Gönderen Konu: Spor Toto Şampiyonlar Kupası Fenerbahçe Opet'in  (Okunma sayısı 335084 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı franz392

• Üye
  • Yer: İstanbul
Ynt: Fenerbahçe Grundig Bayan Voleybol Genel Haberler
« Yanıtla #750 : 01 Ekim 2015, 17:26:11 »
bu uyduruk metro enerji salonunda nasıl oynanacak maçlar, bilen var mı? taraflex zemin gerekmiyor mu?

Çevrimdışı iHTiYaRDeRKi

• Üye
  • Yer: istanbul
  • DaR aGaCıNDa oLSaK BiLe SoN SöZüMüZ FeNeRBaHÇe
    • @aHaDeLi
« Yanıtla #751 : 02 Ekim 2015, 19:25:44 »
bu uyduruk metro enerji salonunda nasıl oynanacak maçlar, bilen var mı? taraflex zemin gerekmiyor mu?

Artı tadilat filanda yok,Artı Veleybol,Basketbol ; sök çıkar nasıl olacak bende merak ediyorum.
Birde yayın yapılıyor tek tarafta seyirci var sen sadece duvar görüyorsun.Beni çok rahatsız ediyor sizler memnunmusunuz?

Çevrimdışı franz392

• Üye
« Yanıtla #752 : 02 Ekim 2015, 20:23:09 »
Artı tadilat filanda yok,Artı Veleybol,Basketbol ; sök çıkar nasıl olacak bende merak ediyorum.
Birde yayın yapılıyor tek tarafta seyirci var sen sadece duvar görüyorsun.Beni çok rahatsız ediyor sizler memnunmusunuz?

bu iş beni rahatsız ediyor. Anka bilgilendirirse daha iyi anlarız tabi de aziz yıldırım sırf inat olsun diye böyle bir iş yaptıysa çok yazık. tvf yayın konusunda adilik yapmış da burhan felek'ten niye vazgeçildiğini bilmiyorum. metro enerji salonunu beğenmeme sebeplerim o duvarlar, küçüklük, basıklık.. sanki takımlarımız 3. ligde oynuyormuş gibi bu uyduruk yerde oynamak zorunda. özellikle kadın voleybol için söylüyorum tabi, avrupa şampiyonluğuna aday, kim, mihajlovic, bosetti, eda gibi oyuncuları kadrosunda bulunduran bir takım düz parkede nasıl oynar? bu yüzden sakatlık olmasından korkuyorum.
« Son Düzenleme: 03 Ekim 2015, 11:13:27 Gönderen: franz392 »

Çevrimdışı Süleyman Özgül

• Üye
« Yanıtla #753 : 02 Ekim 2015, 21:14:34 »
bu iş beni rahatsız ediyor. anka bilgilendirirse daha iyi anlarız tabi de aziz yıldırım sırf inat olsun diye böyle bir iş yaptıysa çok yazık. tvf yayın konusunda adilik yapmış da burhan felek'ten niye vazgeçildiğini bilmiyorum. metro enerji salonunu beğenmeme sebeplerim o duvarlar, küçüklük, basıklık.. sanki takımlarımız 3. ligde oynuyormuş gibi bu uyduruk yerde oynamak zorunda. özellikle kadın voleybol için söylüyorum tabi, avrupa şampiyonluğuna aday, kim, mihajlovic, bosetti, eda gibi oyuncuları kadrosunda bulunduran bir takım düz parkede nasıl oynar? bu yüzden sakatlık olmasından korkuyorum.
Bu salonda taraflex zemin kadın basket maçları ile bazen aynı gün oynanacak olması nedeni ile döşenmeyecek.Taraflex zemin olmadığı için de yayıncı kuruluş maçları yayınlamayacak sanırım çünkü öyle bir yayın politikaları var.Dolayısı ile bu salondaki erkek ve kadın voleybol maçları FB.TV yayınlayacaktır.Zaten naklen yayın gelirlerinden kulüp hiç pay alamamaktadır.TVF salon giderleri çok diye bütün yayın gelirlerini kendisi almaktaydı.Sadece salonumuz uluslararası müsabaka standartlarında olmadığından CEV kupaları maçları Burhan Felek'te oynanacaktır.Bu konuda Aziz Yıldırım haklıdır ve inat olsun diye yapmamaktadır.Salonun durumuna gelince evet sadece karşılıklı tribünler vardır,pota ve/veya file arkaları duvardır.O salonun şöyle bir avantajı olur sanırım,tribünler sahaya o kadar yakındır ki oyuna seyircinin etkisi maksimum olacaktır.Burhan Felek'ten çok daha iyi baskı kurarız diye tahmin ediyorum.Burada seyircinin azlığı fazla hissedilmeyecektir.10-15 seyirci bile orayı cehenneme çevirebilir.Düşünebiliyor musunuz Guidetti tam bizim önümüzde 1-2 metre mesafede valahi tadından yenmez.Ya o salonu terk eder ya da bizi salondan atarlar.Sakatlık meselesine gelince zaten bazı salonlarda parkede oynuyorlar.Keşke taraflex meselesine pratik bir çözüm bulabilseler iyi olurdu.bu konuyu Abdullah Paşaoğlu ile konuştuk ama olamayacak gibi.
Fenerbahçe büyüklüğü ne şampiyonluk büyüklüğü,ne kupa büyüklüğüdür.
Onun  büyüklüğü başka büyüklüktür işte.
Adı konamaz.

