Gönderen Konu: Forum&Anasayfa Hakkında (Soru&Şikayet)  (Okunma sayısı 211511 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
Ynt: Forum&Anasayfa Hakkında (Soru&Şikayet)
« Yanıtla #345 : 28 Eylül 2014, 02:26:52 »
Normal şartlar altında forumda siyaset yapmak yasak. Ama ben 10 dakika içinde 100 tane siyasi gönderme olan mesaj çıkartır buraya koyarım. Mevcut yapıda bu tip sosyal platformlarda insanlar genel anlamda iktidar karşıtı oluyor. Buna saygı duyuyorum elbette aksi bir şey söylemek için bunu vurgulamıyorum.

Forumla ilgili bazı serzenişlerde, ''Bu ülkede zaten özgürlük yok, demokrasi yok, şu yok, bu yok'' diye, alttan bir siyasi gönderme oluyor. Ucu iktidara dokunduğu için yukarda belirttiğim üzere, insanların hoşuna gidiyor bu giydirmeler. Şimdi ben çıkıp burada, ''68'in solcuları gibi özgürlük romantizmi yapmayın arkadaş biraz gerçek hayata dönün'' desem, çok tepki çekerim, haklı olarak insanlar kurduğum cümlenin aynı zamanda belli bir grubu da hedef aldığını söyler. Şimdi bu adam ne zırvalıyor diyeceksiniz, demem o ki, bizler işimize geldiği zaman en ağır göndermelere sempatiyle bakarken, işimize gelmediği zamanda bu göndermelere tepki koyuyoruz.

Konu ortak kararla kilitlenmişti, keyfi değildi. Ben araya girdim, sorumluluk aldım, rica ettim arkadaşlardan, konuyu açtım. Aslında burada illa bir keyfilik varsa bu yönetimin değil, benim yaptığımdır. Lakin benim yaptığım konunun açılmasını isteyenlere asla keyfi gelmeyecek. Olaylara nerden baktığınıza bağlı bu işler. Çok da büyütmemek lazım bu konuları, konudur bu, açılır, kapanır, saniyelik iş, elimiz aşınmaz.

Bir hukukçu olarak bunları okuduğu zaman Besim'in de gözlerinin yaşaracağını tahmin ediyorum.
« Son Düzenleme: 28 Eylül 2014, 02:36:14 Gönderen: Chauncey Billups »

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #346 : 28 Eylül 2014, 04:00:04 »
Bence sosyal hayatin her alaninda oldugu gibi, sinirlari belli kurallarla cizmeye calismak cok zor.  Iste bu noktada, moderatorlere buyuk is dusuyor.  Zaten, Kemal de bahsetmis: cok kati bicimde belli kurallar uygulandigi takdirde, forumun isleyisine halel gelir.  Olayin ozelliklerine gore, esneklik de katarak, bu isleyisi sagliyorlar. 

Sinirlari cizme meselesi gercekten zor bir husus.  Mesela, Kevin Rankin herkesin gorusune saygi duyulmasi gerektigini dile getirmis.  Sondan bir onceki cumlede ise, Obradovic'i elestirenlere hain damgasi vurulmasindan sikayetci olmus.  Burada benim aklima gelen soru, hemen su sekilde: Obradovic'i elestirmenin hainlik oldugunu dusunmek de "herkesin gorusune saygi duyulmali" dusturu kapsaminda degil midir?  Demek ki, bu kati kuralin da birtakim istisnalari mevcut.  O istisnalarin da istisnalari olacaktir.  Bu boyle gider... 

Çevrimdışı Solamnus

• Üye
  • Yer: istanbul
  • in zeljko we trust!
    • cemturk
« Yanıtla #347 : 29 Eylül 2014, 15:34:14 »
Bence transfer konusunun açıldığı iyi oldu, daha sezon başı olmasına rağmen Onur abi gibi her konuda pass-first guard, uçan kaçana hatta kaçmayana bile blok yapacak pota altını karartacak siyahi oyuncu muhabbetini görmekten sıkıldım. Bence pass-first guard ve siyahi atletik 5 numara için özel bir ağlama duvarı konusu açılsın, her negatif durumda bu konulardan hocaya ve takıma sallayanlar içini oraya boşaltsınlar onlar da rahat etsin biz de. Hem haklılıklarının da tadını çıkarırlar :D

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #348 : 29 Eylül 2014, 17:08:40 »
Bence transfer konusunun açıldığı iyi oldu, daha sezon başı olmasına rağmen Onur abi gibi her konuda pass-first guard, uçan kaçana hatta kaçmayana bile blok yapacak pota altını karartacak siyahi oyuncu muhabbetini görmekten sıkıldım. Bence pass-first guard ve siyahi atletik 5 numara için özel bir ağlama duvarı konusu açılsın, her negatif durumda bu konulardan hocaya ve takıma sallayanlar içini oraya boşaltsınlar onlar da rahat etsin biz de. Hem haklılıklarının da tadını çıkarırlar :D

Destekledigim bir oneri.  Milli birlik ve beraberlige ihtiyac duydugumuz gunler kadar ihtiyacimiz olan bir baslik bu.

