Gönderen Konu: Fenerbahçe | Futbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 1304786 defa)

0 Üye ve 21 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
Ynt: Fenerbahçe | Futbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #7515 : 06 Temmuz 2023, 11:57:31 »
Real Madrid 6 yıllık sözleşme imzalıyormuş.

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #7516 : 06 Temmuz 2023, 12:35:30 »
Bence PR yapiyorlar. Altayi bak Manchester bile istiyor, daha iyisini mi bulacagiz diyip elde tutacaklar.
3 Turk oyuncu isi boka sardi takimda.

Ferdi disinda direk 11 oyuncusu yok ... durum kotu. Melt Muldur umarim olur. Yoksa Yandas ve Irfan a kaliriz...

Eldeki turkler (ferdi disinda);

Defans; Serdar, Samet ve Emir
Ortasaha; Yandas, Irfan, Ismail, Emre Mor,
Forvet; Serdar (yada Umut)

Bunlardan iki oyuncu cikar mi takima zarar vermeden? bilemedim.
Oyuncu satıp sattığımız oyunculardan gelen parayı düzgün bir akılla degerlendiremiyoruz.  Yine ilk defa adini duyduğum bir polonyali için 10 milyon konusuluyor. Bu kafada gittiğimiz sürece değişen bir şey olmayacak zaten.

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #7517 : 06 Temmuz 2023, 14:29:51 »
Lewandoskiyi getirsinler.Gençlik yıllarımda Boniek vardı iyi oyuncuydu.

Çevrimdışı Murat

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #7518 : 06 Temmuz 2023, 14:42:48 »
Lewandoskiyi getirsinler.Gençlik yıllarımda Boniek vardı iyi oyuncuydu.

Ne alaka anlayamadım ama benim hatırladığım da Gregorz Lato. Oda olabilir mi? >:(

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #7519 : 06 Temmuz 2023, 15:10:39 »
Ferenc puskas da iyi golcüydu.  O da olabilir.

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
  • Yer: İzmir-İstanbul
« Yanıtla #7520 : 06 Temmuz 2023, 15:26:00 »
Elimizde Lefter gibi bir yetenek varken ne Puskas'ı.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #7521 : 06 Temmuz 2023, 15:28:12 »
Batistuta da bostaymis
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
  • Yer: Macaristan
« Yanıtla #7522 : 06 Temmuz 2023, 15:53:10 »
Ben kabûllenemiyorum, vallahi kabûllenemiyorum. Daha 18 yaşındasın yahu, sâdece 18. Nasıl olsa gideceksin Avrupa'ya, kaçmıyor. Ne bu acele, ne bu telâş be Arda.

Arda gitti diye kim bayram ediyor bi bakın. gitti diye gs'liler derin bir oh çekti, hepsinde bir mutluluk var çünkü çocuğun bizi sampiyon yapma ihtimali vardı. Basın gitsin diye delirdi, sosyal medya zâten gs'nin elinde, her platformda ''Arda kaçsın kendini kurtarsın'' goygoyu yapıldı. Arda gitsin diyenler İcardi kalsın diye deliriyor meselâ. Kimse görmüyor bu algıları.

Ne diyim aga, 50 yılda bir gelebilecek bir yeteneği doğru düzgün izleyemeden kaybettik. Bu karar sâdece Arda'ya âit değildir, inanmıyorum buna. GS'lilere bayram yaptıran herkesin Allah cezasını versin.

Vebalı mıyız ulan biz. Biraz sivrilen, biraz götü arş-u âlâya çıkan koştura koştura kaçıyor şu kulüpten.

Acı müşterek... Öte yandan bu mevzuya sadece Fenerbahçe perspektifinden bakmamak gerekiyor. Son üç yılda 5000 sağlık çalışanının terk ettiği bir ülke söz konusu. A'dan Z'ye, futboluna kadar her şeyin iflas ettiği bir ülke. Tırnağınla kazıyarak şampiyon oluyorsun mesela, bir sabah uyanıyorsun tezgahla şike olduğuna karar verilmiş. Gittiği kulüp de Real. Dikiş tutturabilirse önümüzdeki 10 yıla damga vuracak bir kadroda yer alacak. Alışma dönemindeki örnek modeli de Modric olacak...

