Gönderen Konu: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası (Kasım 2013 - Aralık 2015)  (Okunma sayısı 4970527 defa)

0 Üye ve 77 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kuga

• Üye
  • Yer: İstanbul
Ynt: Fenerbahçe / Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #19560 : 14 Aralık 2015, 12:54:29 »
montrezl harrell diye houston'ın nbdl'e gonderidgi bir 4 numara var...acaba gherardini bu adamı getirebilir mi en azından yarım sezon..

yada earl clark'da benim gozum...ama 4.5 mu istiyoruz yoksa saf 4 mu....

bence dıs sutu olsun, atletik ve savunmacı olsun...yoksa 5 numara olması gibi bir sarta gerek yok bence...

Montrezl Harrell'ı çok beğenen biriyim, gelmesini çok isterim ama dediğiniz gibi dış şutu olan bir adam değil tam olarak. Ama kesinlikle bizim sistemde iş yapacak hem sert hem hareketli, hem de oyundan kaçmayan birisi keşke gelse.
Ne sevmek ne sevilmek,
ne de ağlayıp gülmek,
Senin hasretin bize ölüm demek!

Şereftir seni sevmek,
sana kanaryam demek,
bu sevdamız sonsuza dek sürecek!

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #19561 : 14 Aralık 2015, 13:28:16 »
Montrezl Harrell eger kısa sure bile gelse avrupa'ya cok is yapar burada...nba e geri donse bile cok faydasını gorur...ozellikle burada biraz sutu ve ıkılı oyunu gelismeli tabi..

umarım gherardını getirebilir o cocugu...
« Son Düzenleme: 14 Aralık 2015, 13:35:03 Gönderen: Vanguards of FB »

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
  • Yer: Azerbaycan , Bakü
« Yanıtla #19562 : 14 Aralık 2015, 13:56:16 »
hic avrupa tecrubesi olmayan oyunculari istemem ben sahsen.
adaptasyon sureci , sisteme alisma falan derken final four baslayacak zaten.
oyun akli yuksek olan udoh bile 1. ayinda cok fazla hata yapiyordu savunmada (daha cok pnr savunmasinda)
harrell'i tanimiyorum , earl clark'i lakers'den biliyorum , olabilir ama yine de subhelerim var.

ben brian randle derim , crvena elenirse zirbes de olabilir, ama en onemlisi bizde 9. yabanci olmayi kabul ederler mi ?
« Son Düzenleme: 14 Aralık 2015, 13:59:40 Gönderen: emindesouza »

Çevrimdışı Jason Bourne

• Üye
  • Yer: istanbul
    • okanc14
« Yanıtla #19563 : 14 Aralık 2015, 16:45:28 »
hic avrupa tecrubesi olmayan oyunculari istemem ben sahsen.
adaptasyon sureci , sisteme alisma falan derken final four baslayacak zaten.
oyun akli yuksek olan udoh bile 1. ayinda cok fazla hata yapiyordu savunmada (daha cok pnr savunmasinda)
harrell'i tanimiyorum , earl clark'i lakers'den biliyorum , olabilir ama yine de subhelerim var.

ben brian randle derim , crvena elenirse zirbes de olabilir, ama en onemlisi bizde 9. yabanci olmayi kabul ederler mi ?
Sanki Zirbes daha iyi duruyor

Çevrimdışı Dentist

• Üye
  • Yer: Zonguldak
« Yanıtla #19564 : 15 Aralık 2015, 02:53:25 »
http://trendbasket.net/kose-yazisi-vesely-udoh-dixon-ucgeni/

Arkadaşlar bu yazıyı okuyun tavsiye ederim

Çevrimdışı Dentist

• Üye
« Yanıtla #19565 : 15 Aralık 2015, 03:19:13 »
Daha önce joe alexander derken tam da bu yazıdakilerden bahsetmek istemiştim, evet antiç tabi ki çok iyi bir oyuncu,bakın ribound ortalamalarına udohtan daha fazla alıyor,saha görüşü harika,dış atışı var, asisiti var bu bakış açısıyla obraya alternatif ve farklı bir hücum artısı katıyor,ama hücumda eksiklerini yazıda yazıyor,s
İş savunmaya geldiğindeyse eksikleri kıyaslanamaz bence, ayrıca savunma iyi olduğunda transitionı da veya fast breakleri,bobbynin oturmamış defence e attığı üçlükler,ters eşleşmeleri de yapamaz hale geliyoruz,arıları eksileri ortada,bu bağlamda hadi size joe alexanderı beğendiremedik😔o zaman bence bu doğrultuda zirbes de olur ama mbakwe sanki daha da iyi olur gibime geliyor, işin maddi kısmına girmeden.

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #19566 : 15 Aralık 2015, 06:32:48 »
http://trendbasket.net/kose-yazisi-vesely-udoh-dixon-ucgeni/

Arkadaşlar bu yazıyı okuyun tavsiye ederim

Şunu söyleyebilirim, Sloukas ile ilgili kısım gereğinden fazla olumsuz gibi olmuş. Obradovic in herşeyi gördüğünü, ve Sloukas ın da istediği gibi oynadığını düşünüyorum. Zaten Calathes, Dimantidis, Zisis gibi hazır bir guard değil tam olarak. Eğer kalırsa her sene daha etkili bir guard göreceğimize eminim.

