Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4969953 defa)

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
Ynt: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #18885 : 26 Ağustos 2015, 20:42:07 »
yunus aydının emir ücretini yarıya düşürdü ama zoc onu istemedi haberi doğru mu cem?

Haber eksik: Emir bedava kalmak istedi ama Besim istemedi olacak  :P

CanCan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18886 : 26 Ağustos 2015, 20:42:43 »
Neye göre haksızlık olur? Ben de PG'tım, az çok anlarım. Ballhandlingde Berk önde, driveda Berk önce, pas vizyonunda Berk önde, hızda Berk önde, layupta Berk önde. Kenan'ın tek önde olduğu yer topa baskı, o da fiziğinden dolayı. İkisin de şutu kötü, zerre ilerleme yok.

Berk net bir şekilde Kenan'ın önünde. Hem Tofaş'tayken hem de Fenerbahçe'deyken ligde bol bol oynayıp bir gr ilerleyememek de ayrı başarı. Top taşıma işini Emri de yapıyordu. Sırf savunma yapsın diyecekse Göksenin'i alırdık. Bu mudur yani şimdi?

Bizim evladımız diye yerli oyunculara yıllardır gereksiz paralar bayılmaktan bıktım. Yok öyle bir dünya. Sırf bu yüzden potansiyelimize ihanet ediyoruz.

Bu yaz oynanan U19 Dünya Şampiyonası maçlarından bulabiliyorsan 1-2 maç sadece Berk odaklı izle derim. Berk takımın birinci oyunkurucusu olarak kendi yaşıtları ile oynadı. Takımın en kötülerindendi. Şut sokamıyor, top kaybediyor. Mental olarak da zayıf, hemen morali düşüyor. Berk'ten şu an itibariyle bir cacık olmaz. Kenan matah adam mı ? Değil, ama Berk onun yanında bildiğin tıfıl, zaten öyle olmasaydı Milli Takım kampına Kenan değil Berk çağırılırdı. Burada pek derin analize gerek yok...

Çevrimdışı Besim

• Üye
« Yanıtla #18887 : 26 Ağustos 2015, 20:46:06 »
Neye göre haksızlık olur? Ben de PG'tım, az çok anlarım. Ballhandlingde Berk önde, driveda Berk önce, pas vizyonunda Berk önde, hızda Berk önde, layupta Berk önde. Kenan'ın tek önde olduğu yer topa baskı, o da fiziğinden dolayı. İkisin de şutu kötü, zerre ilerleme yok.

Berk net bir şekilde Kenan'ın önünde. Hem Tofaş'tayken hem de Fenerbahçe'deyken ligde bol bol oynayıp bir gr ilerleyememek de ayrı başarı. Top taşıma işini Emri de yapıyordu. Sırf savunma yapsın diyecekse Göksenin'i alırdık. Bu mudur yani şimdi?

Bizim evladımız diye yerli oyunculara yıllardır gereksiz paralar bayılmaktan bıktım. Yok öyle bir dünya. Sırf bu yüzden potansiyelimize ihanet ediyoruz.

Yapma sevgili kardesim...  Berk'i yemin ederim, sokak basketbolu turnuvasina bile cagirmam.  Takimi sabote eden oyuncularin basinda geliyor. 

Çevrimdışı Cengizao

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #18888 : 26 Ağustos 2015, 20:48:48 »
Bu yaz oynanan U19 Dünya Şampiyonası maçlarından bulabiliyorsan 1-2 maç sadece Berk odaklı izle derim. Berk takımın birinci oyunkurucusu olarak kendi yaşıtları ile oynadı. Takımın en kötülerindendi. Şut sokamıyor, top kaybediyor. Mental olarak da zayıf, hemen morali düşüyor. Berk'ten şu an itibariyle bir cacık olmaz. Kenan matah adam mı ? Değil, ama Berk onun yanında bildiğin tıfıl, zaten öyle olmasaydı Milli Takım kampına Kenan değil Berk çağırılırdı. Burada pek derin analize gerek yok...

Herhalde morali bozulacak. Kaç defa profesyonel maça çıktı? Kendi jenerasyonu ile oynamak başka, çıkıp profesyonel oynamak başka.

Kenan'ın yaşını küçültüp alt jenerasyonda oynatıp mental geliştirirsen, erkenden üst klasmana çıkartıp profesyonel oynatırsan tabi ki kendine güveni de yüksek olur, karar verirken daha ciddi seçimler yapar. Berk'in tansiyonu düşüyordur A takımla maça çıkınca. Aradaki farkı bana yetenek diye lanse etmeyin sakın.

