Gönderen Konu: Brad Wanamaker  (Okunma sayısı 34726 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
Ynt: Brad Wanamaker
« Yanıtla #75 : 23 Ocak 2018, 11:51:23 »
Bence haklısın.. Evet Obradoviç güveniyor ki süreleri bukadar uzun. burda zaten tartışılan konu bence Obradoviçin bu tercihini yaparken nasıl baktığı. Yani mevcutlar içinde en çok süreyi hakettiği için mi yoksa gerçekten onun sistemine çok uygun olduğu için mi bu süreleri veriyor olması. İyi oyuncu olduğuna ve mevcut avrupa piyasasında çok değerli olduğuna eminim ben, tek sıkıntım oynadığı pozisyon gereği kritik zamanlarda yanlış tercihlerinin pahalıya maloluyor olması. Bir f4 maçının son hücumunda topu eline aldığında içimiz rahat edebilecek mi? Sanırım iyi oyuncudan çok yıldız oyuncu arıyoruz biz biraz. Bogdanoviç gibi mesela, yoksa ben şahsen ne Bradin oyunculuğuna ne de Obranın oynatma tercihine laf edemem
abi güzel yakalamışsın
şöyle söyleyim
Bogdan kaçıncı senesinde o seviyeye geldi ?
Madird f4 ve Berlin f4'de Bogdan nasıldı misal hatırlıyor musun ?
aklımızda Bogdan'ın son senesi var ama o bizimle tam 3 sene geçirdi ve 3. sene sonunda o dediğin seviyeye geldi .
Brad de hata yapıyor yapacak yapmaya devam edecek belki Koç onu f4'e daha iyi ve daha güvenilir olması için hazırlıyordur

Çevrimdışı bahadircevlik

• Üye
  • Yer: adana
« Yanıtla #76 : 23 Ocak 2018, 14:20:13 »
koçun bir planı olduğundan hiç kuşkum yok, zaten içimi en çok rahatlatan da o. Brad seviye atlar, çok daha iyi bir oyuncu haline gelir, çok ta katkı vermeye devam eder kuşkusuz. Ama benim düşüncem onun o kritik anların adamı olmadığı yönünde. öyle adamlar zaten kolay bulunmuyor, o özelliklere sahip olmaması yerden yere vurmayı gerektirmez tabiki, sistem içinde çok değerli bir parça olmak zaten yeterince kıymetli. belki de biraz şımarıklık benimkisi, takımda şöyle bir tek taş pırlanta gibi parlayan adam arıyorum. sloukası ya da thompsonu da benzer durumdan dolayı eleştiriyoruz belki de. hiç olmadıkları ve hiç yapamayacakları şeyleri yapmadıkları için eleştiriyoruz, haksızlık tabiki var. ama benim yaşımdakiler için bu yıllar çok kıymetli, akarken dolduralım isteğindeyim))
Harcamayacağım günleri, onları uzatmaya çalışarak.
Kullanacağım her anını zamanın.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #77 : 23 Ocak 2018, 14:30:09 »
Abi herifin ozel hayatinda, ailesinde vs bir sikintisi olmadikca ... 5 numara 10 yildiz bir oyuncu ... Ama bir kac mac kafasi oyunda degildi, sanki o da cozulmus...
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #78 : 23 Ocak 2018, 15:28:52 »
koçun bir planı olduğundan hiç kuşkum yok, zaten içimi en çok rahatlatan da o. Brad seviye atlar, çok daha iyi bir oyuncu haline gelir, çok ta katkı vermeye devam eder kuşkusuz. Ama benim düşüncem onun o kritik anların adamı olmadığı yönünde. öyle adamlar zaten kolay bulunmuyor, o özelliklere sahip olmaması yerden yere vurmayı gerektirmez tabiki, sistem içinde çok değerli bir parça olmak zaten yeterince kıymetli. belki de biraz şımarıklık benimkisi, takımda şöyle bir tek taş pırlanta gibi parlayan adam arıyorum. sloukası ya da thompsonu da benzer durumdan dolayı eleştiriyoruz belki de. hiç olmadıkları ve hiç yapamayacakları şeyleri yapmadıkları için eleştiriyoruz, haksızlık tabiki var. ama benim yaşımdakiler için bu yıllar çok kıymetli, akarken dolduralım isteğindeyim))
YOK bence de haklısın
zaten eğer o dediğin kritik anları da oynamayı başarabilirse o zaman işte AVrupa'nın en değerli oyuncularından birisi olur.
mevcut şartlar altında fiziken ve yetenekleri ile Avrupa için çok değerli bir oyuncu zaten
ciddi olarak da düzgn bir karakter olduğu söyleniyor önemli olan işte o dediğin gibi kritik maçları alabilmesi vs vs
onu da bize zaman gösterecek
umarım herşey istediğimiz gibi olur