Çevrimdışı Bülent

• Üye
    • @blntdgn84
« Yanıtla #19567 : 15 Aralık 2015, 07:41:45 »
Kostas sözleşmesi süresince(yanılmıyosam 3 yıl) kalır yahu..
Nba yapmak gibi bir ideali yok adamın.
Kariyerinde şampiyonluklar olsada hep yardımcı rollerde oldu.
Bu sene alışma sezonu ama gelecek sezondan itibaren takımın herşeyi olacak ve esas oğlan olarak EL şampiyonluklarımızda payı olacaktır.
...

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
« Yanıtla #19568 : 15 Aralık 2015, 10:56:22 »
ahahaha sloukas'a bunlari yapmamasi lazim demis arkadas yazisinda.

elestiriyorsun bari takimi mukemmel yonettigi crvena macinda elestirme.
sloukas crvena macinda takim nasil yonetilir dersi verdi resmen.
Fenerbahce basketbol takiminin son yillarda yaptigi en iyi en akilli transferlerden biri Sloukas.

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
« Yanıtla #19569 : 15 Aralık 2015, 10:59:15 »
Ismail Senol'un guzel bir demeci var zonebasket'de gormustum yanilmiyorsam.
genc yasda basketbol yazilari yazan kardeslerimi anlamiyorum demisdi, eger gencler basketbol oynamak yerine yazi yaziyorlarsa onlarda problem var demisdi , yani arkadas al topunu bul bitane pota git basketbolunu oyna , yazmak nasil daha zevkli olabilir cidden ben de anlamiyorum.

bakiyorsun herkes bulmus bir site paso yazi yaziyor , analiz sistem vs vs
arastirsan yasi 20 ama  wilt chamberlain'i bill russell'i  falan analiz etmis , cok komik, yapmayin.

CanCan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #19570 : 15 Aralık 2015, 14:10:20 »
Obradovic istedikten sonra takviye yapılmayacağına inanmıyorum. Ben Hoca'nın Hickman'ı gözlemlediğini düşünüyorum. Eğer onun durumundan emin olursa zaten Kalinic ve Datome birer pozisyon kayarak zaten boşlukları dolduracaklar. Uzuna da gerek kalmayacak. Zira kalmamalı, bu sezon Ömer ve Egehan gibi (Berk demiyorum umutsuz vaka) oyuncuları kazanmak için şanstır.

İlla biri alınacaksa Olympiakos gibi ucuza alıp kendimiz star yapacağımız bir oyuncu bulmalıyız. Bence şu anda Spirou'da oynayan Eurocup'un ribaund ve blok kralı Kevin Tumba ham ama iyi bir yetenektir. Avrupa'nın Ibaka'sı olabilir.

Çevrimdışı Dentist

• Üye
« Yanıtla #19571 : 15 Aralık 2015, 14:43:47 »
Emndrsouza ben farkettiysen sloukas üçin yaptığı yorumdan bahsetmiyorum.obranın bu sene istediği oyunda çabuk ayaklar,atletizm var,bu da sntiç de yok diyorum ve bu doğrultuda biri alan nmalı veya antiçin yerine alınmalıydı diyorum,hA antiçin yanına alınabiliyorsa zaten bambaşka olur,o ayrı👏

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
« Yanıtla #19572 : 15 Aralık 2015, 14:50:25 »
Emndrsouza ben farkettiysen sloukas üçin yaptığı yorumdan bahsetmiyorum.obranın bu sene istediği oyunda çabuk ayaklar,atletizm var,bu da sntiç de yok diyorum ve bu doğrultuda biri alan nmalı veya antiçin yerine alınmalıydı diyorum,hA antiçin yanına alınabiliyorsa zaten bambaşka olur,o ayrı👏

basketbol sadece o tip uzunlarla oynanan spor degil , her takimda ozellikle de hucumda farkli profilde oyuncular lazim.

alan acmak , savunmani genisletmek icin antic tarzi uzunlar lazim, antic'i severiz sevmeyiz o ayri mesele.
mesela ben hic sevmezdim kendisini , ama bizim formayi giydikden sonra seviyorum, forma ile alakali durum.

her takimda en az bir tane sutor 4 numara olmali.
atletizm cabuk ayaklar tek basina yeterli olsa maccabi her sene sampiyon olurdu.
« Son Düzenleme: 15 Aralık 2015, 14:50:48 Gönderen: emindesouza »

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
« Yanıtla #19573 : 15 Aralık 2015, 14:53:27 »
hic istatistiklere bakmadim ama antic'in ligde de avrupa'da da yuzde 35'in altinda 3'luk atmadigina eminim.

hatta yuzde 40 da olabilir , daha once hic bu kadar yuzdeli atmamis diger takimlarda..boyle sutor pf/c'ler her zaman lazim.

Çevrimdışı Dentist

• Üye
« Yanıtla #19574 : 15 Aralık 2015, 16:16:20 »
Antiçin hücum özellikleriyle ilgili zaten pozitifim,ama obranın bu seneki hücum stratejisi savunmaya çok  dayalı,yazıda da bahsettiği gibi,transition,hızlı adımlar,fast breakler savunma yerleşmeden yapılan dış atışlar,vs vs,savunma oturduktan sonra da antiçin özellikleri daha avantajlı hale geliyor,ama dediğim gibi obra bu sene savunma kaynaklı sayılara dayalı oynamak istiyor sete sete çok kalmadan,