Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4963353 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Avanta

• Üye
  • Yer: Ankara
Ynt: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #19605 : 19 Aralık 2015, 18:21:04 »
Stanko Barac olmaz diyorum.
« Son Düzenleme: 19 Aralık 2015, 18:21:28 Gönderen: Avanta »

Çevrimdışı fundamental

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #19606 : 19 Aralık 2015, 18:23:44 »
başıma bir şey gelmeyecekse palacios diyorum.

Çevrimdışı Başar Bükücü

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Samsun
    • basarbukucu
« Yanıtla #19607 : 19 Aralık 2015, 19:03:56 »
ben milan macvan olur diye hissediyorum , sebebi yok , aniden oyle hissettim.

hem sutu var hem de pf/c oynayabiliyor, iyi mi olur kotu mu olur bilemem.

Az önce kendisinin henüz 26 yaşında olduğunu öğrendim. En az 30 yaşındadır diye düşünüyordum.
"Bu insanların bizden beklentisi savaşmaktır. Çünkü hayat bir savaştır. Buraya neden geldiğimin cevabı budur." Zeljko Obradovic

Çevrimdışı Murat_Bulut

• Üye
  • Yer: ELAZIĞ
« Yanıtla #19608 : 19 Aralık 2015, 19:07:55 »
Aklıma bir an geçen yıl geldi,kimse daha ismini telaffüz etmeden bir anda Zisis bitmişti.Bu yılda böyle bir hamle bekliyorum,iş biter ondan sonra hep birlikte öğreniriz bizde😉
Dar Ağacında Olsak Bile Son Sözümüz FENERBAHÇE...

Çevrimdışı Başar Bükücü

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Samsun
    • basarbukucu
« Yanıtla #19609 : 19 Aralık 2015, 19:18:09 »
Zoran Erceg hala boşta galiba. Açıkçası o tarz yumuşak bir uzunun gelmesini istemem.
"Bu insanların bizden beklentisi savaşmaktır. Çünkü hayat bir savaştır. Buraya neden geldiğimin cevabı budur." Zeljko Obradovic

Çevrimdışı illegal

• Üye
« Yanıtla #19610 : 19 Aralık 2015, 19:40:49 »
İlla bir transfer olacaksa, elimizde 4'ten süre verebileceğimiz Vesely, Udoh, Antic, Datome hatta Kalinic varken hiç 4, 4.5 aramaya gerek yok. Direk 5 almalıyız bence.

Transfer şartlarıyla ilgili hiç bilgim yok ama Colton Iverson bence çok iyi olurdu bize. 2.13 boyuna rağmen gayet atletik, ayakları hızlı ve çok enerjik bir arkadaş. Orta mesafe dışında aradığımız bütün özelliklere sahip. Pivot pozisyonundan hücumumuza bayağı bir zenginlik katabilir ve ayrıca ribaundlara da ciddi katkıda bulunabilir. Geçen sene Laboral'deyken bir çok maçını izlemiştim. Doğru kullanıldığında tam bir azmana dönüşebiliyor ve o da Vesely ve Udoh gibi taraftarla oynamayı çok seviyor.

Çevrimdışı Avanta

• Üye
« Yanıtla #19611 : 19 Aralık 2015, 19:57:48 »
İlla bir transfer olacaksa, elimizde 4'ten süre verebileceğimiz Vesely, Udoh, Antic, Datome hatta Kalinic varken hiç 4, 4.5 aramaya gerek yok. Direk 5 almalıyız bence.

Transfer şartlarıyla ilgili hiç bilgim yok ama Colton Iverson bence çok iyi olurdu bize. 2.13 boyuna rağmen gayet atletik, ayakları hızlı ve çok enerjik bir arkadaş. Orta mesafe dışında aradığımız bütün özelliklere sahip. Pivot pozisyonundan hücumumuza bayağı bir zenginlik katabilir ve ayrıca ribaundlara da ciddi katkıda bulunabilir. Geçen sene Laboral'deyken bir çok maçını izlemiştim. Doğru kullanıldığında tam bir azmana dönüşebiliyor ve o da Vesely ve Udoh gibi taraftarla oynamayı çok seviyor.

Bence de gayet iyi olur. Hatta, bir kaç gün önce "Colton Iverson hakkında ne düşünüyorsunuz" diye soracaktım, transfer olmaz muhabbeti olunca vazgeçmiştim.

