Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4969798 defa)

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
  • Yer: Azerbaycan , Bakü
Ynt: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #19635 : 20 Aralık 2015, 13:52:29 »
Bourousis gibi kaliteli bir oyuncunun Milano'ya gitmeden once, Milano'dan ayrildikdan sonra, Real'dan ayrildikdan sonra hic bir turk takimina gelmemesi size garip gelmiyor mu ? hatta gs cok net bir sekilde kendisini istemisdi , efes de istemisdi 2 sene once.

tam olarak nerde okudugumu hatirlamiyorum ama Bourousis'in Turk dusmani oldugu soyleniyordu, bence dogruluk payi var.

Gider Yunanistanda emekli olur ama Turkiye'ye gelmez , ben oyle dusunuyorum.

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
« Yanıtla #19636 : 20 Aralık 2015, 13:55:17 »
onumuzdeki sene icin daha once de yazdim bence Dubljevic ve ya Justin Hamilton cok guzel olur bize.

ikisinin de sozlesmesi bitiyor.

(dubljevic "valencia'dan her hangi bir avrupa takimina gore ayrilmam" demisdi ama tabi Obradovic isterse kosa kosa gelir)

Çevrimdışı Bülent

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • @blntdgn84
« Yanıtla #19637 : 20 Aralık 2015, 14:26:06 »
Vesely NBA yapmayabilur...çünkü daha önce gitti..bjelica dan farklı durum.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İlk gidişinde potansiyeline yatırım yapıldı ve başarılı olamadı.
Şimdi giderse önceki haline çok fazla şey katmış olarak gidecek.
Muhtemelen elinde birde el mvp'si apoleti olacak.
Şuan Jan Vesely şampiyonluk hedefi olan Gsw veya Spurs'e koy çok sağlam bir rol oyuncusu olur.
Bir süredir NBA takımlarının vasat, vasat üstü her Avrupalıya salça olma durumu varken(geçen sene kimlere teklif gelmedi) Vesely'nin gitmeme gibi bir ihtimali yok bence.
...

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #19638 : 20 Aralık 2015, 14:27:58 »
onumuzdeki sene icin daha once de yazdim bence Dubljevic ve ya Justin Hamilton cok guzel olur bize.

ikisinin de sozlesmesi bitiyor.

(dubljevic "valencia'dan her hangi bir avrupa takimina gore ayrilmam" demisdi ama tabi Obradovic isterse kosa kosa gelir)

Dubljevic gelisimini neredeyse tamamladi .... NBA birakmaz ama birakirsa da hayir diyecek birini daha tanimadim ....
Hani olurya bazilari ne desen aslinda oyle degildir, dogarken muhalif dogmuslardir (laf meclisten disari).... onlar bile hayir diyemez :)
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #19639 : 20 Aralık 2015, 15:13:19 »
İlk gidişinde potansiyeline yatırım yapıldı ve başarılı olamadı.
Şimdi giderse önceki haline çok fazla şey katmış olarak gidecek.
Muhtemelen elinde birde el mvp'si apoleti olacak.
Şuan Jan Vesely şampiyonluk hedefi olan Gsw veya Spurs'e koy çok sağlam bir rol oyuncusu olur.
Bir süredir NBA takımlarının vasat, vasat üstü her Avrupalıya salça olma durumu varken(geçen sene kimlere teklif gelmedi) Vesely'nin gitmeme gibi bir ihtimali yok bence.

Evet bakicaz gorecegiz ama giderse yeri zor dolar .... ve herhangi bir oyuncu ile dolmaz....

Seneye Ajinca nin yada Dubljevic pesinde olacagimizi umarim ....

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
« Yanıtla #19640 : 20 Aralık 2015, 15:23:34 »
Dubljevic gelisimini neredeyse tamamladi .... NBA birakmaz ama birakirsa da hayir diyecek birini daha tanimadim ....
Hani olurya bazilari ne desen aslinda oyle degildir, dogarken muhalif dogmuslardir (laf meclisten disari).... onlar bile hayir diyemez :)

valla hocam oyuncu konusunda en kaprisli uyelerden biriyim ama ben bile "gelmesin" diyemem Dubljevic'e , allah tas yapar.

kisalardan da Delaney var bi de , King Solomon'u izlemeye doyamadim, o boslugu az da olsa doldurur bence Malcolm.

bence Delaney'e de gelmesin diyen olmaz.
« Son Düzenleme: 20 Aralık 2015, 15:26:46 Gönderen: emindesouza »

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
« Yanıtla #19641 : 20 Aralık 2015, 15:31:36 »
Solomon demisken bu video'yu mutlaka yapistirmam gerek suraya , konuyla alakasi yok kusuruma bakmayin.

https://www.youtube.com/watch?v=aYRmMjqhXVs  120.649 kez izlenmis, 649'u sadece benim izlemem.