Çevrimdışı Besim

• Üye
« Yanıtla #18889 : 26 Ağustos 2015, 21:19:35 »
Herhalde morali bozulacak. Kaç defa profesyonel maça çıktı? Kendi jenerasyonu ile oynamak başka, çıkıp profesyonel oynamak başka.

Kenan'ın yaşını küçültüp alt jenerasyonda oynatıp mental geliştirirsen, erkenden üst klasmana çıkartıp profesyonel oynatırsan tabi ki kendine güveni de yüksek olur, karar verirken daha ciddi seçimler yapar. Berk'in tansiyonu düşüyordur A takımla maça çıkınca. Aradaki farkı bana yetenek diye lanse etmeyin sakın.

Eee iste meselenin puf noktasi da o :)  Profesyonel maca Kenan kadar cikmamasinin bir sebebi olmali... 

Çevrimdışı yusufkaleli

• Üye
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #18890 : 26 Ağustos 2015, 22:54:54 »
Berk çok iyi niyetli bir oyuncu ama asla Euroleague seviyesinde bir oyuncu olabileceğini düşünmüyorum.

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
  • Yer: Azerbaycan , Bakü
« Yanıtla #18891 : 27 Ağustos 2015, 00:04:15 »
aziz'in haberturk'deki programini izledim , ergin konusunda soyledikleri metris'den cikdigi gunden beri yaptigi en dogru aciklamalari.
eger dediklerini yaparsa bu zamana kadar kotu ne yaptiysa bir saniyede unuturum , sadece yaptiklari iyi seylerle hatirlarim.

milli takimdaki oyuncularimizi geri ceksin benim icin buyuk baskan olur bu saatden sonra.

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #18892 : 27 Ağustos 2015, 06:37:36 »
Çok yanlış bir yapılanmaya gidildi. Yabancılar bugün var, yarın yok. Kemiği yerliler oluşturur.
Oğuz'u, Semih'i istemiyoruz da yerlerine gelecek tonla oyuncu varda mı istemiyoruz.
Oğuz gitti yerine Hersek geldi. Gülsem mi napsam anlamadım.
Emir'in gitmesi de hata. Şu yerli rotasyonunu görünce Allah yabancılara sakatlık vermesin diyorum.

Yerlilerin ana iskeleti oluşturması gerektiği konusunda sana %100 katılıyorum ama malesef Türkiyede şua nda bizim hedeflerinmize ulaşmamızı sağlayacak 6 yerli yok ki. Sinan Güler-Cedi-Melih.. başka da gelmiyor aklıma. Bir bu isimlere bakıyorum, birde Ömer Onan-İbo-Mirsad-Ömer Aşık g,b, geçmişteki isimlere.. Malesef arada dağlar kadar fark var..

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #18893 : 27 Ağustos 2015, 06:41:23 »
Semih, Oğuz, Emir, Serhat....Giden yerlilerin tamamı beğendiğim oyunculardı.Şu dörtlünün üzerine 6 iyi seçilmiş yabancı koy, şampiyonluğa oynar ligde.

Yabancı-Yabancı
Yabancı-Emir
Yabancı-Serhat
Yabancı-Yabancı
Semih-Oğuz

Geçense ne vardı işte bu dörtlünün yanında 6 iyi yabancı, Vesely, Bjelica, Bogdanovic, Hickman, Goudelock, Zisis..
Semih-Oğuz pota altında olmuyor artık. Benimde aklımda gs pota altıyla top gibi oynayan Semih var ama o Semih artık kendi aklında bile yok Semihin. Oğuz pota altında topu kapınca, 3 numaraların bile çaktığı topu turnike atıp blok yiyor.
Ha genede biri kalsa olurdu tabi, güzel de olurdu ama olmadı, malesef Türkiyede malzeme bu şimdilik..

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #18894 : 27 Ağustos 2015, 06:44:20 »
aziz'in haberturk'deki programini izledim , ergin konusunda soyledikleri metris'den cikdigi gunden beri yaptigi en dogru aciklamalari.
eger dediklerini yaparsa bu zamana kadar kotu ne yaptiysa bir saniyede unuturum , sadece yaptiklari iyi seylerle hatirlarim.

milli takimdaki oyuncularimizi geri ceksin benim icin buyuk baskan olur bu saatden sonra.

