Gönderen Konu: Fenerbahçe | Futbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 1305419 defa)

0 Üye ve 21 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı akarship

• Üye
  • Yer: Mersin-İskenderun
Ynt: Fenerbahçe / Futbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #270 : 17 Mayıs 2014, 15:04:59 »
Alex sonrası 10 numara hasretimiz parçalının Hagi sonrası 10 numara hasretine dönmez umarım.
Ben transfer edilecek hiç bir 10 numaranın(ne kadar kalibresi yüksek olursa olsun) Alex'in çeyreği kadar bu takıma katkı sağlayabileceğine inanmıyorum.
Bana göre oyuncu arayışında artık bitmiş bir oyuncu profili olan 10 numara yerine modern futbolun gereklerine uygun olan 8 numara olarak adlandırılabilecek çift yönlü oyuncu arayışında olmalıydık.
Diego kötü oyuncu mudur?
Defolarına rağmen kesinlikle çok iyi bir oyuncu ama Alex kadar katkı verebileceğine inanmıyorum.
Çünkü bizim Alex ile dna'larımız uydu ve çok verimli sezonlar geçirdik.
Şayet söylenti resmiyete kavuşursa -umarım yanılan ben olurum diyerek- Diego hayırlı olsun.
Bu arada Aziz Yıldırım'ın Diego Ribas'ı daha 17-18 yaşından beri istediğini bildiğimden(o dönemlerde 40 milyon dolarlık bonservislerden bahsediliyordu) bu transferin kesinlikle Ersun Yanal transferi olmadığını söyleyebilirim.

Bence Diego Alexten daha iyi oyuncu bekleyip görelim

Çevrimdışı finkployd

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #271 : 17 Mayıs 2014, 16:21:15 »
Diego, Alex'ten iyi kötü tartışmasına girmiyorum ama 10 numarayı Diego'ya vermesinler.

gurol1967

• Ziyaretçi
« Yanıtla #272 : 17 Mayıs 2014, 16:29:41 »
http://m.haberturk.com/futbol/haber/949081-yildirim-resmen-acikladi
Aziz Yildirim "Alaattin Metin 2" konumuna gelen Meric Muldur'e konusmus.
Transferde 1 10 numara ve 1 Turk Santrfor alacagiz o kadar.Fazla oyuncu
problem olur demis"
 Bugun Ersun Yanal ile goruseceklermis.
Bence takimin hocasi ne istiyor ona gore karar verilmeli.
Baskan kendisine gore 1 10 numara,1 Yerli santrfor isteyebillir
kadroyu yeterli gorebilir ama takimin hocasi kendisi degil ki.

Çevrimdışı akarship

• Üye
  • Yer: Mersin-İskenderun
« Yanıtla #273 : 17 Mayıs 2014, 16:33:44 »
http://m.haberturk.com/futbol/haber/949081-yildirim-resmen-acikladi
Aziz Yildirim "Alaattin Metin 2" konumuna gelen Meric Muldur'e konusmus.
Transferde 1 10 numara ve 1 Turk Santrfor alacagiz o kadar.Fazla oyuncu
problem olur demis"
 Bugun Ersun Yanal ile goruseceklermis.
Bence takimin hocasi ne istiyor ona gore karar verilmeli.
Baskan kendisine gore 1 10 numara,1 Yerli santrfor isteyebillir
kadroyu yeterli gorebilir ama takimin hocasi kendisi degil ki.

Yıllar geçti kaç başkan gördük bu mantalite hiç değişmedi, ne mübarek koltuksa oturanın kibrinden kaprisinden en çok ben biliriminden kurtulamadık gitti malesef. Hocayla sözleşme imzalarsın hoca der ki ben şu mevkilere tercihan da şu topçuları istiyorum sen alabileceklerini alırsın amenna. Yoksa getireceğin adam Messi mi Ronaldo mu da sen hiçbirşey belli değilken açıklama yaparsın. Tam diktatör zihniyeti.

Çevrimdışı Bülent

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • @blntdgn84
« Yanıtla #274 : 17 Mayıs 2014, 16:42:23 »
Betondanda futboldanda anlarım diyen bir başkanımız var.
Hoca takımı antrene etsin yeter.
Gerisini başkan halleder...
En azından 16 yıllık başkanlık kariyeri boyunca benim (doğru ya da yanlış)gözlemleyebildiğim Aziz Yıldırım portresi bu.
« Son Düzenleme: 17 Mayıs 2014, 16:43:07 Gönderen: Bülent »
...

gurol1967

• Ziyaretçi
« Yanıtla #275 : 17 Mayıs 2014, 17:08:00 »
Yıllar geçti kaç başkan gördük bu mantalite hiç değişmedi, ne mübarek koltuksa oturanın kibrinden kaprisinden en çok ben biliriminden kurtulamadık gitti malesef. Hocayla sözleşme imzalarsın hoca der ki ben şu mevkilere tercihan da şu topçuları istiyorum sen alabileceklerini alırsın amenna. Yoksa getireceğin adam Messi mi Ronaldo mu da sen hiçbirşey belli değilken açıklama yaparsın. Tam diktatör zihniyeti.
  Iste yazinca bunlari suclu oluyorsun ,hain oluyorsun.
Kurumsallik lafi dillerden dusmez ama.
Kulubun tek patronu kendisi.O yuzden hoca meselesini bu kadar
savsakliyor,onemsemiyor cunku basarinin tek mimari
kendisi goruluyor 16 yil da olusturulan zihniyet tarafindan.

@Bulent.
Haklisin.

fbkolik

• Ziyaretçi
« Yanıtla #276 : 17 Mayıs 2014, 17:09:52 »
İşte Aziz Yıldırım'ın en sevmediğim özelliği bu.Artık kendi istediği oyuncuları almaktan vazgeçsin.Ersun Yanal her fırsatta Kample'ı istiyordu,ben de çok seviniyordum,Kample Ersun Yanal'ın oynatmak istediği futbola "cuk" diye uyacak bir oyuncuydu,Diego tamam iyi oyuncu ama Emenike ile beraber oynayacaksa takım,takım savunması adına çok büyük sıkıntı yaşar ama Kample ile asla bu durum olmazdı.

Bir de Diego tüm başarıları yakalamış bir adam kariyeri boyunca,tüm başarılara doymuş bir adam.Kample ise o başarıları yakalamak için tüm gücüyle,hırsıyla mücadele edebilecek bir adamdı.Diego gibi para kazanmak için gelecek bir adam değildi.İnşallah doğru değildir bu haber.Diego hücumda katkı verir elbette ama eğer ilerde avrupada başarı gibi bir hedef varsa bize tam uyacak oyuncu tipini kaçırdık.

gurol1967

• Ziyaretçi
« Yanıtla #277 : 17 Mayıs 2014, 17:16:07 »
İşte Aziz Yıldırım'ın en sevmediğim özelliği bu.Artık kendi istediği oyuncuları almaktan vazgeçsin.Ersun Yanal her fırsatta Kample'ı istiyordu,ben de çok seviniyordum,Kample Ersun Yanal'ın oynatmak istediği futbola "cuk" diye uyacak bir oyuncuydu,Diego tamam iyi oyuncu ama Emenike ile beraber oynayacaksa takım,takım savunması adına çok büyük sıkıntı yaşar ama Kample ile asla bu durum olmazdı.

Bir de Diego tüm başarıları yakalamış bir adam kariyeri boyunca,tüm başarılara doymuş bir adam.Kample ise o başarıları yakalamak için tüm gücüyle,hırsıyla mücadele edebilecek bir adamdı.Diego gibi para kazanmak için gelecek bir adam değildi.İnşallah doğru değildir bu haber.Diego hücumda katkı verir elbette ama eğer ilerde avrupada başarı gibi bir hedef varsa bize tam uyacak oyuncu tipini kaçırdık.

Guya su haberde http://tr.eurosport.com/futbol/super-lig/2013-2014/besiktas-in-transfer-listesinde-bulunan-diego-ribas-fenerbahce-ye-geliyor_sto4251922/story.shtml
Diego icin Ersun Yanal'in onayini almis ama ben verdiyse bile kerhen onay
vermistir diye dusunuyorum.Dedigin gibi Kampl'i isterdi bence de.

Çevrimdışı Bülent

• Üye
    • @blntdgn84
« Yanıtla #278 : 17 Mayıs 2014, 18:03:59 »
Diego konusunda kap'a bildirimde bulunmuşuz.

...

Çevrimdışı GasperVidmar13

• Üye
  • Yer: Istanbul
  • Şampiyon Fenerbahçe'm ne istersen iste benden.
« Yanıtla #279 : 17 Mayıs 2014, 18:09:53 »
Diego açıklandı

Çevrimdışı Bülent

• Üye
    • @blntdgn84
« Yanıtla #280 : 17 Mayıs 2014, 18:21:37 »
Diego'nun hücum olarak bize çok şey katacağına şüphe yok ama savunma konusunda en azından alanını kapatmayı başaracak kadar taktik disipline uyar inşallah.
Disiplin konusunda vukuatları(yanlış hatırlamıyorsam Wolfsburg'ta Felix Magath ile tartışmalarıyla gündemdeydi) yüzünden çekincelerim mevcut.
Birde Galatasaray'da Sneijder'in yeri belirleyene kadar takım kimyasına dinamit koydu, umarım benzer bir durum bizde yaşanmaz.

Son iki yıldır oynadığımız orta saha üçlüsü Diego ile birlikte muhtemelen şöyle olur;

---------------Topal(Selçuk)

---------Alper(Emre)----Diego(Salih)

Diego'nun varlığı takım savunmasını geri çekecektir o yüzden derbi ya da gidebilirsek CL'de Sow'u kanatta oynatmaktansa Hasan Ali bek, Caner sol önde oynaması şeklinde bir denemede bulunabiliriz. Bu da olası savunma handikapını minimize etmemize olanak sağlar.

Bu transferle muhtemelen Angaralı Meireles'e de elveda deriz.
« Son Düzenleme: 17 Mayıs 2014, 18:22:14 Gönderen: Bülent »
...

Çevrimdışı BeratAkbaba

• Üye
    • BeratAkbaba
« Yanıtla #281 : 17 Mayıs 2014, 18:42:12 »
Diego transferiyle ilgili kafamda soru işaretleri var.Kaliteli oyuncu olduğunu cümle alem biliyor yalnız bu sezon pek takip edemedim kendisini.Beni asıl meraklandıran sistem mi değişecek ? 3 forvet ve diego beraber oynayamaz gibi geliyor bana.
#12 Damir Mrsiç

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #282 : 17 Mayıs 2014, 18:46:46 »
Olursa hayırlısı olsun fikirlerimi daha önce belirtmiştim
Beni yanîltir insallah

Çevrimdışı BeratAkbaba

• Üye
    • BeratAkbaba
« Yanıtla #283 : 17 Mayıs 2014, 18:51:18 »
Bence de bu transfer aziz yıldırım transferi,ersun hocanın çok istekli olduğunu sanmıyorum.
#12 Damir Mrsiç

Çevrimdışı BeratAkbaba

• Üye
    • BeratAkbaba
« Yanıtla #284 : 17 Mayıs 2014, 18:53:52 »
Ersun hoca yazıyorum da kalıp kalmayacağı bile henüz meçhul.Hala sözleşme imzalamadık adamla,ayıp ediliyor.
#12 Damir Mrsiç