ozguvene bakin muthis..video'nun en guzel yeri de Ergin Ataman mola istedi ahahahah

bi de bu maci salondan seyredenler var, hayatta hic birseyi kiskanmadim ama su ortami kiskanirim sonuna kadar...
« Son Düzenleme: 20 Aralık 2015, 15:33:15 Gönderen: emindesouza »

Çevrimdışı Avanta

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #19642 : 20 Aralık 2015, 18:59:07 »
Emin, Delaney'in sözleşmesi bitiyor mu sene sonunda? Ne kadar doğrudur bilmiyorum ama bizim koçun da beğendiği/istediği bir oyuncu diye bir mesaj görmüştüm buralarda. Gerçi, Barca'nın da  o bölgede sorunları var, sözleşmesi bitse de kolay değil o işler.

NBA belası varken Dubljevic'i filan yedirmezler bize, keşke bizde oynasa ama zor gibi. Adamlar Avrupa'da cirit atıyor resmen. Taze bir örnek vereyim; içerideki Kızılyıldız maçında genç bir oyuncuyu (Rebic'di sanırım) 3 tane NBA klubünün izlediği bilgisini vermişti spiker. Bu sayfada da bahsi geçtiği gibi, adamlar artık ne var ne yok götürmeye başladılar oraya. 

Dubljevic haricinde, Hamilton'ı da çok övüyorlar, bulunduğum yerde sports tv olmadığı için pek takip edemiyorum bu aralar ACB'yi. Ben, böyle başka meziyetleri (şutu olması, 3'lük atabilmesi) olan uzunları seviyorum, muhakkak 1 tane olmalı takımda.

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
« Yanıtla #19643 : 20 Aralık 2015, 20:07:02 »
Emin, Delaney'in sözleşmesi bitiyor mu sene sonunda? Ne kadar doğrudur bilmiyorum ama bizim koçun da beğendiği/istediği bir oyuncu diye bir mesaj görmüştüm buralarda. Gerçi, Barca'nın da  o bölgede sorunları var, sözleşmesi bitse de kolay değil o işler.

NBA belası varken Dubljevic'i filan yedirmezler bize, keşke bizde oynasa ama zor gibi. Adamlar Avrupa'da cirit atıyor resmen. Taze bir örnek vereyim; içerideki Kızılyıldız maçında genç bir oyuncuyu (Rebic'di sanırım) 3 tane NBA klubünün izlediği bilgisini vermişti spiker. Bu sayfada da bahsi geçtiği gibi, adamlar artık ne var ne yok götürmeye başladılar oraya. 

Dubljevic haricinde, Hamilton'ı da çok övüyorlar, bulunduğum yerde sports tv olmadığı için pek takip edemiyorum bu aralar ACB'yi. Ben, böyle başka meziyetleri (şutu olması, 3'lük atabilmesi) olan uzunları seviyorum, muhakkak 1 tane olmalı takımda.

hocam o mesaji da yazan bendim , linki koymayi unutmusdum o gun
8 nisan 2014 haberi,  http://www.basketdergisi.com/fenerbahce-ulkerde-delaney-sesleri.html

sozlesmesi benim bildigim bitiyor ama + 1 opsiyon var , takim opsiyonu mu oyuncu mu orasini bilmiyorum.

net dogru haber diyemem ama ben inaniyorum dogruluguna.
obradovic'i dusunuyorum bir de delaney'i, neden istemesin ? istiyordur bence.

Dubljevic'in Nba'e hazirlandigi cok net ya , cok fazla kilo almis,  kas kutlesi tamamen
ama bir umut bekliyoruz iste.

« Son Düzenleme: 20 Aralık 2015, 20:13:24 Gönderen: emindesouza »

Çevrimdışı Dentist

• Üye
  • Yer: Zonguldak
« Yanıtla #19644 : 20 Aralık 2015, 20:47:29 »
Etiryak;10 milyon euroya bi oyuncu devre arası falan le bron olur ancak öyle prim menejer falan,öyle bi dünya yok babacan

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #19645 : 20 Aralık 2015, 21:17:58 »
Bourousis Fenerbahçe seviyesinde bi uzun değil. Fenerbahçe nin çok sorunu yok Bourousis sorun çözmez aksine savunmanın anasını beller daha çok sorun yaratır. Vallaha bazen ben inanamıyorum yorumlara :( :(

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #19646 : 20 Aralık 2015, 21:19:59 »
Etiryak;10 milyon euroya bi oyuncu devre arası falan le bron olur ancak öyle prim menejer falan,öyle bi dünya yok babacan

dişçi kardeş ..... BABACAN.... uzmanlık alanın sanırım maliyetler bizimle de paylaşırsan tecrübelerini sevinirim....

Söylediğim rakam biraz fazla diyebilirsin .... ki yalan soyleyemem 9-10 derken abarmışım ....

