Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4963354 defa)

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ayhan

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • @ab_1907
Ynt: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #19680 : 23 Aralık 2015, 11:52:21 »
Etiryak tüm dediklerine katılıyorum,yapılırsa transfer edilecek oyuncu kriterleri ve obradoviçin istediği oyuncu kişiliği hakkında,,ben o yüzden joe aleksander demiştim,bizim seride geçen sene yanlış hatırlamıyorsam alex tyes ve sofoyu yedekliyordu,çok az süreler alıyordu sezon genelinde ,bizim seride sofo hemen hemen tüm maçlarda hem faul problemine çok erken girdiği hem de çok kötü oynadıpı için nispeten daha fazla dakika buldu,bizde 10-12 dakikalara razı olur diye düşündüm,hem final oynayabileceği takıma fwlwcek euroligde kalacak ve bir dahaki sene için piyasasını koruyacak veya arttıracak,tercih eder diye düşünüyorum,alacağı para da 500 bin dolar civarıdır tahminim
Eminde sauza sen efese transfer yapardın anladıpım kadarıyla,kristşc iyileşmek üzereyken,doğuş hiçe yakın süre alırken,çok merak ediyorum hangi bölgeye ve kimi alırdın?

Hocam, önce birşey rica edeceğim sizden, yazılarınız çok sıkışık görünüyor. En azından cümleler araasına bir karakter boşluk koysanız, paragraflara bölseniz yazılarınızı okumak bizim için çok iyi olabilir.

Efes için;
2 tane birbirinden farklı ama iyi guardları var, ama Doğuş a 20 dakika süre verdiklerinde avrupada maç kazanamazlar.
Krstic saglam dönerse sorun ok ama 2 kişi yetmez pota altı için, üstelikde bunlardan biri yumuşak, savunması zayıf Saric iken.
Diebler, Furkan, Cedi 2-3 rotasyonu için yeterli değil.
« Son Düzenleme: 23 Aralık 2015, 12:00:49 Gönderen: ayhan »

Çevrimdışı Dentist

• Üye
  • Yer: Zonguldak
« Yanıtla #19681 : 23 Aralık 2015, 12:53:44 »
Ayhan,

pota  altında düvelioğlu da var,kristic de gelmek üzere, doğuş 20 dk süre alamaz ama sen efesin o bölgesine transfer yapar mıydın,diebler furkan cedi bir de birkan var ve obyeterli değil dediğiniz kısım euroleaguede en yüksek üçlük yüzdesine sahip,ben efese transfer yapmam

Emin ve cem kardeşlerim,
 ben sakatlık  olur paranosuyla transfer istemşyorum,rotasyonumuzda 10-12 dk süre alarak  hem udoh ve vesselynin yükünü hafifletsin hem de faul problemine girdiğinde çözümümüz olsun diye istiyorum,bunun olması gerektiğini de tv den de izliyoruz tüm basketbol otoroteleri de söylüyor.takım kimyası bozulmadan bir transfer şart diyorum ben sadece,şart kelimesini takimımızın başında. Obra olmasaydı da. Vasat bir hoca olsaydı kullanmazdım,ama bu sene  yönetim obraya şampiyonluk verecek bir kadro bir eksikle verdi,o eksik de tamamlanmalı diyorum.

Cskada freeland sezonu kapatmış olsa hem de ne transfer yapardı,nasılsa top 16 ya öıkarım diye yapmadı,real nasıl yaptı rudynin yerine,olimpiakos nasıl yaptı youngın yerine,bunlar sakatlandı diye yapılanlar,bense rotasyonun eksik parçası yerine yapılsın diyorum,katılmıyor da olabilirsiniz sma bunlar sadece benim de fikirlerim değil.
« Son Düzenleme: 23 Aralık 2015, 15:43:19 Gönderen: Cem Ağrak »

