Gönderen Konu: Fenerbahçe | Futbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 1305508 defa)

0 Üye ve 23 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
  • Yer: İzmir-İstanbul
Ynt: Fenerbahçe / Futbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #3240 : 30 Mayıs 2019, 13:14:56 »
1-Ahmet Gürleyen-Stoper-1999-Mainz

2-Salih Özcan-Orta Saha-1998-Köln

3-Ekin Çelebi-Sol Bek-2000-Nürnberg

4-Kaan Kurt-Sağ Bek-2001-B.M’Gladbach

5-Kerim Çalhanoğlu-Sol Bek-2002-Hoffenheim

6-Mehmetcan Aydın-Ofansif Orta Saha-2002-Schalke

7-Malik Batmaz-Santrafor-2000-Karlsruher

8-Erkan Eyibil-Ofansif Orta Saha-2001-Mainz

9-Abdülkerim Çakar-Santrafor-2001-E.Frakfurt

10-Can Bozdoğan-Orta Saha-2001-Köln

11-Mert Müldür-Stoper/Sağ Bek-1999-Rapid Wien

12-Yusuf Sarı-Sağ Açık-1998-Marsilya

13-Muhammed Kiprit-Santrafor-1999-Hertha Berlin

14-Metehan Güçlü-Santrafor-1999-Paris SG

15-Görkem Can-Sol Stoper-2000-Schalke

16-Emre Aydınel-Santrafor-2000-B.Dortmund

17-Ömer Uzun-Santrafor-2000-Bochum

18-Semih Altıkulaç-Sol Bek-2002-Lyon

19-Melih Altıkulaç-Sol Bek-2002-Lyon

20-Eray Cömert-Stoper-1998-Basel

21-Mehmet Maniş-Sol Açık-2001-Basel

Buraya Avrupada oynayan ve yetenekleriyle dikkat çekmeye başlayan Türk çocuklarını yazdım. Bunların bonservisleri son derece düşüktür eminim. Bu parasızlıkta şu oyunculardan bâzılarını değerlendirse yönetim iyi olur. Listedekilerin en az 3-4 tânesi büyük yıldız olur eminim. Hem bunların alt yapısı da sağlam, disipline alışkınlar.

Naci Ünüvar(2003-Ajax), Ahmet Kutucu(1999-Schalke) ve Orkun Kökçü(2000-Feyenoord) gibi isimler uçtu gitti, yazmadım onları.

Çevrimdışı smith jr

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • gfburakkk
« Yanıtla #3241 : 31 Mayıs 2019, 00:20:54 »
1-Ahmet Gürleyen-Stoper-1999-Mainz

2-Salih Özcan-Orta Saha-1998-Köln

3-Ekin Çelebi-Sol Bek-2000-Nürnberg

4-Kaan Kurt-Sağ Bek-2001-B.M’Gladbach

5-Kerim Çalhanoğlu-Sol Bek-2002-Hoffenheim

6-Mehmetcan Aydın-Ofansif Orta Saha-2002-Schalke

7-Malik Batmaz-Santrafor-2000-Karlsruher

8-Erkan Eyibil-Ofansif Orta Saha-2001-Mainz

9-Abdülkerim Çakar-Santrafor-2001-E.Frakfurt

10-Can Bozdoğan-Orta Saha-2001-Köln

11-Mert Müldür-Stoper/Sağ Bek-1999-Rapid Wien

12-Yusuf Sarı-Sağ Açık-1998-Marsilya

13-Muhammed Kiprit-Santrafor-1999-Hertha Berlin

14-Metehan Güçlü-Santrafor-1999-Paris SG

15-Görkem Can-Sol Stoper-2000-Schalke

16-Emre Aydınel-Santrafor-2000-B.Dortmund

17-Ömer Uzun-Santrafor-2000-Bochum

18-Semih Altıkulaç-Sol Bek-2002-Lyon

19-Melih Altıkulaç-Sol Bek-2002-Lyon

20-Eray Cömert-Stoper-1998-Basel

21-Mehmet Maniş-Sol Açık-2001-Basel

Buraya Avrupada oynayan ve yetenekleriyle dikkat çekmeye başlayan Türk çocuklarını yazdım. Bunların bonservisleri son derece düşüktür eminim. Bu parasızlıkta şu oyunculardan bâzılarını değerlendirse yönetim iyi olur. Listedekilerin en az 3-4 tânesi büyük yıldız olur eminim. Hem bunların alt yapısı da sağlam, disipline alışkınlar.

