Gönderen Konu: Fenerbahçe | Futbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 1305265 defa)

0 Üye ve 23 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı smith jr

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • gfburakkk
Ynt: Fenerbahçe | Futbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #6420 : 27 Haziran 2022, 23:36:30 »
Ben Kim Min Jae olsam, gitmeyeceksem de giderim şu hamleden sonra. 1. Bu kadar dengesiz basiretsiz tutardı yönetimin lafına güvenmem, sunduğu yol haritasını dikkate almam 2. Bu takım başarı falan istemiyor isimlere göre hareket ediyor ayakta duramayana tonla para veriyor bir de takipten dahi çıkan adamı affedip bana aidiyetten bahsediyorlar derim

Çevrimdışı Enver Tarcan

• Üye
  • İnadına Fener
« Yanıtla #6421 : 28 Haziran 2022, 08:59:48 »
Scout raporları ve Brezilyalı taraftar yorumları çok büyük potansiyel olduğu yönünde.. Brezilyalı bekler candır. Shaktarın yapacağı cinsten bir transfer diyebilirim. Çok da sevinirim.. Sadece Ferdi ile olmaz orası Novak da gidici. Ferdi zaman zaman ileride de oynar takıma esneklik katacak doğru transfer absürt bir rakam olmayacaksa
İyiymiş o zaman. Transferlerin aynı takımdan yapılmak istenmesi ön yargı ile bakmama neden oluyor.

Yalnız ben Ferdi’nin en verimli mevkiinin sol bek olduğunu düşünüyorum. Milli takımda da oraya yerleşti. Sol haf ya da orta sahada verimi düşer. Gerçi çocukta öyle bir karakter var ki nereye koysan en iyisini yapmaya çalışıyor.

Ayrıca sol haf ya da ön için Bruma var Jesus’un kafasında. Orta sahada da o kalabalığın içinde zor yer bulur Ferdi. Bu durumda yedeğe gider, eğer gelecek oyuncu senin dediğin gibiyse.

Çevrimdışı Enver Tarcan

• Üye
  • İnadına Fener
« Yanıtla #6422 : 28 Haziran 2022, 09:48:28 »
Ben Kim Min Jae olsam, gitmeyeceksem de giderim şu hamleden sonra. 1. Bu kadar dengesiz basiretsiz tutardı yönetimin lafına güvenmem, sunduğu yol haritasını dikkate almam 2. Bu takım başarı falan istemiyor isimlere göre hareket ediyor ayakta duramayana tonla para veriyor bir de takipten dahi çıkan adamı affedip bana aidiyetten bahsediyorlar derim
Min Jae’nin umurunda olmaz bence boşver.

Ergen sevgililerin birbirlerine yaptıkları takipten çıkarma işini yapmış işte Mesut. Kırılmış, gücenmiş, ergen tepkisi vermiş. Ergenle ergen olmamak lazım  ;D

JJ böyle oyuncuları adam etsin diye gelmedi mi bir tarafıyla zaten? Yoksa İsmail’in ne günahı vardı.

Yönetme işi konusunda haklısın ama adam gibi bir yönetim olsa Mesut bu durumlara gelmezdi zaten.
« Son Düzenleme: 28 Haziran 2022, 09:54:13 Gönderen: Enver Tarcan »

Çevrimdışı Kubilay Can

• Üye
« Yanıtla #6423 : 28 Haziran 2022, 09:55:38 »
Mesut'un affedildiğini nereden okudunuz hiçbir muhabir öyle bir haber girmemiş.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #6424 : 28 Haziran 2022, 09:57:31 »
Fenerbahce ile ilgili 3 sey cok rahatsiz ediyor beni;
-100 kisilik kadro var ... Ozellikle orta saha .... yine genclere yazik olacak

-aldigimiz oyuncularin pozisyonunu devsirme meraki.. (aslinda aldim satamiyorum ne yapsam derdi bu...)
Forvetden devsirme defans, defanstan devsirme back ... sacmalik ustune sacmalik

-Altyapi diye afedersin gotumuzu yirtiyoruz... altyapidaki 19 yas gurubundan bir suru cocuk futbolu birakma durumunda bu sene oynatacak yer ve takim olmadigi icin. Ve bunu kimse konusmuyor bile. Yazik bu cocuklara.

Bu derece plansiz bir gemi nasil gider bilemiyorum...

Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı smith jr

• Üye
    • gfburakkk
« Yanıtla #6425 : 28 Haziran 2022, 11:32:00 »
İyiymiş o zaman. Transferlerin aynı takımdan yapılmak istenmesi ön yargı ile bakmama neden oluyor.

