Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970018 defa)

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Dentist

• Üye
  • Yer: Zonguldak
Ynt: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #19575 : 15 Aralık 2015, 16:45:46 »
Bu arada biz khimkiyi yenersek realle bayern de yenerse real iki khimki üçüncü oluyor,bu da bizim gruba real yerine khimkiyi getirir

Çevrimdışı kuga

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #19576 : 15 Aralık 2015, 16:52:08 »
Bu arada biz khimkiyi yenersek realle bayern de yenerse real iki khimki üçüncü oluyor,bu da bizim gruba real yerine khimkiyi getirir
dediğin durumda  1-fb 2-real 3-bayern 4-khimki oluyor
Ne sevmek ne sevilmek,
ne de ağlayıp gülmek,
Senin hasretin bize ölüm demek!

Şereftir seni sevmek,
sana kanaryam demek,
bu sevdamız sonsuza dek sürecek!

Çevrimdışı Dentist

• Üye
« Yanıtla #19577 : 15 Aralık 2015, 17:21:43 »
Yok üçlü averajda bayern realden son maçta fark yediği için khimki üç bayern dört oluyo

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #19578 : 15 Aralık 2015, 20:48:11 »
Antiçin hücum özellikleriyle ilgili zaten pozitifim,ama obranın bu seneki hücum stratejisi savunmaya çok  dayalı,yazıda da bahsettiği gibi,transition,hızlı adımlar,fast breakler savunma yerleşmeden yapılan dış atışlar,vs vs,savunma oturduktan sonra da antiçin özellikleri daha avantajlı hale geliyor,ama dediğim gibi obra bu sene savunma kaynaklı sayılara dayalı oynamak istiyor sete sete çok kalmadan,
fenerbahçe çok iyi savunma yaptığı bazı maçlar var. çoğu maçta bunu iyi yapıyoruz zaten ama bazı maçlarda çok çok iyi yapıyoruz ve ne tesadüftürki o maçlarda ANtic mutlaka ilk 5 te.. ayrıca Antic gibi o fizikte olan şut atabilen ve oyun zekası yüksek oyuncular çok faydalı olur.
fenerbahçe sete sete bayağı kalıyor hatta tam tersi fenerbahçe oyun temposunu öldürüp hücum ediyor. tabiki hızlı hucum veya ters eşleşme yakaladığımız zaman affetmiyoruz hemen potaya gidiyoruz ama fenerbahçe bu sene oyun temposunu hücumda düşürüyor özellikle yapıyor. sete set istiyoruz , 2 tane istediklerini yaptırabildiği oyun kurusu var. kalinic ve datome den oyun kuruyor.
bence hücum stratejisini yanlış algılamışsınız

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #19579 : 15 Aralık 2015, 20:56:05 »
Yok üçlü averajda bayern realden son maçta fark yediği için khimki üç bayern dört oluyo
zaferin dediği gibi oluyor.
 üçlü averajda...
Real + 4 ...
Bayern -1
Khimki -3

Çevrimdışı Dentist

• Üye
« Yanıtla #19580 : 15 Aralık 2015, 21:05:05 »
Cem Ağrak,antiç hangi maç ilk 5 başladı son ikızılyıldız maçı hariç?Ve o başlangıçta ilk periot nasıldı?ne zaman udoh vessely aynı 5 te oldular o zaman takım uçuyor,ben yanlış algıladıysam murat didin"murathanoğlu falan da yanlış algılıyorlar.sene başından beri wes-udoh ikilisi ne zaman bozulsa fark kapanıyor,euroleaguede, ligi beşiktaş maçında olduğu gibi götürebilirsin bi şekilde ama top 16 bu sene geçen sene gibi değil,boş takım hiç yok.sete sete kalmamak mümkün değil zaten, tüm takımlara bakalım sassari strasburg gibi koş koş takımlar hariç babaların hepsi sete sette ufak nüanslarla sıralanırlar, fark yaratmak kısmında işte o bahsettiğim kısım geliyor, karşı takımı oyundan düşüren moral bozan mola aldıran işte o bloklar, fast breakler, transitiondan gelen dış atışar,sete yerleşemeden oluşturulan missmatch ler,obranın fark yaratmak istediği de bu nokta,real maçında udoh olsa belki elenmişti şimdi,takımın olmazsa olmazı ves-udoh ikilisinin beraber oynayabilmesi"antiçin sürelerine bakarsak euroleaguede 16 dakikayı geçmez.saygılar...

