çok saçma değil mi bu ifade? O zaman geçen sene için Obradovic'i de gömelim. Çok iyi kadroyla saha avantajını kaybetti malum (form diye bir şey var değil mi?).

Not: Bazı duyumlara göre de Alex sakatım vs. deyip mırın kırın ediyor, son maça ilk on birde çıkmak istemiyor. Hangi söylentilere riayet edeceğiz? Kaldı ki Alex'in zirve performansı da Aykut Hoca zamanı, 34 yaşındayken üstelik. Bunun açıklaması nedir? Daum, Zico gibi kendisine en büyük rahatlığı veren hocalar zamanı bu seviyede iyi değildi.

Ayrıca tekrar belirteyim, teknik direktörün takım üzerindeki etkisi için bkz. Ersun Hoca-İsmail... Aynı kadro+Diego ile İsmail'in ne yaptığını hatırlarsınız.

Benim iddiam Aykut Hoca Dünya çapında iyi hocadır falan gibi şeyler değil. Şu şartlarda bizim için en iyisidir. Ayrıca bu seviyede nefret edilecek bir durumu da yok. Alex'in gitmesi konusunda herkes hıncını hocadan çıkarıyor ama o işin doğrusunu bir de Aziz'e sormak lazım.

Attırdığı 84 golde 27 gol ve bilmem kaç asist Alex'ten geldi. Sonraki sezonlarda neden istatistikler dibe çakıldı?

Alex'i oynattığı 70 maçın kaçında 60da oyundan aldı? Neden verebildiğimiz tüm iyi örnekler aynı sezondan? Madem transfer ettiği oyuncular iyi oyunculardı, neden değirmen gibi hemen hepsini öğüttü? Kocaman ile ortalama üzerine çıkan adamlar neden amiyane tabirle kazma adamlar?

Daum'u gönderttiği konusunda bir sürü söylenti var, ısrarla transfer yapmaması var, göreve gelmem deyip anında gelmesi var. Aksi yönde bir done yok.

Madem bu kadar transfer yapmayı zorlaştırıcı faktörler vardı, neden nerede vasat Anadolu takımı topçusu var milyon eurolar döktük? FFP bir günde gelmedi, o zamanlarki harcamalar temel oldu. 2 tane vasat üstü yabancı alırsın, zorunluluk sebebiyle de bir kaç genç yerli alırsın. O kadar rezalet yönetiliyoruz ki daha iyisini hayal etmek taraftar için imkansız gelir olmuş.

1 şampiyonluğu kaç Türkiye kupası telafi edebilir? Bu soruya cevabı düşününce ekseriyetle gazoz olduğu ortaya çıkıyor. Kaldı ki Kocaman'ın "kontra yiyene kadar, topu kaptırana kadarpas yapalım" taktiği eleme maçları için daha az sıkıntılı, 34 maçlık ligde asıl sıkıntı oluşuyor.

9 puan geri düşmesi süper final olan sezon içindi, yanlış anlamışsınız.

Alex neden böyle bir şey yapsın? Kaç senedir bir elin parmağı kadar maç kaçıran takım kaptanını söylentilere bakıp asamam. Onun yerine hemen her maçta Alex'i oyundan alan, kamuoyu önünde sürekli eleştiren Kocaman'a güvenmemem normal.

Tabii ki kötünün kötüsü var, İsmail daha kötü diye laf etmemeli miyiz?

Madem Alex'in en iyi sezonunu geçirmesi Kocaman sayesinde, madem o sene harikaydık, neden daha sezon başında "Alex olmadan oynamayı öğrenmeliyiz" gibi tuhaf açıklamalar geldi? Neden tepki almadan göndermek için her yol denendi?

Aykut Kocaman'dan nefret etmiyorum. Konya maçı sonrası temiz lig saçmalığının fitilini yakması, Alex'i beni ağlatacak şekilde göndermesi gibi sebeplerden, Fenerbahçe'den çok kendini düşündüğüne inanıyorum. Duygusal bir yanılgı içinde olabilirim ama beni aksine ikna edecek bir şey göremedim Kocaman'dan.

Sent from my LG-H960 using Tapatalk
« Son Düzenleme: 30 Temmuz 2017, 02:22:31 Gönderen: Kutay »
Burası Fenerbahçe. Burada "2010'da şampiyon olalım, 5 yıl sonra başarılı olalım." diye hedef belirlenemez. - Willie Solomon

Çevrimiçi Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #2402 : 30 Temmuz 2017, 11:09:45 »

Attırdığı 84 golde 27 gol ve bilmem kaç asist Alex'ten geldi. Sonraki sezonlarda neden istatistikler dibe çakıldı?