hmetin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #19682 : 23 Aralık 2015, 13:20:56 »
Olaya numara olarak bakarsanız haklı olabilirsiniz.CSKA da kadro cok genis Freeland yerine oynayacak birini bulurlar.Real paso transfer yapıyor.Barcelona da 10 tane Tomic de olsa o koc varken hicbirsey olmaz.Efes de genis kadro var.Kristic i arayan yok.Toplama Dacka da 20 tane oyuncu var.
Gectigimiz senelerde bir kısa genc almıstık ABD li sonra da Yugo almıstık bunlar gibi degil ama takıma katkı verecek,klas en az 1 uzun hatta 1 kısa 1 uzun 2 transfer ben isterim.Adım Obradovic olsa da isterim.Ama dedigim gibi gercek dogru transfer ama butce yoksa vs boyle konusması dogal, o veya bu sebeple yerli oyunculardan aldıgımız katkı sıfır rakamla 0 Melih piyasada yok,Barıs ortada,Omer cok genc diyecegim de karsıda Doncic var.Velhasıl kelam yerlimiz yok sadece yabancılarla gidiyoruz ve Udoh devamlı sakatlık riski olan oyuncu, Dixon sakatlansa yok iste, bu seneki Bjelicamız Datome, takımda sakatlık olmasa dahi kadro cok dar ve ben dogru 2 tane oyuncu istiyorum.

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #19683 : 23 Aralık 2015, 13:26:29 »
Ama bu eksiği yerli ile kapatmak lazım ve malesef alınabilecek bir yerli yok piyasada. Bir Furkan fısatı çıktı ama o zamana da bütün planlama yapılmış, herşey bitmişti. Belki daha erken olsa ayarlanabilirdi ama o tarihte o para kolay değil. Bugün zengin dediğimiz bir çok kulupde yerliler başrol oyuncuları arasında. Bizim de bu seviyede bir oyuncumuz olmadığı sürece dar kadrolara mecburuz malesef.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #19684 : 23 Aralık 2015, 13:54:14 »
Etiryak tüm dediklerine katılıyorum,yapılırsa transfer edilecek oyuncu kriterleri ve obradoviçin istediği oyuncu kişiliği hakkında,,ben o yüzden joe aleksander demiştim,bizim seride geçen sene yanlış hatırlamıyorsam alex tyes ve sofoyu yedekliyordu,çok az süreler alıyordu sezon genelinde ,bizim seride sofo hemen hemen tüm maçlarda hem faul problemine çok erken girdiği hem de çok kötü oynadıpı için nispeten daha fazla dakika buldu,bizde 10-12 dakikalara razı olur diye düşündüm,hem final oynayabileceği takıma fwlwcek euroligde kalacak ve bir dahaki sene için piyasasını koruyacak veya arttıracak,tercih eder diye düşünüyorum,alacağı para da 500 bin dolar civarıdır tahminim
Eminde sauza sen efese transfer yapardın anladıpım kadarıyla,kristşc iyileşmek üzereyken,doğuş hiçe yakın süre alırken,çok merak ediyorum hangi bölgeye ve kimi alırdın?

Abi sadece Alexander icin birsey soyleyecegim .... Adamin takimdan ayrilma nedeni zaten sure almakti ...
Adam 3 dakika NBA rotasyonu kabul etmedigi icin D-League onerildi ... reddetti ve Sassari ile anlasti ....

2. yedek pozisyonunu sence kabul eder mi?

27 dakika ortalamayla oynadi bu sezon Sassari de .... 23 yasinda ve NBA'e donmek icin ugrasiyor .... adamin iki demecinden biri NBA...

Yani acikcasi bu gibi oyunculari para ile ikna edemezsin ....

Kadro derinligi Efes'te babadan kalma .... adamlarin 3 altyapi oyuncusu surekli zaman aliyor ve verim veriyor ... Cedi-Birkan-Ahmet...

Bize de koy uc verim veren Turk, sonra dusun transfer istermisin ... bizim sikintimiz yerlilerden gelen destek .... Melih bir nebze kisalarda rotasyonda oldugundan orasi idare eder ....