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
  • Yer: Azerbaycan , Bakü
« Yanıtla #19612 : 19 Aralık 2015, 20:00:43 »
colton iverson gecen sene semih'in real macinda yasatdiklarini bir cok macda tekrar yasata bilir bizlere.

oyun akli cok dusuk bir oyuncu tahammul ede bilir miyiz ?

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #19613 : 19 Aralık 2015, 21:31:41 »
Hic kasmatalim dış sütü olan, hareketli , nba de 3-4, burada direkt 4 oynayacak adam var earl Clark...biraz kafa sağa sola kayıyor arada ama obra o isi halledebilir..

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı illegal

• Üye
« Yanıtla #19614 : 19 Aralık 2015, 21:52:37 »
colton iverson gecen sene semih'in real macinda yasatdiklarini bir cok macda tekrar yasata bilir bizlere.

oyun akli cok dusuk bir oyuncu tahammul ede bilir miyiz ?

Üstadım Semih'in takımdan ayrılışının nedeni yaptığı hatalar değildi. Yaptığı hatalar onu sadece "vazgeçilebilir" kıldı. Semih Efes'ten berbat bir şekilde geldiği için nispeten az bir miktara imza atmış, bizde tekrardan parladığı için de sözleşmesinde zam istemişti. Karşılıklı restleşmeler sonucu son dakikaya kadar beklendi ama o daha fazla para veren Daçka'yı tercih etti. Hatalarından dolayı gönderilmiş olsa son dakikaya kadar beklenmezdi diye düşünüyorum. Ayrıca kimse kusura bakmasın Real maçında Vesely dışında professor dahil (hadi o sakattı diyelim) kimse yoktu sahada.

Colton Iverson konusuna gelince tabi her oyuncunun artıları eksileri illaki olacak. Ama ben hatalarından ziyade vereceği katkıyı düşünerek yazdım. Yukarıda da söylediğim gibi 2.13'lük boyuna rağmen atletik, çabuk, enerjik ve en önemlisi savaşçı bir oyuncu. Yani kısaca bizim takım kimliğimize çok uyan özellikleri var. Ayrıca sırtı dönük oynar, p&r oynar, iyi perdeleme yapar, yüzdeli serbest atış atar, adam değişmeli savunmada sıkıntı çıkarmaz, hem savunmada hem de hucumda ribaund kovalar, temaslı oynamayı sever, rakiple boğuşur kolay kolay geri adım atmaz, iki adım önündeki topa öküzün trene baktığı gibi bakmaz gerekirse atlar, yerlerde sürünür vs. vs...

Basketbol zekasının ne seviyede olduğuyla ilgili pek bilgim yok açıkçası. Belki büyük takımların ana pivotu olacak seviyede olmayabilir fakat üst düzey bir yan parça olabilir ki bizim de aradığımız bu zaten. Hele hele aradığımız şey Vesely ve Udoh'u dinlendirip, faul probleminden korumaksa Iverson o işi fazla fazla yapar. Acaba o hem 9. yabancı olmayı hem de az süre almayı kabul eder mi ya da klübü onu bırakır mı, asıl sorulması gereken bu bence.

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
« Yanıtla #19615 : 19 Aralık 2015, 22:26:17 »
Üstadım Semih'in takımdan ayrılışının nedeni yaptığı hatalar değildi. Yaptığı hatalar onu sadece "vazgeçilebilir" kıldı. Semih Efes'ten berbat bir şekilde geldiği için nispeten az bir miktara imza atmış, bizde tekrardan parladığı için de sözleşmesinde zam istemişti. Karşılıklı restleşmeler sonucu son dakikaya kadar beklendi ama o daha fazla para veren Daçka'yı tercih etti. Hatalarından dolayı gönderilmiş olsa son dakikaya kadar beklenmezdi diye düşünüyorum. Ayrıca kimse kusura bakmasın Real maçında Vesely dışında professor dahil (hadi o sakattı diyelim) kimse yoktu sahada.

