Gönderen Konu: Forum&Anasayfa Hakkında (Soru&Şikayet)  (Okunma sayısı 209193 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı smith jr

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • gfburakkk
Ynt: Forum&Anasayfa Hakkında (Soru&Şikayet)
« Yanıtla #450 : 29 Nisan 2015, 23:10:00 »
Forum yöneticilerinden bir isteğim daha doğrusu yardım talebim olacak çorbada tuzum bulunsun diye sitemizi daha da güzelleştirmek için bir iletişim Tasarımcı olarak bir kaç ay sonra Avrupa'ya gitmeden önce Forum bannerını tasarlamak istiyorum sizlerin seçtiği kişilerle

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #451 : 30 Nisan 2015, 02:55:41 »
Forum yöneticilerinden bir isteğim daha doğrusu yardım talebim olacak çorbada tuzum bulunsun diye sitemizi daha da güzelleştirmek için bir iletişim Tasarımcı olarak bir kaç ay sonra Avrupa'ya gitmeden önce Forum bannerını tasarlamak istiyorum sizlerin seçtiği kişilerle
tamamdır ben sana dm den bir iki fikir ileteyom kardeşim
ilgisine teşekkür ederim

Çevrimdışı smith jr

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • gfburakkk
« Yanıtla #452 : 30 Nisan 2015, 03:00:25 »
tamamdır ben sana dm den bir iki fikir ileteyom kardeşim
ilgisine teşekkür ederim
Teşekkür ederim abi ne demek Fenebahçemiz için bu forum için bişeyler yapabilmek benim için gurur olur ve umarım uğurlu gelir

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #453 : 31 Mayıs 2015, 05:45:09 »
Değerli forum üyeleri ;

Fenerbahçe camia olarak zor zamanlar geçiriyor. Herkes gibi bunun farkındayız. Sayın Aziz Yıldırım'a, yöneticilere ya da herhangi bir çalışanına kızgın olabilirsiniz. Yaptıklarını tasvip etmeyebilirsiniz. Aziz Yıldırım'ın gitmesini istiyorsanız, bunu ifade etmek ve özgürce yazmak en doğal hakkınız.

Forum dediğimiz olgu biraz da bu yüzden vardır. Doğrular kadar yanlışları da söylemek için.

Ancak bunu yaparken hakaret etmeden yapın lütfen. Son kez rica ediyorum. Bizi zor durumda bırakmanız bir yana dursun, kendinizi de istemediğiniz hukuki süreçlerin içinde bulursunuz, ki bunu da hiçbir şekilde temenni etmiyoruz.

Diktatör diyorsunuz, bunun anlamı zaten yeterince açık. Diktatör dedikten sonra siyasi sıfatlar takıp, olayı abartmaya gerek yok. Diktatör tanımlamasına eyvallah ama ötesi hoş olmuyor. Psikolojisi bozuk dersiniz, diyorsunuz, buna da eyvallah. Lakin ruh hastası ve benzeri abartılara girmeyin artık.

Ben şahsen kimsenin tarafında değilim. Forum yönetimi içinde muhalif olanlar da var, destekleyenler de olabilir. Yöneticisinden üyesine kadar, bunu bir ayrım için söylemiyorum, herkes biraz çizgisini korusun.

Bu konuda son kez uyarı yapıyorum. Bundan sonra yukarıda bahsettiğim konularda abartı görülen her mesaj silinecektir. Bizim derdimiz şahıslar değil, şahısların temsil ettiği makamlardır.

Saygılar ..

MEHMET BATUR

• Ziyaretçi
« Yanıtla #454 : 06 Ekim 2015, 19:24:19 »
Merhabalar forumda Fenerbahçe kaptanı Birsel Vardarlıya küfür eden,düşüncelerini yazan insanlara hakaret edenlerle ilgili bir yaptırım yapmanız daha iyi olmaz mı?Teşekkürler.

Çevrimdışı furkan

• Üye
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #455 : 06 Ekim 2015, 20:02:20 »
Merhabalar forumda Fenerbahçe kaptanı Birsel Vardarlıya küfür eden,düşüncelerini yazan insanlara hakaret edenlerle ilgili bir yaptırım yapmanız daha iyi olmaz mı?Teşekkürler.