Çevrimdışı franz392

• Üye
« Yanıtla #754 : 02 Ekim 2015, 21:27:19 »
Bu salonda taraflex zemin kadın basket maçları ile bazen aynı gün oynanacak olması nedeni ile döşenmeyecek.Taraflex zemin olmadığı için de yayıncı kuruluş maçları yayınlamayacak sanırım çünkü öyle bir yayın politikaları var.Dolayısı ile bu salondaki erkek ve kadın voleybol maçları FB.TV yayınlayacaktır.Zaten naklen yayın gelirlerinden kulüp hiç pay alamamaktadır.TVF salon giderleri çok diye bütün yayın gelirlerini kendisi almaktaydı.Sadece salonumuz uluslararası müsabaka standartlarında olmadığından CEV kupaları maçları Burhan Felek'te oynanacaktır.Bu konuda Aziz Yıldırım haklıdır ve inat olsun diye yapmamaktadır.Salonun durumuna gelince evet sadece karşılıklı tribünler vardır,pota ve/veya file arkaları duvardır.O salonun şöyle bir avantajı olur sanırım,tribünler sahaya o kadar yakındır ki oyuna seyircinin etkisi maksimum olacaktır.Burhan Felek'ten çok daha iyi baskı kurarız diye tahmin ediyorum.Burada seyircinin azlığı fazla hissedilmeyecektir.10-15 seyirci bile orayı cehenneme çevirebilir.Düşünebiliyor musunuz Guidetti tam bizim önümüzde 1-2 metre mesafede valahi tadından yenmez.Ya o salonu terk eder ya da bizi salondan atarlar.Sakatlık meselesine gelince zaten bazı salonlarda parkede oynuyorlar.Keşke taraflex meselesine pratik bir çözüm bulabilseler iyi olurdu.bu konuyu Abdullah Paşaoğlu ile konuştuk ama olamayacak gibi.

bilgiler için teşekkürler. sadece fb tv'de yayın olması kötü olmuş.
maalesef yüzlerce kanal içinde görüntü kalitesi en kötü olan kanal. seyirci baskısı daha iyi olabilir cidden. ama iddialı takımlar arasında taraflex zeminde oynamayan yoktur diye düşünüyorum. eczacıbaşı ve vakıfbank'a bir şey olmaz ama galatasaray'da burhan felek'te oynuyor. onların bütçe ve hedefleri çok daha düşük(tabi bu dediğim kadın voleybol için geçerli, erkeklerde iyi yabancılar aldılar) ama orada oynayacaklar. bizimki büyük bir risk oldu. tabi düşük bir olasılık ama zemin yüzünden bir sakatlık olursa tüm sezon çöpe gidebilir, bu beni korkutuyor.

• Üye
« Yanıtla #755 : 02 Ekim 2015, 21:40:37 »
bilgiler için teşekkürler. sadece fb tv'de yayın olması kötü olmuş.
maalesef yüzlerce kanal içinde görüntü kalitesi en kötü olan kanal. seyirci baskısı daha iyi olabilir cidden. ama iddialı takımlar arasında taraflex zeminde oynamayan yoktur diye düşünüyorum. eczacıbaşı ve vakıfbank'a bir şey olmaz ama galatasaray'da burhan felek'te oynuyor. onların bütçe ve hedefleri çok daha düşük(tabi bu dediğim kadın voleybol için geçerli, erkeklerde iyi yabancılar aldılar) ama orada oynayacaklar. bizimki büyük bir risk oldu. tabi düşük bir olasılık ama zemin yüzünden bir sakatlık olursa tüm sezon çöpe gidebilir, bu beni korkutuyor.
Ben de parkede voleybol oynanmasından keyif almam,dediğiniz gibi hem sakatlık riski hem de seyir zevki açısından ama kulübün politikası da bu şekilde.Kombineleri alıp,maçlara gidip takımlarımızı destekleyeceğiz artık.
Adı konamaz.

