Gönderen Konu: Fenerbahçe | Genel Haberler  (Okunma sayısı 1269807 defa)

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı efeovic

• Üye
    • @efeerolus
Ynt: Fenerbahçe | Genel Haberler
« Yanıtla #4590 : 04 Eylül 2022, 23:15:11 »
Maçın son 3 dakikasını izlediğimde ben de aynı düşünceye kapıldım.Edwards iyi bir skorer ama özellikle EL gibi hataya hiçbir şekilde tahammül edilmeyen arenalarda son dakikalarda sıcak olmadığı sürece oynamasının doğru olmadığını düşünüyorum.
Zaten Guduric-Wilbekin-Bjelica üçlüsünün son dakikalarda hep bir şekilde sahada olması gerek.Savunma noktasında da Pierre hücum-savunma dengesini sağlamlaştıracağı için de bunların arasına girecek dördüncü oyuncu olur.
ya biraz da yanlarında oyun iq’su yüksek oyuncular olmadığı için de böyle yansımış olabilir.sonuçta takımın oyun iq’su en yüksek 3 oyuncusu guduric,bjelica ve calathes yok.belki onlar da sahadayken ikisinin oyununa ve tercihlerine olumlu yansır.daha erken ama olumlu şeyleri de görmezden gelirsek haksızlık etmiş oluruz.kendi skorlarını üretme konusunda çok becerikli 2 oyuncumuz var.

Çevrimdışı badboys

• Üye
  • Yer: İstanbul
  • Detroit Pistons-Fenerbahçe
« Yanıtla #4591 : 04 Eylül 2022, 23:21:54 »
ya biraz da yanlarında oyun iq’su yüksek oyuncular olmadığı için de böyle yansımış olabilir.sonuçta takımın oyun iq’su en yüksek 3 oyuncusu guduric,bjelica ve calathes yok.belki onlar da sahadayken ikisinin oyununa ve tercihlerine olumlu yansır.daha erken ama olumlu şeyleri de görmezden gelirsek haksızlık etmiş oluruz.kendi skorlarını üretme konusunda çok becerikli 2 oyuncumuz var.
Bence Edwards tam bizim şu kadroya ekleyeceğimiz profilde bir oyuncu.Ama işte net olarak rotasyona girip uzun süreler almalı dersek;Jarell Eddie tipi bir yanılsamaya düşebiliriz.Edwards'ın sadece iyi değil;kötü maçlarındaki oyuna bakış açısını görmekte önemli.Eğer Edwards kendisini sürekli olarak güvenilir bir el olarak tutabilirse o zaman işte Calathes hamlemizin değeri katlanır.Wilbekin'in hatalarını yıllardır görüyoruz,o yeni değil ama Wilbekin'in korkusuz şekilde her topu atacağını bildiğimiz için bunlara göz yummak gerekiyor.

Bjelica,Guduric takıma katıldığında asıl takımı görmüş oluruz.
Yalnız Wilbekin-Guduric-Pierre-Bjelica-Motley beşi efsane duruyor.
FENERBAHÇE

Çevrimdışı bothersome man

• Üye
« Yanıtla #4592 : 04 Eylül 2022, 23:37:31 »
Jekiri ve Hayes’i sevemedim bir türlü ya özelikle de Hayes’i

Sadece savunma katkısı umacağımız, 4 numaradan bize esneklik sağlayacak bir oyuncudan fazlasını ummuyorum ben de Hayes'ten. Arada da ceza şutlarını soksa yeter.

Jekiri'yi bugünkü maçta ben de bayağı ağır buldum, 3 dakikada 4 faul alması filan saçmalık tabii. Savunmada daha agresif, daha ayakta kalabilen bir profil bekliyordum. Olumlu olarak orta mesafesi istikrarlı diyebiliriz. Umarım sonraki maçlarda negatif yönlerini de toparlar.
İyi olan değil, TAKIM olan kazanır.

Çevrimdışı Enver Tarcan

• Üye
  • İnadına Fener
« Yanıtla #4593 : 05 Eylül 2022, 00:21:26 »
Jekiri çok kötü. Daha da ağırlaşmış. Savunma katkısı da iyice sınırlıydı.

Bence sezon içinde değiştirelim gitsin.

Ben bu maçtaki oyunumuzu beğenmedim. Özellikle savunma konsantrasyonumuz takım olarak zayıf. Bazı oyuncuların iyice kötü.

Ancak hazırlık maçları bunlar ve gelişime açık bir görüntümüz var.

Çevrimdışı Kubilay Can

• Üye
« Yanıtla #4594 : 05 Eylül 2022, 10:09:26 »
Aşırı özlemişim Fenerbahçe Beko izlemeyi. Takımımız gayet eğlenceli. Motley,Edwards büyük potansiyeller valla heyecanlandım.
Final serisinde Efes'i tokatladıktan sonra Booker bile gözüme hoş geliyor artık ne yalan söyliyim :)
« Son Düzenleme: 05 Eylül 2022, 10:10:20 Gönderen: Kubilay Can »

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #4595 : 05 Eylül 2022, 10:48:16 »
Jekiri ve Hayes’i sevemedim bir türlü ya özelikle de Hayes’i

Aynen ... bu sene Jekiri rolunde toparlamazsa 5 numarada cok eksik kaliriz.
Hayes ise hocanin diyeti birsey diyemiyorum. Yine Guduric le 3 ten, Pierre le 4 den cozmeye calisiriz gibi.
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı Enver Tarcan

• Üye
  • İnadına Fener
« Yanıtla #4596 : 05 Eylül 2022, 11:19:20 »
Aynen ... bu sene Jekiri rolunde toparlamazsa 5 numarada cok eksik kaliriz.
Hayes ise hocanin diyeti birsey diyemiyorum. Yine Guduric le 3 ten, Pierre le 4 den cozmeye calisiriz gibi.
Toparlamaz o. Çok hantallaşmış. Zaten EL seviyesinde olmadığı halde uzun eksikliğinden oraları gördü. Bizden sonra Eurocup takımları olur yolu.