Colton Iverson konusuna gelince tabi her oyuncunun artıları eksileri illaki olacak. Ama ben hatalarından ziyade vereceği katkıyı düşünerek yazdım. Yukarıda da söylediğim gibi 2.13'lük boyuna rağmen atletik, çabuk, enerjik ve en önemlisi savaşçı bir oyuncu. Yani kısaca bizim takım kimliğimize çok uyan özellikleri var. Ayrıca sırtı dönük oynar, p&r oynar, iyi perdeleme yapar, yüzdeli serbest atış atar, adam değişmeli savunmada sıkıntı çıkarmaz, hem savunmada hem de hucumda ribaund kovalar, temaslı oynamayı sever, rakiple boğuşur kolay kolay geri adım atmaz, iki adım önündeki topa öküzün trene baktığı gibi bakmaz gerekirse atlar, yerlerde sürünür vs. vs...

Basketbol zekasının ne seviyede olduğuyla ilgili pek bilgim yok açıkçası. Belki büyük takımların ana pivotu olacak seviyede olmayabilir fakat üst düzey bir yan parça olabilir ki bizim de aradığımız bu zaten. Hele hele aradığımız şey Vesely ve Udoh'u dinlendirip, faul probleminden korumaksa Iverson o işi fazla fazla yapar. Acaba o hem 9. yabancı olmayı hem de az süre almayı kabul eder mi ya da klübü onu bırakır mı, asıl sorulması gereken bu bence.

hocam ben orda sizi kastederek birsey yazmadim ki, tahammul ede bilir miyiz yazdim, kendimi de dahil ettim isin icine.

colton ayni sizin dediginiz gibi ozelliklere sahip oyuncu.
semih 1.21 saniye gibi kisa sure sahada oldu , reyes o surede dagitti bizi, semih kotu oyuncu oldugu icin degil, konsantrayon sorunu oldugu icin. Bunu tekrar yasamak istemiyorum , tek korkum o.
bu colton ufuk sarica'yi en cok deli eden oyunculardan biri, bilmiyorum cok iyi de cika bilir kotu de , o yuzden dedim.
oyun akli dusuk oldugu benim tespitim , belki oyle degildir.

Çevrimdışı illegal

• Üye
« Yanıtla #19616 : 19 Aralık 2015, 22:38:20 »
hocam ben orda sizi kastederek birsey yazmadim ki, tahammul ede bilir miyiz yazdim, kendimi de dahil ettim isin icine.

colton ayni sizin dediginiz gibi ozelliklere sahip oyuncu.
semih 1.21 saniye gibi kisa sure sahada oldu , reyes o surede dagitti bizi, semih kotu oyuncu oldugu icin degil, konsantrayon sorunu oldugu icin. Bunu tekrar yasamak istemiyorum , tek korkum o.
bu colton ufuk sarica'yi en cok deli eden oyunculardan biri, bilmiyorum cok iyi de cika bilir kotu de , o yuzden dedim.
oyun akli dusuk oldugu benim tespitim , belki oyle degildir.

Kötü bir şey yazmadım ya sorun yok tartışıyoruz, iyi forumlar...

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
« Yanıtla #19617 : 19 Aralık 2015, 22:39:09 »
bir de bunu mutlaka yazmaliyim, oyun akli dusuk dedim aslinda bunu yazmamam gerekir.
bir oyuncunun oyun aklinin dusuk oldugunu tespit edecek derecede basketbolu bilmem mumkun degil
acikcasi oyle bir hedefim de yok, izlemek keyifli , seyrederim ani yasarim iyi olani takdir ederim kotu olani kotulerim bu kadar.

3 sene once 12 numara forumunda Bourousis kotu savunmaci degil yazmisdim mesela.
Datome 3 numara oynayamaz yazmisdim daha 2 ay once.
Udoh yerine Dunston olsa guzel olurdu da yazmisdim.

kisacasi bir bok bilmiyoruz abi cok takmayin burda yazilanlara , en azindan benim yazdiklarima.

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
« Yanıtla #19618 : 19 Aralık 2015, 22:41:18 »
Kötü bir şey yazmadım ya sorun yok tartışıyoruz, iyi forumlar...

alinti yapacakdim unuttum bi yukarida yazdim cevabi, oyun akli konusu beni asan konu , onu yazmamam gerekirdi.

Çevrimdışı exex

• Üye
« Yanıtla #19619 : 19 Aralık 2015, 22:46:23 »
Gerektiğinde Vesely ve Ekpe birbirini 5 numarada yedekliyedebiliyor. Ama 4 numarada Antic ve Kalinic in yanına ( Barış nasıl dönecek belli değil ) biraz atletik biraz uzun şutu olan net drive edebilen bir isim FENA OLMAZDI :D