Gönderen Konu: Fenerbahçe | Genel Haberler  (Okunma sayısı 1270634 defa)

0 Üye ve 31 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı samuraiX

• Üye
  • Yer: izmir
    • @oguzbsrdm
Ynt: Fenerbahçe / Genel Haberler
« Yanıtla #2085 : 26 Ocak 2016, 11:21:10 »
harun erdenay bi açıklama yapıp federasyon olarak euroleague yerine fiba turnuvalarını desteklediklerini ve takımlara buraya katılmaları yönünde tavsiye verdiklerini söylemiş.

acıkcası bana sorarsanız acıklanan yeni euroleague formatı kapsamlı ve mali açıdan güçlü bir hale getirilebilirse ve zamanla sınırlı açık ya da tamamen kapalı bir hale dönüşürse(ki sınırlı acık dısarıdan ulaşılmak istenen cazibe merkezi bi görüntü de yaratabilir) nba e kafa tutacak bir seviyeye gelebilir. maddi olarak o salary lere ulaşamayız belki ancak en azından elimizdeki degerler amerika diye yanıp tutuşmaz. burada da büyük bir organizasyon oldugunu bilirler. 24 takımlı dogu batı usülü herkesin birbiri ile oynadıgı bir organizasyon ve playofflar iyi organize edilirse  bence bircok takım kendi ligini bir kenara bırakıp buraya yönelebilir. sanırım fibanın ve federasyonların en büyük korkusu bu...

acıkcası mali olarak da güclü bir sekilde desteklemeye basladık euroleague i türkiye olarak. bu sene insallah kupayı aldıktan sonra da daha cok söz sahibi olacagımıza inanıyorum. cünkü büyük yatırımlar yapabiliriz bu lige ve yönetimleri de bunun farkındadır diye düşünüyorum.
goodbye jules we never forget U!!

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #2086 : 26 Ocak 2016, 12:09:44 »
harun erdenay bi açıklama yapıp federasyon olarak euroleague yerine fiba turnuvalarını desteklediklerini ve takımlara buraya katılmaları yönünde tavsiye verdiklerini söylemiş.

..............

NBA gibi bagimsiz bir yapilanmadan korkuyorlar ... bu FIBA yi islevsiz kilar ..

Harun'dan zaten farkli bir tavir beklenemez, Turgay Demirel ve kendi pozisyonlari dolayisiyla....

Ama unutmamak gerekir, avrupada ilgi ceken ve disari satisi olan (asya ya ve amerika kitasina) iki organizasyon var; Euroleage ve ACB....

O yuzden degeri ve kalitesi daha fazla ... Fiba sunu aciklasin once; bunca senedir Avrupa basketbolu nu gelistirmek yada market degerini arttirmak icin ne yapti ... Onlar yapmayinca Euroleage yonetimi boslugu doldurdu... Simdide onemini ve degerini yitirme kaygisi basladi FIBA nin ... Kimsenin iplemedigi bir yapi olmak istemiyor bundan saldirmaya basladilar .... Game of Thrones - Basketball....
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #2087 : 26 Ocak 2016, 12:11:43 »
Bu arada sunu da ekliyeyim, Cin ve Asya ligleri de buyuk yatirim yapti .... onlarda geriden geliyor ... one gecip degerini arttirmazsak ve yildizlari asya ya kaptirirsak daha cok zarar gorur avrupa ligi ve FIBA ...

Basketbol yildizlarla ve sovuyla guzel bir spor ...
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı selimiyeli

• Üye
« Yanıtla #2088 : 29 Ocak 2016, 15:02:29 »
İsmail şenol..kostas 4-6 hafta antic 3-4 hafta yok demiş..

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2089 : 29 Ocak 2016, 16:05:55 »
Bilgilendirme

Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımımızın Turkish Airlines Euroleague Top 16 turu 5. haftasında Cedevita Zagreb ile oynadığı karşılaşmada sakatlanan Pero Antic ve Kostas Sloukas’ın sağlık durumları, yapılan kontrollerin ardından netleşti.

Sağlık kontrollerinde elde edilen sonuçlara göre, ekibimizin Makedon yıldızı Pero Antic’in, sağ alt baldırındaki kas yırtığı nedeniyle yaklaşık 3 hafta süreyle parkelerden uzak kalması öngörülmektedir.

Fenerbahçe’nin Yunan yıldızı Kostas Sloukas ise ayak tabanındaki fasya ve kas yırtığı nedeniyle yaklaşık 6 hafta takımdan ayrı kalacaktır.

Her iki oyuncumuzun tedavisine de Fenerbahçe sağlık ekibi tarafından başlanmıştır.

resmi sitemizde açıklama yaptılar.

Çevrimdışı onee

• Üye
  • Yer: İzmit-Denizli
    • orhanyet
« Yanıtla #2090 : 29 Ocak 2016, 16:06:17 »
Lig tvye gore antic 3 hafta
sloukas 1.5 ay yok.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı selimiyeli

• Üye
« Yanıtla #2091 : 29 Ocak 2016, 16:43:51 »
hickman a lig lisansı çıkartılabilirmiş..hickman dün gerçekten eski günlerindeki gibiyydii..devamı gelirse kostas tan daha fazla katkı verebilir..

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2092 : 29 Ocak 2016, 16:58:21 »
her şerde bi hayır vardır derler. ricky içinde ya bi şekilde ligde oynasın diyorduk :)
ama bu kostas sakatlığı sayesinde olacak :( bu da kötü oldu ama en azından Ricky kendine gelir bu sürede .. kostas döndüğpü zaman formda ve kendine gelmiş bir Ricky olacaktır.
Dixon ve Ricky de çok seksi duruyor..

