Gönderen Konu: NCAA  (Okunma sayısı 57024 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Kutay

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • kutay_erkan
Ynt: NCAA
« Yanıtla #105 : 18 Mart 2017, 18:55:49 »
Burada da konuşalım, birinci sıra kim olmalı? Fultz mu, Ball mu? Başka biri mi?
« Son Düzenleme: 18 Mart 2017, 18:56:41 Gönderen: Kutay »
Burası Fenerbahçe. Burada "2010'da şampiyon olalım, 5 yıl sonra başarılı olalım." diye hedef belirlenemez. - Willie Solomon

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #106 : 18 Mart 2017, 20:15:35 »
Bu Ball brothers enteresan tipler. Hepsinin değişik şut mekanikleri var ama iyi atıcılar. Fakat troll bir babaları var. İlginç olacaklar...
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #107 : 19 Mart 2017, 09:36:16 »
Sezon başı Josh Jackson (Kansas'lı) ilk sırada gösteriliyordu. İyi de maçlar çıkarmasına rağmen (birkaç maçını izledim) draft sıralamasında geriledi. Topa yön verme, oyunu okuma konusunda karar sıkıntıları oluyor bazen. Tahminim bu sebeple iniş yaşadı. Bana Minesota'nın genç yıldızı ve iki sene öncenin en değerli çaylağı Wiggins'i hatırlatıyor oyunu. Ama ondan daha atletik sanki. DeMar DeRozan ile Wiggins arası diyeyim.

Lonzo Ball için babası Stephen Curry benzetmesi yaptı ve komik duruma düştü. Daha da komiği aynı baba, "ben bire bir maçta Michael Jordan'ı yenerdim" diyerek iyice maskara oldu. Bunları söylediğinde Ball ilk sıradan seçilecek gibi duruyordu ama şimdi ikiye düştü. Babası sayesinde şimdiden bir anti-pati oluştu kendisine. Babası daha az konuşsa üstünde bu baskı olmazdı ama iş işten geçti. Onun da birkaç maçını izledim. Bana Deron Williams'ın iyi zamanlarını hatırlattı. Saha görüşü çok iyi. Şut mekaniği müthiş. Fakat bire birde Deron'ın o öldürücü crosover'ları yok. Kalabalık içine dalmaktan çekiniyor ve haklı; çünkü oralarda saçmalama potansiyeli yüksek. Delici özelliğini geliştirmesi gerek. Bir de kritik maçlarda sorumluluktan hep kaçtı ve topu başkalarına bıraktı. Bu koçun isteği mi, benim izlediklerim mi öyle tesadüf etti, bilmiyorum.

Fulltz'ın sadece bir maçını izledim. Çok zayıf bir takımda oynadığı için iyi takımlara karşı (mesela Ball'ın takımı UCLA ile oynadığı maçlar) 40 sayı filan fark yiyorlar ve haliyle o maçları izlemek istemiyorsun. Bir oyuncu oradan nasıl anlaşılır ki? Kafa kafaya oynanmış tek bir maçını buldum, takımın her şeyi gibi bir durumda... Yetenekli, atlet, çabuk, ama bu kadar kötü oyuncunun arasında hakkında karar vermek zor.

Listelerde sezon başı (hatta geçen yıl lise son sınıftan beri) benim favorim olan Jason Tatum, listenin 7. veya 8. sırasında gidip geliyordu; şimdi baktım, 3.sıraya yükselmiş. Çok mutlu oldum. Ben olsam gözü kapalı ilk sıradan onu seçerim. En kötü ihtimalle Rudy Gay veya Iguodala olur. Bu arada daha biz ona doyamadan sahalara veda eden Brandon Roy'u da hatırlatmak isterim. Yani Tatum en kötü ihtimal all-star sınırında gezinen bir NBA oyuncusu olur. Ki bence daha fazlası... Kobe gibi bir adım geri çekilip etrafında dönerek orta mesafe atıyor. Fiziği mükemmel... Atletizmi öyle... Turnikeleri ve alley-oop'ları Dr.J tarzı bitirdiği oluyor. Üçlüğü çok iyi.

