Gönderen Konu: Fenerbahçe | Futbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 1304726 defa)

0 Üye ve 20 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ayhan

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • @ab_1907
Ynt: Fenerbahçe / Futbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #3225 : 27 Mayıs 2019, 09:45:38 »
Köklü bir revizyon yapmamız şart. Hatta revizyon kelimesi yetersiz kalıyor, büyük bir devrim yapmamız lazım.

Son 13 sezonda sadece 3 şampiyonluğumuz var maalesef ve bunların 2 tanesinde cezalı olarak şampiyonlar ligine gidemedik.
2007-2008 zaten hafızalarımızdan çıkmayacak bir sezon oldu Avrupa açısından.. Takım 12 - 13 senedir freni patlamış kamyon gibi yokuş aşağı gidiyor. Bence en büyük şansımız, ülke olarak kötü durumda olmamız. 69 puanla şampiyon olunuyor.. Gelecek sene bu takım mutlaka şampiyon olmak zorunda ve bunu yaparken de 1 kuruş zarar etme durumumuz yok. Gelecek yılın (her ne kadar bakanımız ocak aralıktan iyiydi, şubatta ocaktan vs demiş olsa da) bu yıldan daha zor geçeceği daha bugünlerden görünüyor. Hiçbir takımın bugünden daha iyi olacağını sanmıyorum.

Ekşi sözlükte elemanın birisi durumu çok iyi özetlemiş. Vakti olanların okumalarını öneririm
https://eksisozluk.com/entry/69625257
https://eksisozluk.com/entry/69917595
https://eksisozluk.com/entry/90553205

Çevrimdışı Bülent

• Üye
    • @blntdgn84
« Yanıtla #3226 : 27 Mayıs 2019, 09:49:45 »
Dün Jailson için Atletico Madrid'in 6 milyon euro önerdiği haberi vardı.
Kulüp 8'den aşağıya bırakmayız yanıtı vermiş.
Antalya maçı itibariyle Topal'ın da kulüple işi bittiği için orta sahada ki gereksiz kalabalıktan yavaş yavaş kurtulacak gibiyiz.
Bu iki arkadaş gidiciyse Oğuz'un Basel olayı gerçekleşmesin.
Hele ki önüne rol model alabileceği Emre gelmişken gitmesi büyük hata olur.
Ayrıca ön libero almak gibi bir plan varsa mümkün mertebe yanı başındaki adama pas değil füze yollayan futbolcular bizden uzak dursun.
...

Çevrimdışı sonkale1907

• Üye
  • Yer: MERSİN
« Yanıtla #3227 : 27 Mayıs 2019, 15:30:42 »
Dzeko haberleri var.
İstanbul'a gelmiş, bu akşam Ali Koç ile görüşecekmiş.
Frey&Slimani den sonra.. elim ayağım titredi vallaha
FENERBAHÇE

Çevrimdışı ertuğrul

• Üye
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #3228 : 27 Mayıs 2019, 15:57:43 »
Dzeko önemli bir isim. Bu tip kalitesi  belli oyuncular ile çok iyi izlenerek faydalı olacağından emin olunan tanınmamış da olabilir  maliyeti ucuz  oyuncuların harmanlanması lazım.

Mehmet Topal konusunda taraftarın acımasız ve birazda hesapsız olduğunu düşünüyorum. Topal yıldız bir oyuncu mu, hayır. Ama zaten sahada 11 tane yıldız oyuncu yakalamak çok zor.
Bazı oyuncular işin savunma kısmında  takımın sigortası görevini görürler. Ayrıca Topal hem yerli hem formanın kıymetini bilen bir oyuncu.
Gönderip yerine adam koyamamak da var.
Geçen yıl gönderdiğimiz Souza'yı bile aradık bu yıl.
Transferde hataların tamamını geçen dönem yaptık. Bu sene sıfır hatayla bu  dönemi geçirmeliyiz.

Çevrimdışı Bülent

• Üye
    • @blntdgn84
« Yanıtla #3229 : 28 Mayıs 2019, 06:16:15 »
Bence Jailson ve Topal gidecek.
Yerlerine Emre ve Kabore gelecek ve sürekli hazır olan Oğuz Kağan'da var.
Bu üç isimde pas trafiğini kontrol edebilecek kapasitede oyuncular.
Dzeko olayının gerçekleşebilme ihtimali yok bence.
Max Kruse ile 2+1 anlaşmaya yakınız deniliyor.
Oyuncu anlatıldığı kadarıyla bizim Soldado tarzı bir oyuncuymuş.
Oyun bilgisi yüksek ayağına hakim, forvet ve 10 numara oynayabiliyormuş.
Edin Visca için bize gelir diyordum, dünden bu yana Abdullah Avcı ile birlikte Bjk'ya gidiyor deniliyor.
Çok büyük bir fırsatı tepiyoruz gibi geliyor bana. :(
Vedat Muriqi için Celta diyorlar ama bir şekilde onu transfer ederiz.
Diego Reyes'i Tigres'e göndermişiz.
Stoper konusunda Sadık, Serdar ve Skrtel var ama ayağı düzgün, baskı yediğinde paniklemeyecek bir adam bulmamız şart.
Bu üç arkadaşta aynı tip hamleli oyuncular.
Topu yan pas haricinde bişeyler yapabilecek meziyetleri ne yazık ki yok.
...

