Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4964457 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
Ynt: Fenerbahçe Ülker Transfer Dosyası
« Yanıtla #14505 : 22 Aralık 2014, 22:39:15 »
Yahu, işte mesele burada. Net bir yargı cümlesi: "Obra'nın olduğu yerde Top8 hedef olmaz". Peki siz mi koydunuz bu kuralı yoksa koç bir yerde belirtti de ben mi kaçırdım? Kendi kendinize hedefler belirliyorsunuz, olmayınca da sıkıntı çıkıyor.

Koç geldiğinden beri her zaman adım adım ilerlemekten bahsediyor ama size göre Top8 hedef olamıyor. Hayır, bu üst düzey hedefleri koyabilecek öz güven nereden geliyor? Koç Avrupa'nın en iyisi olabilir ki bana göre Dünya'nın en iyisidir, gene de hiç ekol olma, kazanma kültürü oluşturma konularında başarılı olamamış bizim gibi bir ülkeye geldiğinde elinde sihirli değnek olmadığını da hatırlamakta fayda var. Uzun vadede hepimiz Avrupa şampiyonlukları ve oralara abonelik gibi şeyler bekliyoruz ama bunu koçun yaratacağını umduğumuz ekolüyle umuyoruz. Müsade edin de hedefi kendisi belirlesin; yapabilecektir, değil mi?
Ben de adim adim hedeften bahsediyorum zaten. Anlamadigin ne ?

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
  • Yer: EDREMİT-BALIKESİR
  • Deniz ve Sevgi Nehirin Babası
« Yanıtla #14506 : 22 Aralık 2014, 22:45:02 »
Dunston u anlarımda Hunter ne Allah Aşkına..Elanu nun denize ittirdiği Young bile ezdi Onu..Beyinsiz in önde gideni..
HaBaBaM GüM GüM GüM

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
  • Yer: Azerbaycan , Bakü
« Yanıtla #14507 : 22 Aralık 2014, 22:51:11 »
Dunston u anlarımda Hunter ne Allah Aşkına..Elanu nun denize ittirdiği Young bile ezdi Onu..Beyinsiz in önde gideni..

hunter'i ovdum mu ben ? tekbasina dunston olsun yine 5 numara rotasyonunda bizden onde oly..ayrica patric young sadece hunter'i degil bir cok oyuncuyu denize dokecek , avrupaya alisirsa elit takimlar pesine duser.
hunter zaten dunston'un yedegi (ilk 5 basladigi maclar olmasina ragmen) ayrica ilk macda da hunter tekbasina tum gs uzunlarini deniz dokmustu.
iyi oynadigi maclar var hunter'in bu sene oly'de.

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
« Yanıtla #14508 : 22 Aralık 2014, 22:59:13 »
Oraya Dunston Hunter > Semih Zoriç yazmışsın..

Ayrıca bizim 5 Rotasyonu Semih Zoriç den ibaret değil..Vesely-Oğuz da var..Daha çeşitlilik var..Yani..Karşı takımdan 3 oyuncu var bizde direk oynayacak..Soulukas-Spa-Dunston Gerisi Tercih meselesidir.
HaBaBaM GüM GüM GüM

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
« Yanıtla #14509 : 22 Aralık 2014, 23:09:54 »
Oraya Dunston Hunter > Semih Zoriç yazmışsın..

Ayrıca bizim 5 Rotasyonu Semih Zoriç den ibaret değil..Vesely-Oğuz da var..Daha çeşitlilik var..Yani..Karşı takımdan 3 oyuncu var bizde direk oynayacak..Soulukas-Spa-Dunston Gerisi Tercih meselesidir.

oguz yazmadim cunku gerek yok yazmaya , ciddi maclarin hic birinde 6 dk'dan fazla oynamadi Oguz (ilk mac istisna , o zaman semih formsuzdu henuz)  , hele top16'da oynamasi cok daha zor.
evet dunston-hunter > semih - zoric yazdim , total olarak baktim bana gore dunston hunter pivot rotasyonu semih zoric'den 1 adim ondedir

ben oly taraftari olsam Fenerbahce'den kimi istersin diye sorsalar samimi soyluyorum ilk Bjelica derim , sonra da Bogdan ve Gou
4. bir isim sayamiyorum, siz sayabilir misiniz gercekten ?
ama bir Fenerbahce taraftari olarak Spanoulis basta olmakla Lojeski , Dunston ve Printezis'i isterim , Sloukas'i da Spa'dan sonra luks olur diye istemem , Slo da onemli oyuncudur.
« Son Düzenleme: 22 Aralık 2014, 23:11:42 Gönderen: emindesouza »