Uzunlarda hem Baris sakat, hem de Omer'in sezon basi Amerika da cikardigi maclar seviyesinde degil.... O forma girse bence asil transfer o olacaktir ..... Baris ta donuyor, ki bu sene iyi katki verdi ilk turda.... Semih ve Furkan dacka da ne yazik ki ve bana baska turk isim de soyleyemezsin ....

PS:Furkan i hepimiz istedik ama aldigi para, oyununun hakki degil... Ben daha iyisini beklemistim, NBA e gittiginden daha kotu dondu....
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı Dentist

• Üye
« Yanıtla #19685 : 23 Aralık 2015, 14:37:05 »
Etıryak,
Alıntı yapmayı bilmiyorum o yüzden böyle başlıyorum yazılara. Alexanderın nba gitmek istediğini bilmiyorum ama sassarideki süreyi bırada alamaz,verilen rolü kabul edermi bilmem,ben aranan oyuncu babında ve maccabide aldığı süre babında yazdım çünkü alexander bence ancak bizim gibi takımların 3. Uzun Oyuncusu olur.

yerli oyncular konusunda da haklısın ama bu melihin bizde kaçtı ncı senesi,ceza atışından başka bir numarası yok bence,ayaklar yavaş,işte benchde alabildiğine bekleyebildiği için kadroda tutulan gelişime asla açık k olmayan,savunması olmayan ayakları kısalığına rağmen yavaş,adam eksiltemeyen,drive edemeyen 1 mi 2 mi belli olmayan bir yerli,ben eurocup takımıma ancak yerli diye almayı belki düşünürüm.
Barış savaş da geçen seneki performansı olmasa hiçbirimizin istemeyeceği 3.5 mu 4 çeyrek mi sıkışmış yine gelişine kapalı bir oyuncu,planlamamda olmazdı

Ömer faruk berk ve diğer gençlere daha fazla süre verirdim,bir de maden bütçem yok hickmanı gönnderip uzun alırdım sene başında ama bir uzun muhakkak alırdım
« Son Düzenleme: 23 Aralık 2015, 15:44:46 Gönderen: Cem Ağrak »

Çevrimdışı Dentist

• Üye
« Yanıtla #19686 : 23 Aralık 2015, 14:49:38 »
Bu arada kc rivers takviyesi geliyor realde
Malagada da markovic sakatlanmış guy mekelle doldurmayı planlıyorlarmış yerini ki bence dolduramazlar,malaganın gruptaki durumu etkilenir diye düşünüyorum bu sakatlıkla çıkamayabilir mi acaba...

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #19687 : 23 Aralık 2015, 14:56:41 »
Furkan son maçlarda daha iyi oynamaya başladı bu arada

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #19688 : 23 Aralık 2015, 15:45:59 »
Etıryak,
Alıntı yapmayı bilmiyorum o yüzden böyle başlıyorum yazılara. Alexanderın nba gitmek istediğini bilmiyorum ama sassarideki süreyi bırada alamaz,verilen rolü kabul edermi bilmem,ben aranan oyuncu babında ve maccabide aldığı süre babında yazdım çünkü alexander bence ancak bizim gibi takımların 3. Uzun Oyuncusu olur.

yerli oyncular konusunda da haklısın ama bu melihin bizde kaçtı ncı senesi,ceza atışından başka bir numarası yok bence,ayaklar yavaş,işte benchde alabildiğine bekleyebildiği için kadroda tutulan gelişime asla açık k olmayan,savunması olmayan ayakları kısalığına rağmen yavaş,adam eksiltemeyen,drive edemeyen 1 mi 2 mi belli olmayan bir yerli,ben eurocup takımıma ancak yerli diye almayı belki düşünürüm.
Barış savaş da geçen seneki performansı olmasa hiçbirimizin istemeyeceği 3.5 mu 4 çeyrek mi sıkışmış yine gelişine kapalı bir oyuncu,planlamamda olmazdı

