Gönderen Konu: Fenerbahçe | Kadın Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 1976972 defa)

ertugrul_solomon ve 41 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hmetin

• Ziyaretçi
Ynt: Fenerbahçe Kadın Basketbol Genel Haberler
« Yanıtla #3585 : 16 Nisan 2015, 23:44:30 »
Bugun kazanmısız.Hem de farklı bir sekilde seyredemedim.Takımımı tebrik ederim.Bu sene cok kırdılar bizi hem sporcular hem koc hem de İsfendiyar Zulfikari...
İsfendiyar Zulfikari takıma ne kadar pra veriyor bilmiyorum ama ısrarla,inatla bir forvet ve guard almayarak EL gitmesinde cok etkisi oldu.FB de gordugum en berbat hoca uzak ara Roberto Inquez idi.O kadar iyi kadroyu hic kullanamadı.Winnicki de onun kadar olmasa da hem getirdigi oyuncular hem de takımı berbat yonetmesi,Ndour gibi bir yetenegi harcaması,Cansu'yu kullanmaması gibi cok fazla hatası oldu.
Su takıma duzgun bir koc,duzgun bir menejer ve gercekten hırsı,azmi olan yerli oyuncular ile bunlara eklenecek kaliteli yabancılar izlemek istiyorum.

Çevrimdışı iHTiYaRDeRKi

• Üye
  • Yer: istanbul
  • DaR aGaCıNDa oLSaK BiLe SoN SöZüMüZ FeNeRBaHÇe
    • @aHaDeLi
Ynt: Fenerbahçe Kadın Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #3586 : 24 Nisan 2015, 10:52:41 »
Bu şube adam olur...ama nasıl...sponsor bulunacak kurumsal bir firma...daha sonra birincisi;didem ve isbilmez yöneticiler bu şubeye karismayacak. basketboldan anlamasi yada anlatmaması önemli değil..herşeye maydanoz olmayacak...gecen sene gibi bir ise sponsor oluyorsan ve basari istiyorsan oyuncuları tanimiyorsan 3-5 hesabı yapmayacaksin...isi bilene birakacaksin yada sponsor olmayacaksin..yani transferi koca ve onla anlasacak takım menajerine birakacaksin..o yüzden kurumsal firma önemli..
İyi bir erkek takim koçu;yerli olması daha doğru;ertuğrul hoca yada ömer buhara hoca takimin başına geçecek; hicbir art niyeti olmayacak tipte mütevazı kişilikli serap abla yada Nalan abla gibi bir menajer görevlendirilecek..
İkincisi; butcene gore transferi yapacaksın ama bir şubeye yılda 5-6 milyon dolar para bagladiktan sonra gidip daha iyi bir oyuncuyu 10-20 bin dolar için kacirmayacaksin..bu işlerde belli bir butcen varsa belli bir oranda asabilecegini bilmen gerekir..butcen 500-600 bin dolar değil ki 10-20 dolarin hesabını yap tüm yıl boyunca..

O yüzden bu tip yoneticilerden sakınmak gerek...sonranapir SAPIR konuşup bojovici avrupanın en iyi PG si ilan eder...

Transferde en önemli nokta ise takımın hicbir parçasını eksik bırakmamak bu yola giriyorsan bence..yerli olmuyorsa 6 yabancıya kadar çık el şampiyonluğu ise amaç..yok sene ortası bakarım alırım deme...

Bu hesaplari doğru yapacak koç ve menejer lazim tabii..

Bence didem;koç ve is bilmez yönetici giderse bunlar atlatilmayacak sorunlar DEGil...

Pelin;pınar; ve hatta tilbe gibi genç yerlileri almak lazim...

Yabancılarda ise ufak ayrıntılara takılmadan doğru oyuncuları seçmek lazim.

Şahsen ben EU olacaksa zel'in kalmasından yanayım..benzer şekilde quanitra(çünkü sandersi almak zor bence)...mevcut diğer yabancılardan ndour ve Charles da takımda kalmalı bence...çünkü EU pivot ne yazık ki gruda ve sancho harici pek yok piyasada...fowles ve griner büyük paralara patlar..keza dusundugumuz maya moore da öyle..

Yani yapılması gereken 3 transfer kalıyor yabancı..zel den dolayı 1 amerikalı eu 1-2-3; bojovic yerine eu 1-2-3 oyuncusu ve biba yerine eu 4 oyuncusu...
Alacağın amerikali ya gore bojovic yerine alacağın avrupalının pozisyonu belirleyeceksin..

İsin açıkçası herşeye rağmen Angel tekrar düşünülebilir ama bu konuda yönetim ve şube adim atmali..cunku su şartlarda maya gibi bir oyuncuyu almak çok zor maliyet olarak..
Geriye bence alabileceğini 2 isim var whalen ve augustus...diggins tercihi bana saf PG olduğu için mantıklı gelmiyor mesela..

