Gönderen Konu: Fenerbahçe | Futbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 1305118 defa)

0 Üye ve 20 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Bülent

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • @blntdgn84
Ynt: Fenerbahçe / Futbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #300 : 17 Mayıs 2014, 19:48:18 »
Football Manager mi oynuyoruz arkadaş.Dediği adamlara bak  :o

Diego bence takıma katkı verir mi bilinmez ama Aziz Yıldırım transferi gibi geliyor bana tıpkı Krasic gibi

Bunu benim gibi(hatta yorumunuza bakılırsa sizide dahil ediyorum) Diego transferinin Aziz başkanın istemesi üzerine olduğu tezini çürütmesi açısından paylaştım.
Doktorun Ersun hoca Gençler döneminde birlikte çalışmışlığı var ve iyi dostlar.
...

Çevrimdışı sonkale1907

• Üye
  • Yer: MERSİN
« Yanıtla #301 : 17 Mayıs 2014, 20:01:27 »
Bence defansın ortasına kesinlikle bir transfer şart. (yerli ve gurbetçi) Alves canlı bomba gibi neredeyse her hareketi kartlık. Egemen sürekli sakatlanıyor, Bekir iyi niyetli ama kapatisetesi belli. Üstüne birde formsuzluk sakatlıklar cezalar vs. derken sıkıntı yaşayabiliriz. Volkan'ın da bu seneki formsuzluğu seneyede devam ederse defanstaki defolar bariz su yüzüne çıkar.
FENERBAHÇE

Çevrimdışı tiyofencenk

• Üye
« Yanıtla #302 : 17 Mayıs 2014, 20:05:16 »
ersun hoca ile imzalama sen git kafana göre yıldız oyuncu getir. Ayıptır !
Hoca onay verdi mi bu transfere mrçhul ? seneye avrupada yokuz ligde her türlü 4-3-3 götürür gene , oyuncuyu bomba misali hocanın kucağına at sonra zoraki sistemi değiştirsin. Avrupaya gitsek aziz kesin kovardı hocayı yazık günah düş yakamıZdan be adam 1 iyi 2 kötü nereye kadar:(
Koydum Sevinçleri önüme, baktım hepsi Fenerbahçem

Çevrimdışı Bülent

• Üye
    • @blntdgn84
« Yanıtla #303 : 17 Mayıs 2014, 20:07:41 »
Alttan çok iyi iki stoper geliyor.
Alves,Egemen,Bekir ana rotasyonu lig için yeter artı Hakan, Egemen Zengin gibi çok değerli iki stoperde bu sene a takıma gelecek.
Hakan sertliği ve boyuna nazaran hava toplarındaki hakimiyeti çok iyi bir oyuncu.
Egemen ise hayranı olduğu Ramos'un kopyası...
Ayaklarınıda hakim, gerektiğinde sağ bekte sırıtmadan oynar(misal Bekir'den çok daha iyi oynar).
Stoper alınmasındansa bu iki kardeşimize güvenilmesi gerekiyor, ki bu iki isimde kendisine güvenenleri yanıltmayacaklardır.
« Son Düzenleme: 17 Mayıs 2014, 20:08:17 Gönderen: Bülent »
...

Çevrimdışı BeratAkbaba

• Üye
    • BeratAkbaba
« Yanıtla #304 : 17 Mayıs 2014, 20:11:42 »
Alttan oyuncu gelse ne oluyor ki sanki ? Biz hala tarık çamdal'ın filan peşinde koşuyoruz.
#12 Damir Mrsiç

