Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4969903 defa)

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı illegal

• Üye
  • Yer: Ankara
Ynt: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #19620 : 19 Aralık 2015, 23:08:05 »
Gerektiğinde Vesely ve Ekpe birbirini 5 numarada yedekliyedebiliyor. Ama 4 numarada Antic ve Kalinic in yanına ( Barış nasıl dönecek belli değil ) biraz atletik biraz uzun şutu olan net drive edebilen bir isim FENA OLMAZDI :D

Nemanja 4 numaradaki beklentilerimizi o kadar yükseltti ki fazla şeyler istemeye başladık ;D Ama tarif ettiğiniz özelliklere yakın bir oyuncu var sanırsam. Kenny Gabriel! Hem de burnumuzun dibinde. Ama işte bütçe sorunu, yabancı kısıtlaması, verebileceğimiz sürenin az olması, oyuncunun sözleşme durumu, karşı klübün tutumu elimizi kolumuzu bağlıyor. Transfer işi gerçekten zor ya...

Çevrimdışı exex

• Üye
« Yanıtla #19621 : 19 Aralık 2015, 23:25:52 »
Nemanja 4 numaradaki beklentilerimizi o kadar yükseltti ki fazla şeyler istemeye başladık ;D Ama tarif ettiğiniz özelliklere yakın bir oyuncu var sanırsam. Kenny Gabriel! Hem de burnumuzun dibinde. Ama işte bütçe sorunu, yabancı kısıtlaması, verebileceğimiz sürenin az olması, oyuncunun sözleşme durumu, karşı klübün tutumu elimizi kolumuzu bağlıyor. Transfer işi gerçekten zor ya...

Ya abicim  maalesef çok doğru söylüyorsun :D  Bjelica kadarını beklemiyorum ama koçun elinde Nemenja ya yakın bit isime dönüşecek,ona yatkın bir isim hayalim. Sonuçta Nemenja bize gelmeden nasıldı , işte bize yine öyle bir adam lazım :)

Kenny konusuna gelince , şimdi imkansıza yakın bence. Yoksa gayet güzel olurdu

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #19622 : 19 Aralık 2015, 23:36:59 »
Abiler değerli dostlar. Karşıyaka geçen senenin şampiyonu ve bu yine bu sene şampiyonluk hedefliyorlar.  Adamlar zaten ciddi kadro sıkıntısı yaşarken elindeki oyuncuları vermez. Yapmayın etmeyin :(
Zeljko Obradovic ilk sene ortası Bobby Dixon'istemiştik ama vermemişlerdi o zaman şampiyonluk iddiaları bile yoktu. Bakın ciddi oyuncu krizi var.  Kalite oyuncu krizi var  Olimpiakos gibi bir takım ki uygun ucuz Amerikalı Oyuncu bulmak konusunda kendileri çok iyidir young sakatlandıktan sonra yerine adam bulamadılar ve gidip sakatlık riski olan eski halinden eserler olmayan S. James aldılar
.  Yani biraz mantıklı beklentiye girmek lazım bence. Udoh bile alındığında ne laflar edildi burada twitter'da unutmadık
Ayrıca 9ncu yabancı olarak Sezon ortasında bulacağımız (eğer transfer edeceksek)  illaki bazı defoları olacaktır. Ana rotasyon adamı aramıyoruz Allah'a şükür ki rotasyonumuz çok iyi.  Rotasyonu derinleştirmek için adam arıyoruz. Transfer yapmak için transfer de yapmazlar. 

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
  • Yer: Azerbaycan , Bakü
« Yanıtla #19623 : 19 Aralık 2015, 23:39:37 »
o eleman nba'de minnesota gibi takimda bile 5,6 sayi ortalamasi ile oynuyor.

serbest atis yuzdesi yuzde 54 desem kimse inanmaz , ama vallahi oyle merak ettim girdim bakdim.

gram ozlemedim yalan yok, ne onu ne de cin'e giden hangover'i.

vesely giderse ama cidden cok uzulurum.

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #19624 : 20 Aralık 2015, 01:05:18 »
Earl Clark..tam bizlik..umarim alırız...