Çevrimdışı lancelot

• Üye
  • Yer: lefkoşa
« Yanıtla #14510 : 22 Aralık 2014, 23:14:12 »
oguz yazmadim cunku gerek yok yazmaya , ciddi maclarin hic birinde 6 dk'dan fazla oynamadi Oguz , hele top16'da oynamasi cok daha zor.
evet dunston-hunter > semih - zoric yazdim , total olarak baktim bana gore dunston hunter pivot rotasyonu semih zoric'den 1 adim ondedir

ben oly taraftari olsam Fenerbahce'den kimi istersin diye sorsalar samimi soyluyorum ilk Bjelica derim , sonra da Bogdan ve Gou
4. bir isim sayamiyorum, siz sayabilir misiniz gercekten ?
ama bir Fenerbahce taraftari olarak Spanoulis basta olmakla Lojeski , Dunston ve Printezis'i isterim , Sloukas'i da Spa'dan sonra luks olur diye istemem , Slo da onemli oyuncudur.
oly taraftarı olsam ilk obrayı isterim ikincisi rotasyonları kıyaslıyoruz ama pananın o efsane barçanın uzun rotasyonunu denize döktüğünü unutmayalım lütfen rum arkadaşlarım var olum sizde obra var diyorlar yani değerini bilmek lazım millet kıskanıyor
« Son Düzenleme: 22 Aralık 2014, 23:15:18 Gönderen: lancelot »

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
« Yanıtla #14511 : 22 Aralık 2014, 23:18:05 »
oly taraftarı olsam ilk obrayı isterim ikincisi rotasyonları kıyaslıyoruz ama pananın o efsane barçanın uzun rotasyonunu denize döktüğünü unutmayalım lütfen

+ cska da var , pana langdonlu siskauskasli lorbekli (en iyi zamanlariydi lorbek'in ) khryapa'li vs cska kadrosunu da finalde yenmisdi.
ben de olsam ilk obra derdim tabi ama oly taraftari pek istemez bizim kocu.
obradovic kiskanilmayacak gibi degil gercekten. ben baska takima giderse cok uzulurum , real'e giderse iki kati uzulurum.
« Son Düzenleme: 22 Aralık 2014, 23:19:12 Gönderen: emindesouza »

Çevrimdışı lancelot

• Üye
  • Yer: lefkoşa
« Yanıtla #14512 : 22 Aralık 2014, 23:20:36 »
+ cska da var , pana langdonlu siskauskasli lorbekli (en iyi zamanlariydi lorbek'in ) khryapa'li vs cska kadrosunu da finalde yenmisdi.
ben de olsam ilk obra derdim tabi ama oly taraftari pek istemez bizim kocu.
öyle deme deli gibi saygı duyuyorlar adama hemde pananın efsanesi olduğu için onları kızdırmak adına hertürlü istiyorlar
« Son Düzenleme: 22 Aralık 2014, 23:21:15 Gönderen: lancelot »

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
« Yanıtla #14513 : 22 Aralık 2014, 23:25:55 »
Emir inden Tut..Hickman ınına kadar herkes girer o rotasyona..Hatta Vesely...

Bir kere Takım olduktan sonra oyuncu>oyuncu yazmak basketbolun kuralına aykırı..

Helede hali hazırda 3 senedir Ezber bozan bir Eurolig zamazingosu varken
HaBaBaM GüM GüM GüM

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
« Yanıtla #14514 : 22 Aralık 2014, 23:35:59 »

Bir kere Takım olduktan sonra oyuncu>oyuncu yazmak basketbolun kuralına aykırı..

emir suan bizim sf rotasyonundaki tek alternatif , bogdan da son maclarda pg ve ya sg olarak oynuyor daha cok buna ragmen emir yine 17-18 dk sure aliyor son maclarda .. lojeski ve darden gibi oyunculari olan oly'de rotasyona nasil girecek onu anlamadim ben ?
hadi bizde organizasyon sorununu cozmek icin 15-20 dk oynar , oly'de 5 dk bile oynamaz , organizasyon gibi bir sorunu yok , spa varken spa o yoksa slou ve lafa cozuyor , onlarin point forwarda ihtiyaci yok.
hickmana katilmiyorum ama vesely girer dogru diyorsunuz , petway'dan daha iyi oyuncudur her turlu oynar mevcut kadroda.

neyse farkli dusunuyoruz bu konuda.

Çevrimdışı fundamental

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #14515 : 22 Aralık 2014, 23:38:53 »

katılmakla beraber, birebir oyuncu karşılaştırmanın çok saçma olduğunu düşünüyorum. Teniste bile çiftlerde iki en iyiyi iki tenisçiyi yanyana koysan sonuç alamama ihtimalin yüksek.

Biz 5 bilinmeyenli bir denklem üzerinden konuşuyoruz. Elbette bu takımın eksiği var. Bir de yunan basketbolu zaten döngü halinde bitenin yerine başkası geçiyor. Bizim Türk rotasyonu olabileceğinin en iyisi. 7 yabancı 8 yabancı lüks bir olay. Önümüzde bir tane örnek de var mali anlamda. Bence bir de seneyeyi düşünmekte de fayda var. Bu dönemde yapılacak bir yatırım önümüzdeki senenin bütçesini etkileyebilir. Bunu ülker grubuna bırakacağız önümüzdeki günlerde sanırım.