Benim favorim Jason Tatum. İstediğim tarz oyuncu. Ama ilk sıradan seçeceklerini sanmıyorum.
Fulltz benim için hâlâ bilmece. Ball şimdiden baba kurbanı.

EK BİLGİ: İki gün önce Mart çılgınlığı başladı ve ilk rauntlar sona erdi. NCAA takip etmenin tam zamanı... Yenilen eve dönüyor. Her maç final.
« Son Düzenleme: 19 Mart 2017, 23:47:04 Gönderen: Hakan Yaman »

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #108 : 19 Mart 2017, 11:27:49 »
Ben şimdiden uyuz oldum Ball kardeşlere. Tatum iyiymiş Tatum... :)
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #109 : 19 Mart 2017, 12:01:41 »
Ben şimdiden uyuz oldum Ball kardeşlere. Tatum iyiymiş Tatum... :)

Tatum hakkında ilk defa Ağustos 2015'te yazmıştım. Ben o tarihte liseyi bitirdi sanıyordum ama daha lise sona yeni geçmiş imiş:

"Geçtiğimiz ay oynanan Dünya U 19 Basketbol şampiyonasında altın madalya kazanan Amerika Milli Takımının şutör gard ve kısa forvet pozisyonunda oynayan oyuncusu Jayson Tatum benim turnuvada Furkan Korkmaz ile beraber en çok gelecek gördüğüm ve en fazla dikkatimi çeken iki oyuncudan birisiydi. Evet, oynadığı Milli Takım'da asıl öne çıkan isim o değildi ama uzun vadede ben en üst seviyeye gelecek potansiyelin Tatum'da olduğunu düşünüyorum. " (26.08.2015)

Maçları Ntv Spor yayınlamıştı. İşte 2015 - U 19 klibi.

https://www.youtube.com/watch?v=9jwhN4vcPv0

Ki bu klibin üstünden 2 sezon geçti. Birisi lisede, bu sene de kolejdeki ilk yılı devam ediyor. Coach-K'nin elinde Duke'ün NBA'e hep iddialı oyuncular yollayıp, onların vasatı aşamaması geleneğini kırmaya başlayan isimlerden birisi olacak mı, bakalım. Hakkını yemeyelim, Grantt Hill efsaneydi, sakatlıklar olmasa çok daha büyük olurdu. Kyrie Irwing'de de o efsane potansiyeli var. Tatum bunların arasına girebilir derim. Kötü bir koç ve organizasyonun olduğu cadı kazanı bir yere draft edilmez, sakatlıklar yaşamaz ise...

« Son Düzenleme: 19 Mart 2017, 12:05:27 Gönderen: Hakan Yaman »

Çevrimdışı Kutay

• Üye
    • kutay_erkan
« Yanıtla #110 : 19 Mart 2017, 13:55:02 »
Şu an iyi atsa da NBA'de o şekilde şut atması zor olan Ball'ın şut mekaniğini düzeltebileceğini düşünüyorum. Ki zaten onu yaparsa gerçekten müthiş bir oyun kurucu, NBA oyun tarzının gittiği noktaya da çok uygun. Ama genelde draft'tan gelen adayları değerlendirmeyi beceremem :)
Burası Fenerbahçe. Burada "2010'da şampiyon olalım, 5 yıl sonra başarılı olalım." diye hedef belirlenemez. - Willie Solomon

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #111 : 19 Mart 2017, 13:59:57 »
Tatum'un (Duke Üniversitesinin) bu sezon ki maçlarını izleyin. Tatum'un daha 1. sınıf öğrencisi olmasına rağmen sahadaki duruşunu görün. Gerek fizik olarak, gerek oyun içi duruşu... (Fakat sezonun ilk maçlarında sakat olduğu için oynamadı. Aralık ortasından itibaren Duke maçlarını...)