Çevrimdışı friend-chip

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İzmir
  • Kitap okumuyorsanız tartışmayalım..!
    • i_dnmz
« Yanıtla #79 : 23 Ocak 2018, 15:32:05 »
Ahahahahahahah ya baba cidden büyük haksızlık yapılıyo
Herif cool yapısı var tribüne de çok oynamıyor ama işini iyi yapıyor iyi ve kaliteli de oyuncu
Hele bizim takım için cidden elzem bir herif
Arada kötü kararları kötü maçları var eyvallah lafım yok ama adam takımın en çok süre alan oyuncusu
Obradoviç bu herife güveniyor ve memnun ki bu kadar çok süre veriyor
Haksız mıyım? :)

Şüphesiz haklısın. Elimizde bir sopa var, her hata da taraftar, elindeki sopayla saldırıyor. Artık Brad mi denk gelir, Kostas mı, Jason mı...
Bizim oraların bir lafın var; "Beş parmağın beşi de bir değil". Farklılıklarımızın, yeteneklerimizin, kimliklerimizin üzerinden beklentiyi her parmağın aynı boyda olduğuna bağlamak haksızlığın göbek adıdır.

Vaktiyle Hıncal (Uluçgillerden) fotomaçta yazarken, adamın yorumlarına istisnasız her yazısında mail atardım. Bıkmadan, usanmadan onlarca belki de yüz olmuştur. Hıncal Feneri eleştirir, ben Hıncalı...

Geçenlerde Limak Flarmoni orkestrası geldi, Zeki Müren şarkılarını seslendirmek üzere, Turkiye turnesi yapıyorlar (Bu arada tavsiye ederim, sizlerin şehirlerine henüz gelmediyse, bir bakın). İki sıra önümde kim otursun, Hıncal... Aklıma o vakitler yazdıklarım geldi, ona ne kadar sinirlendiğim geldi, ettiğim küfürler geldi, geldi de geldi. Sonra herifi o haliyle kabullenişim geldi.

Ben Hıncalı bile kabullendim:) Bradly varsın arada saçmalasın, daha önce de değindiğim gibi, Brad bize son iki maç lazım!
PG Calathes / SG Wilbekin / SF Tarık / PF Hayes / C Motley
PG Mrsic / SG Bogdanović / SF Datome / PF Mirsad / C Vesely
PG Parker / SG Ginóbili / SF Kukoč / PF Nowitzki / C Sabonis

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #80 : 23 Ocak 2018, 16:15:42 »
Su son top konusu hem Wana icin hem Sloukas icin dert oldu bu sene....

kabullenmek lazim bazi oyuncular son topu oynar, bazilari oynayamaz.... bir turlu sans gulmez onlara. Kotu oyuncu olduklari icin degil, o adi konamayan farkli bir ozellik oldugu icin sadece.

Bogdan, Bjelica, Dixon, Wilbekin, hatta Emir... son toplarda iyi oynar ornek olarak.
Semsettin Bas vardi mesela, adam son top icin yasardi. Hic bir zaman cok buyuk oyuncu olamadi, asiri yetenekli degildi, ama son topu illa sokardi....

bu ozel bir sey, sonradan kazanilabilir mi bilmiyorum. Yetenekle de alakasi yok.

Bu sezona ozel soyluyorum son topta olmuyorsa; Wana ya ve Sloukas a sanki cok yuklenmemek lazim.... Dixon, Datome ve hatta Sinan tercih edilmeli belkide. Daha once son top oynayip basarili olmus olduklari icin soyluyorum, yoksa yetenek olarak kiyasladigimdan degil.
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı cembut

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #81 : 23 Ocak 2018, 16:19:28 »
Bu senede ne kadar çok son top oldu :D

Son 2 iç saha maçında wanamakerin penetreleri maçın topları olmuştu aslında... Baskonia ve Pao maçı sonlarında 2 penetre maçı getirmişti..  Şunu da eklemek istiyorum, bence bize maç kazandıran savunma karakterimiz.. 63-60 ken yaptıgımız savunmayı tekrar tekrar izliyorum, bizim takımın karakteri o bana göre..

Çevrimdışı bahadircevlik

• Üye
  • Yer: adana
« Yanıtla #82 : 24 Ocak 2018, 11:09:50 »
Ben şahsen normal sezondaki mağlubiyetleri bir yere kadar çok önemsemiyorum. Normal sezonu birinci de bitirsek sekizinci de bitirsek şu anda avrupada bizi eler geçer diyebileceğim takım yok. ( Obradoviç sağolsun) Burada asıl konu nasıl kazandığımız ya da kaybettiğimiz. geçen seneki f4 gibi olursa zaten gerek yok ekstra bir şeye ama olur da o kadar domine edemediğimiz bir f4 maçında ( oradaki bir top bir maç değil bir sezon, bir tarih anlamına geldiği için ) son top ya da son dakikalar çok önemli hale gelir. Guard rotasyonumuzu biraz eleştirmemin nedeni bu konuda çok güven duyamamamdır. Yoksa zaten hepsi mevcut avrupa piyasasında üst düzey oyuncular.
Harcamayacağım günleri, onları uzatmaya çalışarak.
Kullanacağım her anını zamanın.