Birsel Vardarlı'ya küfür etmedim, mesajlarım ortada. Kullandığım ifadeler "hain" ve "basketbol oynamayıp bedavadan para alıp bir tarafını büyütmek" Bunların hiç biri hakaret ya da küfür değildir.

Birsel Vardarlı'yı sevmem, karakterinden hiç haz etmem, Fenerbahçe'de oynadığı için en fazla Emre Belözoğlu kadar saygı duyarım. Burası adı üzerinde forum, Birsel Vardarlı'yı herkesin çok sevdiği fan club sayfaları da var, içindeki bu yoğun Birsel sevgisini oralarda da ifade edebilirsin. Oysa ki forumlar zıt düşüncelerin varlığı içindir.

Bugünkü çok sayıda küfürlü mesajlarının silinmesi için Hakan Abi'den ricada bulunmuştum, hatta daha doğru bir ifadeyle konuşmanın silinmesini istedim, haksız olduğumu düşündüğümden değil insanların bunları okumaktan sıkılabileceğini hissettiğim için böyle bir istekte bulundum. Tabii bir de Birsel'i sevmememin nedenini küçüklüğümde tacize ya da işkenceye uğramış olmama bağlayan lafların vardı. Hakan Abi de sağolsun ricamı kırmamış, mesajları silmiş.

Şimdi mesajlar silindi ama halen neyin peşindesin anlamıyorum.. Birsel'i sevmeyenler, karakterinden haz etmeyenler, bedavadan para kazandığını, "hain" olduğunu iddia edenler olarak bize nasıl bir yaptırım uygunlamasını istersin?

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #456 : 06 Ekim 2015, 23:28:29 »
Karşılıklı atışmaya dönen bütün mesajlar silinmiştir. Bunu özel mesajla talep eden Furkan arkadaşımıza ayrıca teşekkür ederim. Mehmet Batur müstearlı üyemizin iddia ettiği gibi Birsel Vardarlı'ya küfür ve hakaret eden hiçbir mesaj yoktu. Nasıl ki, bazı taraftarlar futbol takımında Alves'i, geçen sene Erkek Basketbol Takımı'nda Zoric'i eleştiriyor ve kadroda görmek istemiyorsa, onlardan zerre kadar abartısı olmayan ve hatta çoğunlukla çok daha saygılı bir dille Birsel'i eleştiren mesajlardı. Burada herhangi bir mesaj, ne herhangi bir sporcunun kişilik haklarına saldırmadan sadece sportif performansını eleştirdiği için silinir; ne de herhangi bir sporcuyu övgüde Olimpos dağına çıkarıp Zeus'un yanına oturtuyorlar diye... Fakat iş, iki üyenin bu zıt uçlarda duran görüşleri nedeniyle birbirlerini agorada küçük düşürücü ifadelere kadar uzanırsa ilk etapta o mesajlar silinir ve üyeler ikaz edilir. Bu mesajı lütfen böyle bir ikaz olarak algılayın. Şimdi dileyen Birsel'i 'Magic Johnson' yapsın, dileyen Osman Yaycıoğlu yahut Erdal Koşan veya Hakan Demirel muamelesi yapsın. Ama artık ikili atışma, laf sokma vs olmasın. Türkçesi: U-za-ma-sın. Anlayışınız için teşekkürler.

