Gönderen Konu: Fenerbahçe | Genel Haberler  (Okunma sayısı 1270787 defa)

0 Üye ve 33 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı furkan

• Üye
  • Yer: istanbul
Ynt: Fenerbahçe / Genel Haberler
« Yanıtla #1650 : 07 Ocak 2015, 14:25:58 »
Bu sezon beni en çok üzen maç açık ara Karşıyaka Cumhurbaşkanlığı maçı oldu.EL maçlarında nedense derbilerde ve kupa finallerinde duyduğum heyecanın yanına bile yaklaşamıyorum.

Bende tam tersi, üzüldüm Karşıyaka maçına ama mesela geçen sene Euroleague'den elenmemize yol açan Milano yenilgisine çok daha fazla üzülmüştüm. Tabii Karşıyaka yerine Galatasaray olursa finalde rakip o zaman iş başka oluyor tabii.

Çevrimdışı sinanyucel

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya/Alanya
    • sinanycl
« Yanıtla #1651 : 09 Ocak 2015, 11:24:51 »
Fenerbahçe Ülker’in ‘mücavheri’ o… Hani elinden her iş gelen insanlar vardır ya… O, bu tanımın da fazlası…

Sayı atar, ribaund çeker, asist yapar, blok kovalar… Hal böyle olunca, Fenerbahçe taraftarının ‘gözbebeği’ olmayı da sonuna kadar hak eder… Nemanja Bjelica’dan söz ediyoruz… Şu günler itibarıyla tüm branşlar içinde ‘çubuklunun’ en sevilen isimlerinden. Üzgün, mutlu, heyecanlı olsa da hiç değişmeyen yüz ifadesiyle nam-ı diğer buz adam…
Kanarya’nın Sırp forveti, HABERTÜRK’ün sorularını yanıtladı.
Fenerbahçe, Euroleague’de 1. turu geride bıraktı. TOP 16’ya da iddialı başladı. Öncelikle ilk turu değerlendirebilir misin?

Euroleague’de başlangıç zordu. İlk maçta Milano’ya az kalsın kaybediyorduk. Ancak maç maç daha iyi oynamaya başladık. Hak ederek gruptan çıktığımızı söyleyebilirim. Şu an çok daha iyi konumdayız.
Geçen hafta taraftarlar, “Final-Four için parkeye yüreğinizi koyun” yazılı bir pankart açtı ve Obradovic de bu pankartın altını çizdi. Taraftar hedefi koydu, sizin açınızdan durum ne?

Taraftar bunu istiyor ve biz de bunu başarmayı istiyoruz. Türkiye’nin en iyi taraftarına sahip olduğumuzu biliyoruz. Onlar daha sabırlı olmalı ve bizi desteklemeye devam etmeli. Biz F.Bahçe’de oynuyoruz ve lig ya da Avrupa fark etmez, her maçı yüzde yüz performansla oynayacağız. İyi yoldayız ve umuyorum ki daha iyi yolda olacağız. Amacımız tabi ki onların isteklerini ortaya koyabilmek. TOP 16’da da maç maç ilerleyeceğiz. Hedefimiz için tabii ki ilk 2’de yer almak çok büyük önem taşıyor.
Taraftar seni çok seviyor ve seni gülerken görmek istiyor. Barcelona’ya son saniye basketiyle galibiyeti getirdikten sonra bile yüzünde ifade değişikliği olmayan biri olarak gülmek için Final Four’u mu bekliyorsun?