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #2093 : 29 Ocak 2016, 17:12:39 »
her şerde bi hayır vardır derler. ricky içinde ya bi şekilde ligde oynasın diyorduk :)
ama bu kostas sakatlığı sayesinde olacak :( bu da kötü oldu ama en azından Ricky kendine gelir bu sürede .. kostas döndüğpü zaman formda ve kendine gelmiş bir Ricky olacaktır.
Dixon ve Ricky de çok seksi duruyor..

Valla müthiş duruyor. Ricky'nin dün yaptığı o penetreleri bizde yapacak adam yok takımda. Çok özel bir adam. Kendine gelmesi başlı başına bir transfer bizim için.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2094 : 29 Ocak 2016, 17:58:12 »
Valla müthiş duruyor. Ricky'nin dün yaptığı o penetreleri bizde yapacak adam yok takımda. Çok özel bir adam. Kendine gelmesi başlı başına bir transfer bizim için.
aynen ya ricky kardeşimizin de bu maça ihtiyacı vardı. zaten Koç Ricky  ve slokas'ı bu maça hazırlamış. bu çok belli ,
ikisi de iyi oynadı dediğin gibi Ricky'nin bu decilicik olayı çok acayip önemli
mental olarak Ricky iyi olduğu müddetçe çok katkı sağlar.ç

Çevrimdışı Dentist

• Üye
  • Yer: Zonguldak
« Yanıtla #2095 : 29 Ocak 2016, 18:05:21 »
Sloukası belki hayatımda ilk defa bu kadar korkusuz içeri dalarken gördüm ve 2-3 pozisyon çok sert fauller eşliğinde sert bi şekilde düşerek falan pozisyonu bitirdi,mental olarak da aşmıştı yani sakatlıpını

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2096 : 02 Şubat 2016, 16:14:59 »
6.  Türkiye’de çalışmak isteyen yabancı antrenöre belirli kriterler getirilmeli mi?

Bench’teki teknik ve idari kadroda kaç yabancı olmalı?

Şu an tek yabancı idareci Fenerbahçe’de Maurizio var, başka birileri de inanıyorsa-güveniyorsa, bilgilerinden faydalanmak için yabancı idareci getirebilirler. Ama ben yabancı bir yöneticinin fayda sağlayacağına inanmıyorum. Teknik eleman sayısına gelince ben sadece 1 antrenör olması gerektiğini düşünüyorum. Kariyeri için de mutlaka kriterler konulması lazım. Maalesef şu an ligimizdeki yabancı antrenörler bugün Türk basketboluna çok bir şey kazandırmıyorlar. Bizim Türk antrenörlerimize yurt dışında pazar yaratmamız lazım. Türk antrenörlerimizin daha iyi gelişmesi, bir üst seviye çıkmaları için neler yapılması gerektiğini de tekrar düşünmemiz gerekir.

Antrenörlerimiz sistemin içine; ya spor akademilerinden mezun olup geliyorlar, ya da açılan antrenör kurslarına katılıp 3-5 günlük seminer sonrası kart alarak geliyorlar, bir de belli millilik sayısını kazanmış oyunculardan geliyorlar. Bunların hepsinin eksik tarafları var. Bu eksikleri nasıl tamamlamak lazım onu planlamak lazım.

Türkiye’deki maddi şartlar Avrupa’daki şartlara göre oldukça iyi olduğu için Türk oyuncular Avrupa liglerine gitmiyor. Bizim birlikte bu konuları düşünüp kararlar almalıyız.

Antrenörlerimizi yurt dışına pazarlayacak sistemimiz de yok.

Tecrübeli antrenörlerimizden faydalanmamız lazım. Elimizde Aydın Örs’ümüz var, her konuda yararlanmamız gerekir bence. Ama ne oluyor? Ancak senin yaptığın periscope yayınlarındaki röportajlar ile fikirlerini duyabiliyoruz. Onun ve diğer değerli antrenörlerin gençlere yön gösterici olması için işin içine çekilmesi lazım.

Murat Özyer ile Nedim Karakaş bi sohbet yapmılş.ar
Nedim Karakaş bakın neler demiş
ya cidden insanda biraz ar biraz utanma olur...
vallaha ne desem bilemiyorum ya
« Son Düzenleme: 02 Şubat 2016, 16:15:48 Gönderen: Cem Ağrak »

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2097 : 02 Şubat 2016, 16:16:49 »
Fenerbahçe Basketbol takımında Nedim Karakaş gibi Türk yönetici ,antrenör sporcu ben görmek istemiyorum
Gherardini gibi olsun italyan olsun bogdan gibi sırp Udoh gibi amerikalı , veysel gibi çek , Datome gibi İtalyan olsun
ZEljko obradoviç zaten hep olacak ...

Çevrimdışı Barış Eymen

• Üye
  • Yer: Istanbul
« Yanıtla #2098 : 02 Şubat 2016, 16:23:51 »
Herifler "beleş yere yediğimiz cukkadan oldular" diye, resmen ırkçı olup çıktılar.
İnanılır gibi değil.

Çevrimdışı FeNeRiM669

• Üye
  • Yer: Almanya
« Yanıtla #2099 : 02 Şubat 2016, 16:47:59 »
utanmadan cikip konusabiliyor ya