Hiçbir dediğinin anlamı yok benim için, gene esip duruyor ama yağış yok.. Çoluk çocuğun maskarası olduk, kendiside bizde..

Çevrimiçi kenz

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #18895 : 27 Ağustos 2015, 07:14:46 »
Geçense ne vardı işte bu dörtlünün yanında 6 iyi yabancı, Vesely, Bjelica, Bogdanovic, Hickman, Goudelock, Zisis..
Semih-Oğuz pota altında olmuyor artık. Benimde aklımda gs pota altıyla top gibi oynayan Semih var ama o Semih artık kendi aklında bile yok Semihin. Oğuz pota altında topu kapınca, 3 numaraların bile çaktığı topu turnike atıp blok yiyor.
Ha genede biri kalsa olurdu tabi, güzel de olurdu ama olmadı, malesef Türkiyede malzeme bu şimdilik..
Hickman play-offta olsaydı şampiyonduk zaten.Zisis de çok yetersiz bir oyuncu.

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #18896 : 27 Ağustos 2015, 11:15:14 »
Yerlilerin ana iskeleti oluşturması gerektiği konusunda sana %100 katılıyorum ama malesef Türkiyede şua nda bizim hedeflerinmize ulaşmamızı sağlayacak 6 yerli yok ki. Sinan Güler-Cedi-Melih.. başka da gelmiyor aklıma. Bir bu isimlere bakıyorum, birde Ömer Onan-İbo-Mirsad-Ömer Aşık g,b, geçmişteki isimlere.. Malesef arada dağlar kadar fark var..

Ben de aynı şeyi söylüyorum zaten. Yerli oyuncu piyasası çok dar ve bu darlıkta elindeki oyuncular diğerlerine kıyasla en iyilerse vasatın iyisini elinde tutmalısın. Koskoca bir yıla devşirme Bobby ve Melih ile giriyoruz. Semih şöyle Oğuz böyle diyenler var da bu adamlar şu anda milli takımın Furkan ile birlikte 3 uzunundan ikisi. Beğenmiyoruz da yerine kim geliyor, gelecek, gelmeli? Sadece beğenmiyoruz.

CanCan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18897 : 27 Ağustos 2015, 11:52:58 »
Maalesef alabileceğimiz yerli oyuncu yoktu, haliyle alamadık. Kenan'ın kaldığını farz ederek gönderdiklerimizin hiçbiri kayıp değildir. Yıllardır yeteneklerine ihanet eden Emir, Semih ve Oğuz gibi iflah olmaz oyunculara sonunda katlanmaktan vazgeçtik ve bu doğru olandı.

Yapmamız gereken (Efes nasıl yaptıysa) bugün ağzımızın suyunu akıtarak izlediğimiz Cedi ve Furkan gibi yetenekleri ortaya çıkarmaktır. 95/96/97/98 jenerasyonu altın jenerasyon, biz de bu jenerasyona emek harcamalıyız.

Elimizde Berk, Egehan ve Ömer var. Özellikle Berk için ligde kendini gösterebileceği fırsatlar olacak. Bu sezon oynadı oynadı, yoksa sal gitsin. Cedi ve Furkan onun bulduğu kadar şans ile kendini göstermişti. Yine Ömer ve Egehan için lig maçları kendilerini göstermek için bulunmaz fırsatlar olacaktır.

Çevrimdışı tiyofencenk

• Üye
« Yanıtla #18898 : 27 Ağustos 2015, 12:01:00 »
sezon boyunca laf ettiğimiz oyuncuların başında oguz semih ve emir geliyordu şimdi karalar bağlamanın gereği yok.

Gou bile son ana kadar eleştiriliyordu. Doğru yoldayız bence dixon kenan melih ve barış ile 10 kişilik rotasyon lig için yeterli olur sakatlık olur diye yerli balonları tuttuğumuz yetti yıllarca
Koydum Sevinçleri önüme, baktım hepsi Fenerbahçem

Çevrimdışı mrsic12

• Üye
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #18899 : 27 Ağustos 2015, 13:53:52 »
Yunus Aydın'ın haberi bomba sanırım. Zaten biz bu adama 1 milyon €'dan 4 yıllık yeni sözleşme önerdik. Ömer Onan kendisi açıkladı. Emir 1M'luk teklif dururken 800K'ya iniyor ve koç onu istemiyor. Mantıklı hiçbir açıklaması yok.
Haberde demek istediği Emir 1 e indi veya inerdi ama başka sebeplerden dolayı iş olmadı.Meselenin para olmadığını düşünüyorum bende.