Ben de taraftarımızı çok seviyorum ve bu durumun da farkındayım. Fakat ben bunun numarasını yapamam. Ben böyle bir insanım. Eğer Final-Four’a kalırsak, söz veriyorum güleceğim.
“ÖNEMLİ OLAN HEP EN İYİYİ VEREBİLMEK”
Türkiye’de birçok kişi seni Avrupa’nın en iyi power forveti olarak görüyor. Katılıyor musun?
Bu şekilde düşünmüyorum ama insanların böyle düşünmesi beni çok memnun ediyor. Gurur duyuyorum. Şu an takımda çok önemli bir rolüm var. Coach bana güveniyor. Ve ben de bu rolümün hakkını vermeye çalışıyorum. Önemli olan sürekli kendini geliştirmek. 5 yıl oyun kurucu olarak oynadım. Sırp Milli Takımı’nda 3 numarada oynadım. Şu an 4 numara oynuyorum, çok mutluyum. Hangi pozisyon olursa olsun, hep görevimi en iyi şekilde yerine getirerek oynamaya çalışıyorum.
“KARİYERİMİN EN DOĞRU KARARI FENERBAHÇE”
Geçen yıl bir maç esnasında Obradovic’le bir olay yaşadın ve daha sonra soyunma odasına gitmek zorunda kaldın. O gün neler hissettin?
Tabii ki o an çok kötü hissettim. Ama sonrasında hiçbir şey olmadı. Hala izlerken pek bakmak istemediğim bir durum ama bir sonraki maça hiçbir şey taşımadan tartışmayı sonlandırdık. Maçın hemen ardından her şey unutuldu. Şu an hatırlamıyorum bile! Şunu biliyorum ki, kariyerimin en iyi kararını buraya gelmekle verdim. Ben ve ailem çok mutluyuz.
“6 YIL SONRA ÇOK DAHA GÜÇLÜ ŞEKİLDE GELDİM”
Fenerbahçe’de 6 yıl önce Tanjevic seni istemiş, hatta antrenmanlara çıkmıştın. O dönemde transferin neden gerçekleşmedi?
O dönemde Türkiye’de yabancı sınırlaması vardı. Yabancı sınırı nedeniyle kadroya alınmadım. Bunun üzerine Kızılyıldız’a gittim ve böylesi daha iyi oldu. Buraya daha güçlü bir şekilde geldim. O dönemde en iyi tercihi yaptığımı düşünüyorum.
“TÜRKLER TAKIM BULACAĞINI BİLİYOR”
Türk sporunun en önemli sorunu altyapı… Buna karşın Sırbistan özellikle basketbolda oyuncu fabrikası. Bu durumun sebebi sence ne ve Türk gençlerine ne tavsiye ediyorsun?
Türk oyuncular, ne olursa olsun kulüp bulacaklarını biliyorlar. Sırbistan’da ise çok büyük bir ekonomik kriz var ve oradaki gençler çalışmazlarsa, kendilerini geliştirmezlerse kulüp bulamayacaklarının farkındalar. Türkiye’de de çok yetenekli gençler var. Özellikle Berk, geçen sene burada oynayan Ayberk, Ömer Faruk ve Efes’teki genç oyuncular kendilerini tanıtmayı başardılar. Onlar 18-19 yaşında Euroleague sahnesine çıktılar. Bu kendileri için çok önemli bir an ve onlar oyunlarını daha da nasıl geliştirebileceklerini iyi bilmeliler.
“OBRADOVİC ADETA BASKETBOL TANRISI”
Fenerbahçe’ye imza atarken “Obradovic sizi çağırıyorsa sadece ‘Evet’ dersiniz” gibi bir ifaden olmuştu. Öfkeden kızarmış yüzüyle üzerine doğru yürüdüğünde de aynı şeyi düşünüyor musun?
Tabii ki düşünüyorum (İlk kez gülümsüyor). Kendisi çok büyük bir profesyonel. İşini çok önemsiyor ve bizlerin daha iyi birer insan ve oyuncu olmamız için yol gösteriyor. Parke dışında da çok iyi bir kişiliğe sahip. Zaman zaman herkes onun kızgın ifadesinden, yüzünün kızarmış halinden korkar. Biz de buna alıştık. Kariyerindeki Euroleague şampiyonluklarına bakmak bile onun en iyi olduğunu gösteriyor. Adeta basketbol tanrısı. Çok büyük saygıyı hak ediyor.

Güzel insan halk kahramanı gönül dostu Bjelica nın roportajı. Obradovic hakkındaki sozleri herkese birer mesaj birer örnek olmalı...
Yıkılmayan son kale Fenerbahçe...