Alıntı
3 Temmuz desem bir anlamı olacak mı Kutay? Lugano'nun, Niang'ın vs. satılması, forvetsiz kalmak (Bienvenue)?..

Alex'i oynattığı 70 maçın kaçında 60da oyundan aldı? Neden verebildiğimiz tüm iyi örnekler aynı sezondan? Madem transfer ettiği oyuncular iyi oyunculardı, neden değirmen gibi hemen hepsini öğüttü? Kocaman ile ortalama üzerine çıkan adamlar neden amiyane tabirle kazma adamlar?

Alıntı
Alex'i savunurken yaşı, fiziksel durumu gibi parametreleri kimse kaale almıyor neense. Kaldı ki 3 Temmuz sonrası da 36 maçta oynatmış, 17 gol atmış. Oyundan alması mı mesele?

Yerli oyuncu öğütme olayı için Obradovic'e de söylesene aynılarını? Ama ben söyledim, anlamak istememişsin, bir daha söyleyeyim, kalitelisi yok çünkü. Aldıkların da ister istemez, yabancı sınırı da şlimdiki gibi olmadığından pahalı. E, İstanbul'a gelenin durumu yeterli görmesine de alışığız herhalde.

Daum'u gönderttiği konusunda bir sürü söylenti var, ısrarla transfer yapmaması var, göreve gelmem deyip anında gelmesi var. Aksi yönde bir done yok.

Alıntı
Bursa'ya kaçan şampiyonluk sonrası Daum'u birinin göndertmesine gerek mi vardı allah aşkına? Çamur at izi kalsın. Kendisine tanıdığı takımı son maç travmasından çıkarması söylenmiş, evladımızsın, görevden kaçamazsın denmişse ne olacak?

Madem bu kadar transfer yapmayı zorlaştırıcı faktörler vardı, neden nerede vasat Anadolu takımı topçusu var milyon eurolar döktük? FFP bir günde gelmedi, o zamanlarki harcamalar temel oldu. 2 tane vasat üstü yabancı alırsın, zorunluluk sebebiyle de bir kaç genç yerli alırsın. O kadar rezalet yönetiliyoruz ki daha iyisini hayal etmek taraftar için imkansız gelir olmuş.

Alıntı
Yukarıda cevabı.

1 şampiyonluğu kaç Türkiye kupası telafi edebilir? Bu soruya cevabı düşününce ekseriyetle gazoz olduğu ortaya çıkıyor. Kaldı ki Kocaman'ın "kontra yiyene kadar, topu kaptırana kadarpas yapalım" taktiği eleme maçları için daha az sıkıntılı, 34 maçlık ligde asıl sıkıntı oluşuyor.

Alıntı
Benim problemim de burada başlıyor. Ağır bir travmadan çıkmış takımın başında geçirdiği 2 sene hocanın oyun sisteminde referans oluyor. Bu saçma. Şartlar normal olsaydı o zaman bakardık duruma. Üstelik de elimizde tam tersi bir done de mevcut. (84 gol, 82 puan)

9 puan geri düşmesi süper final olan sezon içindi, yanlış anlamışsınız.

Alıntı
Benim hatam. İlk devreyi Bienvenue ile oynamıştı yanlış hatırlamıyorsam.

Alex neden böyle bir şey yapsın? Kaç senedir bir elin parmağı kadar maç kaçıran takım kaptanını söylentilere bakıp asamam. Onun yerine hemen her maçta Alex'i oyundan alan, kamuoyu önünde sürekli eleştiren Kocaman'a güvenmemem normal.

Alıntı
Söylentilere bakıp Aykut Hoca'yı asmak daha kolay zira.

Tabii ki kötünün kötüsü var, İsmail daha kötü diye laf etmemeli miyiz?

Alıntı
Burada da çarpıtma yapıyorsun zira kötünün kötüsü tabiriyle zaten sorduğum soru başka yöne kayıyor. Hocanın şampiyonluktaki katkısı? Soru net. İsmail gibi bir çapsızla kıyaslama bence.

Madem Alex'in en iyi sezonunu geçirmesi Kocaman sayesinde, madem o sene harikaydık, neden daha sezon başında "Alex olmadan oynamayı öğrenmeliyiz" gibi tuhaf açıklamalar geldi? Neden tepki almadan göndermek için her yol denendi?