Naci Ünüvar(2003-Ajax), Ahmet Kutucu(1999-Schalke) ve Orkun Kökçü(2000-Feyenoord) gibi isimler uçtu gitti, yazmadım onları.
Oynatmazlar abi oynatmazlar. Takımda 5 6 büyük oyuncu olur 3 4 tane görev Adamı olur o Zaman 2-3 tane potansiyel serpiştirirsin takımla birlikte büyür. Ama bizde ne öyle bir kadro ne de mentalite var.
Olacak yine belli Brahimi Brahimi sonunda olacak Umar Aminu Kruse Kruse sonunda olacak Mevlüt falan yani. Geçen yılın kopyası işte. Nerde Mina Wilshere vs

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #3242 : 31 Mayıs 2019, 08:27:29 »
Oynatmazlar abi oynatmazlar. Takımda 5 6 büyük oyuncu olur 3 4 tane görev Adamı olur o Zaman 2-3 tane potansiyel serpiştirirsin takımla birlikte büyür. Ama bizde ne öyle bir kadro ne de mentalite var.
Olacak yine belli Brahimi Brahimi sonunda olacak Umar Aminu Kruse Kruse sonunda olacak Mevlüt falan yani. Geçen yılın kopyası işte. Nerde Mina Wilshere vs
mentalite ile ilgili bir problem olduğunu sanmıyorum. Tuncay, Serhat gibi oyuncularımız olsa oynatırdık bence.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #3243 : 31 Mayıs 2019, 09:44:22 »
Zamanında şans verilen çok genç oyuncu oldu. Hatta bir iki maç çok iyi iş yaptılar. Birisi sağ bekti, birisi orta saha... Adlarını bile unuttum. 10 yıl kadar oluyor... Sonra hemen götleri kalktı ve serbest düşüş... Süper ligde bile tutunamadılar. Şans vermekle olsa Salih Uçan olurdu. (Ki Türk futbolunun Zidane'ı olabilirdi, potansiyel olarak...) Kadıköy'ün havasından mıdır, suyundan mıdır; genç oyunculara yaramıyor. Voleyboldaki Metin dışında altyapıdan çıkıp yıldız olanını görmedim. Pardon, bir de İbrahim Kutluay... Tarihimizin en büyük altyapı yıldızı...

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #3244 : 31 Mayıs 2019, 10:21:55 »
Zamanında şans verilen çok genç oyuncu oldu. Hatta bir iki maç çok iyi iş yaptılar. Birisi sağ bekti, birisi orta saha... Adlarını bile unuttum. 10 yıl kadar oluyor... Sonra hemen götleri kalktı ve serbest düşüş... Süper ligde bile tutunamadılar. Şans vermekle olsa Salih Uçan olurdu. (Ki Türk futbolunun Zidane'ı olabilirdi, potansiyel olarak...) Kadıköy'ün havasından mıdır, suyundan mıdır; genç oyunculara yaramıyor. Voleyboldaki Metin dışında altyapıdan çıkıp yıldız olanını görmedim. Pardon, bir de İbrahim Kutluay... Tarihimizin en büyük altyapı yıldızı...
Kerim Zengin olabilir, birde Gökay Irayul vardı galiba.
Dediğim gibi, Serhat, Tuncay, hatta Bülent Uygun, Serkan Balcı, Kemal Aslan, Selçuk Şahin gibi isimler de 22 23 yaşlarında gelip oynadılar. Semih bile "genç Semih", "nöbetçi golcü" gibi yakıştırmalar yapılsa bile yıllarca faydalı oldu.
Öte yandan, Tarık Daşgün gibi büyük umutlarla alınıp sonrasında bugün adlarını bile hatırlamadığımız nice isimde var.
Basket konusunda nispeten daha iyi olduğumuzu düşünüyorum. Ömer Faruk Yurtseven, Enes Kanter, Doğuş Balbay, Metecan, Can Maxim vs gibi bizim altyapımızdan çıkıp farklı seviyelerde oynayan oyuncular var. Nba olmasa ilk ikisinin bugün avrupanın önemli oyuncuları arasında olurdu diye düşünüyorum. Ayrıca, gene bu iki isim futbol dışı branşlarda alt yapıya yapılan yatırımın nasıl anlamsızlaştığını gösteriyor..