Sonucta 2 bonservis denmiş - 2 adam alacak desen - e %10 menajerler var - şampiyonluk vs pirimleri .... toplam 5 etti ....

Üstüne vergi ev mobilizasyon ... kişisel antrenör ... sanırım 5,5-6 civarı eder ... ki bu da az değil ....
« Son Düzenleme: 20 Aralık 2015, 21:23:52 Gönderen: ETIRYAK »

Çevrimdışı dr_tylerr

• Üye
  • Yer: Ankara
  • Kaptan orta kapı
« Yanıtla #19647 : 20 Aralık 2015, 21:20:13 »
Transfer isteği mantıklı.Olması gerekirmi kesinlikle.Ama Bourousis Mbakwe falan biraz mantıksız değil mi.Kendi kendimizi saçma beklentilere sokup sonra hayal kırıklığı yaşatıyoruz.Son örneği calathes'di bunun. Ayakları yavaş olduğu için Milano ve Madridden kovulan adamın switch ve alan paylaşımlı yardım savunmasıtemelli bi takımda Bourousis'den ne gibi bi fayda bekleniyor mesela.Hayatı boyunca p&r savunması yapamadığı için eleştirilen bi adamı kusursuz işleyen bi çarka sokmanın anlamı ne.Şu konuda ikna olmamız lazım.Bize rotasyon oyuncusu lazım esas oğlan değil.Koç dahil kimsenin bi adam alalım 10 sayı 8 ribaund yapsın maç alsın dediğini sanmıyorum çünkü takım zaten kazanıyor.Sistem dahilinde Vesely-Udoh ikilisine back-up olabilecek bi adam bulmak yeterli.Var mı boyle bi adam.Varki gorusulen bi isim var şuanda.Olur olmaz bilinmez ama bu takım bu haliyle de F4'ün avrupada en büyük adayı şuan.Bu da transferden daha önemli bi mevzu kanımca

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #19648 : 20 Aralık 2015, 21:27:54 »
Transfer isteği mantıklı.Olması gerekirmi kesinlikle.Ama Bourousis Mbakwe falan biraz mantıksız değil mi.Kendi kendimizi saçma beklentilere sokup sonra h........................ bu takım bu haliyle de F4'ün avrupada en büyük adayı şuan.Bu da transferden daha önemli bi mevzu kanımca

Katılıyorum .... zaten iyi giden tekere çomak sokmanın alemi yok .... ve Obra da söylemiş almış olmak için oyuncu almayacağız diye .....

1-bu sene karakterli oyuncularla kurduk demiş (yani oyuncunun ismi kadar karakterine de dikkat edecek alırken)
2-Gelen oyuncu 9. yabancı .... 5-10 dakika oynayarak katkı verecek biri olmalı ....
3-bütçenin sonu var

Pick Golubovic boşa çıkacak demiş.... bence uygun fiyata olabilecek bir oyuncu ve tüm bu kriterlere uyar....
« Son Düzenleme: 20 Aralık 2015, 21:44:27 Gönderen: ETIRYAK »

Çevrimdışı Başar Bükücü

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Samsun
    • basarbukucu
« Yanıtla #19649 : 20 Aralık 2015, 23:16:11 »
Transfer isteği mantıklı.Olması gerekirmi kesinlikle.Ama Bourousis Mbakwe falan biraz mantıksız değil mi.Kendi kendimizi saçma beklentilere sokup sonra hayal kırıklığı yaşatıyoruz.Son örneği calathes'di bunun. Ayakları yavaş olduğu için Milano ve Madridden kovulan adamın switch ve alan paylaşımlı yardım savunmasıtemelli bi takımda Bourousis'den ne gibi bi fayda bekleniyor mesela.Hayatı boyunca p&r savunması yapamadığı için eleştirilen bi adamı kusursuz işleyen bi çarka sokmanın anlamı ne.Şu konuda ikna olmamız lazım.Bize rotasyon oyuncusu lazım esas oğlan değil.Koç dahil kimsenin bi adam alalım 10 sayı 8 ribaund yapsın maç alsın dediğini sanmıyorum çünkü takım zaten kazanıyor.Sistem dahilinde Vesely-Udoh ikilisine back-up olabilecek bi adam bulmak yeterli.Var mı boyle bi adam.Varki gorusulen bi isim var şuanda.Olur olmaz bilinmez ama bu takım bu haliyle de F4'ün avrupada en büyük adayı şuan.Bu da transferden daha önemli bi mevzu kanımca

Zisis'in uzun versiyonunu bulmamız lazım. Sisteme zarar vermeyip daha iyi işlemesini sağlayabilecek bir görev adamı...
"Bu insanların bizden beklentisi savaşmaktır. Çünkü hayat bir savaştır. Buraya neden geldiğimin cevabı budur." Zeljko Obradovic