MEHMET BATUR

• Ziyaretçi
« Yanıtla #457 : 08 Ekim 2015, 14:35:56 »
Karşılıklı atışmaya dönen bütün mesajlar silinmiştir. Bunu özel mesajla talep eden Furkan arkadaşımıza ayrıca teşekkür ederim. Mehmet Batur müstearlı üyemizin iddia ettiği gibi Birsel Vardarlı'ya küfür ve hakaret eden hiçbir mesaj yoktu. Nasıl ki, bazı taraftarlar futbol takımında Alves'i, geçen sene Erkek Basketbol Takımı'nda Zoric'i eleştiriyor ve kadroda görmek istemiyorsa, onlardan zerre kadar abartısı olmayan ve hatta çoğunlukla çok daha saygılı bir dille Birsel'i eleştiren mesajlardı. Burada herhangi bir mesaj, ne herhangi bir sporcunun kişilik haklarına saldırmadan sadece sportif performansını eleştirdiği için silinir; ne de herhangi bir sporcuyu övgüde Olimpos dağına çıkarıp Zeus'un yanına oturtuyorlar diye... Fakat iş, iki üyenin bu zıt uçlarda duran görüşleri nedeniyle birbirlerini agorada küçük düşürücü ifadelere kadar uzanırsa ilk etapta o mesajlar silinir ve üyeler ikaz edilir. Bu mesajı lütfen böyle bir ikaz olarak algılayın. Şimdi dileyen Birsel'i 'Magic Johnson' yapsın, dileyen Osman Yaycıoğlu yahut Erdal Koşan veya Hakan Demirel muamelesi yapsın. Ama artık ikili atışma, laf sokma vs olmasın. Türkçesi: U-za-ma-sın. Anlayışınız için teşekkürler.
furkan isimli üyenin kaptanımıza bir tarafını büyütüyor ve hain kelimelerini sarf etmek hakaretten sayılmıyorsa bu şikayetten dolayı forumdan özür dilerim.
« Son Düzenleme: 08 Ekim 2015, 14:36:22 Gönderen: Mehmet Batur »

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #458 : 10 Ekim 2015, 01:03:40 »
furkan isimli üyenin kaptanımıza bir tarafını büyütüyor ve hain kelimelerini sarf etmek hakaretten sayılmıyorsa bu şikayetten dolayı forumdan özür dilerim.

Arkadasim, Birsel'i sevip, saygi duyabilirsin ama herkese bunu empoze etmeye hakkin yok.  Mesela benim nazarimda da bes kurus etmez bir subenin kaptanidir kendisi. 

Çevrimdışı Semazen

• Üye
  • Yer: Antalya-Alanya
« Yanıtla #459 : 10 Ekim 2015, 09:05:05 »
Arkadasim, Birsel'i sevip, saygi duyabilirsin ama herkese bunu empoze etmeye hakkin yok.  Mesela benim nazarimda da bes kurus etmez bir subenin kaptanidir kendisi.

Bir çok yerde olduğu gibi gereksiz yerde uzayan konulardan birisi olan bu duruma da sessiz kalamadım.

Nacizâne düşüncem: Kimse kimseyi sevmek zorunda değil. Veya birisi, birisini sevdiği için herkesin de onu sevmesini isteme hakkı yok... Uzar gider.

Bırakın bir kişinin her hangi bir takımın kaptanı vs olmasını, sıradan bir insan bile olsa saygıyı hak ediyordur. Hele bu kişi bir bayansa sözlerimize biraz daha dikkat etmemiz lazım. O kişi, söylenen kötü sözleri hak etmiş olsa bile unutmayın ki onun da bir ailesi, çevresi var. Şahsen ben, kızıma hiç kimsenin "Orasını burasını büyütüyor!" demesini istemem. Buradaki hiç bir babanın istemeyeceği gibi, bu tür sözleri kullanan arkadaşımız bile kendi kızı için böyle bir tabir kullanılmasını istemez.

(30 yıl kadar önce bekarlık zamanlarımda, arkadaşlık yaptığım evli bir arkadaşım vardı. Tamamen zıt karakterler olmamıza rağmen oldukça sık zaman geçiriyorduk.  Buna sebep, aynı takımda futbol oynamak, aynı takımı tutmak, maçlara birlikte gitmek gibi etkenlerdi sanırım.

Dediğim gibi arkadaşım evliydi ve iki küçük kızı vardı. Bu arkadaşımın en beğenmediğim huyu, yolda yürürken kızlara laf atma, kazara olmuş gibi omuz atma hareketleriydi. Bir gün kendisine dedim ki "Sen kızlara laf ve omuz atıyorsun. Senin de kızların var ve büyüyor.  Yarın öbür gün başkaları da senin kızlarına omuz atsa ne yaparsın? Verdiği cevap enteresandı "Öldürürüm onu")

......

Buradan Furkan kardeşimi veya başka bir ismi yargılamıyorum, terbiye öğretmek gibi bir misyonum asla yok. (Her ne kadar verdiği cevaplarla Furkan kardeşimizi çileden çıkarmaya, onun üslubunu bozdurmaya çalışan bir anlayış olsa da)  Ama bir büyüğünüz olarak genel bir tavsiyede  bulunmak istiyorum. Ne olur, dünyada yeterince çirkinlik var. Başkaları yapıyor diye bir de biz bunun bir ucundan tutmayalım. Fanatizm, argo, nefret gibi duygularımızı bastırmaya çalışalım. Kontrol edemiyorsak ta en azından kelimelere dökerek diğer insanları negatif etkilemeyelim. Katılmadığımız veya eleştirmek istediğimiz durumlar olursa da kelimeleri bin düşünüp bir yazarak cevap verelim.

