Gönderen Konu: Jason Thompson  (Okunma sayısı 60949 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
Ynt: Jason Thompson
« Yanıtla #135 : 16 Kasım 2017, 15:53:21 »
Sorunu daha cok pisikolojik gibi gelmeye basladi ....

Bir laf var; "Herseyi yapicam diyen hic birseyi yapamaz"

Benim kafamda hala ne savunma da ne de hucumda rolu oturmadi... Cok guveniyordum ama katkisi cidden limitli su anda...

sorununu cozer diye bekliyorum ama hoca da artik biraz umudu kesti galiba. Umarim yaniliyorumdur.
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı Jason Bourne

• Üye
  • Yer: istanbul
    • okanc14
« Yanıtla #136 : 16 Kasım 2017, 16:04:59 »
1,5 aydır ''şu adama süre verelim, çok umutluyum iyi olacak'' diyenlerden oldum.

Dün oyunda olduğu anlarda daha bir dikkatli izledim. Nunnaly'ye yaptığı bir asist ve savunmada kaptığı bir top dışında hiçbir olumlu hareketi olmadı. Kaptığı topu da yarı sahaya sürüp top kaybına sebebiyet verdi zaten.

Dün kendisiyle ilgili ilk defa umutsuzluğa kapıldım. Bir tek tuğla koymamış oyununa bunca zamandır. Zaman dedik, sabır dedik ama hâlâ 12-13 dakikada 4 faule çıkıyor, faul problemi yaşamadığı maç yok.

Eksik yanlarının henüz hiçbirini törpülemedi. Aklım Singletonlara, Tavareslere kaymaya başladı malesef.

En basitinden, ribaunt canavarı diye aldık ama en çok hücum ribauntu veren takım durumundayız.

İnşallah çıkış yakalar yoksa seneye bu takımda olmaz.
Aynen bende her izlediğimde ribauntçu diye aklımda kalmış diye izliyorum ama ribaundu geçtim sakarlıkları da çok fazla.Geçen hafta  yayında söylemişlerdi sanırım, sene başı Singleton ile görüşmüşler ama almamışlar diye.Hafiften içim de yandı duyunca.

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #137 : 16 Kasım 2017, 16:19:27 »
Fundamental'i bile olmayan Nunnally bile bu seneki duruma geldiyse herkes gelebilir...

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #138 : 16 Kasım 2017, 16:28:15 »
Fundamental'i bile olmayan Nunnally bile bu seneki duruma geldiyse herkes gelebilir...

Üstat, bence Obradovic Nunnaly' motive etmek için bizim sezon başındaki bahsi kendisine tercüme ettirdi. Sırf senin profil fotonu birkaç hafta Nunnaly yapmak için adam basketbolla yatıp kalkmaya başladı. :D

Çevrimdışı friend-chip

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İzmir
  • Kitap okumuyorsanız tartışmayalım..!
    • i_dnmz
« Yanıtla #139 : 16 Kasım 2017, 16:33:56 »
"Konfor alanı, insanın kendisini içinde güvende hissettiği, stres ve riskin en az olduğu görünmez yaşam alanı olarak tanımlanabilir.
1908’de iki psikolog tarafından adı konmasa da tanımı yapılan bu kavrama göre, konforlu bir durum kişinin sabit bir performans göstermesini sağlıyordu. Maksimum performans için ise, bir kaygı eşiği gerekiyordu. Bu psikologlara göre, stres seviyesinin normalden yüksek ancak panik yaratacak kadar aşırı olmadığı durumlar kişilerin en üretken ve verimli oldukları zeminleri yaratıyor."

Devamı: https://www.uplifers.com/konfor-alaninizin-disinda-rahat-etmenin-4-yolu/#ixzz4ybKhphjm
Ayrıca şuna da bir bakılabilir. http://www.yetenekyonetimi.co/2014/02/konfor-alaninin-disina-cikabilmek.html

Adamın sakalı uzamaya başladı. Konfor alanının çok dışına, yani panik alanına vardı. Yakında basketbol bilgeliği de başlayacak gelmeye...
PG Calathes / SG Wilbekin / SF Tarık / PF Hayes / C Motley
PG Mrsic / SG Bogdanović / SF Datome / PF Mirsad / C Vesely
PG Parker / SG Ginóbili / SF Kukoč / PF Nowitzki / C Sabonis

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #140 : 16 Kasım 2017, 16:34:45 »
Acaba, NBA'de oynadığı gibi bir de 4 numarada mı denesek? En iyi sezonlarını, rakip savunmaların pivot Cousins'la boğuştuğu maçlarda power-forvet olarak çıkardı. Sırtı dönük uzunun yardımcısı yüzü dönük oyuncuydu. Hep öyle başarılı oldu. NBA'de hiç pivot olarak başladığı maç olmadı ki? Yani inanın hatırlamıyorum. Onu pivot olarak sadece bizim Golden State tecrübe etti, orada da olmadı zaten. Yoksa gerçekten ama gerçekten yüzü dönük oyunda çok etkili bir isimdi. Takip smaçları yapar, leblebi gibi hücum ribauntu çeker...

Bakalım...

Çevrimdışı fener_1907

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #141 : 16 Kasım 2017, 16:53:23 »
valla Jason'a giydiriliyor ama bu maçı veren bence Sloukas. Görevini yerine getiremiyor, abuk sabuk kararlar veriyor. Yunan guard dedik, bizim guardları arar olduk.