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı exex

• Üye
« Yanıtla #19625 : 20 Aralık 2015, 01:19:30 »
Clark imzalamış , hayırlı olsun :D :D

http://www.fenerbahce.org/detay.asp?ContentID=4636

( Affınıza sığınıyorum , her Clark dendiğinde aklıma bu iyi insan geliyor :D )
« Son Düzenleme: 20 Aralık 2015, 01:19:50 Gönderen: exex »

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #19626 : 20 Aralık 2015, 08:20:08 »
euroleage den elenen takimlardan (eurocup a bile kalamayan)

Strasbourg - Viladamir Golubovic
Armani - Milan Macvan
Gora- Dejan Borovnjak
DSS-Jarvis Varnado

akla yatiyor .... Bunlardan en cok Galubovic i isterim ..... ama bu takimlar icinde su anda butce sikintisi yasayan bir takim yok ... bu neden ile gecen sene ki gibi mali yukten kurtulalim diye kim yola cikar bilemiyorum...

Ayirca su dort konuyu unutmayalim
1-Gelen oyuncu 9. oyuncu olacak
2-Sadece Avrupa da oynatacak
3-yuksek ihtimalle 6 aylik mukavele yapilacak ve seneye yapilanma icin dusunmuyoruz veya dusunmeyecegiz.
4-gelen oyuncu kendi ligindeki mac basi ve olasi sampiyonluk pirimlerini birakicak... bu maliyeti de top 16 ya yayarak hesap yapacaktir.

Bu neden ile bosta olan oyunculara bakacagimizi onlardan da en akla yatanlarindan birinin Zoran Erceg oldugunu dusunuyorum ....
NBA de kalan free agentlar ise kalite sirasiyla; Jeff Ayres-Glen Davis-Jerome Jordan
Bunlarda bize uyacak tipler degil (oyun sitili ile)
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimiçi furkan

• Üye
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #19627 : 20 Aralık 2015, 09:26:03 »
euroleage den elenen takimlardan (eurocup a bile kalamayan)

Strasbourg - Viladamir Golubovic
Armani - Milan Macvan
Gora- Dejan Borovnjak
DSS-Jarvis Varnado

Gerçi yukarıdaki oyuncuların transfer durumlarına çok etkisi olmaz ama yine de küçük bir düzeltme: Euroleague'den elenen her takım Eurocup'a katılıyor.

Çevrimdışı Dentist

• Üye
  • Yer: Zonguldak
« Yanıtla #19628 : 20 Aralık 2015, 09:48:19 »
Bu transfer önümüzdeki seneyi de kapsayacak şekilde yapılabilir zira vessely yi tutamayacağımız nemanja kadar aşikar gibime geliyor,onu yedekleyecek ve önümüzdeki sezon onun yerini alabilecek(ki bence avrupada yok)birini alabiliriz ya da ramamen obra başka bir stile kayabilir,çok absürd olacak sma;huertel geçen sene efese nerden nasıl trAnsfer oldu,laboral para verilirse her bask takımı gibi broussisi bize verir mi acaba😉Belki hayal ama hayali bile çok güzel,saygılar...

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #19629 : 20 Aralık 2015, 10:23:35 »
Gerçi yukarıdaki oyuncuların transfer durumlarına çok etkisi olmaz ama yine de küçük bir düzeltme: Euroleague'den elenen her takım Eurocup'a katılıyor.

Pardon .... bu kismi yanlis hatirliyorum demektir....

Bu transfer önümüzdeki seneyi de kapsayacak şekilde yapılabilir zira vessely yi tutamayacağımız nemanja kadar aşikar gibime geliyor,onu yedekleyecek ve önümüzdeki sezon onun yerini alabilecek(ki bence avrupada yok)birini alabiliriz ya da ramamen obra başka bir stile kayabilir,çok absürd olacak sma;huertel geçen sene efese nerden nasıl trAnsfer oldu,laboral para verilirse her bask takımı gibi broussisi bize verir mi acaba😉Belki hayal ama hayali bile çok güzel,saygılar...

Huertel konusunu hatirlarsan Efes sene icinde cok yusek bir buy-out vermisti ve bence Top 16 daki kotu performanslarinin asil nedeni de bu transferdi, tabi bu baska bir konu....
Laboral bunu hersene yapiyor Bjelica yi da oyle vermislerdi .... Laboral baskaninin kucagina dusene aciyorum .... Bu da baska konu ....

Bizim Efes gibi sonsuz bir butcemiz yok .... arti buyuk isim trasfer edersek adam devamli kenarda oturmayi kabul eder mi??

Gelecek sene ilk 5 te banko baslayacak oyuncuyu simdi 9. yabanci olarak gelmeyi kabul eder mi?? bence etmez, edebilecek oyuncu da soru isaretidir benim gozumde.....