Çevrimdışı Anka

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #756 : 03 Ekim 2015, 09:24:44 »

Voleybol takımlarımızın Metro Enerji Salonunda oynaması değişik bir deneyim olacak. Umarım iyi bir sezon geçiririz.

Kendi salonumuzda oynamanın belirtildiği gibi bir çok sebebi var. Federasyon ligi sadece kendine gelir sağlamak üzere kurguluyor. Lige katılım parası, yabancı oyuncular için katlamalı giden tescil parası, salon kirası almasına rağmen biletleri de kendi satıp kulüpleri bilet satışından pay vermemesi, maç yayınlarının ne kadara yayıncı kuruluşlara verildiğinin açıklanmaması ve yine kulüplere yayınlanan maçlardan pay verilmemesi gibi bir çok neden var.

Taraflex sistemi gelişti, istenilirse 1 saatte parke zemine taraflex döşenip kaldırılabiliyor. Beşiktaş kendi salonunda önceden parke zeminde oynarken son yıllarda bu kolayca değişen taraflex sistemi ile voleybol maçlarını oynayıp, basketbol maçlarında bu zemini kaldırıp parkeyi kullanıyor.

Bu salon işi önümüzdeki yıllarda da devam ederse biz de yaparız bunu herhalde.

Vakıfbank ile Üsküdar belediyesinin ortaklaşa şu an yapılan salonda da oynayabiliriz belki ilerideki yıllarda.

Maçların yayını konusu ise yayıncı kuruluşlar (Ntvspor - DSmart) haftada maksimum 4 maç yayınlıyorlardı (erkekler ve bayanlar ligi toplam).

FBTV de iç saha maçlarının tamamı yayınlanabilir. Deplasmandaki maçları da yayıncı kuruluş yayınlarsa daha fazla maç izleme imkanı olur.

Ayrıca FBTV nin yıl sonunda HD yayına geçeceği de konuşulmuştu sanırım. Bu da gerçekleşirse yayın açısından sorun kalmaz.

FENERBAHÇE

• Üye
« Yanıtla #757 : 03 Ekim 2015, 10:11:19 »
Voleybol takımlarımızın Metro Enerji Salonunda oynaması değişik bir deneyim olacak. Umarım iyi bir sezon geçiririz.

Kendi salonumuzda oynamanın belirtildiği gibi bir çok sebebi var. Federasyon ligi sadece kendine gelir sağlamak üzere kurguluyor. Lige katılım parası, yabancı oyuncular için katlamalı giden tescil parası, salon kirası almasına rağmen biletleri de kendi satıp kulüpleri bilet satışından pay vermemesi, maç yayınlarının ne kadara yayıncı kuruluşlara verildiğinin açıklanmaması ve yine kulüplere yayınlanan maçlardan pay verilmemesi gibi bir çok neden var.

Taraflex sistemi gelişti, istenilirse 1 saatte parke zemine taraflex döşenip kaldırılabiliyor. Beşiktaş kendi salonunda önceden parke zeminde oynarken son yıllarda bu kolayca değişen taraflex sistemi ile voleybol maçlarını oynayıp, basketbol maçlarında bu zemini kaldırıp parkeyi kullanıyor.

Vakıfbank ile Üsküdar belediyesinin ortaklaşa şu an yapılan salonda da oynayabiliriz belki ilerideki yıllarda.

Maçların yayını konusu ise yayıncı kuruluşlar (Ntvspor - DSmart) haftada maksimum 4 maç yayınlıyorlardı (erkekler ve bayanlar ligi toplam).

FBTV de iç saha maçlarının tamamı yayınlanabilir. Deplasmandaki maçları da yayıncı kuruluş yayınlarsa daha fazla maç izleme imkanı olur.

Ayrıca FBTV nin yıl sonunda HD yayına geçeceği de konuşulmuştu sanırım. Bu da gerçekleşirse yayın açısından sorun kalmaz.

Bu detaylı açıklamaların için teşekkürler,senden ses seda çıkmayınca ben de franz392 nickli arkadaşa bilebildiğim şekilde olayları anlatmaya çalıştım.
Adı konamaz.