Kardeşim sana katılıyorum da önce zihniyet önemli.Bu takımın yöneticisi İsfendiyar başkan olabilir,amma velaki yapılandırmayı baştan değiştireceksin.

Önce Bayanlara bakış açını değiştireceksin.Sadece Erkek Basketboluna önem vermek bence yanlış.Kadınlar ikinci planda kalıyorlar.

sonra  Hayatını Fenerbahçe için harcıyacak basketbolu bilen idari Menejer alacaksın.sonrada idari menejerler.Fenerbahçe ülker'deki sistem Kadınlarada uygulanmalı.
Sonra Obradovic ayarında çok iyi bir hoca .Bu takımın yarısı demek.Yerlilere güvenen,gerekirse 16 yaşındaki gençleri A takımda oynatabilecek bir delikanlı.Dışardan bakınca Obradovic herşeye kızan çok konuşan biri gibi geliyor.Ama maç dışında nekadar sesiz ve mütevazi agzından zorla kelimeler dökülüyor.Ama vinnicki sinsi,sualtından saman yürüten bir kişilikle maç gitmiş hakemler hata üstüne hata yapıyor o elinde tahtası son saniye taktiği verecek.yahu sen kimsin ya ingilizce hocasımısın nesin nasıl sakin durabiliyorsun.Aziz Başkanı eleştiriyorlar neden miş efendim maçta yenlilen oyunculara hocalara soyunma odasında fırça atıyormuş.Ben görmedim inanmadımda ama benim şahsi görüşüm yapsın zaten.Ne Gerekirse yapsın.Böyle terbiyesizlik olmaz.İsfendiyar Başkan sen Aziz başkanı temsilen ordasın.ama sen seyircilerin bile yapamıyacağı şekilde sessiz sedasız olan biteni izliyorsun.Sende sinir yokmu kardeşim Hocadan oyuncudan bunun hesabını sorsana.

Transferdede mantık ve istemek şart,Sen 10 oyuncu gönderip 4 oyuncu alarak Fenerbahçe Ülker'i bile küçümsüyorsun.Bak sen onlarca adam doldurmuşun ben 4 kişiyle hallettim mantığı..Takımın Rotasyonu sıfır.Bir adam alıyorsun Bojovic ....yaşlı diye 34 lük esmerali gönderiyorsun.Nevriye'yi 34 yaşında diye almıyorsun sonrada 34 yaşındaki Tuğbayı getiriyorsun. Ndor'u getiriyorsun yüzünü görmeyi bile özledim yahu.Bir tina'ylada bu takım kurtulmaz.önce bunu hallettikmi Sonrada yerli oyunculardan takımı kur Vanguards of FB nin dediği gibi Pelin;pınar; ve hatta tilbe gibi genç yerlileri almak lazim...
hatta dahada oyuncu var gerekirse AGÜ deki Esra,şelale,merve,melis. gerekirse aralarda yaşlıda olur örneğin Tuğbanın yerine Nevriye.iş mantıkta bunları alacak ve oynatacak mantık varsa isimler çok önce istemek lazım.
Quanitra Türk statüsünde olduğu için iyi ama benim görüşüm layota sanders bize daha verimli olur.Savunma yapamıyor demek yanlış Sanders Q yu sahadan sildi.ha gerekirsede çalıştıra çalıştıra savunma yönünüde geliştirebilirsin.Hem savunma hemde 3 lük atışlarda Veremeyenka hamile olana kadar çok yararlıydı.Peny Tayloru hem görsel hemde oyuncu olarak çok begeniyorum.alma sansımız varsa çok isterim,Bu takıma bir deli şart. Angel'i istiyorum.o olmazsa Maya veya Agustus'tan biri alınmalı.Oyun kurucu olarak Delle Donne .ha daha çok isim var ama bunları getireke istek varmı.
Takımla Taraftarın arasınıda düzeltmek için İsfendiyar balkan çözüm bulmalı.
ayrıca Vanguards of FB nin  yasısınada katıldığımdan onun değindiklerinede deginmeme gerek yok.Saygılarımla

Çevrimiçi Murat

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #3587 : 25 Nisan 2015, 17:26:15 »
Galatasaray Kelsey Bone'yi tekrar getirmeye çalışıyormuş.

Çevrimdışı bugra

• Üye
Ynt: Fenerbahçe Kadın Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #3588 : 25 Nisan 2015, 23:22:13 »
Şube kapatın demiyorum. Eldeki altyapı oyuncuları artı vasat yabancılar / minimum maliyetlerle devam etmek lazım.

