Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970470 defa)

0 Üye ve 84 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #14655 : 24 Aralık 2014, 01:25:27 »
fersu denen herifi gunahım kadar sevmem saygı da duymam. 5 para etmez adamın tekidir. ama reis ile bi röportaj yapıldıysada ne konusuldugunu merak edip bakıyorum acıkcası. keske adam akıllı biri ile röporaj yapsaydı da ona baksaydık benimde içimden gecen öyle

Sana zaten kimse laf söyleyemez hocam, koçuna komisyoncu diyen adamlara sen çay ikram etmedin, edenler düşünsün.

Çevrimdışı daredevil

• Üye
  • Yer: Muğla
« Yanıtla #14656 : 24 Aralık 2014, 01:29:46 »
Sana zaten kimse laf söyleyemez hocam, koçuna komisyoncu diyen adamlara sen çay ikram etmedin, edenler düşünsün.
acıkcası ona bende bi anlam veremedim yani neden direk bu kişi ile röportaj yapıldı yani baska adam mı yok. ki koc da böyle cok fazla röportaj veren ora bura gezen biri de değil ama sanki özellikle secilmiş gibi yani ok ilginç. Ama suclamanın yapıldıgı kişi bunu takmıyorsa eger acaba biz mi hata yapıyoruz bunu kafaya takarak sonucta adam beni suclamadı reisi sucladı ee reis için sıkıntı yoksa biz niye bu kadar içselleştiriyoruz onu da cözemedim. veya reis bundan habersiz olabilir mi? yani bi Allah'ın kulu da demez mi hocam bak sen bu adamla görüşeceksin ama bunlar böyle böyle kişiler demez mi. Ben cözemedim valla
Obra reis varsa gerisi teferruattır..
Sen kal gerisi farketmez..

• Yönetici
  • Üye
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #14657 : 24 Aralık 2014, 01:34:55 »
Obradovic'in şeyinde olmaz Fersu denen eleman. Kendisine komisyoncu imasında bulunduğunu da bildiğini sanmıyorum. Kulübün suçu bu başka bir şey değil.

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #14658 : 24 Aralık 2014, 01:36:00 »
acıkcası ona bende bi anlam veremedim yani neden direk bu kişi ile röportaj yapıldı yani baska adam mı yok. ki koc da böyle cok fazla röportaj veren ora bura gezen biri de değil ama sanki özellikle secilmiş gibi yani ok ilginç. Ama suclamanın yapıldıgı kişi bunu takmıyorsa eger acaba biz mi hata yapıyoruz bunu kafaya takarak sonucta adam beni suclamadı reisi sucladı ee reis için sıkıntı yoksa biz niye bu kadar içselleştiriyoruz onu da cözemedim. veya reis bundan habersiz olabilir mi? yani bi Allah'ın kulu da demez mi hocam bak sen bu adamla görüşeceksin ama bunlar böyle böyle kişiler demez mi. Ben cözemedim valla

Fersu'yu fethettik; misyonerler gibi beynini yikadik: o artik bize karsi duran biri degil.  Aksine, hayattaki en buyuk basarisi Obradovic ile roportaj yapmak olan bir fani artik. 

Çevrimdışı south

• Üye
« Yanıtla #14659 : 24 Aralık 2014, 01:57:08 »
Fersu diye isim mi olur a.... Demek istiyorum ama forumda birisinin adı ya da yakın tanıdığının adı Fersudur diye demiyorum

• Yönetici
  • Üye
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #14660 : 24 Aralık 2014, 02:07:18 »
Kutsal Damacana - Fersu ..

Çevrimdışı south

• Üye
« Yanıtla #14661 : 24 Aralık 2014, 02:27:07 »
Taraftar artık nefes alsın yeter felsefesiyle hareket etmeye başladı  :D

Resim eklemeyi yeni öğrendim biraz büyük oldu ama kusura bakmayın
« Son Düzenleme: 24 Aralık 2014, 02:30:44 Gönderen: south »

Çevrimiçi ayhan

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • @ab_1907
« Yanıtla #14662 : 24 Aralık 2014, 07:37:17 »
Bak buna katılıyorum ;

1- Zeljko Obradovic
2- Maurizio Gherardini
3- Kenan Sipahi

Aksini düşünen benimle ahbaplık edemez.

ahahaha, güldüm 3 numarayı görünce.

İnanmadığımdan değil, senin (tanımadan sen diye hitap ediyorum ama saygısızlık yada küçümseme amaçlı değil, resmiyet yerine samimiyet olması daha iyi olur diye düşündüğüm için) bunu yazacağını düşünemediğimden.

Bugün için malesef böyle değil ama umarım ileride öyle olur, takımın direksiyonundaki yerli Naumoski, Diamantidis, Papaloukas olur Kenan. İşte o zaman, o ayrılana kadar her sene f4 ün biletlerinenden birinin gediklisi oluruz.