Çevrimdışı Dentist

• Üye
  • Yer: Zonguldak
« Yanıtla #19630 : 20 Aralık 2015, 10:52:34 »
Etıryak,benimki güzel bir hayal sadece,ama şöyle düşün,broussis gelse her problemi çözer mi,bence çözer,hem sizelı bir 5 i savunur,her yunan gibi post up ı var,bir de üstüne üstlük dış atışı var,.yedek kalmayı kabul eder mi sorusuna gelince 24,47 dk süre ortalamasıyla oynuyor,bu sene için bu 19-20 dakikalara çekilebilir,gelirse de kupa aldırabilir,bu ceya buna benzer bir oyuncuyla inanılmaz bir şey olmaz mı eurolig şampiyonluğu,e bu tkm da bunun için kurulmuş bir bütçeye sahip,bu aşamada 1-2 milyon euro fenerbahçe kulubü için denizde kum olması lazım,buy outsa buy out,vereceksin alacaksın olucan şampiyon

Çevrimdışı ObiCanKimobi01

• Üye
« Yanıtla #19631 : 20 Aralık 2015, 12:13:40 »
Belki çok romantik yaklaşıyorum ama ben transfer yerine  Ömer'in oynamasını tercih ederim. Hem Barış da dönecek.

Ama önümüzdeki yıla sağlam başlamak lazım. Yeni format gevşek başlangıca izin vermez, takım olmak için Regular Season gibi bir lüksümüz olmayacak. Keşke Vesely'yi takımda tutabilsek. Bogdan'ın sözleşmesi bitiyor mu?

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

Çevrimdışı fundamental

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #19632 : 20 Aralık 2015, 12:17:19 »
Etıryak,benimki güzel bir hayal sadece,ama şöyle düşün,broussis gelse her problemi çözer mi,bence çözer,hem sizelı bir 5 i savunur,her yunan gibi post up ı var,bir de üstüne üstlük dış atışı var,.yedek kalmayı kabul eder mi sorusuna gelince 24,47 dk süre ortalamasıyla oynuyor,bu sene için bu 19-20 dakikalara çekilebilir,gelirse de kupa aldırabilir,bu ceya buna benzer bir oyuncuyla inanılmaz bir şey olmaz mı eurolig şampiyonluğu,e bu tkm da bunun için kurulmuş bir bütçeye sahip,bu aşamada 1-2 milyon euro fenerbahçe kulubü için denizde kum olması lazım,buy outsa buy out,vereceksin alacaksın olucan şampiyon

broussis'i sene başında almalıydık diye düşünüyorum ben de.

Yalnız şöyle bir şey var, obra son roportajında "zengin" klüp imajının dış basında sıklıkla telaffuz edildiğini ama durumun aslında öyle olmadığını ısrarla belirtmiş. sezon ortasında buy outlu bi' transfer o yüzden pek mantıklı gelmiyor.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #19633 : 20 Aralık 2015, 12:52:56 »

Broussis i bende isterdim sezon basinda ama .....
Haklisin hepimiz umutlarimizi soyluyoruz .... bu anlamda birsey diyemem ...
Ama para konusunda katilmiyorum dedigine, sene basinda karar verilmis bir butce var ... gelir gider dengesi var .... ayrica bashsi gecen 1-2 milyonla sinirli degil .... Oyuncunun alacagi para aradaki menajerin parasi, vergiler.... mac basi ve galibiyet pirmleri ve indirek giderler ...
Oyle bir oyuncunun maliyeti alti ay icin 9 ila 10 milyon euro seviyesinde olur .... Haspel kader bir sikinti yasanir ve Top8 de veya oncesinde elenirsek ise... zarar maliyeti olusur.... bu neden ile sezon basinda 3 taksitte 750 bin dolar verince bile yer yerinden oynarken 2 milyon euro vereceksek vay halimize ....

Birde su var .... gelecek oyuncunun ismi cok buyukse, eninde sonunda bir rol calma kavgasi olur .... Gecen sene sene ortasinda Huertel gelince cok iyi giden bir takima yapilan iyi bir takviyeydi... Ama is matematikle bitmiyor .... takim uyumunu bozmamakta lazim ... gelecek oyuncu 20 dakika ortalama alacaksa iste o zaman sorun olur ...

Gelecek oyuncu sakatlik olmadigi surece 8-10 dakika alacak ve ligde oynamayacak bir oyuncu olmali ....
« Son Düzenleme: 20 Aralık 2015, 12:56:33 Gönderen: ETIRYAK »

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #19634 : 20 Aralık 2015, 13:52:00 »
Vesely NBA yapmayabilur...çünkü daha önce gitti..bjelica dan farklı durum.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi