Gönderen Konu: Fenerbahçe | Genel Haberler  (Okunma sayısı 1270716 defa)

0 Üye ve 33 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
Ynt: Fenerbahçe / Genel Haberler
« Yanıtla #1455 : 13 Ekim 2014, 16:05:40 »
Geçsin bu işleri okan dostum
Bana 1 tane safkan oyuncu alamadiktan sonra bu işlerin önemi yok... ne konuşacak Allah aşkına. 8)

Çevrimdışı HakeemOlajuwon

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #1456 : 13 Ekim 2014, 16:41:51 »
Geçsin bu işleri okan dostum
Bana 1 tane safkan oyuncu alamadiktan sonra bu işlerin önemi yok... ne konuşacak Allah aşkına. 8)
Doğru söylüyorsun abi,bu safkan guardsız takımın ligde ve euroleague de başarısız olacağını bizim taraftar görüyor gherardini ile koç göremiyorlarlar,boş işler bunlar dediğin gibi,göz boyama :D

Çevrimdışı Okan Y.

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • KendoKamae
« Yanıtla #1457 : 13 Ekim 2014, 16:48:43 »
Bizler bir gün daha Fenerbahçeli olarak yaşamak için hayata bağlanırız ve gerekirse o bir gün için bütün bir ömürü gözden çıkartırız.
A.Y.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1458 : 13 Ekim 2014, 17:09:04 »
OKAN
:) ahahahahah ahahahaha

HakeemOlajuwon;
değerli kardeşim bizler taraftar olarak her zaman isteriz bunun sonu yok .
benim sadece takıldığın bu adam bizim genel menajerimiz sanki sadece transfer yapmamıza yardımcı olması için başımıza gelmiş gibi sığ bakış açısını anlamıyorum.. ne diyelim hayırlısı olsun

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #1459 : 13 Ekim 2014, 18:01:13 »
OKAN

HakeemOlajuwon;
benim sadece takıldığın bu adam bizim genel menajerimiz sanki sadece transfer yapmamıza yardımcı olması için başımıza gelmiş gibi sığ bakış açısını anlamıyorum.. ne diyelim hayırlısı olsun

Cem, adami transfer yapsin diye aldik; onu bile yapamiyor.  Transfer yapma isi de zor bir sey olsa icim yanmayacak.  Burada ve Twitter'da iddiali konusan genc arkadaslarin birini al, koy takimin basina, Gherardini'nin yapamadigi transferlerin on katini aninda yaparlar... 

Çevrimdışı HakeemOlajuwon

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #1460 : 13 Ekim 2014, 18:20:50 »
OKAN

HakeemOlajuwon;
Abi benim de demek istediğim şu,bu adamlar en iyileri alanlarında,koç saatlerce spursun oyununu izlediğini söylüyor, örneğin diaw kuruyor oyunu orda zaman zaman,belki hoca bjelica nın üstünden kuracak,emire daha fazla sorumluluk verecek, yani koçun ne düşündüğünü bilemeyiz, ben taraftarın, safkan guard almazsak bittik,bizden bişey olmaz geçmiş olsun tavrına karşıyım açıkçası,daha sezon başlamadı,çılgın gibi eleştirenler var :D

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #1461 : 14 Ekim 2014, 13:26:06 »
Tim Duncan diyor ve susuyorum. Bundan 50 sene sonra "gelmiş geçmiş en iyi basketbolcular" sayılırken adı en tepelerde olacak gerçek bir efsane geçti Ülker Sports Arena'dan... 38 yaşındaymış, benden sadece 70 gün küçükmüş; kimin umurunda?

Duncan yaşlandı diyenin kalbini kırarım; ona göre. Benden bile küçük yahu... :D

Çevrimdışı Bukefalos

• Üye
  • RWB0 & SC30
« Yanıtla #1462 : 14 Ekim 2014, 15:16:00 »
Safkan 1, temiz ribaund ceken 5 falan degil de su savunmayı artık oturtmak lazım..
Cok net takım savunmasını yapamıyoruz 2 yıldır. Bu yenilen üclüklerin baska izahı yok abi.

İstikrarlı olarak bu kadar cok yenmez cünkü.
Oly geliyor atıyor, laboral geliyor atıyor

Hadi onlar üst seviye diyelim de, can altıntıg geliyor o da atıyor.. Barıs hersek geliyor o da atıyor. :)
Olmamalı
« Son Düzenleme: 17 Ekim 2014, 00:27:18 Gönderen: Bukefalos »
Ver Lester'e, yaz deftere

Çevrimdışı Okan Y.

• Üye
    • KendoKamae
« Yanıtla #1463 : 14 Ekim 2014, 15:28:11 »
Sakfan 1, temiz ribaund ceken 5 falan degil de su savunmayı artık oturtmak lazım..
Cok net takım savunmasını yapamıyoruz 2 yıldır. Bu yenilen üclüklerin baska izahı yok abi.

Hadi onlar üst seviye diyelim de, can altıntıg geliyor o da atıyor.. Barıs hersek geliyor o da atıyor. :)
Olmamalı

abi söylediğinde haklısın
geçen sene Top16da ortalama yenilen 3lükte birinciyiz
Buna karşılık yenen 2likte 11.ciyiz

İki sezon önce yenen 2likte 2.ciyiz (1.Beşiktaş) ama 3lükte gene 1.yiz

Bu sene dış adam savunmasında daha iyileşirsek başarı otomatikman gelecek. şansbasketi yenir ama biz haddiden fazla boş şut veriyoruz, bu da senin dediğin gibi takım savunması ile alakalı. Türkiye kupasında ve Gloriada zaman zaman bu yönde iyi çabalar gördük. İnşallah Top16ya kadar bu konu iyileşecektir

Bizler bir gün daha Fenerbahçeli olarak yaşamak için hayata bağlanırız ve gerekirse o bir gün için bütün bir ömürü gözden çıkartırız.
A.Y.

Çevrimdışı Cengizao

• Üye
« Yanıtla #1464 : 14 Ekim 2014, 15:42:39 »
Kenan Sipahi Is Back - Injury & rehab

Çevrimdışı Besim

• Üye
« Yanıtla #1465 : 14 Ekim 2014, 16:22:41 »
Sakfan 1, temiz ribaund ceken 5 falan degil de su savunmayı artık oturtmak lazım..

Olmamalı

Aslinda, bunu iyi bir isaret olarak da gorebiliriz.  Takimlarin genelde dis atislara yonelmesinin sebebi ya iceride icra edilen savunmadir ya da disarinin cok bos birakilmasidir.  Ilki ise, ikinci ile bunu biraz dengelersek, bence de savunmada ciddi bir yol almis oluruz.

Çevrimdışı Bukefalos

• Üye
  • RWB0 & SC30
« Yanıtla #1466 : 14 Ekim 2014, 19:47:21 »
Aslinda, bunu iyi bir isaret olarak da gorebiliriz.  Takimlarin genelde dis atislara yonelmesinin sebebi ya iceride icra edilen savunmadir ya da disarinin cok bos birakilmasidir.  Ilki ise, ikinci ile bunu biraz dengelersek, bence de savunmada ciddi bir yol almis oluruz.

İçeriyi cok iyi savunmaktan ziyade, içeriye cok gömülüyoruz bence
Adamlar da haliyle dıs sut atıyor..

Çevrimdışı Besim

• Üye
« Yanıtla #1467 : 14 Ekim 2014, 20:22:19 »
İçeriyi cok iyi savunmaktan ziyade, içeriye cok gömülüyoruz bence
Adamlar da haliyle dıs sut atıyor..

Gomulmekten ziyade, savunulan oyuncu degisimleri ve bunun yol actigi eslesme hatalari daha belirgin gibi.

Çevrimdışı Bukefalos

• Üye
  • RWB0 & SC30
« Yanıtla #1468 : 15 Ekim 2014, 01:09:09 »
Gomulmekten ziyade, savunulan oyuncu degisimleri ve bunun yol actigi eslesme hatalari daha belirgin gibi.

bu zaten biraz da gömülme hocam.
oyuncu değiştiginde rakip kısaya kalan uzun iceri dogru gömülür hafiften, hem önündeki kısaya gecilmemek için hem de arkada uzuna kalan kısa takım arkadasına yardım için.

bu yüzden genelde bu değişmelerde ya üclük yenir ya da içeri penetrede faul düdüğü cıkar.
« Son Düzenleme: 15 Ekim 2014, 01:09:41 Gönderen: Bukefalos »

Çevrimdışı Cengizao

• Üye
« Yanıtla #1469 : 15 Ekim 2014, 01:12:22 »
bu zaten biraz da gömülme hocam.
oyuncu değiştiginde rakip kısaya kalan uzun iceri dogru gömülür hafiften, hem önündeki kısaya gecilmemek için hem de arkada uzuna kalan kısa takım arkadasına yardım için.

bu yüzden genelde bu değişmelerde ya üclük yenir ya da içeri penetrede faul düdüğü cıkar.

TBL 1. hafta konusunda da yazdım. Rakip topu içeri indiremesin de o şutu denesin diye yapıyoruz zaten. Şutu sokamayacak takıma karşı yapılıp kolay açık alan sayıları ile vurup geçiyor takım.

Takım savunma sürekli switch deniyor ama kimse farkında değil bilinçli deneniyor. Şut yüzdesi düşük takımlara karşı switch sonrası diplerde unutulan kısalar sorun yaratmaz. Bunu %40+ ile şut atan takıma uygularsan facia olur. Rakip bu şutları kaçırdıkça tempo yükseliyor ve dönen toplar ile açık alan fastbreak sayıları bularak skoru yükseltip vurup geçiyorsun. Rakibin direncini kırmak için ideal. Bu savunmanın artısı da switch sonrası yüksek post ve alçak post aşırı hareketlilikten kapanıyor. Rakibi şuta zorlayıp tempoyu yükseltebiliyorsun. Rakibin set düzenini bozmak basketbolda her şey.