« Son Düzenleme: 10 Ekim 2015, 09:07:24 Gönderen: Semazen »
Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilir.

MEHMET BATUR

• Ziyaretçi
« Yanıtla #460 : 10 Ekim 2015, 10:37:34 »
burada kimse birseli sevdirmeye çalişmıyor.birinin kaptanımıza ve bana ettiği hakaretleri şikayet diye bir yer var bari oraya yazayım dedim.birinin takım kaptanına hakaret etmesine tepki göstermek gerekir.

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #461 : 10 Ekim 2015, 17:16:30 »
Bir çok yerde olduğu gibi gereksiz yerde uzayan konulardan birisi olan bu duruma da sessiz kalamadım.

Nacizâne düşüncem: Kimse kimseyi sevmek zorunda değil. Veya birisi, birisini sevdiği için herkesin de onu sevmesini isteme hakkı yok... Uzar gider.

Bırakın bir kişinin her hangi bir takımın kaptanı vs olmasını, sıradan bir insan bile olsa saygıyı hak ediyordur. Hele bu kişi bir bayansa sözlerimize biraz daha dikkat etmemiz lazım. O kişi, söylenen kötü sözleri hak etmiş olsa bile unutmayın ki onun da bir ailesi, çevresi var. Şahsen ben, kızıma hiç kimsenin "Orasını burasını büyütüyor!" demesini istemem. Buradaki hiç bir babanın istemeyeceği gibi, bu tür sözleri kullanan arkadaşımız bile kendi kızı için böyle bir tabir kullanılmasını istemez.

(30 yıl kadar önce bekarlık zamanlarımda, arkadaşlık yaptığım evli bir arkadaşım vardı. Tamamen zıt karakterler olmamıza rağmen oldukça sık zaman geçiriyorduk.  Buna sebep, aynı takımda futbol oynamak, aynı takımı tutmak, maçlara birlikte gitmek gibi etkenlerdi sanırım.

Dediğim gibi arkadaşım evliydi ve iki küçük kızı vardı. Bu arkadaşımın en beğenmediğim huyu, yolda yürürken kızlara laf atma, kazara olmuş gibi omuz atma hareketleriydi. Bir gün kendisine dedim ki "Sen kızlara laf ve omuz atıyorsun. Senin de kızların var ve büyüyor.  Yarın öbür gün başkaları da senin kızlarına omuz atsa ne yaparsın? Verdiği cevap enteresandı "Öldürürüm onu")

......

Buradan Furkan kardeşimi veya başka bir ismi yargılamıyorum, terbiye öğretmek gibi bir misyonum asla yok. (Her ne kadar verdiği cevaplarla Furkan kardeşimizi çileden çıkarmaya, onun üslubunu bozdurmaya çalışan bir anlayış olsa da)  Ama bir büyüğünüz olarak genel bir tavsiyede  bulunmak istiyorum. Ne olur, dünyada yeterince çirkinlik var. Başkaları yapıyor diye bir de biz bunun bir ucundan tutmayalım. Fanatizm, argo, nefret gibi duygularımızı bastırmaya çalışalım. Kontrol edemiyorsak ta en azından kelimelere dökerek diğer insanları negatif etkilemeyelim. Katılmadığımız veya eleştirmek istediğimiz durumlar olursa da kelimeleri bin düşünüp bir yazarak cevap verelim.

Abi, dediklerine kesinlikle katiliyorum.  Belki ufak bir ekleme yapmam gerekir.  Bence belli bir yanlis davranistan kacinirken, ileride bizim de ayni davranisin magduru olabilecegimizden ziyade, belli bir prensipten hareket etmek gerekir.  O davranisi bir yanlis teskil ettigi icin yapmaktan imtina etmeliyiz; salt ileride bizim de magdur olabilecegimize binaen degil. 