Çevrimdışı Anka

• Genel Moderatör
  • Üye
Fenerbahçe Kadın Basketbol Genel Haberler
« Yanıtla #3589 : 26 Nisan 2015, 18:04:43 »

Jacek Winnicki ile yolların ayrıldığı söyleniyor.

Doğru ise çok geç alınmış bir karar.
FENERBAHÇE

Çevrimdışı nsmert

• Üye
  • Yer: izmir
« Yanıtla #3590 : 26 Nisan 2015, 18:24:08 »
Galatasaray Kelsey Bone'yi tekrar getirmeye çalışıyormuş.

yine mi yaw git get git gel

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #3591 : 27 Nisan 2015, 04:29:36 »
Winnicki ile yollar ayrildi.  Esas sorumlularla ne zaman yollar ayrilacak, bekliyoruz...

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #3592 : 27 Nisan 2015, 07:32:40 »
Winnicki ile yollar ayrildi.  Esas sorumlularla ne zaman yollar ayrilacak, bekliyoruz...
Ben sözleşme uzatılır diye bekliyordum. Tina'yi da kadro dısı bırakıp bojovic'in takımda önümüzdeki sene de tutulmasıni bekliyordum. Zellous gibi bir iki takviye ile supururduk seneye her kulvarda. Tüh. Yazık oldu bak simdi.

Çevrimdışı nsmert

• Üye
« Yanıtla #3593 : 27 Nisan 2015, 13:09:59 »
biba ve winnicki gitmis

Çevrimdışı nuevitas

• Üye
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #3594 : 27 Nisan 2015, 13:12:13 »
sadece 2 kişi yetmez hepsi gönderilsin kim var kim yoksa teknik idari oyuncu hepsi gönderilsin şubeye bakan yönetici ergen çocukta gönderilsin
« Son Düzenleme: 27 Nisan 2015, 13:13:04 Gönderen: nuevitas »

Çevrimdışı nsmert

• Üye
« Yanıtla #3595 : 27 Nisan 2015, 13:13:16 »
sarisin topuklu ablamiz

Çevrimdışı Bülent

• Üye
    • @blntdgn84
« Yanıtla #3596 : 27 Nisan 2015, 13:24:13 »
Zaten elenmemize şurda kalmış bir maç
Jacek'i anladıkta Biba'yı niye kovuyorsun.
Şimdi bizimkiler bir maç sonra elenirseler ve Biba tazminat isterse seyreyleyin gürültüyü.
...

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
« Yanıtla #3597 : 27 Nisan 2015, 14:10:53 »
biba'nın kovulma sebebi ilginç..Başkan'ın karşısında bacak bacak üstüne atmış; hazretleri de çok kızıp kovmuş...Kulüp böyle yönetiliyor işte..Bu arada Winnicki'yi kayseri dönüşü kovmuş başkan...Dün de takımın idmanını basmış vermiş veriştirmiş..Biba bu arada kovuluyor...Masaya yumruk vurmalar falan...sonra da Mahmut Uslu ile Zülfikari kalaylamışlar takımı..bayağı şenlik varmış

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #3598 : 27 Nisan 2015, 15:12:32 »
biba'nın kovulma sebebi ilginç..Başkan'ın karşısında bacak bacak üstüne atmış; hazretleri de çok kızıp kovmuş...Kulüp böyle yönetiliyor işte..Bu arada Winnicki'yi kayseri dönüşü kovmuş başkan...Dün de takımın idmanını basmış vermiş veriştirmiş..Biba bu arada kovuluyor...Masaya yumruk vurmalar falan...sonra da Mahmut Uslu ile Zülfikari kalaylamışlar takımı..bayağı şenlik varmış
Gs'den kendi evimizde 20 küsür fark yemeye kızmamış, gs ve bjk'ye ligde 4te 4 kaybetmemize kızmamış, ligi üçüncü bitirmemize kızmamış, geleceğin yıldızı N'dour klübede pas tutarken hiç dikkatini çekmemiş, Euroleague'de bir koç faciasına kurban gidip de son 6 dakikasında saha içi isabeti atamadan elenmemize kızmamış, şimdi mi noluyoruz yawwww demiş.

Çevrimdışı __lefter__

• Üye
    • __lefter__
« Yanıtla #3599 : 27 Nisan 2015, 15:41:16 »
herşeye bırakıp fbu orneğine bakalım büyük bir koç ve onun istekleri doğrultusunda kurulan bir takım ile seneye başlamalıyız.başkan üvey kızlarını falan kollamamalı koç ne derse o olmalı.

sonrası ndoor a guvenilip tina gonderilmeli ve iki skorer abd li alınmalı ve gerisi zaten olcaktır. birkaç tane daha bojoviç alıp getirmezsek.