Çevrimdışı Kutay

• Üye
    • kutay_erkan
« Yanıtla #112 : 19 Mart 2017, 15:30:12 »
Tatum'un (Duke Üniversitesinin) bu sezon ki maçlarını izleyin. Tatum'un daha 1. sınıf öğrencisi olmasına rağmen sahadaki duruşunu görün. Gerek fizik olarak, gerek oyun içi duruşu... (Fakat sezonun ilk maçlarında sakat olduğu için oynamadı. Aralık ortasından itibaren Duke maçlarını...)
Maçı değil de bayağı bir videosunu izledim, ayak fundamental'ı çok iyi ve kolay bozulmayacak bir şutu var fiziği sebebiyle. Carmelo'ya benziyor.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #113 : 19 Mart 2017, 17:17:06 »
Çok yaşa. Carmelo örneği güzel. :)

Çevrimdışı ozgurr

• Üye
  • Yer: izmir/kuşadası
    • @ozgurr2002
« Yanıtla #114 : 19 Mart 2017, 20:07:32 »
ball biraderler ve babaları hakkında bir yazı vardı bu ayın socrates'inde. baba ball tam bir sırnaşık yavşak gibi bir intiba bıraktı bende.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #115 : 19 Mart 2017, 23:50:42 »
ball biraderler ve babaları hakkında bir yazı vardı bu ayın socrates'inde. baba ball tam bir sırnaşık yavşak gibi bir intiba bıraktı bende.

Hakan Şükür'ün babası da Ersun hoca onu milli takımdan kestiği zaman ekranlara çıkıp böyle cart cart konuşurdu. Ne kadar antipatik göründüğünün farkında değiller.

Çevrimdışı ozgurr

• Üye
    • @ozgurr2002
« Yanıtla #116 : 20 Mart 2017, 07:57:49 »
Hakan Şükür'ün babası da Ersun hoca onu milli takımdan kestiği zaman ekranlara çıkıp böyle cart cart konuşurdu. Ne kadar antipatik göründüğünün farkında değiller.

konuyla alakasız olacak ama andy murray'nin anası da aynı şekilde sinir bozucu.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #117 : 29 Mart 2017, 12:22:28 »
Dünyanın en heyecanlı ve sürprize açık organizasyonu NCAA'de dörtlü finale kalan üniversiteler iki gün önce belli oldu.

Oregon, Gonzaga, South Carolina ve North Carolina.

Mart çılgınlığında en unutulmaz maç Top 16'da Florida - Wisconsin arasındaydı. Senelerce klasikler arasında yayınlanacak bir maç.

Özeti mutlaka izleyin... Vk.com'da maçın tamamı var. Arşivlemek isteyen olursa...

https://www.youtube.com/watch?v=u3sf7BUjOEc

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
NCAA : Finalin Adı Belli Oldu
« Yanıtla #118 : 02 Nisan 2017, 11:30:01 »
Amerikan Üniversite Liginde (NCAA) bu gece final-four maçları oynandı ve finalin adı belli oldu.

Gecenin ilk maçında South Carolina'yı 77-73 yenen GONZAGA tarihinde ilk defa finale yükselirken, diğer maçta NCAA tarihinin en başarılı takımlarından, Michael Jordan, James Worhy, Vince Carter gibi efsaneleri mezun etmiş NORTH CAROLINA ise Oregon'u 77-76 yenerek diğer finalist oldu.

GONZAGA ile NORTH CAROLINA arasındaki final, Pazartesi'yi Salı'ya bağlayan gece oynanacak.

Çevrimdışı ozgurr

• Üye
    • @ozgurr2002
« Yanıtla #119 : 07 Nisan 2017, 16:17:37 »
nedense bu yıl fox sports yayınlamadı maçı. n. carolina'da tarihinin altıncı şampiyonluğunu aldı ekleyelim.