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #3230 : 28 Mayıs 2019, 15:47:59 »
abi 2-3 adam yazmissin orta sahadan satmak icin .... adamakilli bir orta saha duzeni icin en az 5-6 oyuncu gitmeli ...

Emre nin gelmesi net iyi oldu ama 90 dakika beklememek lazim Emre den.

orta sahanin ortasi icin en ideal senaryo;

Emre- Togay- Jailson- Topal- Oguz- Ozan yanina bir  Adamakilli Orta saha (yaraticiligi, adam eksiltme ve pas yetenegi olan oyuncu yeter de artar bile .... )

2-3 pozisyona 6 oyuncu demektir bu ... geri kalan 9-10 oyuncudan kurtulmak sa o kadar kolay olmayacak ... sans isi diyelim.... kim giderse kar... Baris, Ferdi vs ise mumkunse kiralanmali....

Kanatlarda dirar, Mosses, Hasan ali, Isla iyidir ama net olan yedek oyuncu eksigi var.

Defans ortasina bir takviye, kaleye takviye forvete takviye .... Ucuyoruz yine bu para yoklugunda, hepsinin yapilabilecegini sanmiyorum....

Bu nedenle en az 2 Forvet (bu takimin olmaz sa olmazi) alinsin da gerisi icin de umarim para artar diyelim ....

Olabilecek en adamakilli senaryo budur....

Zaten bir orta saha 2 forvet transferi ciddi maliyet getirecektir .... altindan kalkabilir miyiz bilmem...
« Son Düzenleme: 28 Mayıs 2019, 15:53:46 Gönderen: ETIRYAK »
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #3231 : 28 Mayıs 2019, 16:36:11 »
Tolgay'a teklif falan yok mu?Elden ilk çıkarılması gerekenlerden biri.
« Son Düzenleme: 28 Mayıs 2019, 16:36:25 Gönderen: kenz »

Çevrimdışı Avanta

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #3232 : 28 Mayıs 2019, 17:21:12 »
Eljif Elmas'ı iyi bir bonservis bedeliyle satabilsek çok iyi olur.

Çevrimdışı Bülent

• Üye
    • @blntdgn84
« Yanıtla #3233 : 28 Mayıs 2019, 20:57:25 »
@ETIRYAK

Hocam Topal tepkiler yüzünden, Jailson,Eljif potansiyellerine yatırım yapacak takımların teklifleri nedeniyle gider.
Ozan'ı muhtemel Başakşehir ile takasta kullanırız.
Gönül ister ki 2022'ye kadar sözleşme yenilenen Alper'i de Vedat transferinde Rize'ye gönderebilelim.
Lakin ne Alper Rize'ye gider ne de Rize Alper vitaminsizine verdiğimiz paranın yarısını verebilir.
Emre 60, Ekici/Tolgay 30, ya da 45-45 gibi bir rotasyon bekliyorum.
Emre şu haliyle bile en iyi orta sahamız olur ama 39 yaşında adama 90 dakika vermek onu tez zamanda kaybetmek anlamına gelir.
...

Çevrimdışı sonkale1907

• Üye
  • Yer: MERSİN
« Yanıtla #3234 : 28 Mayıs 2019, 21:51:47 »
@ETIRYAK

Hocam Topal tepkiler yüzünden, Jailson,Eljif potansiyellerine yatırım yapacak takımların teklifleri nedeniyle gider.
Ozan'ı muhtemel Başakşehir ile takasta kullanırız.
Gönül ister ki 2022'ye kadar sözleşme yenilenen Alper'i de Vedat transferinde Rize'ye gönderebilelim.
Lakin ne Alper Rize'ye gider ne de Rize Alper vitaminsizine verdiğimiz paranın yarısını verebilir.
Emre 60, Ekici/Tolgay 30, ya da 45-45 gibi bir rotasyon bekliyorum.
Emre şu haliyle bile en iyi orta sahamız olur ama 39 yaşında adama 90 dakika vermek onu tez zamanda kaybetmek anlamına gelir.
Bu işler Ekici Tolgay Ozan Alperle olacak işler değil.
Bu güne kadar her türlü kumpas, örgüt, şaibe, hakem skandalı, F.Terim, A.Albayrak, tüpçü, içimizdeki muhalifler vs.. 50 çeşit engel ve düşman var.
Kaba tabirle sırtlan gibi koşup gerekirse 120 dk. mücadele edecek güçlü fizikli Afrikalı olur kuzey avrupalı olur,
Sezon bizim adımıza Ekim ayında bitmişti. O tarihten bu güne düşük maliyetli bulup buluşturacaklar.
İyi kaleci süratli ve teknik kanatlar..
Ancak bu şekilde şampiyon olabiliriz.
FENERBAHÇE