Çevrimdışı Dentist

• Üye
« Yanıtla #19581 : 15 Aralık 2015, 21:11:29 »
Evet khimki 4 oluyor bayern üç oluyor, khimki yerine bayern gelsin isterim ben,khimki daha potansiyelli bi rtakım bence

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #19582 : 15 Aralık 2015, 21:17:10 »
Cem Ağrak,antiç hangi maç ilk 5 başladı son ikızılyıldız maçı hariç?Ve o başlangıçta ilk periot nasıldı?ne zaman udoh vessely aynı 5 te oldular o zaman takım uçuyor,ben yanlış algıladıysam murat didin"murathanoğlu falan da yanlış algılıyorlar.sene başından beri wes-udoh ikilisi ne zaman bozulsa fark kapanıyor,euroleaguede, ligi beşiktaş maçında olduğu gibi götürebilirsin bi şekilde ama top 16 bu sene geçen sene gibi değil,boş takım hiç yok.sete sete kalmamak mümkün değil zaten, tüm takımlara bakalım sassari strasburg gibi koş koş takımlar hariç babaların hepsi sete sette ufak nüanslarla sıralanırlar, fark yaratmak kısmında işte o bahsettiğim kısım geliyor, karşı takımı oyundan düşüren moral bozan mola aldıran işte o bloklar, fast breakler, transitiondan gelen dış atışar,sete yerleşemeden oluşturulan missmatch ler,obranın fark yaratmak istediği de bu nokta,real maçında udoh olsa belki elenmişti şimdi,takımın olmazsa olmazı ves-udoh ikilisinin beraber oynayabilmesi"antiçin sürelerine bakarsak euroleaguede 16 dakikayı geçmez.saygılar...

ben ne diyorum siz ne diyorsunuz....
Antic ilk 5 başlamak zorunda değil ki , Bizim ana hucum temelimizde zaten Udoh ve Veysel ikilisinin yan yana oynaması var. buna laf eden ve rehatsız olan da yok , VEysek 2 gün boyunca grip olduğu için Kızılyıldız maçında ANtic ilk 5 başladı. Antic zaten kenardan geliyor. bazı maçlarda da DAtome kenardan geliyor. yani kimin ilk 5 kimin yedek olması alakasız konular.
Kızılyılz son çeyrek 5 dakika sayı atamadığı kısımda ANtic de sahada. REal maçında sayı yemediğimiz 4 5 dakika antic sahada , yani ben diyorum ki o takıntılarınızı atın denizlere. bu takım hangi 5 oyuncu ile oynarsa oynasın çok iyi savunma yapıyor. tabiki dönem dönem savunma ve hücumda kopukluklar yaşıyoruz bu da gayet doğal bunu her rtakım yaşıyor. sporun doğasında bu var.
keşkere ezbere yorum yapmasanız çok iyi olur. elinizin altında internet varsa
http://www.euroleague.net/competition/teams/showteam?clubcode=ULK&seasoncode=E2015#!stats

yukarıdaki linke tıklarsanız hangi oyuncumuz kaç dakika süre almış bunu görürüz
şimdi bakıyoruz
Antic 19.59 yani 20.00 dakika süre almış..
Udoh : 24.19 dakika süre almış
VEysel : 25.37 dakika

tabiki Udoh ve VEysel sahada iken savunmada çok daha dinemik ve atletik oluyoruz ama bu oyuncular makina değiler 40 ar dakika oynayamazlar. hücümda ise bu 2 uzuna rağmen hücumda alan paylaşmada sorun yaşamıyoruz bu uzundan uzuna paslaşmalar vs çok iyi oluyor ama Antic'e de hücumda çok ihtiyac duruyoruz. çünkü penetre edebiliyor , zeki oyuncu pas verebiliyor ve 3 lük attığı için alanı çok iyi açıyor...
3 tane çok iyi uzunumuz var 3 tanesinin de değeri farklı , ikisini överken diğerini gömmek ne işe yarayacak çok ciddi merak ediyorum

son olarak ana hücum hedefimiz sete sette terş eşleşmeler yaratan oyuncularımız sayesinde ekmek yemek..
o hızlı hücumlardan gelen sayıları tabiki her takım yapar öyle bi ana derdimiz olsaydı zeljko hocam savunma ribaundlarına çok kafa yorardı ama yormuyor çok fazla
« Son Düzenleme: 15 Aralık 2015, 21:20:25 Gönderen: Cem Ağrak »