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
« Yanıtla #14516 : 22 Aralık 2014, 23:44:02 »
emir suan bizim sf rotasyonundaki tek alternatif , bogdan da son maclarda pg ve ya sg olarak oynuyor daha cok buna ragmen emir yine 17-18 dk sure aliyor son maclarda .. lojeski ve darden gibi oyunculari olan oly'de rotasyona nasil girecek onu anlamadim ben ?
hadi bizde organizasyon sorununu cozmek icin 15-20 dk oynar , oly'de 5 dk bile oynamaz , organizasyon gibi bir sorunu yok , spa varken spa o yoksa slou ve lafa cozuyor , onlarin point forwarda ihtiyaci yok.
hickmana katilmiyorum ama vesely girer dogru diyorsunuz , petway'dan daha iyi oyuncudur her turlu oynar mevcut kadroda.

neyse farkli dusunuyoruz bu konuda.

Lafayette nin Organize eden bir Guard olduğunu hiç düşünmüyorum..Sanırım pek dikkatli izlemiyorsunuz orada 3 adam Organize eder..

1 Spa
2 Sloukas
3 Mantsaris

Gerisi hep düz adamlar.
HaBaBaM GüM GüM GüM

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
« Yanıtla #14517 : 22 Aralık 2014, 23:55:42 »
Lafayette nin Organize eden bir Guard olduğunu hiç düşünmüyorum..Sanırım pek dikkatli izlemiyorsunuz orada 3 adam Organize eder..

1 Spa
2 Sloukas
3 Mantsaris

Gerisi hep düz adamlar.

bence yeteri kadar takip ediyorum , mantzaris henuz o seviyeye gelmedi yazmaya gerek gormedim , bizim kenan'la berk'in toplamindan iyidir suan itibariyle orasi ayri

oly kadrosunun cogu duz adamlar ama duz adamlarin olmasi kotu birsey degil , mesela duz adam kategorisine giren Moss icin ismi gecen tum pg'lerden imtina ederim , Moss mu Diot mu deseler saniye dusunmem Moss derim, her takima lazim belli sayida duz adam..duz adam olan Acie Law sayesinde sampiyon oldular 2 sene once , hatirliyorsunuzdur Real Madrid macindaki performansini Acie Law'in ?

Çevrimdışı kalamarina

• Üye
  • Yer: Uşak/Maslak
« Yanıtla #14518 : 22 Aralık 2014, 23:58:58 »
Yav abartmayı ne kadar seviyoruz,adamların çoğu rol oyuncusu bizdekiler ise hep ana parça.Pazarda arasan Darden,Lafayette,Petway,Hunter,Mantzaris gibi adamların yerine daha iyisini bulursun,ama atıyorum bir Bogdanovic daha bulamazsın.Bir Hickman,bir Vesely,bir Goudelock bulamazsın.Yerli olmasını geçtim Semih'de mesela eşsiz bir parça,kafasını basketbola verince Avrupa'nın en iyi uzunlarından biri.Bjelica gibi eşsiz bir parça var.Kafasını basketbola verdiğinde Emir'de çok iyi oyuncu ama maalesef bu ara ipleri saldı kafasına göre takılıyor.Bize sadece bu rotasyonu ferahlatacak bir kısa lazım,o da gelince kimse durduramaz bizi

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
« Yanıtla #14519 : 23 Aralık 2014, 00:02:40 »
Yav abartmayı ne kadar seviyoruz,adamların çoğu rol oyuncusu bizdekiler ise hep ana parça.Pazarda arasan Darden,Lafayette,Petway,Hunter,Mantzaris gibi adamların yerine daha iyisini bulursun,ama atıyorum bir Bogdanovic daha bulamazsın.Bir Hickman,bir Vesely,bir Goudelock bulamazsın.Yerli olmasını geçtim Semih'de mesela eşsiz bir parça,kafasını basketbola verince Avrupa'nın en iyi uzunlarından biri.Bjelica gibi eşsiz bir parça var.Kafasını basketbola verdiğinde Emir'de çok iyi oyuncu ama maalesef bu ara ipleri saldı kafasına göre takılıyor.Bize sadece bu rotasyonu ferahlatacak bir kısa lazım,o da gelince kimse durduramaz bizi

bogdan gou ve bjelica'yi yazdim zaten okumadiniz galiba , mesajlari bastan okusaydiniz ne demek istedigimi anlardiniz.
bir spa , bir lojeski , bir printezis, bir sloukas bulmak da zor , ayni gou bogdan bjelica gibi.
darden hunter petway lafa dum duz adamlar , rol oyunculari bunu inkar eden cikmaz herhalde.