Çevrimdışı sonkale1907

• Üye
« Yanıtla #305 : 17 Mayıs 2014, 20:22:47 »
Alves,Egemen,Bekir ana rotasyonu lig için yeter artı Hakan, Egemen Zengin gibi çok değerli iki stoperde bu sene a takıma gelecek.
Hakan sertliği ve boyuna nazaran hava toplarındaki hakimiyeti çok iyi bir oyuncu.
Ayaklarınıda hakim, gerektiğinde sağ bekte sırıtmadan oynar(misal Bekir'den çok daha iyi oynar).
Stoper alınmasındansa bu iki kardeşimize güvenilmesi gerekiyor, ki bu iki isimde kendisine güvenenleri yanıltmayacaklardır.
buna çok sevindim, umarım bu gençlere şans verilir. Zira hemen hemen her yaş grubunda zirvede olan takımımızın kendi Semih Kaya'sını çoktan çıkarması gerekiyordu.
FENERBAHÇE

Çevrimdışı sonkale1907

• Üye
« Yanıtla #306 : 17 Mayıs 2014, 20:23:54 »
Manchester Utd. kalecisi David De Gea'nın ilk transfer olduğundaki haliyle bir yıl sonraki fotosunu forumda paylaşmak istedim ama yapamadım. (fiziki gelişim olarak) o kadar fark var ki, mutlaka gören arkadaşlar vardır. Bu konuda Salih hiç ilerleme kaydedemedi. Biraz gelişim gösterseydi Diego'nun yerinde çok rahat oynardı. Bu sayede Diego yerine orta sahaya Appiah tarzında savaşan, pres yapan bir adam alsak bana göre takım sınıf atlardı.
FENERBAHÇE

Çevrimdışı Bülent

• Üye
    • @blntdgn84
« Yanıtla #307 : 17 Mayıs 2014, 20:30:06 »
@ BeratAkbaba

Alt yapıda benim bildiğim kadarıyla vasatın üstünde denilebilecek asıl bölgesi bek olan bir oyuncu yok(son 1.5 senedir denk gelmedikçe maçları izleyemediğimi belirteyim).
Kaleci, stoper, orta saha ve forvet yetiştirebiliyoruz ama bek konusunda sıkıntı var.
O yüzden Tarık gibi vasat bir oyuncuyu alternatif olması açısından istenmesi normal.

Bana kalırsa oyuncuyu istememek için performansından ziyade bu sezon ara transfer dönemindeki tavırları yeterli ama piyasada oyuncu olmayınca milli takıma yükselmiş bir oyuncuyu elden kaçırmamak istenmesini anlayabiliyorum.
...

Çevrimdışı BeratAkbaba

• Üye
    • BeratAkbaba
« Yanıtla #308 : 17 Mayıs 2014, 20:38:32 »
@ BeratAkbaba

Alt yapıda benim bildiğim kadarıyla vasatın üstünde denilebilecek asıl bölgesi bek olan bir oyuncu yok(son 1.5 senedir denk gelmedikçe maçları izleyemediğimi belirteyim).
Kaleci, stoper, orta saha ve forvet yetiştirebiliyoruz ama bek konusunda sıkıntı var.
O yüzden Tarık gibi vasat bir oyuncuyu alternatif olması açısından istenmesi normal.

Bana kalırsa oyuncuyu istememek için performansından ziyade bu sezon ara transfer dönemindeki tavırları yeterli ama piyasada oyuncu olmayınca milli takıma yükselmiş bir oyuncuyu elden kaçırmamak istenmesini anlayabiliyorum.

Ben bu konudan genel olarak muzdaribim abi,tarık çamdal değil aslında derdim.Sürekli söylüyoruz altyapıda çok yetenekli gençler var diye ama hiçbirine de güvenmiyoruz.Nasıl olacak bu iş anlamıyorum.
#12 Damir Mrsiç

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
« Yanıtla #309 : 17 Mayıs 2014, 20:39:24 »
@ BeratAkbaba

Tarık Gökhan'ı yedekleyebilecek tek oyuncu...Solda Hasan var, Caner'in ardında... Sağa da biri şart

Çevrimdışı onee

• Üye
  • Yer: İzmit-Denizli
    • orhanyet
« Yanıtla #310 : 17 Mayıs 2014, 20:40:02 »
başkanın kafasına göre transfer yapılıyorsa diego ersun hoca istedi diye değil de a.y istedi diye alınırsa öhhh artık ya.bi rahat bırak şu takımı a.y ya.bi rahat bırak.betonla uğraş hatta git.diego gelince çok net sistem değişecek.
şunun da farkına artık bu sene elimizdeki afrikalıları çıkarmalıyız.çünkü afrika kupası var ocak şubat gibi.webo sow emenike üçlüsü kupaya giderse tek forvet elimizdeki kuyt olur.