Çevrimdışı friend-chip

• Yönetici
  • Üye
    • i_dnmz
« Yanıtla #83 : 25 Ocak 2018, 10:31:26 »
Brad' in buzları erimiş sanki! :)

Tadım Nuts’ Game | Whisper Challenge (Thompson - Wanamaker)
https://www.youtube.com/watch?v=77r6mCfffRE

Çevrimiçi Semazen

• Üye
  • Yer: Antalya-Alanya
« Yanıtla #84 : 25 Ocak 2018, 16:41:28 »
Brad' in buzları erimiş sanki! :)

Tadım Nuts’ Game | Whisper Challenge (Thompson - Wanamaker)
https://www.youtube.com/watch?v=77r6mCfffRE

Burdan benim gördüğüm, Thompson'un odaklanma sorunu var.  Brad'in dudaklarını okuyarak anlamaktan başka şansı olmamasına rağmen ısrarla duymaya çalışıyor.  Kaç kez "Gürültü fazla" dedi :)  Aslında aylardır bazı şeyleri düzeltememiş olmasının cevabı da burada sanırım.
« Son Düzenleme: 25 Ocak 2018, 16:41:58 Gönderen: Semazen »
Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilir.

Çevrimdışı friend-chip

• Yönetici
  • Üye
    • i_dnmz
« Yanıtla #85 : 26 Ocak 2018, 15:40:28 »
Burdan benim gördüğüm, Thompson'un odaklanma sorunu var.  Brad'in dudaklarını okuyarak anlamaktan başka şansı olmamasına rağmen ısrarla duymaya çalışıyor.  Kaç kez "Gürültü fazla" dedi :)  Aslında aylardır bazı şeyleri düzeltememiş olmasının cevabı da burada sanırım.

Baktığınız pencereye göre ilginç bir tespit olmuş. Biraz düşününce size hak vermedim değil. Ama şu açıdan da ele alınabilir;
Brad eğlenmeye çalışıyorken, Jason kazanmaya çalışıyor. İşler iyi gitmeyince de bahaneler üretiyor. :)

Çevrimdışı Başar Bükücü

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Samsun
    • basarbukucu
« Yanıtla #86 : 27 Ocak 2018, 00:50:41 »
Barcelona maçının yıldızlarından biriydi.

29 dakika - 24 sayı - 5 ribaund - 7 asist - 33 verimlilik
"Bu insanların bizden beklentisi savaşmaktır. Çünkü hayat bir savaştır. Buraya neden geldiğimin cevabı budur." Zeljko Obradovic

Çevrimdışı umitrenan

• Üye
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #87 : 27 Ocak 2018, 01:29:58 »
  Haftanın ve sanırım ocak ayının MVP'si olmuş ya yine bu.''Ama yüzü hiç gülmüyor,vücut dili negatif yeaa '' cılar şok.
  Seviyoruz Buz Reis.
« Son Düzenleme: 27 Ocak 2018, 01:30:19 Gönderen: umitrenan »

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #88 : 27 Ocak 2018, 09:26:04 »
Üst üste ikinci kez haftanın MVP'si oldu. Geçen sene play off ilk iki maçında Bogdan'ın üst üste MVP olmasından sonra bir ilk sanırım bu.

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
  • Yer: Macaristan
« Yanıtla #89 : 27 Ocak 2018, 09:50:35 »
  Haftanın ve sanırım ocak ayının MVP'si olmuş ya yine bu.''Ama yüzü hiç gülmüyor,vücut dili negatif yeaa '' cılar şok.
  Seviyoruz Buz Reis.

Niye şok olalım, bu durum gayet mutlu ediyor beni yukarıdaki yorumu yapan birisi olarak. Benim takımdaki herhangi bir oyuncuyu günah keçisi seçme gibi bir derdim yok. Gördüğümü söylüyorum, yazıyorum buralara. Geçen haftaya kadar vücud dili çok kötüydü, bunu belirtmek demek Wanamaker'ın takım içerisinde kötü oynamasını istemek mi demek? Ya da hata yapsa da burala yazsam diye klavye başında beklemek mi demek? Tekrar yazıyorum son iki maç öncesine kadar Wanamaker'ın vücud dilini beğenmiyorum diye yazan birisi olarak Wanamaker'ın son iki maçtaki performansı beni çok mutlu etti. Hiç şoka falan da girmedim öyle, yaptığı her olumlu işten sonra deliler gibi yumruğumu salladım salonda gayet de şoka girmeksizin salondan gülümseyerek çıktım. Eğer illaki şokluk bir durum olacaksa Wanamaker'ın oyunu şok etsin madem. Buna şok adını veriyorsanız ben bu tür şoklardan memnunum şahsen...