Simdi ilgili ifadelerin tam seklini gormedim ama bana cok abes olmayan elestiri ifadeleri gibi geldi.  Bir seyler yapmadan para kazanan insanlar icin, kiz veya erkek, bu tur ifadeler kullanilir.  Keza, hain ve sair ifadeler de kizgin oldugumuzda cogu zaman kullandigimiz ifadeler.  Keske mumkun olsa da hic kullanilmasa ama bu forum biraz da dertlesme, icimizdekileri ifade ederek rahatlama gorevi de goruyor.  Cok asiriya kacmadikca, makul buluyorum ben.

Çevrimdışı Kevin Rankin

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #462 : 10 Ekim 2015, 20:04:07 »
karışmak istemiyorum ama kimi erkek basketbolu sever kimi bayan basketbolu kimi nemanjayı sever kimi birsel vardarlıyı

herkes birsel vardarlıyı sevecek iyi oyuncu diyecek diye bir şey okumadım.

tartışmak farklı düşünmek hoş olmayan ifadeler kullanmayı haklı göstermez. 

MEHMET BATUR

• Ziyaretçi
« Yanıtla #463 : 11 Ekim 2015, 01:17:56 »
karışmak istemiyorum ama kimi erkek basketbolu sever kimi bayan basketbolu kimi nemanjayı sever kimi birsel vardarlıyı

herkes birsel vardarlıyı sevecek iyi oyuncu diyecek diye bir şey okumadım.

tartışmak farklı düşünmek hoş olmayan ifadeler kullanmayı haklı göstermez. 
teşekürler. kimseyi zorla sevdirmeye çalıştığım yok kaptana küfür edene tepki gösterince burası birsel fan sayfası değil demeye getiriyorlar.

Çevrimdışı furkan

• Üye
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #464 : 11 Ekim 2015, 13:04:58 »
Uzamasın denildiği için bir şeyler yazmak istemiyordum, ama herkes konuşmaların bir kısmını okuduğu ya da silinen bazı mesajları görmediği için küçük bir açıklama getirmek gerekiyor.

Söylediğim şeyler özetle şunlar: Birsel son iki senedir  hiç bir şey oynamadan para kazandı, kazandığı parayı hak etmedi, takımı umursamadı, kısacası yata yata para kazandı, götünü büyüttü. Yine "hain" lafını da neden söylediğimi daha önceden açıklamıştım.

Bu sözler küfür ya da hakaret değil, olsa olsa sert bir eleştiri olabilir. Küfür ya da hakaret etmek hukuki açıdan ceza gerektiren bir eylemdir, sevdiğiniz bir oyuncu eleştirildiği zaman öfkelenerek eleştiri ve küfrü birbirine karıştırmamak gerekir.

Öte yandan kullandığım ifadeler beğenilmeyebilir, forum kurallarına aykırı bulunabilir, bu durumda zaten mesajlar silinir, işin suyunu çıkardığım düşünülüyorsa da üyeliğe son verilir. Geçtiğimiz yıl Zoriç hakkında burada yazılanları düşünüyorum, benim Birsel hakkında yazdıklarımdan çok daha fazlası yazılmasına rağmen hiç kimse bana denildiği gibi "vay efendim Zoriç gibi bir beyefendiye, bir aile babasına nasıl bunları söylersin? Küçükken tacize ya da işkenceye uğradığın için Zoriç'i eleştiriyorsun falan demedi."

Buradaki sorun kimsenin Birsel'i sevmeye zorlaması falan değil, Birsel'i eleştirdiğim, yukarıda belirttiğim ifadeleri kullandığım için karşımdaki kişinin "sapık" vb. sıfatları kullanarak cevap vermesi ve benim de bu dile uygun yanıtlar vermemdi. Daha sonrasında da yazılanların gereksiz yere uzadığını düşünerek mesajların silinmesini istedim.

Neyse sonuçta fikrim sabit: Birsel yata yata götünü büyüttü diyorum, karakterinden haz etmiyorum, defolsun gitsin diyorum. Sözlerimin hiç biri küfür değil, eleştiri. Eğer ben bir şeyleri yanlış anladıysam forumda bu ifadeler kullanılamayacaksa yazmam olur biter. Eğer söylediğim şeyler burada genel anlamda eleştiri sınırları içinde kabul ediliyorsa konuyu daha fazla uzatmayız, şikayet konusu da kapanmış olur.