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #349 : 29 Eylül 2014, 20:32:17 »
Sadece 1 ve 5 için mi açılmasını istiyorsunuz yoksa 3'te de bir eksiklik var mı? 8)
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı samuraiX

• Üye
  • Yer: izmir
    • @oguzbsrdm
« Yanıtla #350 : 29 Eylül 2014, 23:33:48 »
ya benim anlayamadıgım bir husus var ve sanırım bunu cözümü yok sadece okunsun düşünülsün diye yazıyorum..

biz türkler konu spor ve siyaset olunca oturup konusurken ortak dogru cıkarmaya calısmak yerine kendi dogrumuzu karsıya dikte ettirmeye ugrasıyoruz. ve bu agız dalası satasma tahrik kavga ... bu sırayla ilerliyor.

hani bu forumdaki herkesin ortak sevdası ortak zevki var. evet bu konuda herkesin farklı sikayetleri olabilir ama bunu seviyeli bir sekilde neden yapamıyoruz benim aklım almıyor:s hani sonucta bu forumda oturup birseyler yazabiliyorsak az biraz aklımız-zekamız olmalı haksız mıyım??

hani herkesin transferde takım kimya düşüncesinde oyun içinde savunma hücum set taktiklerinde farklı tercihleri olabilir "ki en basitinden run&gun hastası bir adamım ama fenerbahceme ne uyar ne de avrupa da iş yapar" cıkıpta insanlara neden bu oyunu oynamıyoruz, en dogrusu bu, en son bana soracaksınız, en cok ben bilirim demiyorum... demem de. keske herkes bunu yapabilse tartıssak da sonunda tatlıya baglansak

acıkcası bu forumdaki arkadaslık ortamı hosuma gitti istanbulda olsam bu asıl kurucu ekiple tanısıp macları vs beraber izlemeyi oturup mac kritikleri yapmayı flan isterdim ama izmirdeyim ve buna ayırcak da cok vaktim yok ne yazıkki:s (ki suan bu msjı yazdıgım yeri görseniz nasıl gülersiniz anlatamam hanii:)))

söylemek istedigim hayat güzel hepimizin rengi bir hedefi bir tamam düşünce farkları olur ama ortamı germesek hani daha tatlı daha sempatik olmaz mı "ya da biz türküz biz buyuz gerilmeden yapamaz mıyız?? öyleyse kabullenip susayım artıkk:)"
goodbye jules we never forget U!!

Çevrimdışı Andrew Goudelock

• Üye
  • Yer: İzmir
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #351 : 29 Eylül 2014, 23:46:46 »
Biz diyeceğim lütfen kimse alınmasın biz siz diye bir şey yok bu forumda..

Yöneticiler olarak diyelim aynı basketbolu görüşüne sahibiz.. (Ki değil) Bizim bu yorumları yapmamız forumda bunları düşünmek zorundadır anlamına gelmez ki..

Bizlerde sizler gibi olan bitenleri yorumluyoruz. Kişisel olarak yapıyoruz bunu.. Hiç birimizin görüşü genel bir görüş değil. Zaten aksini istesek forum diye bir şeyin açmanın anlamı olmazdı.

Bugün bir kaç kişiyle daha bu konuda konuşma fırsatım oldu yeri gelince açıklayayım.

Lütfen şuna inanın.. Bu forumda kimse kimseden farklı değil. Kimsenin kimseyi üstün filan görme hakkı yok.. Ha evet yeri geliyor sertçe tartışılıyor. Yeri geliyor kalp kırılıyor. Ama kalkıp ta benim düşüncem daha üstün diye bir şey yok..

Herkesin yorumu da değerlidir.. Ne bileyim kendim üzerinden gidiyorum.. Benim yaptığım yorumun değeri ile herhangi forumda yapılan yorumun değerinin farkı yok.. Herkes burada görüş paylaşmak için var.

Bir diğer konuda belli bir kesmin daha yakın olmasından rahatsız olanlar varmış.. Şimdi ben her gün birisiyle cep telefonuyla görüşüyor isem onunla olacağım yakınlık tabiiki forumda ki tanımadığım birisine göre farklı olacaktır.

Bu hem saygı kuralları için gereklidir hem de toplumun şartlarından biridir.

Biz burada asla ve asla kimseni mesajını silmedik. Kimseyi de bizim gibi düşünmeye zorlamadık. Öyle bir amacımız da yok.. Herkes rahat rahat düşüncelerini paylaşabilir tabii aynı şekilde düşüncelerine karşı ortaya atılacak fikir tartışmalarına da hazır olmalıdır.