Çevrimiçi ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #14663 : 24 Aralık 2014, 07:38:43 »
Duydugum seylerin ardindan, benim siralamam su sekilde:

1- Kenan Sipahi
2- Obradovic
3- Gherardini

Şu duyulanları, Cem Ağrak'ın gizli verdiği sözü buradan da paylaşsanız ya. Yoksa biz birşeyler uydurmak zorunda kalacağız..

• Yönetici
  • Üye
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #14664 : 24 Aralık 2014, 07:44:37 »
Şu duyulanları, Cem Ağrak'ın gizli verdiği sözü buradan da paylaşsanız ya. Yoksa biz birşeyler uydurmak zorunda kalacağız..

Kenan'la ilgili olay benim sık sık dile getirdiğim üzere, iş disiplini, çok çalışması ve azmiyle alakalı. Tabii ne ben, ne Besim, ne de Cem Ağrak asla ama asla bir Fersu olamayız, onun kadar bilgimiz yoktur, bildiğimiz kadar işte.

Çevrimdışı furkanzengin

• Üye
  • Yer: istanbul-sarajevo
« Yanıtla #14665 : 24 Aralık 2014, 08:06:51 »
Rusya krizi en çok Türkiye'yi etkiler. Ülkenin ticaret ve turizm hacminin büyük kısmı Rusya ile yapılıyor. Ben kendi sektörüm olduğu için diyorum Turizm fena patlar yaza. Bizim ekonomik durum da bok gibi muhtemelen seçimden sonra hükümet felaket derecede kemer sıkma politikasına başlayacak o zaman göreceğiz durumları.

Ülker gibi sponsorumuz varken bize bir şey olmaz şubenin yıllık geliri ( salon kombine vs ) 7 8 milyon USD seviyesinde, bu Kenan Berk Ömer Faruk Ayberk gibi arkadaşları takıma kazandırabilirsek sıkıntı çekmeyiz, mevcut gelirlerimiz ve sponsorumuzla kriz durumunda dahi iyi bir çekirdek kadronun üstüne ekleme yapmak işi kalacaktır ki bu çok zor değil.

Bu arada guard gelmesin fikrimin sonuna kadar arkasındayım 3 numara alsak daha iyi olacak
Naprijed Zmajevi Naprijed Bosno

Çevrimiçi ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #14666 : 24 Aralık 2014, 08:22:00 »
Fersunun kuralar sonraki tahmini gördükten sonra, kimsenin onun gibi olamayacağına emin oldum zaten. Millet tv de oturup maç seyrederek yorumcu oluyor artık.

Çevrimdışı serkan330

• Üye
  • Yer: Gebze / İstanbul
    • serkancelik
« Yanıtla #14667 : 24 Aralık 2014, 11:41:51 »
Bence bu hedef-başarı-başarısızlık konuları birbiri ile en sık karıştırılan kavramlar. Bu sadece bu forum veya basketbol özelinde değil hayatın diğer alanlarında da aynı şekilde karıştırılıyor.

Hedef tarifini nasıl yaptığınıza bağlı olarak başarı ve başarısızlık tanımlarınızı da oturtabilirsiniz. Önce kendinize ferdi olarak şu soruyu sorun: Benim için hedef, varılacak bir noktadan mı ibarettir yoksa o noktada süreklilik arz etmek midir? Başarı ile başarısızlık birbirinin zıddı değildir, birbirini tamamlayan unsurlardır. Nasıl ki birer insan olarak biz hayatımızın her alanında aynı şekilde başarılı değilsek kurumlar için de bu aynı şekilde geçerlidir.

Fenerbahçe Ülker'in hedefi nedir? 20xx-20xx sezonunda F4 oynamak mı? Genç oyuncu yetiştirmek mi? A Class oyuncuları kadrosuna alıp onlarla oynamak mı? Bunlardan hangisi hedef olursa olsun, bence hepsi geçici şeyler. Bana göre Fenerbahçe Ülker'in tek hedefi olmalıdır: Avrupa'nın elit basketbol kulüplerinden biri olmak.

Bu hedefin içine herşey girer. Hepsinin başı EL A Lisansına sahip olmaktır. Bugün bu güvence altına alınmıştır. Bir diğeri kendi tesislerine sahip olmaktır. Bugün Fenerbahçenin kendi antreman ve maç salonları vardır. Bir diğeri oyuncu üretimidir, bugün Fenerbahçe'nin altyapısı ama öyle ama böyle kendi kadrosuna beş oyuncu vermiş durumdadır. Bunların kimi kiralıktır, kimi kısıtlı sürelerde sahadadır. Ama bir şekilde kulüple bağları vardır. Mevcut organizasyonuyla Fenerbahçe, Türkiye'nin lider spor kulübüdür.

Bunlar işin kağıt üstündeki kısımlarıdır. Sportif olarak, kulüp her sezon şampiyonluk yarışı verir. Katıldğı tüm EL sezonlarında Top 16 yapmıştır, sadece bir kere top 8 yapabilmiştir. Kulüp bu sene de Top16da mücadele edecek.