Çevrimdışı Semazen

• Üye
  • Yer: Antalya-Alanya
« Yanıtla #1652 : 09 Ocak 2015, 14:48:13 »
...
Taraftar seni çok seviyor ve seni gülerken görmek istiyor. Barcelona’ya son saniye basketiyle galibiyeti getirdikten sonra bile yüzünde ifade değişikliği olmayan biri olarak gülmek için Final Four’u mu bekliyorsun?

Ben de taraftarımızı çok seviyorum ve bu durumun da farkındayım. Fakat ben bunun numarasını yapamam. Ben böyle bir insanım. Eğer Final-Four’a kalırsak, söz veriyorum güleceğim....

Burası iyiydi :)
Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilir.

Çevrimdışı sinanyucel

• Yönetici
  • Üye
    • sinanycl
« Yanıtla #1653 : 09 Ocak 2015, 14:51:30 »
Burası iyiydi :)
Her cumlesi çok samimi ve içten geldi bana zaten :) Diğer oyunculara haksızlık olmasın ama İvan-kim ve tabiki bjelica. Çubuklunun benim gözümde farklı yerde duran 3lüsü. Allah bize hep boylelerini izlemeyi nasip etsin :)

active

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1654 : 09 Ocak 2015, 15:10:33 »
Zaten gerçekten çok doğal bir oyuncu ve biz onu böyle seviyoruz böyle sempati duyuyoruz varsın gülmesin :) ;)
« Son Düzenleme: 09 Ocak 2015, 15:10:41 Gönderen: active »

Çevrimdışı fırat80

• Üye
  • Yer: osmaniye
  • TEK BÜYÜK FENERBAHÇE
« Yanıtla #1655 : 11 Ocak 2015, 18:23:06 »
Fenerbahçe Ülker Genç Takımı ile Galatasaray Genç Takımı arasında bugün (11.01.2015) saat 16.00’da başlaması gereken Genç Erkekler Basketbol Ligi Final Grubu maçı GFB grubunun takımlar ısınırken sahaya meşale ve ses bombası gibi birtakım yabancı madde atmaları yüzünden hakemler tarafından başlatılmamıştır.

Bu tip şiddet eylemleri sadece Fenerbahçe’ye değil, aynı zamanda Türk sporuna da zarar vermektedir. 

Fenerbahçe Spor Kulübü olarak bu kişiler hakkında kulübümüzce savcılığa suç duyurusunda bulunulacaktır. 

Hem emniyet birimleri hem de yargıdan bu kişiler hakkında gerekli yaptırımların uygulanmasını acilen beklemekteyiz. Bu olayın takipçisi olacağımızı da kamuoyunun bilgisine sunarız.

Saygılarımızla
(   FENERBAHÇE  )

Çevrimdışı Andrew Goudelock

• Üye
  • Yer: İzmir
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #1656 : 13 Ocak 2015, 19:59:40 »
Fenerbahçe Ülker’de Ricky Hickman’ın sakatlık sorunu devam ediyor.

Yaklaşık 1 aydır aşil tendonundaki sakatlık sebebiyle sadece CSKA Moskova maçında forma giyen Ricky Hickman’ın durumu geçen süreye rağmen hala net bir şekilde belli olmazken, Fenerbahçe taraftarı Hickman’ın durumunu merak ediyor.

Zonebasket’ın kaynaklarının iddiasına göre Fenerbahçe teknik kadrosu, sakatlığı ciddi olan Hickman’ı sezon boyunca fazla riske etmeden sadece Euroleague’de kullanmayı planlarken, başka bir kaynak ise doktorların olumlu raporuna rağmen Hickman’ın psikolojik açıdan sakatlığın etkisinden çıkamadığını ve bu yüzden riske edilmediğini iddia etti.

Son 1 aydır sadece CSKA Moskova maçında sahada yer alan Hickman, son Nizhny Novgorod maçında oynamazken, lig de ise en son Banvit karşısında süre aldı.

http://zonebasket.com/fenerbahce-ulkerde-hickman-sorunsali/
Ve, Madrid’e ulaşırlarsa… Benchlerinde Avrupa’da hiçbir takımda olmayan bir avantaja sahip olacaklar.