Yalnız ben Ferdi’nin en verimli mevkiinin sol bek olduğunu düşünüyorum. Milli takımda da oraya yerleşti. Sol haf ya da orta sahada verimi düşer. Gerçi çocukta öyle bir karakter var ki nereye koysan en iyisini yapmaya çalışıyor.

Ayrıca sol haf ya da ön için Bruma var Jesus’un kafasında. Orta sahada da o kalabalığın içinde zor yer bulur Ferdi. Bu durumda yedeğe gider, eğer gelecek oyuncu senin dediğin gibiyse.

Jesus abi anladığım kadarıyla Ersun Yanala yakın bir futbol oynatacak. Yani orta sahada özellikle de ön liberoda dağıtıcı oyuncu ve hızlı çıkan beklerle kanatlar. Carvalho’yu da sanırım bu nedenle istiyormuş. Ferdi ters ayaklı olduğu için belki topla çıkışının oyuncu hızlı ve çabuk olmasına rağmen ağır kalabileceğini düşünüyor olabilir. Ben Ferdi’yi ilk yazarım ama direkt o ayrı. Geldiğinden beri çok beğeniyorum

Çevrimdışı smith jr

• Üye
    • gfburakkk
« Yanıtla #6426 : 28 Haziran 2022, 11:33:17 »
Min Jae’nin umurunda olmaz bence boşver.

Ergen sevgililerin birbirlerine yaptıkları takipten çıkarma işini yapmış işte Mesut. Kırılmış, gücenmiş, ergen tepkisi vermiş. Ergenle ergen olmamak lazım  ;D

JJ böyle oyuncuları adam etsin diye gelmedi mi bir tarafıyla zaten? Yoksa İsmail’in ne günahı vardı.

Yönetme işi konusunda haklısın ama adam gibi bir yönetim olsa Mesut bu durumlara gelmezdi zaten.
O yüzden geldi abi tabi ama Mesut’a benim inancım yok açıkçası.. Adamın aklında futbol yok, fiziğinde bu işi kotaracak güç yok :/

Çevrimdışı smith jr

• Üye
    • gfburakkk
« Yanıtla #6427 : 28 Haziran 2022, 11:35:04 »

-aldigimiz oyuncularin pozisyonunu devsirme meraki.. (aslinda aldim satamiyorum ne yapsam derdi bu...)

-Altyapi diye afedersin gotumuzu yirtiyoruz... altyapidaki 19 yas gurubundan bir suru cocuk futbolu birakma durumunda bu sene oynatacak yer ve takim olmadigi icin. Ve bunu kimse konusmuyor bile. Yazik bu cocuklara.

Sürekli hoca değiştirmenin ve en baştan doğru tercih yapıp inanıp güvenerek istikrar sağlamamanın sonucu.. birkaç tane al ama a kalite adam al ben de bu mantıktayım aslında ama işte her gelenin oynatacağı futbol farklı olunca futbolcuyu da farklı istiyor..

Çevrimdışı Enver Tarcan

• Üye
  • İnadına Fener
« Yanıtla #6428 : 28 Haziran 2022, 12:07:14 »

Sevgili dostum benim büyüklerim efradını cami ağyarını mani derlerdi. Yani bir olgu/olay, durum ile ilgili düşünüyorsan/konuşuyorsan/planlama yapıyorsan onla direkt ilgili olan her şeyi (efrad) işin içine al, alakasız (ağyar) olan her şeyi dışarıda bırak…

Modern yönetim biliminde de böyle. Konuyla temel noktada alakası olmayan bir şeyi gündeme bile getirme diyor planlama yaparken. Bilimsel yönetim diye bir şey var; adamlar 1900’lerin başında bunları yazılı hale getirmişler. Aradan 120 yıl geçmiş biz hala alt yapı kaynaklarını, yetenek geliştirmeyi, oyuncu sağlığını, takım olgusunu geleceğe yönelik konuşamıyoruz. Feedforward diyor gavurlar, geçmişten ders alıp geleceğe yönelik yeni bir tutum oluşturma anlamında. Biz de hak getire böyle şeyleri. Ali Koç için formula 1 pilotu gibi demiştim kendi başlığında. Dön dolaş aynı hataları yapıyor adam. Biz sıradan taraftar da bu yönetim anlayışı yüzünden günlük meselelerin içinde (Vesely gidecek mi kalacak mı gibi) kayboluyoruz.