Son olarak bir şey söyleyeceğim. 6-7 yıldır forumlarda yer alan birisi olarak sizlerden ricam eleştirilerinizi yapın. Eleştirileri yapmazsanız bizde yanlış yaptığımız yerleri bulamayız. Varsa bizden kaynaklanan bir hata bunu çözeriz.

Bir kardeşiniz, bir arkadaşınız olarak sizlerden bunu rica ediyorum. Bu forum bizim değil çünkü hepimizin. Biz sadece bir kaç sorumluluğu yerine getiriyoruz..

Ve, Madrid’e ulaşırlarsa… Benchlerinde Avrupa’da hiçbir takımda olmayan bir avantaja sahip olacaklar.

• Yönetici
  • Üye
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #352 : 30 Eylül 2014, 00:13:28 »
Benim en eski tanıdığım adam Umut'tur, sonra Utkan gelir. Umut'la antu dönemlerinden gelen bir dostluğumuz var. Utkan'la DerinNba dönemlerinde başladı ki abi-kardeş gibi olduk. Sonra Cem abi falan derken dostluklarımız gelişti. Bu forum sayesinde de tanıma fırsatı bulduğum çok adam oldu. Okan gibi, yüzyüze tanışamasak da Besim gibi, daha genç kardeşlerimiz var, arada tansiyonumu fırlatsa da Doğuş olsun, Berk olsun, tek tek saymaya kalksam uzar gider.

Aynı şeyleri düşüneceğiz diye bir şey yok, bakın çok ilginç bir örnek vereyim, Umut kardeşim gibidir ama Eski Türkiye'ye yakın bir adamdır, ben Yeni Türkiye'ye inanan bir adamım, daha bunun için hiç kavga ettiğimizi bilmem. Utkan da aynı şekilde o da Eski Türkiye kafasında bir adamdır, Cem abi tamamen sermayenin adamıdır, onda Yeni Türkiye potansiyeli görüyorum, dışı sosyalist ama içten içe bir liberallik var.

Örnekler uzar gider, hepimiz aynı şeyleri düşünmüyoruz, aynı şeyi düşünsek, bu kadar farklı bireylere gerek olmazdı.
« Son Düzenleme: 30 Eylül 2014, 00:13:47 Gönderen: Chauncey Billups »

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #353 : 30 Eylül 2014, 10:42:45 »
Haydaaaaa
Lan kemal sermaye adamı.ne demek ? Erkek orospu mu diyorsun bana :) 8)
Çok kırıldım cidden darıldım....
Hemen bi balkondan izahat istiyorum

• Yönetici
  • Üye
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #354 : 01 Ekim 2014, 13:35:00 »
Rekor kırarım ..

• Üye
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #355 : 01 Ekim 2014, 13:35:50 »
Foruma like butonu konulması mümkün müdür ?

Daha önce böyle istek olduğu için bu bir ara düşünüldü ancak daha çok ergen forumlarında kendini mutlu etmek için yapılan bir şey olduğu için vazgeçildi.
« Son Düzenleme: 01 Ekim 2014, 13:39:58 Gönderen: Utkan Şahin »
Ve, Madrid’e ulaşırlarsa… Benchlerinde Avrupa’da hiçbir takımda olmayan bir avantaja sahip olacaklar.

• Yönetici
  • Üye
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #356 : 01 Ekim 2014, 13:37:16 »
Haydaaaaa
Lan kemal sermaye adamı.ne demek ? Erkek orospu mu diyorsun bana :) 8)
Çok kırıldım cidden darıldım....
Hemen bi balkondan izahat istiyorum

Abi özüne bakarsan seni övüyorum, Yeni Türkiye'ye yakın bir adam diyorum, bence Umut ve Utkan gocunmalı ..

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #357 : 01 Ekim 2014, 14:24:45 »
Daha önce böyle istek olduğu için bu bir ara düşünüldü ancak daha çok ergen forumlarında kendini mutlu etmek için yapılan bir şey olduğu için vazgeçildi.
Abi özüne bakarsan seni övüyorum, Yeni Türkiye'ye yakın bir adam diyorum, bence Umut ve Utkan gocunmalı ..
Haydaaaa...
Utkan ve umut un insanlık seviyesine bizim ulaşmamiz mümkün olmadığı için biz oturup düşünelim.
Ikimizde sermayeye tapar olumuşuz.. yeni Türkiye fulan hikaye 8)
Yazıklar olsun bize :(

Utkan :
Bizde ergeniz lan niye öyle yazdın :)
« Son Düzenleme: 01 Ekim 2014, 14:25:31 Gönderen: Cem Ağrak »

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #358 : 01 Ekim 2014, 15:59:11 »
Yeterli sermaye varsa ben de yeni Türkiyeli olurum. Ayıpsın kanka, seni mi kıracağım?
Kara deryalarda bir FENERsin!

• Üye
  • Andrew Goudelock
« Yanıtla #359 : 01 Ekim 2014, 16:02:32 »
Ben Eski Türkiye'nın bana verdiklerinden memnunum valla :F