Biraz da divan kurulu üyelerine pazarlama maksatlı gibi yazdığım bu satırların esas amacı sizlere ufak bir fikir vermektir. Bunların hiçbirinin olmadığı bir dönemi de bu kulüp yaşadı.  Emin olun yaşadı. İbrahim Kutluay'dan sonra uzun süre bırakın basketbolcu çıkarmayı, basket topu çıkaramadık. Haldun Alagaş'da maç oynadık.

Bu demek değildir ki eleştirilmeyecek, herşey kabullenilecek. eleştiri olmazsa olmazdır. Ama altyapıdan çıkan oyuncu kötü oynuyorsa bunun eleştirisi 'altyapıdan bi bok olmaz' değildir. Salonda seyirci maça gereken etkiyi gösteremiyorsa veya salonda abuk sabuk işler oluyorsa, buunun eleştirisi 'yıkın amk salonunu' veya bırakın bu salonu değildir. Ve nihayetinde kaybedilen hattta ağır kaybedilen bir maçtan sonra 'kapatın amk bu şubeyi' hiç değildir.

Taraftarın en büyük sorunu negatif opportunist pragmatizmdir. Bu şu anlama gelir:

20xx-20xx sezonunda play-off 1. turda elenilmesi büyük başarısızlıktır. Ama bir sonraki sezon şampiyon olunması 'olması gereken' olduğu için değersizdir.

İstenilen bir oyuncunun alınamaması başarısızlıktır ama alınmış bir oyuncu sıradan bir kişidir artık. Ama alındıktan sonra sıradanlaştırılan bu adamın sıradan performansı da gene başarısızlıktır.

Nihayetinde Top16ya kalınmasa büyük başarısızlık olacakken Top 8 başarı bile değildir.

Top 16 da başarıdır, Top 8 de başarıdır, Türkiye Şampiyonluğu da başarıdır, Cumhurbaşkanlığı Kupası da Türkiye Cup da hatta Gloria Cup da başarıdır. Ama bu başarıların tümü hedef yolunda günlük konulardır. Bu sene Final 4 yaptık diyelim (ki yapacağımıza inanmasak bu kadar külfete girip Madrid programı yapmayız) Hedefimize ulaşmış olacak mıyız? Eğer hedefe ulaşılmış olacaksa artık şubeyi sahiden kapatabiliriz. Elbette böyle bir şey olmayacak. Çünkü esas olan sürekli yukarıda olmaktır.

Bu sebeple hedef Final 4 diyen de bu sezon için Top 8 yeter diyen de aynı ölçüde haklı ama bir o kadar da haksızdır. İşin özü, ileri doğru atılan her adım başarıdır ama hiçbir başarı kusursuz değildir.

selamlar

felsefesi olan bir yazı olmuş.  harcanıyosun buralarda demek geldi içimden. kitap yaz okuyalım:)

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
  • Yer: Azerbaycan , Bakü
« Yanıtla #14668 : 24 Aralık 2014, 12:20:31 »
Itouidis Minsk macindan sonra yaptigi aciklamada , Teodosic'in donusu yakindir demis , teorotik olarak bu macda da oynaya bilirdi ama biz daha da hazir olmasini bekliyoruz , top 16 icin hazir seviyeye gelecekdir demis.

teo bir aksilik olmazsa bizim macta oynayacak , Teo'nun kotu oynamasini istedigim tek mac Fenerbahce maci ..keske bende 2 ocakta Turkiyede olsaydim , avrupanin en iyi oyuncusunu yakindan seyrederdim.
« Son Düzenleme: 24 Aralık 2014, 12:21:04 Gönderen: emindesouza »

Çevrimdışı Andrew Goudelock

• Üye
  • Yer: İzmir
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #14669 : 24 Aralık 2014, 12:32:30 »
Itouidis Minsk macindan sonra yaptigi aciklamada , Teodosic'in donusu yakindir demis , teorotik olarak bu macda da oynaya bilirdi ama biz daha da hazir olmasini bekliyoruz , top 16 icin hazir seviyeye gelecekdir demis.

teo bir aksilik olmazsa bizim macta oynayacak , Teo'nun kotu oynamasini istedigim tek mac Fenerbahce maci ..keske bende 2 ocakta Turkiyede olsaydim , avrupanin en iyi oyuncusunu yakindan seyrederdim.

Sıkıntı değil Bjelica'yı her zaman gelip izleyebilirsin :D

Konu çok farklı bir konu ama Teodosic'ın en iyi oyuncu olduğunu kariyeri şu şekildeyken kabul edemem. En yetenekli oyuncu olabilir ama kariyerinde bazı noktaları açmadığı sürece en iyisi değil.

Bu arada Teo, bizim maçta kesin oynuyormuş.
« Son Düzenleme: 24 Aralık 2014, 12:32:47 Gönderen: Utkan Şahin »
Ve, Madrid’e ulaşırlarsa… Benchlerinde Avrupa’da hiçbir takımda olmayan bir avantaja sahip olacaklar.