Mesut’un cuma mesajı, Tuğçe’nin görüş bildirmesi gibi konuya ağyar olan ne varsa onlarla uğraşıyoruz. Bunların neresi sportif alanla alakalı? Hiçbiri öyle değil mi?

Türkiye böyle yönetiliyor aslında, 1938’den beri. Spor kulüpleri de kaçınılmaz olarak böyle dolayısıyla… Ben Ali Koç’a o yüzden ümit beslemiştim. Koç Holding iyi bir model çünkü yönetim açısından.

Ancak çoktan beridir anladık ki Ali Koç ortalama bir taraftar refleksi ve becerisi ile yönetiyor kulübü.

Çevrimdışı Enver Tarcan

• Üye
  • İnadına Fener
« Yanıtla #6429 : 28 Haziran 2022, 14:58:53 »
Yago’nun dediğine göre Emre Mor ile anlaşma tamammış.

Bence bal yapmayan arı. Bitiriciliği yok.

Bizim maçlarda iyi oynayan oyuncuları alma huyumuz vardır bizim. Aydın’dan 6 gol yediğimiz sezonun sonunda İlker Yağcıoğlu’nu getirdiğimiz gibi. Gerçi İlker o maçta üç gol atmıştı. Emre Mor Kadıköy’deki maçta bir şey üretmedi, gününde olmayan Ferdi’yi çalımlamak haricinde.

Volkan Demirel’in iteklemesi diye düşünüyorum.

Çevrimdışı donmezsefa

• Üye
  • Yer: Bursa
« Yanıtla #6430 : 28 Haziran 2022, 15:17:56 »
Bruma ve Emre Mor iki tane bitiriciliği olmayan kanat. Allah akıl fikir versin. Rossi bunların yanında Cristiano Ronaldo benim gözümde.

Çevrimdışı Enver Tarcan

• Üye
  • İnadına Fener
« Yanıtla #6431 : 28 Haziran 2022, 15:28:20 »
Bruma ve Emre Mor iki tane bitiriciliği olmayan kanat. Allah akıl fikir versin. Rossi bunların yanında Cristiano Ronaldo benim gözümde.
Bunların arasında santrafor olarak da Berişa oynayacak. Bitiricilikte son nokta  :P

Çevrimdışı smith jr

• Üye
    • gfburakkk
« Yanıtla #6432 : 28 Haziran 2022, 15:39:02 »
Bruma Emre Mor Berisha offf üçlüye bak be isabetli şut sayısı 1

Çevrimdışı Enver Tarcan

• Üye
  • İnadına Fener
« Yanıtla #6433 : 28 Haziran 2022, 15:39:40 »
Bizim maçlarda iyi oynayan oyuncuları alma huyumuz vardır bizim. Aydın’dan 6 gol yediğimiz sezonun sonunda İlker Yağcıoğlu’nu getirdiğimiz gibi. Gerçi İlker o maçta üç gol atmıştı.
Konu İlker’den açılınca gidip baktım. Bize üç gol attığı sezonu 6 gol ile tamamlamış. Sağ açığıydı AydınSpor’un. Sezon performansı vasat bile olmayan bir oyuncuyu bize 3 attı diye aldık yani.

Bize geldikten sonra ilk iki sezonunu sağ açık oynadı. İki sezonda toplam 4 gol 8 asist… Sonra sağ beke geçti ve hiç gol katkısı olmamış.

Bu adam bizde 7 sezon oynadı ve 4 gol 8 asist yapabilmiş. Son sezon hariç maçların hemen hepsinde de oynamış. Son sezonunda da 14 maç oynamış.

Gökhan Gönül bu istatistiği yarım sezonda falan yapıyordu herhalde. Ama Aziz Başkan kimsenin Fenerbahçe’den büyük olmadığını (kendisi hariç :P) göstermek için postaladı adamı.

Sakaryalı İlker’den günümüze dönersek… O zaman nasıl saçmalıyorsak şimdi de öyle saçma sapan işler yapmaya devam ediyoruz.

Oysa geçen sene eğrisi doğrusuna denk gelmiş ve bir kadro iskeleti oluşmuştu en azından.

Çevrimdışı smith jr

• Üye
    • gfburakkk
« Yanıtla #6434 : 28 Haziran 2022, 15:39:47 »
Emre Mor deneme transferiyse eğer, ulan bakarsın iş yapar 5-10 kazanırız diyorlarsa okay ama oyun planın yüksek öneme sahipse sıçtık