Çevrimdışı Civa

• Üye
  • Yer: Usa
  • Arif
    • twitter.com/arifcakir13
« Yanıtla #1657 : 14 Ocak 2015, 17:12:10 »
Basketbol şubesinin yönetim yapılanması nasıl, bilen var mı? Yani söz hakkı ülker'de mi yoksa Fenerbahçenin atağı basketbol sorumlusunda mı? Aziz Yıldırım Ahmet Özokur neresinde şubenin yönetiminde.

Çevrimdışı onee

• Üye
  • Yer: İzmit-Denizli
    • orhanyet
« Yanıtla #1658 : 14 Ocak 2015, 17:17:36 »
ulker futboldan desteğini cekmis.yilda 60 milyon tl yatiriyolarlarmis futbola.

Bizim için guzel haber bence artik tum desteği insallah basketbol takimina verirler.hazir bu sene de ulkerle anlasma bitip yeniden anlasma icinasaya oturuluyorken.

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #1659 : 14 Ocak 2015, 17:53:12 »

Bizim için guzel haber bence artik tum desteği insallah basketbol takimina verirler.hazir bu sene de ulkerle anlasma bitip yeniden anlasma icinasaya oturuluyorken.

Cok iyi olmus.  Futbol kadar rezil bir spor dali daha yok: hem gorsel hem de icinde bulundugu durum itibari ile. 

Çevrimdışı onee

• Üye
    • orhanyet
« Yanıtla #1660 : 14 Ocak 2015, 17:54:21 »
Cok iyi olmus.  Futbol kadar rezil bir spor dali daha yok: hem gorsel hem de icinde bulundugu durum itibari ile.
aynen katılıyorum.ilgim son derece kısıtlı.boyle de kalmaya devam edecek.

Çevrimdışı Solamnus

• Üye
  • Yer: istanbul
  • in zeljko we trust!
    • cemturk
« Yanıtla #1661 : 14 Ocak 2015, 18:22:40 »

Bence yine bize sponsor olurlar, o kadar yatırım yaptılar EL şampiyonu olacağımız sezon bizi yarı yolda bırakmazlar ;)

Çevrimdışı onee

• Üye
    • orhanyet
« Yanıtla #1662 : 14 Ocak 2015, 18:24:49 »
Bence yine bize sponsor olurlar, o kadar yatırım yaptılar EL şampiyonu olacağımız sezon bizi yarı yolda bırakmazlar ;)
hic sanmıyorum ben bizi birakacaklarini.aziz yildirim faktoru olsa da
yatirimlar artacaktır.daha fazla sahibi olurlar bence bundan sonra subenin.

Çevrimdışı Kutay

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • kutay_erkan
« Yanıtla #1663 : 14 Ocak 2015, 22:59:45 »
hic sanmıyorum ben bizi birakacaklarini.aziz yildirim faktoru olsa da
yatirimlar artacaktır.daha fazla sahibi olurlar bence bundan sonra subenin.

Ülker o kadar yatırım yaptı yaptı yıllardır, tam meyvelerini iyice toplayacakken bırakmaz kolay kolay bence. Aziz Yıldırım faktörü korkutsa da ticari olarak iki tarafa da kazançlı şu anki durum.
Burası Fenerbahçe. Burada "2010'da şampiyon olalım, 5 yıl sonra başarılı olalım." diye hedef belirlenemez. - Willie Solomon

Çevrimdışı sinanyucel

• Yönetici
  • Üye
    • sinanycl
« Yanıtla #1664 : 15 Ocak 2015, 01:24:07 »
Sitenin yeni banner ı çok başarılı olmuş. Yapanların eline emeğine sağlık :) uzun zamandır dikkatimi çekiyodu eskisi, acaba hadsizlik  olur mu yada luzumsuz bi eleştiri gibi algınabilir mi  diye düşünüp fikrimi yazmamıştım, çünkü cappie li ersun yanallı biraz eskide kalmış banner dı :) gerçi bunda da sosyal medyadaki yaygın tabirle nam ı diğer Sir Eagle yok :))) uzun lafın kısası çok basarılı bi yapım olmuş ellerinize saglık :)
« Son Düzenleme: 15 Ocak 2015, 01:25:48 Gönderen: sinanyucel »