Çevrimdışı Bülent

• Üye
    • @blntdgn84
« Yanıtla #311 : 17 Mayıs 2014, 20:49:54 »
@ BeratAkbaba

Kesinlikle haklısın.
Yalnız hocanın Kayseri maçından sonra söylediği "Fenerbahçe'nin geleceğini planlama vakti geldi" sözüyle artık gençlere önem verileceği mesajını aldım.
Bunuda bence ülkedeki en iyi 3 futbol alt yapısına sahip kulüpten birisi olarak alt yapıya hak ettiği değeri vererek başlayacağız.
Eskiden yönetici tanıdığı alt yapıya girerdi, şimdi Şenol Çorlu yetenekli ve kulübe aidiyet hissetmeleri açısından Fenerbahçe'li oyunculardan kurulu bir yapı inşa etti.
Bunu değerlendirmek artık antrenörün elinde.
Belki ben yanlış anlamış olabilirim ama Ersun hoca'da son açıklamasıyla o yönde bir yol izleyeceğini belli etti.
...

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
« Yanıtla #312 : 17 Mayıs 2014, 20:56:23 »
Sağ bek için ikinci ligden bir isim var dediler

fbkolik

• Ziyaretçi
« Yanıtla #313 : 17 Mayıs 2014, 21:11:24 »
Hele şükür birisi Egemen Zengin'den bahsetti,bu nedenle seni tebrik ediyorum abi :) Tek kelimeyle efsane bir stoper geliyor,çocukta yok yok.İnşallah ilerde müthiş bir stoper kazanmış olacağız,Hakan Çinemre de fena değil ama Egemen Zengin denen çocuk ilerde dünyanın en iyi 2-3 stoperi olmaya aday olabilecek kadar yetenekli birisi,yeter ki çok çalışsın,o formayı hemen alır,o kadar iddaalı konuşuyorum.

Yalnız Alper'in zaten tek şansı sol kanat olarak oynamak zaten.Diego gelmese de bu oyun zekasıyla,pozisyon bilgisiyle,yeteneklerini hiç etkili yerde kullanamamasıyla orta sahada as olamazdı ama Diego da alınınca artık orta saha oynaması imkansız.Tek şansı sol kanat.Yoksa kendisi unutulup gider,bizde 6.5 milyon € verdiğimizle kalırız.

Diego konusunda gerçekten fazla karamsar gibi gelecek ama en basit örneği Atletico Madrid sanırım.Adam Raul Garcia gibi bir "kazmanın"yedeği,Raul Garcia'nın tek özelliği koşmak ve duran toptan kafayla gol atmak,hayatı boyunca İspanya liginde orta sıralardaki takımlarda oynamış bir oyuncu ve Diego sırf koşmuyor diye böyle bir adamın yedeği kalıyor.Bu da heralde günümüz futbolonun ne denli fiziğe dayalı hale geldiğini gösteriyor.Ben şahsen hiç sevinmedim bu transfere ama umarım Diego yanıltır beni.Ah Kample ah,gerçekten onun alınmamasına çok üzüldüm.
« Son Düzenleme: 17 Mayıs 2014, 21:26:26 Gönderen: fbkolik »

Çevrimdışı Bülent

• Üye
    • @blntdgn84
« Yanıtla #314 : 17 Mayıs 2014, 21:15:51 »
Sağ bek için ikinci ligden bir isim var dediler

Gökhan sezonun yarısını sakat sakat oynuyor.
Oynamadığında da yerini her ne kadar çabalasada yetersiz olan Mehmet Topuz'a bırakıyor.
O yüzden alternatif şart.
İkinci ligden olur, gurbetçi olur fark etmez.
...