Almayalım diye bir taraflarımızı yırttık ama nafile.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #4597 : 05 Eylül 2022, 12:27:13 »
Aslinda su kadroyu dengeleyip seviye atlatacak anahtar oyuncu belli ama, gelmiyor Turkiye ye geri. Sertac Sanli....

Çevrimdışı constructor

• Üye
  • Yer: muğla
« Yanıtla #4598 : 05 Eylül 2022, 13:30:41 »
Takımın oyun aklı eksiği bariz görünüyor diye yazacaktım, altına imza.
ek olarak jekiri ve hayes, hatta pierre gibi oyuncular oyun aklı olunca değerli hale gelir, kaldıranın attığı bir düzende bu oyuncular tabiki sırıtır,

Çevrimdışı efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #4599 : 05 Eylül 2022, 14:36:31 »
Aslinda su kadroyu dengeleyip seviye atlatacak anahtar oyuncu belli ama, gelmiyor Turkiye ye geri. Sertac Sanli....
şu kadroda sertaç da olsa o kadar şutörün yanında calathes’e jason kidd muamelesi yapardık abartısız.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #4600 : 05 Eylül 2022, 15:50:49 »
şu kadroda sertaç da olsa o kadar şutörün yanında calathes’e jason kidd muamelesi yapardık abartısız.

aynen ... tam anlamiyla tamamlayici olurdu (hem hucumda, hem rebound konusunda, hemde savunmada)
-Pick and roll oyununda elini rahatlatir. (hem oynamasini biliyor, hem savunmasini)
-Calathes kaynakli veya 3 numarada olabilecek sut tikanikligini cozerdi
-Turk pasaportu ile buyuk fark yatatir sampiyonluk yolunda
-En onemliside hem hucumda Motley ile birbirlene alan acabilecekleri gibi, hizli ayaklari ile Motley nin kaciracagi pick and roll lara care olurdu... Tam analamiyla tamamlayici olurdu ikisi birbirine.

Çevrimdışı daredevil

• Üye
  • Yer: Muğla
« Yanıtla #4601 : 06 Eylül 2022, 01:29:11 »
Dorsey de olsaydı yazılmış ama dorsey olsaydı edwards olmazdı zaten olmamalı da yoksa hangi biri atacak topu birbirlerinden zorla almaya kalkarlardı :) ama milutinov konusuna katılıyorum Jekiri yerine daha net bir uzun olabilirdi ama muhtemelen onun İçin Booker dan çıktığımız gelecek seneyi bekleyeceğiz. Bence zaten takımın asıl atılımı gelecek sene olacak. Gelecek yıl hersey iyi giderse Booker ya da Jekiri yerine sağlam bir uzun alırız. Kısaların duruma göre de sağlam bir kısa alırız tamam 👍 bu sene iyi bir iskelet  oluşturabilirsek seneye bir kaç iyi takviye ile f4 adayı oluruz gene
Obra reis varsa gerisi teferruattır..
Sen kal gerisi farketmez..

Çevrimdışı bothersome man

• Üye
« Yanıtla #4602 : 06 Eylül 2022, 23:32:35 »
Galiba yayın yok yarınki Bahçeşehir maçı için.
İyi olan değil, TAKIM olan kazanır.

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #4603 : 07 Eylül 2022, 21:13:08 »
Fenerbahçe Beko:77 Bahçeşehir Koleji:67

Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımımız, 2022-23 sezonu hazırlıkları kapsamında üçüncü maçına çıktı.

Fenerbahçe Beko ile Bahçeşehir Koleji arasında 7 Eylül Çarşamba günü (bugün) oynanan mücadeleye Metro Enerji Spor Salonu ev sahipliği yaptı ve takımımız karşılaşmadan 77-67 galip ayrıldı.

Takımımızda ayrıca tedavi süreçleri devam eden Nemanja Bjelica ve Tarık Biberovic’in yanı sıra hafif sakatlıkları bulunan İsmet Akpınar, Devin Booker ve Johnathan Motley forma giymedi.

1. Çeyrek: 23-18
2. Çeyrek: 18-18
3. Çeyrek: 19-17
4. Çeyrek: 17-14

Fenerbahçe Beko (77): Edwards 14, Wilbekin 12, Jekiri 12, Hayes-Davis 11, Pierre 9, Jackson 7, Metecan 6, Samet 4, Ekrem 2.
« Son Düzenleme: 07 Eylül 2022, 21:13:20 Gönderen: Bogdan Bogdanovic »

Çevrimdışı efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #4604 : 07 Eylül 2022, 22:01:34 »
Takım İstatistikleri (Fenerbahçe Beko – Bahçeşehir Koleji)

2 sayı: 26/40 (%65.0) – 16/25 (%64.0)
3 sayı: 7/29 (%24.1) – 11/28 (%39.3)
Serbest atış: 4/5 (%80) – 2/3 (%66.7)
Ribaund: 30 - 32
Asist: 25 - 17
Top çalma: 8 - 3
Top kaybı: 6 – 19 

%24 üçlük.......