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
« Yanıtla #7523 : 06 Temmuz 2023, 16:00:19 »
Dün yarım saat Ali Koç'u dinledim, dinlemez olaydım. Şiraze tamamen kaymış. Selefinin ayarı haksız yere içerde yattığı için bozulmuştu, bell ki Koç'unkini de beş yıllık hüsran mahvetmiş. Ne dediğini bilmiyor, düşünmeden konuşuyor, ağzından çıkanı tartmıyor. "Fıtratımızda olmayan şeyleri de yapacağız" dedi. Galatasaray örneğinde olduğu gibi bu şeyler denmez, yapılır yapılacaksa... Yarın bir gün hakem hatası ile maç kazanırsan es kaza, önüne de koyarlar bu cümleyi, algı yönetimine, manipülasyona başlarlar. Hülasa, sayın renktaşlar rasyonel bir şey beklemeyin mevcut yönetimden. İsmail'in işine karışmazlarsa belki bir umut, bir şeyler olur...
« Son Düzenleme: 06 Temmuz 2023, 16:01:07 Gönderen: Ertan Ürkmez »

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #7524 : 06 Temmuz 2023, 16:27:05 »
30 milyon avro ve satışlardan pay.

Çevrimdışı Civa

• Üye
  • Yer: Usa
  • Arif
    • twitter.com/arifcakir13
« Yanıtla #7525 : 06 Temmuz 2023, 17:57:12 »
Ben kabûllenemiyorum, vallahi kabûllenemiyorum. Daha 18 yaşındasın yahu, sâdece 18. Nasıl olsa gideceksin Avrupa'ya, kaçmıyor. Ne bu acele, ne bu telâş be Arda.

Arda gitti diye kim bayram ediyor bi bakın. gitti diye gs'liler derin bir oh çekti, hepsinde bir mutluluk var çünkü çocuğun bizi sampiyon yapma ihtimali vardı. Basın gitsin diye delirdi, sosyal medya zâten gs'nin elinde, her platformda ''Arda kaçsın kendini kurtarsın'' goygoyu yapıldı. Arda gitsin diyenler İcardi kalsın diye deliriyor meselâ. Kimse görmüyor bu algıları.

Ne diyim aga, 50 yılda bir gelebilecek bir yeteneği doğru düzgün izleyemeden kaybettik. Bu karar sâdece Arda'ya âit değildir, inanmıyorum buna. GS'lilere bayram yaptıran herkesin Allah cezasını versin.

Vebalı mıyız ulan biz. Biraz sivrilen, biraz götü arş-u âlâya çıkan koştura koştura kaçıyor şu kulüpten.

Ali Koç şampiyon yapmama ihtimali> Arda şampiyon ihtimali bu sene gitmesi iyi oldu bu takımdan bu yönetimle hiç bir şeyin olmayacağını ve rezalet bu son sene gecegini görmek için kahin olmaya gerek yok

Çevrimdışı efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #7526 : 06 Temmuz 2023, 18:07:57 »
altaya la liga ve premier ligden talip varmış, görüşmeler başlamış. serbest kalma bedeli 5 milyon euro.

Çevrimdışı Maldonado

• Üye
« Yanıtla #7527 : 06 Temmuz 2023, 18:20:43 »
Acı müşterek... Öte yandan bu mevzuya sadece Fenerbahçe perspektifinden bakmamak gerekiyor. Son üç yılda 5000 sağlık çalışanının terk ettiği bir ülke söz konusu. A'dan Z'ye, futboluna kadar her şeyin iflas ettiği bir ülke. Tırnağınla kazıyarak şampiyon oluyorsun mesela, bir sabah uyanıyorsun tezgahla şike olduğuna karar verilmiş. Gittiği kulüp de Real. Dikiş tutturabilirse önümüzdeki 10 yıla damga vuracak bir kadroda yer alacak. Alışma dönemindeki örnek modeli de Modric olacak...

Ya aga ne alakası var sağlık çalışanı filan. Konunun Arda'nın gitmesi ile ne ilgisi var. Tansiyon mu ölçüyor acilde çocuk. İnsanlar 1 sene daha kalabilirdi diyor, sen ne söylüyorsun. Ben ne diyeyim şimdi, gidenlerin üçte biri sağlık zammından sonra geri geldi, iki seneye de Arda döner mi diyeyim.