Çevrimdışı nemanja bjelica

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #142 : 16 Kasım 2017, 19:37:25 »
Acaba, NBA'de oynadığı gibi bir de 4 numarada mı denesek? En iyi sezonlarını, rakip savunmaların pivot Cousins'la boğuştuğu maçlarda power-forvet olarak çıkardı. Sırtı dönük uzunun yardımcısı yüzü dönük oyuncuydu. Hep öyle başarılı oldu. NBA'de hiç pivot olarak başladığı maç olmadı ki? Yani inanın hatırlamıyorum. Onu pivot olarak sadece bizim Golden State tecrübe etti, orada da olmadı zaten. Yoksa gerçekten ama gerçekten yüzü dönük oyunda çok etkili bir isimdi. Takip smaçları yapar, leblebi gibi hücum ribauntu çeker...

Bakalım...
Hakan abi asla sizin kadar Nba bilgim olamaz ama bende sanki 4 numara oynuyor diye hatıtlıyorum,hatta Nba oyunlarında pf/c yazardı pozisyon olarak,ben takımıma back up olarak alırdım.

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #143 : 16 Kasım 2017, 19:40:03 »
valla 4 numara 5 numara bahsi değil olay..adam sahada duracağı yeri bilmiyor...ne penetre edeni takip ediyor, ne arkasındaki uzunu box out ediyor. hücum ribaundu kovaladığı falan da yok...

Çevrimiçi Aykutpmkc

• Üye
  • Yer: Kars-Karabük
    • aykutpmkc
« Yanıtla #144 : 16 Kasım 2017, 22:28:08 »
valla 4 numara 5 numara bahsi değil olay..adam sahada duracağı yeri bilmiyor...ne penetre edeni takip ediyor, ne arkasındaki uzunu box out ediyor. hücum ribaundu kovaladığı falan da yok...
+1 maalesef olmadı iyi niyetine rağmen aşı tutmadı

Çevrimdışı friend-chip

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İzmir
  • Kitap okumuyorsanız tartışmayalım..!
    • i_dnmz
« Yanıtla #145 : 16 Kasım 2017, 23:02:47 »
Bu arkadaş şu anda tam olarak dibe vurmuş değil. Ama o kadar panikteki bildiğini de yapamaz hale geldi. Kendini Zoc un ellerine koşulsuz teslim etmeden önce son demlerini yaşıyor. Kadrodaki sudan çıkmış en şaşkın balık Jason. Sempatim olduğu için mi bilmem bu arkadaşa şubat sonuna kadar toleransım var.
PG Calathes / SG Wilbekin / SF Tarık / PF Hayes / C Motley
PG Mrsic / SG Bogdanović / SF Datome / PF Mirsad / C Vesely
PG Parker / SG Ginóbili / SF Kukoč / PF Nowitzki / C Sabonis

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #146 : 17 Kasım 2017, 03:08:08 »
Üstat, bence Obradovic Nunnaly' motive etmek için bizim sezon başındaki bahsi kendisine tercüme ettirdi. Sırf senin profil fotonu birkaç hafta Nunnaly yapmak için adam basketbolla yatıp kalkmaya başladı. :D

Hahahah!  Benim efsane bir post'um var yalniz: bu sene Nunnally'nin senesi olacak diye.  :P
« Son Düzenleme: 17 Kasım 2017, 03:08:19 Gönderen: Besim »

mirinkirin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #147 : 17 Kasım 2017, 08:01:37 »
5 oynamak bir alışkanlık meselesi ama bu adamda böyle bir geçmiş yok. maalesef alışacakmış gibi de durmuyor. hadi bu kısım uzun adam savunması ya da alan kapatma ile alakalı desek thompson kısa adama karşı da sıçıyor. bacak mesafesi ve hızı son derece yeterliyken stance kaymalar yapacağına (pek çok maçta nunnaly'ye kızdığım gibi) hoplaya zıplaya pozisyon almaya çalışıyor. elin avrupalı (ya da avrupaya alışmış guardı) bunu yer mi?

sezon başında konuşulanlar arasında en çok t.black'i istemiştim (çünkü kendisi t.rob'lu ortamların 5'i) fakat olmadı. şu an parakhouski'ye kadar razıyım. yeter ki doğal 5 olsun. biz bu hatayı daha önce yapmıştık. vesely-bjelica'lı hareketli 4,5 larla bir yere kadar gelmemiz mümkün olmuştu. ama normal sezonda kyle hines'ın, f4'te ayon'un pota altını dağıtması dün gibi aklımda.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #148 : 17 Kasım 2017, 22:45:31 »

Bakalım...

Sanki böyle daha iyi olacak... :)

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #149 : 18 Kasım 2017, 02:11:29 »
Yok yok, ben olayı anladım. Bizim taraftar için mutlaka kötü bir durum, kişi, şey vardır. Eminim ki bu takım oynadığı her maçı kazanacak olsa "şu şu oyunculardan dolayı zor kazandık" denir; her maçı farklı alsa "3. çeyrek 5-0'lık seri yedik" denir, her maçı 30'a yatırsak "rakip daha çok ribaunt aldı" denir ve bu argümanlar uyarınca da mutlaka bir ya da birkaç günah keçisi belirlenir.

Bugünkü maça bakarsak bu JT bir ısınırırsa cidden durdurulmaz bir hücum silahı olacak ve ciddi ribaunt katkısı verecek. Birçok kişi için de bir başka özür dilenecek oyuncu olacak. Ama tabii, genel davranış kalıbı olarak JT'den özür dilenecek, hemen ardından başka bir günah keçisi bulunacak, falan filan... Sıkıldım ben artık ya...
Kara deryalarda bir FENERsin!