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #3235 : 29 Mayıs 2019, 08:46:37 »
Bence forvet transferi en kritik konu. Bugünkü kadroda VanHoijdonk + Nobre olsaydı mesela en az 15 puan fazlamız olurdu. Eğer bütçe vs deniyorsa sadece forvet alsınlar ama doğru adamları alsınlar. Daha sonrasında stoper, ortasaha bakabilirler ama forveti sağlama almadan yapılan hiçbir şey tam olmayacak.
Bakınca en son kanatlara sıra gelir diye düşünüyorum, Isla-Dirar ve Hasan Ali-Moses en zayıf bölgelerimiz değil.
« Son Düzenleme: 29 Mayıs 2019, 08:47:00 Gönderen: ayhan »

Çevrimdışı Bülent

• Üye
    • @blntdgn84
« Yanıtla #3236 : 29 Mayıs 2019, 09:46:36 »
@ sonkale1907

Hocam düşüncene saygı duymakla birlikte ne yazık ki katılamıyorum.
Bu takım Emre birazda Meireles hariç a kalite orta sahası yokken Selçuk, Baroni doğru düzgün oynamayan Salih ile nisan'da şampiyonluk gördü.
Bu arada rakip dediğimiz soytarılar bu dönemkinden farklı değildi.
Tolgay ve Mehmet Ekici doğru kullanıldığında değerli oyuncular.
Bizim asıl sıkıntımız orta sahada top ayağına geldiğinde oyun kuramamak.
Haliyle kanatlar ve bireysel yetenek dışında hücum aksiyonu konusunda kısıtlı ve ne yazık ki tahmin edilebilir bir takım oluyoruz.
Bu yüzden ayağı düzgün, baskı yediğinde saçmalamayan ve mümkün mertebe yaratıcı orta sahalara olan ihtiyacımız adam yiyen atletik çapalardan daha önemli.
Yerli olarak bu işi en iyi yapabilecek adam Emre.
Tolgay kafaca oyuna konsatre olabilir ve Ekici sağlıklı kalabilse Emre kadar olmasa da bu görevi yerine getirebilecek kapasitede adamlar.
Alper konusuna hiç girmek istemiyorum.

@ayhan abiye ise katılıyorum.
Orta saha çok önemli ama daha öncelikli olan şu takımın santrafor ihtiyacı.
Edin Dzeko konusunda pek ümitli değilim ama adam dünyanın en önemli spor otomobillerin üretildiği italya yerine ülkemizde araba bakması falan acaba dedirtmiyor değil. Lukaku İnter'le anlaştığından kendisinin milano olayı turistlik gezi dışındaartık zor gerçekleşir gibi geliyor bana.
Ha keza Max K. içinde kimle konuşsam çok iyi transfer olur ama gelmek isteyeceğini sanmıyorum diyor.
Birde üstüne dün kulübüne Fenerbahçe'ye gitmek istiyorum kolaylık sağlayın diyen Visca durumu varken(Visca ve İrfan için Başakcity 10 istemiş biz 7 verebileceğimizi söylemişiz) hücum konusunda kağıt üstünde çok büyük sıkıntı yaşamayız gibime geliyor.
Bu arada gerçekleşirse Vedat Muriqi konusunda ben hep pozitifim.
Ersun hocanın sisteminde Webo etkisi göstereceğine inanıyorum.
...

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #3237 : 29 Mayıs 2019, 10:06:44 »
Daha devre arası demiştik, bu takıma lazım olan esas şey, bulduğunu atacak gerçek bir gol ayağı diye ama... Nedense, Ersun hoca dahil, herkes orta saha ve stopere odaklandı. Sahanın en ucundaki iki adam en büyük sıkıntımız: Kaleci + Santrfor. Yani bu sezonun özeti: Harun (Volkan) + Slimani (Soldado)

Futbolun adaleti biraz da olsa varmış ki, dibi gördük. Bu dört isim sezonun özetidir.

Çevrimdışı Kevin Rankin

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #3238 : 29 Mayıs 2019, 18:02:35 »
Emre, Volkan ve Allahyar transferleri ihtiyacımız olan transferler değil. bu şekilde transfer yapacaksak önümüzdeki sezon için heveslenmeye hiç gerek yok.

10 transfer yapacağımıza 5 transfer olsun direkt katkı alacağımız adamlar olsun.

Çevrimdışı Avanta

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #3239 : 29 Mayıs 2019, 23:00:52 »
75 gol ve üzerine çıkabilecek ofansif dizilim için;

- Kesinlike Gomis veya Gomez seviyesine yakın katkı yapabilecek kaliteli bir santrfor alınmalı. Son bir kaç günde dedikodusu çıkan Dzeko tam da bu nitelite bir oyuncu ama İtalya basınında İnter ile anlaştığı yönünde haberler var.

- Sağ forvete Visca, sözleşmesinin bitimine 1 yıl kalması ve bizim takımı istemesi önemli bir avantaj,

- Sol forvete Porto ile sözleşmesi bitmesi Brahimi olabilir, W. Bremen ile sözleşmesi biten Max Kruse de sol ayağını kullandığı için ve forvet arkası oynayabildiği için bu mevkide pekâlâ oynayabilir.