Alıntı
Alex 35 yaşında olduğu için olabilir mi acaba? Kaldı ki 36 maçta da oynatmış o zaman.

Aykut Kocaman'dan nefret etmiyorum. Konya maçı sonrası temiz lig saçmalığının fitilini yakması, Alex'i beni ağlatacak şekilde göndermesi gibi sebeplerden, Fenerbahçe'den çok kendini düşündüğüne inanıyorum. Duygusal bir yanılgı içinde olabilirim ama beni aksine ikna edecek bir şey göremedim Kocaman'dan.
Alıntı
Alex olayına hep tek taraflı bakılıyor, bence büyük yanlış var burada. Bu devirde sporcuların takımla bütünleşmesi çok çok zor bir olay. Profesyonel insanlar ve bana kalırsa da hoca Alex konusunda birçok şeyi sineye çekiyor ama gene de yaranamıyor.

Neyse, bakalım bu sene nasıl bir takım izletecek bize? Ondan sonra konuşuruz...

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
  • Yer: Azerbaycan , Bakü
« Yanıtla #2403 : 30 Temmuz 2017, 14:00:34 »
alex'i benim kadar çok seven çok az adam var, aykut kocaman'ın ona yaptıklarını unutamam.

ama aykut hoca'nın Fenerbahce'liliğine gram şübhem yok, vitor gibi dick gibi Fenerbahce şeyinde olmayan yabancılardansa aykut hoca daha iyi, kötü hoca ama kötü niyetli değil, herşeyi yapacakdır şampiyon olalım diye.

Çevrimdışı Civa

• Üye
  • Yer: Usa
  • Arif
    • twitter.com/arifcakir13
« Yanıtla #2404 : 30 Temmuz 2017, 14:52:31 »
Zamanında sıkça tartıştık Alex mevzusunu, Alex'in kitabını okuyanların kendi teknik direktörlerine intikam için nasıl intikam aldığını iyi bilir, aynı şekilde Aykut Kocaman'da sütten çıkmış ak kaşık değildir, Alex benim izlediğim en özel efsane oyunlardandır.

Ancak hala bu konunun tartışılmasının bir anlamı yok ben problemin ana kaynağının Aziz yıldırım olduğunu düşünüyorum, Alex o zaman olmasa 1 2 yıl içinde her durumda ayrılacaktı zaten Ersun yanal döneminde Alex'siz gayet başarılı bir sezon geçirdik o kadronun mühendisiliğini Aykut Kocaman'ın yaptığı da unutulmamalı..

2 seneyi çöpe gittiğini varsayarak izlemek lazım futbol takımını, inşallah Ali Koç gelince her şeye sıfırdan başlarız (gerçi ben geleceğini hiç sanmıyorum )

Çevrimdışı Avanta

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #2405 : 30 Temmuz 2017, 16:38:05 »
Alacağı paradan başka bir şeyi düşünmeyen çoğu yabancı hocadan yeğdir.

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #2406 : 30 Temmuz 2017, 18:45:17 »
Yav arkadaslar, neyi tartisiyorsunuz Allah askina? 

Aykut Kocaman madem bu kadar iyiydi, neden gonderildi?  Biraktiginda Fenerbahce'nin durumu neydi?  Basarisiz olup, gonderilen bir Hoca idi.  Ersun Yanal da tam tersine, basari olup gonderilen bir Hoca.  2 kere 2, 4 eder.  Bu kadar basit. 

Çevrimiçi Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #2407 : 30 Temmuz 2017, 19:46:08 »
Besim bıraktığı sene AL'nde yarı final oynadık. O yarı finalin ilk maçı benim izlediğim en iyi Fenerbahçe'lerden birisine sahne oldu ki 4,5-0 bitmesi gerekirken 1-0 bitti. Sakatlar, cezalılar derken de elendik. Gerçekten başarısız mıydı sence?

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #2408 : 30 Temmuz 2017, 19:50:20 »
Besim bıraktığı sene AL'nde yarı final oynadık. O yarı finalin ilk maçı benim izlediğim en iyi Fenerbahçe'lerden birisine sahne oldu ki 4,5-0 bitmesi gerekirken 1-0 bitti. Sakatlar, cezalılar derken de elendik. Gerçekten başarısız mıydı sence?

Bence oynattigi oyun cok kotuydu.  Yunanistan'in Avrupa Sampiyonasi'ndaki seruveni gibi ilerledik ve ilk defa bizden daha iyi bir takimla oynayip, elendik.  O sene ekstra hicbir sey yapmadik.  Oynadigimiz takimlari ben ilk defa o sene duymustum.  Cok sansliydik. 