Çevrimdışı kuga

• Üye
« Yanıtla #3245 : 31 Mayıs 2019, 12:05:11 »
Genç oyuncu oynatmak güzel şey dışardan bakıldığında süper geliyor ama olmuyor. Zamanında gördük altyapımızdan çıkan forveti de kanatları da. Altınordu'dan alınan Barış sözde bizde oynayacaktı. Malatya bile oynatmadı. Takım iyi olmalı ki araya 1-2 serpiştirebilesin. Yukarıdaki listeden Merrt Müldür, Salih Özcan ve Metehan dışındakileri ilk defa duyuyorum. Bu 3 isme de en az 3-4er m vermek gerekir. Daha net katkı alınacak isimlere yönelmek lazım bu yıl.
Ne sevmek ne sevilmek,
ne de ağlayıp gülmek,
Senin hasretin bize ölüm demek!

Şereftir seni sevmek,
sana kanaryam demek,
bu sevdamız sonsuza dek sürecek!

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
« Yanıtla #3246 : 31 Mayıs 2019, 16:49:21 »
Abiler, kardeşler, apartman sâkinleri;

Türkiye'den yetişen gençlerin çoğu parayı bulup karıyı kızı koynuna alınca kendini geliştirmek için çabalamıyor. En sonunda da kaybolup gidiyor.

Benim o listeye yazdığım isimlerin hepsi de Avrupada alt yapısını alıp profesyonellik anlayışları çok yüksek çocuklar Türkiyedekilere göre. Tamam bunlar da karı-kız peşinde koşar ama maçtan bir gece önce ''yarın maç var erken yatıp dinleneyim'' diyeceklerdir ;D

Çevrimiçi Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #3247 : 31 Mayıs 2019, 22:22:00 »
Bir kaliteli stoper, bir ofansif sol bek, 2 tane kaliteli açık ve 2 forvet lazım. Para yok. Bence basketbol şubelerini kapatalım.
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
« Yanıtla #3248 : 31 Mayıs 2019, 23:54:28 »
Düşündükçe uykularım kaçıyor valla. Bu takımın hâli nolacak, transfer nasıl yapılacak, Ersun nereye kadar sabredecek bilemiyorum. Muric'i bile alamayacak seviyeye geldik lan.

Acabâ diyorum Ali Koç Ersun'u bıktırıp istifâya mı zorluyor. Hayır yâni geçen seneki rezil takımı Ersundan başka kimse 6.lığa taşıyamazdı, Ali Koç bunu umarım biliyordur.

Çevrimdışı Murat

• Üye
« Yanıtla #3249 : 01 Haziran 2019, 00:38:30 »
Abiler, kardeşler, apartman sâkinleri;

Türkiye'den yetişen gençlerin çoğu parayı bulup karıyı kızı koynuna alınca kendini geliştirmek için çabalamıyor. En sonunda da kaybolup gidiyor.

Benim o listeye yazdığım isimlerin hepsi de Avrupada alt yapısını alıp profesyonellik anlayışları çok yüksek çocuklar Türkiyedekilere göre. Tamam bunlar da karı-kız peşinde koşar ama maçtan bir gece önce ''yarın maç var erken yatıp dinleneyim'' diyeceklerdir ;D

Katılıyorum. Buralardan 2-3 tane Tayfun Korkut-Erol Bulut çıksa yeter.

Çevrimdışı Bülent

• Üye
    • @blntdgn84
« Yanıtla #3250 : 01 Haziran 2019, 11:57:47 »
Vedat için 7 milyon euro istemiş Rize.
Kendilerine hayırlı satışlar dileriz.
İrfan içinse 10 istiyorlarmış.
Bjk başkanı Visca'yı isterim ama takımının onun için istediği paraları veremeyiz demiş.
Onlar veremiyorsa biz hiç veremeyiz.
Zacj için iki gün önce 12 milyon euro almanya'ya gidiyor diye inandırıcı olmayan transfer dedikodusu çıktı.
Dünse F.Niğdelioğlu rusya'dan 6 m € teklif var diyor(hoca kullanmayacağı için her türlü satılmalı).