Her şeyin altına memleket çok kötü, ondan böyle filan gibi şeyler yazıyorsun. Zaniolo geliyor, Icardi geliyor ama. Neden? Çünkü alakası yok konunun söylediklerinle. Niye ısrarla bunları yazdığını anlayamıyorum şahsen.
« Son Düzenleme: 06 Temmuz 2023, 18:22:21 Gönderen: Maldonado »

Çevrimdışı Civa

• Üye
  • Yer: Usa
  • Arif
    • twitter.com/arifcakir13
« Yanıtla #7528 : 06 Temmuz 2023, 20:49:14 »
Dün yarım saat Ali Koç'u dinledim, dinlemez olaydım. Şiraze tamamen kaymış. Selefinin ayarı haksız yere içerde yattığı için bozulmuştu, bell ki Koç'unkini de beş yıllık hüsran mahvetmiş. Ne dediğini bilmiyor, düşünmeden konuşuyor, ağzından çıkanı tartmıyor. "Fıtratımızda olmayan şeyleri de yapacağız" dedi. Galatasaray örneğinde olduğu gibi bu şeyler denmez, yapılır yapılacaksa... Yarın bir gün hakem hatası ile maç kazanırsan es kaza, önüne de koyarlar bu cümleyi, algı yönetimine, manipülasyona başlarlar. Hülasa, sayın renktaşlar rasyonel bir şey beklemeyin mevcut yönetimden. İsmail'in işine karışmazlarsa belki bir umut, bir şeyler olur...

Çünkü yapamaz ve yapamayacak boş boş konuşuyor iş işten geçtikten sonra konusuyor göz göre hakem katliamı gelecek atamalardan belli, sonra konusuyor her seferinde aynı terane o hakem atanmayacak baştan

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
« Yanıtla #7529 : 07 Temmuz 2023, 00:20:41 »
Ya aga ne alakası var sağlık çalışanı filan. Konunun Arda'nın gitmesi ile ne ilgisi var. Tansiyon mu ölçüyor acilde çocuk. İnsanlar 1 sene daha kalabilirdi diyor, sen ne söylüyorsun. Ben ne diyeyim şimdi, gidenlerin üçte biri sağlık zammından sonra geri geldi, iki seneye de Arda döner mi diyeyim.

Her şeyin altına memleket çok kötü, ondan böyle filan gibi şeyler yazıyorsun. Zaniolo geliyor, Icardi geliyor ama. Neden? Çünkü alakası yok konunun söylediklerinle. Niye ısrarla bunları yazdığını anlayamıyorum şahsen.

1) Alakası var.
2) Tansiyon ölçmüyor.
3) Üçte ikisi hala dönmemiş
4) Memleketin durumu hakikaten kötü. Sağlığı ve diğer işleri bir tarafa bırakalım. Mesela oynadığınız kulüp tırnağı ile kazıyarak şampiyon oluyor, bir sabah uyanıyorsunuz, tezgah kurulmuş, şike yaptığı iddia ediliyor. Mesela o kadar alakası var ki gerçeklikle yakından uzaktan alakası olmayan bu durumun gerçek olmadığını kanıtlamak bin kat daha zor, hatta imkansız. Hülasa bir ülkenin futbolu, sosyolojisinden, etik anlayışından, hukuk sisteminden, vizyonundan ve ekonomisinden bağımsız değil.
5) Saydığınız isimler Türk pasaportlu isimler değil. İstedikleri zaman giriş çıkış yapabilirler.
6) Israrla yazmamla ilgili olarak; dünyaya etno-sentrik, Türkiye-sentrik ya da Fenerbahçe-sentrik perspektifler dışından da bakılabilir, bunu vurgulamaya çalışıyorum.
7) (Tekrar) konunun (bir hayli) alakası var yazdıklarımla
8  Anlatamıyor isem benim, anlamıyor iseniz sizin sorununuz

Son olarak, yazdıklarım rahatsız ediyor ise okumadan geçiniz gitsin...

Edit: Yeni gördüm, polis koruması ile gitmiş, daha ötesi var mı? Bundan sonrasına "laf ü güzaf" der ekabir...
« Son Düzenleme: 07 Temmuz 2023, 02:44:28 Gönderen: Ertan Ürkmez »