Çevrimdışı Kevin Rankin

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #2409 : 30 Temmuz 2017, 20:30:59 »
takımda bir tane gerçek stoper varken bir sürü ön libero var. çok kötü performans gösteren volkan ile sözleşme uzatıldı yetmedi hazırlık maçlarında hatalı goller yemesine rağmen yine formayı volkan a verdi. takımda iki tane sağ bek olmasına rağmen transfer süresi bitmesine uzunca bir süre olmasına rağmen gitti üçüncü bir sağ bek transfer etti ve sağ bekten sağ açık devşirdi ki o mevkide denenmiş ve başarılı olmuş lens gibi adam geçebilen, dripling yapabilen, asist yapabilen, gol atabilen taraftarın sevdiği ve bizde oynamak isteyen lens gibi bir oyuncuyu transfer edilmesini engelledi.

bu sene de 30 yaş üstü oyunculara bonservis ve imza paraları vermeye devam ediyoruz. yine önümüzdeki sene bu oyunculara göndermek istesek burada aldığı ücretleri başka bir takımda alamayacak paraları veriyoruz.

hazırlık maçlarında güçlü takımlara karşı iyi oynarsın kötü oynarsın ama oynattığı oyun felsefesi tamamen yanlış. takımın gol atmak gibi bir düşüncesi yok. avrupa maçında da sonuç rakipten bağımsız olarak iyi ama rakip ve oynanan oyun abartılıyor.

futbolcuğunu yaş itibariyle bilirim özellikle de fenerbahçeden ayrılışını aynısını hem Alex hemde Semih Şentürk e yaptı

oyuncularla yüz göz olsun diye bir düşüncem yok ama sıcak ve samimi bir ilişkisi olduğuna inanmıyorum. hem oyun sistemi olarak takıntıları var hemde bazı oyuncularla takıntılı hale gelebiliyor. onlar oyuncu sen teknik direktörsün önemli olan takımın başarısı bunu birinci plana almıyor.

şu çok doğru bu yönetimin doğru hocayı seçebilme kabiliyeti çok az onlar de mevcut şartlarda kendilerini de düşünerek kocamanı getirdiler

Çevrimdışı franz392

• Üye
« Yanıtla #2410 : 02 Ağustos 2017, 09:33:39 »
Aykut bey, Lens'i istememiş. Çok da haklı aslında. Lens gol atar, asist yapar, takımı hücuma taşır falan, ne gerek var yani böyle şeylere...

Çevrimdışı sonkale1907

• Üye
  • Yer: MERSİN
« Yanıtla #2411 : 02 Ağustos 2017, 14:01:55 »
Başıma bir iş gelmeyecekse, ben Dirar'ı çok beğendim. Lens'teki defoları da Dirar'da göremedim.
Göreceksiniz izledikçe daha da çok seveceğiz..
FENERBAHÇE

Çevrimdışı smith jr

• Üye
    • gfburakkk
« Yanıtla #2412 : 02 Ağustos 2017, 14:23:52 »
Başıma bir iş gelmeyecekse, ben Dirar'ı çok beğendim. Lens'teki defoları da Dirar'da göremedim.
Göreceksiniz izledikçe daha da çok seveceğiz..
Hangi defolar abi?

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #2413 : 02 Ağustos 2017, 14:51:48 »
Elindeki adamları yok yere istemez rakibe verirsin, sonra da üst üste şampiyon olurlarken seyredersin.
2 sene önceki kadromuz sadece Fenerbahçe'nin değil en taraflı gslilerin dahi kabul ettiği şekilde lig tarihinin en iyi takımlarındandı. Her sene seviye daha da düşüyor.

Çevrimiçi Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #2414 : 02 Ağustos 2017, 15:54:50 »
Doğru mu bilmiyorum ama Lens'i istememişse hoca ben katılıyorum. Psikolojik olarak büyütüldü de büyütüldü. Tamam, oynadı mı ciddi katkı verdi ama kaç maç oynadı? Cidden istikrarlı mıydı geçen sene?

Ha, Dirar farklı özellikleri olan bir oyuncu. Bana kalırsa tam 8 numara için biçilmiş kaftan. Fakat zaten basiretsizler ne transfer yapabiliyor ne de açıklama. Nasılsa başarısız olunursa Aykut Hoca var, yık üzerine gitsin.