Bu sezonda transfer sezonu bizim için kötü geçecek belli oldu. :(
...

Çevrimdışı Civa

• Üye
  • Yer: Usa
  • Arif
    • twitter.com/arifcakir13
« Yanıtla #3251 : 01 Haziran 2019, 13:42:54 »
güney amerikadan toplasinlar 10 15 tane futbolcu 4 5 tanesi tutsa kurtulur takım, bize çok iyi oturuyor oranın oyuncuları vedat medat ugrasmasinlar

Çevrimdışı Avanta

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #3252 : 01 Haziran 2019, 14:27:04 »
güney amerikadan toplasinlar 10 15 tane futbolcu 4 5 tanesi tutsa kurtulur takım, bize çok iyi oturuyor oranın oyuncuları vedat medat ugrasmasinlar

Shakhtar Donetsk bunu çok iyi yapıyordu. Brezilya'dan getirdikleri oyunculardan bir çoğunu uçuk bonservis bedelleriyle sattı. Kadrodaki yabancıların tamamını Avrupa'da gözden düşen 30 yaş üstü veteranlardan oluşturmak yerine, pekâlâ scout ekibi kurarak G. Amerika ve Afrika'dan her yıl 1-2 tane genç oyuncu getirilebilirdi.

Çevrimdışı Kevin Rankin

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #3253 : 01 Haziran 2019, 20:54:22 »
Gecen sene potansiyeli yuksek genc yetenekli oyuncular alalim diyorduk hepimiz ama su anda potansiyellerini sahada da gosterecek oyunculara ihtiyac var en acilinden

Gec kalinmis bir durum yok su an icin takim haziran sonu yada temmuz basina toplanacak daha bir ay var dunyada transferler baslamadi daha

Sozlesmesi bitenlerin haricinde de takimda ayrilmasi gereken cok oyuncu var gitmek istemeyecek ve talipleri olmayacak bu konuda buyuk sikinti
« Son Düzenleme: 01 Haziran 2019, 20:55:06 Gönderen: Kevin Rankin »

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #3254 : 02 Haziran 2019, 09:53:07 »
Gecen sene potansiyeli yuksek genc yetenekli oyuncular alalim diyorduk hepimiz ama su anda potansiyellerini sahada da gosterecek oyunculara ihtiyac var en acilinden

Gec kalinmis bir durum yok su an icin takim haziran sonu yada temmuz basina toplanacak daha bir ay var dunyada transferler baslamadi daha

Sozlesmesi bitenlerin haricinde de takimda ayrilmasi gereken cok oyuncu var gitmek istemeyecek ve talipleri olmayacak bu konuda buyuk sikinti

Valla bana gore gecen sene alinabilecek en potansiyelli gencler alindi ... ama

yabancilar slimani vs boktan otesi cikti .... takimda takimi toparlayip sarsacak bir abi bile yoktu .... (bu sene emre nin gelisi en cok bu yonde katki saglar)

orta sahada birbirinin aynisi 100 adam aldilar ama bir forvet alamadilar ... Bir kurtulsalar fazlaliklardan hem butce rahatlar hemde oyuncularin ilk 11 mucadelesi kizisir... bu halde gencler ne yapsa bos....

Sonuc su; eger Hoidonk, washington, vs tarzi bir oyuncu alinirsa ve soldado elde tutulabilse (uygun maliyete) ....

Orta saha bosaltilip biraz mucade ortami yaratilsa ilk 4 de girer bu takim. Ama gerisi sans isi, bu butceyle. Eger bu arada 2-3 gec oyuncu cikabilirse aradan; Baris ve Ferdi gibi .... bu donemi faydali gectik diyebiliriz....

Parayi yatiracaksak forvete yatiralim allah askina .... Soyle iyi forvet gormeyeli yillar oldu su takimda. Ileriye giden top duvara carpmis gibi geri donuyor, dusme potasinda takimlar bile bizim yari sahada kamp kurdu bu sene ....
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....