Ömer faruk berk ve diğer gençlere daha fazla süre verirdim,bir de maden bütçem yok hickmanı gönnderip uzun alırdım sene başında ama bir uzun muhakkak alırdım
ricky hickman kontratlı oyuncu. onu göndermek demek senelik parasının hepsini verip göndermek demek.. yani sadece 2 ay kaçıaracak ve kısa rotasyonu için önemli olan Ricky niye gönderilsin... farz edelim ki gönderilsin bütçe rahatlaması diye bir şey zaten olmaz aksine daha da zarara yol açar...
« Son Düzenleme: 23 Aralık 2015, 15:46:43 Gönderen: Cem Ağrak »

Çevrimdışı Dentist

• Üye
« Yanıtla #19689 : 23 Aralık 2015, 15:48:57 »
Cem ağrak;sene başı planlaması için demiştim,şu an gönderilemez elbette.
Yani evet çok değerli kısa rotasyonu için ama daha önemli eksiği kapatır diye ona ayrılsn bürçeyle,yoksa hickman da kalsın uzun da alınsın bana göre

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #19690 : 23 Aralık 2015, 15:53:48 »
Cem ağrak;sene başı planlaması için demiştim,şu an gönderilemez elbette.
Yani evet çok değerli kısa rotasyonu için ama daha önemli eksiği kapatır diye ona ayrılsn bürçeyle,yoksa hickman da kalsın uzun da alınsın bana göre
tamam ben de sezon başı için diyorum. bütçesel anlamda rahatlama olmazdı onu anlatmaya çalşıyorum..
basketbola bakışlarımız şu an için inanılmaz derecede zıt...
bu değişik bir durum.. :)

Çevrimdışı Dentist

• Üye
« Yanıtla #19691 : 23 Aralık 2015, 15:57:38 »
Zıt olması iyi bişey,aynı olsa forum olsa herkesin birbirini pohpohladığı bir yer olurdu,iyidir farklılık.
Peki sene başı uygun miktarlarda anlaşılamaz mıydı hickmanla

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #19692 : 23 Aralık 2015, 16:01:04 »
Zıt olması iyi bişey,aynı olsa forum olsa herkesin birbirini pohpohladığı bir yer olurdu,iyidir farklılık.
Peki sene başı uygun miktarlarda anlaşılamaz mıydı hickmanla
vallaha  ricky çok önemli oyuncu..
birincisi Zejlko ondan verim almak istediği için ve önemini bildiği için kesinliklte tuttu. sakatlık sorunu olan oyuncu ile uygun rakama bence anlaşamazsın oyuncu ve menageri tüm parayı ister..

sezon başı zaten ana plan Veysel -Udoh ve Antic 3lüsü üzerine kurulmuş. ve bu alanda AVrupa'da en önemli takımız. uzunlarımızdan aldığımız skor rib blok savunma katkısını hiçbir takım almıyor.
ben de 9ncu bi iyi kaliteli bi oyuncu istiyorum ama bizim istediklerimizi bulmak kolay değil biraz bu konuda mantıklı düşünmek lazım
öncelik top 16 ilk kısmı düşünelim. sakatlık olmasın 7 maç yapalım Allah korusun aksi bi durum olursa oyuncu durumuna bakılır.

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #19693 : 23 Aralık 2015, 17:24:29 »
Bu arada kc rivers takviyesi geliyor realde
Malagada da markovic sakatlanmış guy mekelle doldurmayı planlıyorlarmış yerini ki bence dolduramazlar,malaganın gruptaki durumu etkilenir diye düşünüyorum bu sakatlıkla çıkamayabilir mi acaba...

Markovic olsa da olmasa da malaganın bu gruptan çıkması sürpriz olur.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #19694 : 23 Aralık 2015, 17:44:17 »
mekel almadılar. bayern deki genç oyuncu Micic'i aldılar.
Bayern de geçen sene Micic'e buyout ödemişti ama sakatlık sonrası micic kardeşimizden bi cacık olmadı bakalım Malaga da ne yapacak