Çevrimdışı franz392

• Üye
« Yanıtla #758 : 03 Ekim 2015, 11:12:22 »

Teşekkürler. bu kadar çabuk yapılabiliyorsa bizimkilerin de yapması lazım, 2. lig takımı bile yapıyormuş bir de. 5 ana branş arasında sadece kadın voleybol ve erkek basketboldan başarı beklentim var, umarım sezon zemin sorunu olmadan geçer.

Çevrimdışı Anka

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #759 : 07 Ekim 2015, 12:41:38 »

FENERBAHÇE

Çevrimdışı cihatc

• Üye
  • Yer: Bursa
« Yanıtla #760 : 07 Ekim 2015, 15:50:49 »
Çiğdem Can Rasna, CCR MENAJERLİK adında voleybol sporcu ve antrenör menajerliği şirketi açmış. Hayırlı uğurlu olsun.

Herhangi bir idari kimliği olmamasına rağmen Türkiye-Hollanda maçında protokolde hemen Andre Mayer'in yanında oturmasına hem şaşırdım hem gurur duydum ;)

Çevrimdışı iHTiYaRDeRKi

• Üye
  • DaR aGaCıNDa oLSaK BiLe SoN SöZüMüZ FeNeRBaHÇe
    • @aHaDeLi
« Yanıtla #761 : 08 Ekim 2015, 11:10:19 »
Çiğdem Can Rasna, CCR MENAJERLİK adında voleybol sporcu ve antrenör menajerliği şirketi açmış. Hayırlı uğurlu olsun.

Herhangi bir idari kimliği olmamasına rağmen Türkiye-Hollanda maçında protokolde hemen Andre Mayer'in yanında oturmasına hem şaşırdım hem gurur duydum ;)

Başarılı olduğuna inandığım Çiğdem Ayrılıpta 3 senedi başarısız olan Didem Hanımın hala kalması beni çok rahatsız etti.Hakan beyle kısa bir yazışmamız oldu.Eleştirilerimi ilettim.Sonuçta Çiğdem Hanımın kalmasını çok istediklerini ama kendisini ikna edemediklerini söylemişti.Demekki Çiğdem Hanımın planları varmış.Hayırlısı olsun.
Menejer açığını kimle kapandı bilgisi olan varmı?
Yayın hakları konusunda net bilgiyi alamadım.ben Veleybol Fedarasyonuna şaştım.D-Smart a vermişler yayın haklarını ama paraları kulüplere dağıtamıyacaklarmış diye biliyordum.Hatta Aziz başkan biz para almazsak maçları yayınlatmayız dememişmiydi?Fbtv HD ye geçmesi den çok neden Tüm branşlarda yayınları vermek istemiyor.Ben Veleybol Maçlarınıda Fbtv'nin vereceğinede inanamadım.Bir karşıklık var bakalım.
Metro Enerji Salonunda oynanmasına gelince Basketbol ve Velebolun aynı yerde oynanması bana çok sıcak gelmedi.Atrıca bir arkadaşım demişki taraftar için iyi olur bede Takım açısından düşünümce bir tarafta seyirci olmaması ve Yayınlarda seyirci yerine Duvar görmemizin çok iyi olmıyacağı fikrimi hala söylüyorum.Maçlarda Taraftarın Rakibi bogabilmesi için her tarafta özelliklede Pota arkalarında seyirci olması Düşüncesindeyim.
En son Hollanda - Türkiye maçındaki salonuda Taraftarıda çok beğendim.Biz taraftar olarak bir taraftarın sadece slogan atmadan nasıl takım ateşleneceğinide görmüş olduk.Biz 25 Milyon taraftarı olan bir klüp olarak Tüm Branşlara yeterli desteği vermediğimiz kanısındayım.
« Son Düzenleme: 08 Ekim 2015, 11:15:18 Gönderen: ahadeli »

MEHMET BATUR

• Ziyaretçi
« Yanıtla #762 : 08 Ekim 2015, 21:33:54 »
bizim ilk maç ntvsporda değilmiş o zaman fbtv verebilir.

Çevrimdışı franz392

• Üye
« Yanıtla #763 : 16 Ekim 2015, 11:59:23 »
http://www.voleybolextra.com/62086/62086/

hakan dinçay utanmasa taraflex'te sakatlık oluyor diyecekmiş, yazık. alışmak zorundayız da bari maç günleri şu çizgileri düzeltseler, topun nereye düştüğü anlaşılmıyor.

Çevrimdışı furkan

• Üye
« Yanıtla #764 : 16 Ekim 2015, 18:56:19 »
Kaç lira voleybol maçlarının biletleri? Giden oldu mu Salihli maçına?