Çevrimdışı Dentist

• Üye
« Yanıtla #19583 : 16 Aralık 2015, 01:16:34 »
Cem ağrak;niyetim antiçi gömmek değil,daha önce antiçin meziyetlerini saydım,defektlerini de,ben eğer yapılacaksa transferin nasıl biri olması gerektiği hakkında fikrimi yazıyorum ve keşke bir nemanja olsa da konuşmasak,bu yapılacak transferin antiç gibi değil de ekpe-vessely gibi nitelikleri olan bir uzun olması gerektiğini savunuyorum,ezbere değil benim fikrim bu,antiç bu takımın bir parçası,hem de fena da olmayan bir parçası,onu sevmeyen bir çok arkadaşıma da çok savunmuşumdur takımda olmasının getirileri hakkında,ama işte eğer bir uzun daha alınamazsa o zmn sezon başında acaba obra antiçi alır mıydı yoksa onun yerine başka bir alternatif düşünür müydü diye düşünmeden de kendimi alamıyorum.sanki obranın transfer planlaması son parçayı alamadan yukarıdan bir uyarı gelmiş" hoop tamam bütçe bu kadar bir transfer daha yapamazsın" denmiş gibi geliyor.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #19584 : 16 Aralık 2015, 07:55:00 »
Valla Antic le ilgili bende iki laf edeyim

Oncelikle gelmeden once gelmesini hic istemiyordum. Bir onceki sene de adi gecince uyuz olmustum .....

Burada yorum yazan herkes de "KIL OLUYOR" du adama.... (en kibar diliyle)
Ama bizi utandirdi, su anda harika oynuyor ve sahada top dagitiminda cok isler yapiyor... Kaymalarda eksiklikleri giderdi....
Arti bu adamin yasi ortada, bu oyuncular zamanla forma girer... Su anda daha formda degil ... Tahminen kondisyonerler de Tp8 oncesi erken forma sokup sakatlik riski almak istemiyordur....

Buna karsin bir eksigimiz olduguna bende inaniyorum.... Bir uzun daha olmali sanki kadroda, ama olmuyorsa da Baris ve Omer bir adim one cikmali.....

Yada kritik maclarda (Ozellile Top 8 de) sakatlik olmadan seneyi atlatmayi umacagiz .... Olur mu, kimse olmaz yada olur diyemez sanirim.... bekleyip gorecegiz ....
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #19585 : 16 Aralık 2015, 12:57:20 »
o uzun oyuncu buraya gelecek... :)

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #19586 : 16 Aralık 2015, 14:38:44 »
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #19587 : 16 Aralık 2015, 14:57:32 »
khimki cıktı nasıl olsa..acaba kasarlar mı bizi yenmek icin...

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
  • Yer: Azerbaycan , Bakü
« Yanıtla #19588 : 18 Aralık 2015, 12:45:09 »
Vladimir Golubovic
Bangaly Fofana
Jamel McLean *
Robbie Hummel
Milan Macvan
Stanko Barac
Ali Traore
Colton Iverson
Kenny Gabriel
Juan Palacios
Trevor Mbakwe *
Brian Randle *
Joe Alexander
Jarvis Varnado
Maik Zirbes *  (crvena elenirse)
Quincy Miller * (crvena elenirse)
Dusko Savanovic * (bayern elenirse)
John Bryant  (bayern elenirse)

asagi yukari elenen takimlardaki tum uzunlari yazdim, ise yarayanlarin yanina "*" isareti koydum.
bakalim ne olacak, hayirlisi....

« Son Düzenleme: 18 Aralık 2015, 14:05:44 Gönderen: emindesouza »

Çevrimdışı ayhan

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • @ab_1907
« Yanıtla #19589 : 18 Aralık 2015, 13:19:05 »
Savanovic in yanındaki işareti kaldır bence Emin.
« Son Düzenleme: 18 Aralık 2015, 13:19:26 Gönderen: ayhan »